Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    bikaç güne genel bi başlıkta açıcam ama öncelikli olarak bi sizede danışayım dedim.. Nakit para yok o yüzden kredi kartına taksit yaptırıcam.. sıfır olucak.. alternatifler şunlar...
    1-salcano attach 145 cc (yeni geliyor ama jianshe nin motoru o bağlamda üzmez diye düşünüyorum)
    2-salcano wolf 125 cc (bildiğiniz motor)
    3-mondial mcx 162 cc (mondialin hoşuma giden, kalıplı, sorun çıkarmayan modellerinden biri)
    4-rks titanic 148 cc (gerçi üzerine otunca rks yi eledim gibi oturuşu rahat değil dizler çok açık kaldı. boy 1.82, bana biraz küçük geldi gibi)
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    hocam atak jianshe motoru taşısada o motorun ybr ile uyumu yok. o yüzden parça sıkıntısı yaşatması çok olası.
    salcano wolf bugüne kadar sattıysa yansanayi ybr motoru taşıdığı ve pekçok parçası ybr uyumlu olduğu için sattı. (her nekadar uyumlu parçaların hepsi yansanayi olsada)
    ki salcano attack asla wolf kadar satmayacak ve tutmayacaktır. almayınız. elinizde kalır. son sahibi olursunuz.
    keza mondial mcx ve rks titanic ile gırla şikayet okumuştum. bulaşmayınız.
    wolfun motoruna diyeceğim yok. yansanayi bile olsa ybr motoru inanılmaz sağlam bir motor. en kötü yağıda koysam her türlü psikopatlığıda yapsam beni üzmedi. ama wolfun de yürüyeni vasattır. frenleri vasattır. söyliyeyim. ybr ile mukayese edilemeyecek düzeyde kötüdür. ikinci elide çok zayıf gider. servisi yoktur. ybr uyumsuz parçalarında kaliteli malzeme bulamazsınız. (günlerdir kaliteli ön fren balatası arıyorum. yok yok yok)
    wolf bu motorların içinde en elde tutulanıdır. f/p açısından.
    ama benim gene size tavsiyem 2. el temiz ybr dir. gidip bir ustaya gösterin. banada zamanında çok tavsiye etti. 2. ele yanaşmadım. ama kazın ayağı öyle değilmiş. wolfunn yürüyeni beni illallah ettirdi.
    tanıdıktan temiz 2. el ybr kesinlikle tavsiyemdir.

saygılar
    Salih_T bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Adem Abinin yeni motosikletinden ilk kareler

Salih Bey'in cevabınıda Tahsin abi güzel özetlemiş.Wolf ile Ybr karşılaştırılamaz, ama wolf yine de parasını hak eder kısaca.
    Salih_T bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam atak jianshe motoru taşısada o motorun ybr ile uyumu yok. o yüzden parça sıkıntısı yaşatması çok olası.
    salcano wolf bugüne kadar sattıysa yansanayi ybr motoru taşıdığı ve pekçok parçası ybr uyumlu olduğu için sattı. (her nekadar uyumlu parçaların hepsi yansanayi olsada)
    ki salcano attack asla wolf kadar satmayacak ve tutmayacaktır. almayınız. elinizde kalır. son sahibi olursunuz.
    keza mondial mcx ve rks titanic ile gırla şikayet okumuştum. bulaşmayınız.
    wolfun motoruna diyeceğim yok. yansanayi bile olsa ybr motoru inanılmaz sağlam bir motor. en kötü yağıda koysam her türlü psikopatlığıda yapsam beni üzmedi. ama wolfun de yürüyeni vasattır. frenleri vasattır. söyliyeyim. ybr ile mukayese edilemeyecek düzeyde kötüdür. ikinci elide çok zayıf gider. servisi yoktur. ybr uyumsuz parçalarında kaliteli malzeme bulamazsınız. (günlerdir kaliteli ön fren balatası arıyorum. yok yok yok)
    wolf bu motorların içinde en elde tutulanıdır. f/p açısından.
    ama benim gene size tavsiyem 2. el temiz ybr dir. gidip bir ustaya gösterin. banada zamanında çok tavsiye etti. 2. ele yanaşmadım. ama kazın ayağı öyle değilmiş. wolfunn yürüyeni beni illallah ettirdi.
    tanıdıktan temiz 2. el ybr kesinlikle tavsiyemdir.

saygılar
    açıklaman için teşekkür ettim..

2.El taksitli bulmak zor iş.. hesabı kitabı tekrar yapayım.. 2. el tamiz ve uygun fiyatlı benimde tercihim fakat.. 2. ele güven pek olmuyor...zaten anlamıyorum motordan.. yanlış tercih yapmak istemiyorum...

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Wolf için konuşuyorsak eğer en döküntü arzalı motoru 500 Tl ye sıfırdan güzel yapılır.2. ele güvenmeye gerek yok yani.Jantıi benzin deposu düzgün olsun yeter bence, en sıkıntılısı o çünkü.
    Salih_T bunu beğendi.
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    2. el yamahalar 20-30.000 km aralığında 3.000-3.500 gibi fiyatlar var o kadar nakitim olsa zaten alırım sıkıntı.. kredi kartına taksit yapacak olmak.. sıfırıda 4.450 tl.. bu fiyat bana gelmez gibi...

forumda herkes çine bulaşma diyor ama...işin enteresan yanı bunu söyleyen herkesinde çin motosikleti var..

bakayım müsait zamanlarda servisleri ve bayileri bi gezeyim.. 2. el temiz bi japon denk gelecek mi... hesapta olmayan parasal durumlardan ötürü...olmadı mecburen ya çin alıcam yada bir sene daha bekliycem.. ki beklemek te istemem...

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda herkes çine bulaşma diyor ama...işin enteresan yanı bunu söyleyen herkesinde çin motosikleti var..
    Demek bildikleri var

Ybr için 30bin hiçbirşey bence.İllaki dükkanlarda taksitli oluyor.

Bizim motorun 2. eli yok gibi.Motor gücü yerli yerinde ama Tahsin ustanın dediği gibi frenler çok etkkileyici değil.Ama tekrar tekrar söylüyorum parasını çok hakediyor.Ben bu motora en az 50 bin yaptırırım içini açmadan.Her türlü grup gezisinde japonların içinde beni daha hiç madur da etmedi.Pası küfü yok. yakıtı 2,7 ortalama 1,5 yıldır hiç değişmedi.Konforu hafif bir titreşim olsa dahi çok güzel(bu titreşime çoğu arkadaş titreşim demiyor başka model motorlarda), ybr ye göre kalıplı.Ben branda kullanmadım 1 yıldır Bodrum gibi rutubetli yerde açık alanda kaldı her gece, yıllık iznim hariç 344 gün marş bastım.Motorum 3 yaşına giriyor resimleri önceki sayfada Bu motoru her türlü eleştirebilirim aklı kalan başka arkadaşlarda bana sorabilir.
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek bildikleri var

Ybr için 30bin hiçbirşey bence.İllaki dükkanlarda taksitli oluyor.

Bizim motorun 2. eli yok gibi.Motor gücü yerli yerinde ama Tahsin ustanın dediği gibi frenler çok etkkileyici değil.Ama tekrar tekrar söylüyorum parasını çok hakediyor.Ben bu motora en az 50 bin yaptırırım içini açmadan.Her türlü grup gezisinde japonların içinde beni daha hiç madur da etmedi.Pası küfü yok. yakıtı 2,7 ortalama 1,5 yıldır hiç değişmedi.Konforu hafif bir titreşim olsa dahi çok güzel(bu titreşime çoğu arkadaş titreşim demiyor başka model motorlarda), ybr ye göre kalıplı.Ben branda kullanmadım 1 yıldır Bodrum gibi rutubetli yerde açık alanda kaldı her gece, yıllık iznim hariç 344 gün marş bastım.Motorum 3 yaşına giriyor resimleri önceki sayfada Bu motoru her türlü eleştirebilirim aklı kalan başka arkadaşlarda bana sorabilir.

Eyvallah dostum.. söylediklerine istinaden şöyle bi sıralama yapıyorum o zaman;

-öncelikli olarak 2.el bir japon ybr yada cbf olabilir... olmadı...
    -sıfır bi (attackı tahsins'in görüşüne istinaden eledim) salcano wolf yada (driftin tipini pek sevmedim) tipini sevdiğim mondial mcx (rks de aklım kalmıştı.. olmadı tekrar deneyeyim, küçük geldi dedim ama olabilirliği varmı diye tekrar bakayım.. fiyat 3.585 tl idi) alacağım...

tabi daha uygun ve mantıkllı bir seçenek çıkmazsa.. En az 2-3 yıl binicem.. Sonrasında hyo gv250 yetecek bana...

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    gv 250 yi bende çok araştırdım ve beğendim.2. eli de kore malına göre güzel, torku çok yerinde.Eğer 2-3 el binip satacaksanız bu ybr veya cbf olmalı zaten.Ülkede marka takıntılığı var ölüsü zarar etmez.Rks yi ben yakından inceledim direk elenebilir.Mcx cc bakımında güzel geliyor kulağa ama hiç bilmiyorum.''Sıfır alınan çinli=Zarar '' felsefem budur.Taksit işi zor oluyor gerçekten nakit olsa çok güzel pazarlık olur
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    gv 250 yi bende çok araştırdım ve beğendim.2. eli de kore malına göre güzel, torku çok yerinde.Eğer 2-3 el binip satacaksanız bu ybr veya cbf olmalı zaten.Ülkede marka takıntılığı var ölüsü zarar etmez.Rks yi ben yakından inceledim direk elenebilir.Mcx cc bakımında güzel geliyor kulağa ama hiç bilmiyorum.''Sıfır alınan çinli=Zarar '' felsefem budur.Taksit işi zor oluyor gerçekten nakit olsa çok güzel pazarlık olur
    mondial kt150 hakkında ne düşünürsün 2800 taksitli fiyatı... 2 sene binip 1000 tl ye satsam bile olur gibi.. gv250 düşündüğüm için tarz olarak başlangıcı bunla yapsam...

Motosikleti
    rks elenebilir , ışıklarda bir arkadaşla konuştuk. heryerinde yağ kaçağı var kesemiyoruz, aman bulaşma dedi. gene bizimkiler motor onların yanında...
    driftide incele derim. ama ondada yakıt şikayetleri çok...
    ben gene ustasına gösterip 2.el temiz ybr derim. olmuyorsa 2.el uygun wolf al, eninde sonunda lafımıza gelip sattığında daha az zarar edersin...

Motosikleti
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rks elenebilir , ışıklarda bir arkadaşla konuştuk. heryerinde yağ kaçağı var kesemiyoruz, aman bulaşma dedi. gene bizimkiler motor onların yanında...
    driftide incele derim. ama ondada yakıt şikayetleri çok...
    ben gene ustasına gösterip 2.el temiz ybr derim. olmuyorsa 2.el uygun wolf al, eninde sonunda lafımıza gelip sattığında daha az zarar edersin...
    sağol kardeş.. artık bakıcam.. nakit işini halledersem 2.el alıcam ybr yada wolf.. yada kredi kartı ile alabileceğim 2.elde olabilir.. olmadı mecburen sıfır alam gerekiyor..
    (ulen şu işe bak.. sıfır alıyorum diye üzülür mü insan... )

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    mondial kt150 hakkında ne düşünürsün 2800 taksitli fiyatı... 2 sene binip 1000 tl ye satsam bile olur gibi.. gv250 düşündüğüm için tarz olarak başlangıcı bunla yapsam...
    Kn yi hiç bilmiyorum gerçekten, hani bende çok tecrübeli biri değilim.Ama bak bunda kart oluyormuş.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...51955677/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...52920200/detay bu da vade diyor ankarada

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...46550552/detay taksit diyor

sağol kardeş.. artık bakıcam.. nakit işini halledersem 2.el alıcam ybr yada wolf.. yada kredi kartı ile alabileceğim 2.elde olabilir.. olmadı mecburen sıfır alam gerekiyor..
    (ulen şu işe bak.. sıfır alıyorum diye üzülür mü insan... )
    İnsan zarar edeceğini biliyorsa sıfır almak koyabilir

Motosikleti
    Kn yi hiç bilmiyorum gerçekten, hani bende çok tecrübeli biri değilim.Ama bak bunda kart oluyormuş.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...51955677/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...52920200/detay bu da vade diyor ankarada

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...46550552/detay taksit diyor
    yanlış anlamışsın kn değil kt150, daha doğrusu sitesinde yazan 150 kt

http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1568

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ben ilk motor aldığımda araştırdırdğım motorlardan biri.Titreşimi var hatıraldığım kadarı ile bunların.Ama herkes selesinin rahatlığı ve arka lastiğin kalınlığını övüyordu..

Ama mondial zaten güzel motorlarının fiyatını hemen arttırdı.Söylediğiniz fiyat drift fiyatı bile değil.

Motosikleti
    Ben ilk motor aldığımda araştırdırdğım motorlardan biri.Titreşimi var hatıraldığım kadarı ile bunların.Ama herkes selesinin rahatlığı ve arka lastiğin kalınlığını övüyordu..

Ama mondial zaten güzel motorlarının fiyatını hemen arttırdı.Söylediğiniz fiyat drift fiyatı bile değil.
    kt125 titreşime ragmen tutulunca kt150 yi getirmişler bu sene ve balansörlü motoru var... titreşimi test etmedim ama bayisine uğrayıp oturuş pozisyonunu bi deneyeyim bakalım... söylendiği kadar rahat mı..

fiyatının 2.884 TL olmasıda benim açımdan cezbedici olmasının sebeplerinden birisi..

ne kadar az verirsem o kadar az zarar ederim düşüncesi ile...

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski bir Wolf kullanıcısı olarak ben de 1-2 kelam edeyim.

Wolf, bu paralara alınabilecek en iyi makinalardan biridir.
    Ancak ikinci elde ciddi zarar edersin.
    Servis diye birşey bekleme. Bisiklet tamircilerinden devşirme servisleri var.
    Salcano, bisiklete verdiği önemin 10'da 1'ini bile Motosiklete vermiyor. Onlar için motosiklet sadece al-sat yaparak para kazanmanın bir yolu. Dolayısıyla servis ve garanti gibi konularda yalnızsın. Egzosttan ses geliyordu, frenler tutmuyordu, defalarca mail attım. Defalarca bakıcaz dediler. Yönlendirdikleri usta(!) baktı, "evet frenler az kavrıyor" dedi. "O zaman rapor hazırlayıp fabrikaya yazalım beraber dedim, ben yazamam dedi.

Wolf modelinin tutulmasının tek sebebi sağlam motor aksamı. O fiyat bandında daha iyisi yok. Ama Tahsin'in de dediği gibi; geri kalan aksam (özellikle yürür aksam) çin malı olduğunu kanıtlayan nitelikte. Servis ve ilgi de sıfır olunca insan ister istemez çekiniyor. Alıp ben uzun süre binerim buna dersen doğru tercih. Ama ben titiz adamım, orası burasında böyle küçük sıkıntılar çıkar (frenler, jantlar, lastik) ben kıllanırım sinirlerim bozulur dersen uzak dur.

Malesef diğer saydığın modeller (rks'dir, mondial'dir) hakkında yorum bile yapmıyorum. Wolf onlardan 3-5 gömlek üstündür.
    Salih_T ve tahsins bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ankara'da wolf un sıfırına 3.500 diyor bayiler, o bağlamda mondial 3.551 TL ye mcx var.. Mondialin tuttulan modeli ve kullanıcıları ile mesajlaştım oldukça memnunlar.. 3.500 de wolf için oldukça fazla, istanbulda 3.050-3.150 aralığındayken 3.500 vermek pek mantıklı gelmiyor...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    1400 e ben satıyorum ilgilenen olursa.

Motosikleti
    Ankara'da wolf un sıfırına 3.500 diyor bayiler, o bağlamda mondial 3.551 TL ye mcx var.. Mondialin tuttulan modeli ve kullanıcıları ile mesajlaştım oldukça memnunlar.. 3.500 de wolf için oldukça fazla, istanbulda 3.050-3.150 aralığındayken 3.500 vermek pek mantıklı gelmiyor...
    wolfun sıfırı 3000tl+plaka hocam. ücretsiz kargo.
    akıllılar 3500tl der bakmayın.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...53852686/detay
    Salih_T bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)