Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı ersin90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Motor Kedi gibi suyu sevmiyo anlasılan...Adem abi sen motoru fatihten almıstın demi? bende siperlik takayım diyorum motora seninkisi gibi ?Ybr nin değil mi o siperlik? Tam oturuyomu farın üstüne o?(pek zırıltı sevmiyorum ,söker atarım ben tam uymazsa)
    fatih kendisi uydurmuş. Cbf tur camı tak uydur. O daha yakışıklı duruyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    CAmı Meriç takmış ben motora daha hiçbir ekleme yapmadım gerekte yok full+full.Bugün yakından çekerim zaten güzel bir gezimiz olacak.Dışarıda hava tam ilkbahar Adem ağa şuan yola çıkmış geliyordur.Artçım var yani bol fotoğraflar gelecek.Herkese iyi pazarlar
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Mrb Arkadaşlar ; bugun hava yağışlıydı ankarada,yollar sel kıyamet...Normalde yağışlı havada pek kullanmam motoru ama çıkmış bulunduk işte...neyse yolda gidiyorum her su birikintisinden geçişimde motor stop ediyor...işin kötü yanı marş düğmesi işlemiyo ,biraz bekledikten sonra ayak marşıyla çalışıyor sadece.... Sandımca elektrik tesisatında izolasyon sorunu var,bazı yerleri izole etmek gerekiyor ,ama fazla da kurcalamak istemiyorm elektrik aksamını...motor ıslanınca açıkta kalan bazı yerler (kablo konnektör vs.) kısa devre oluyo benm anladığım kadarıyla....Motosikletinde aynı sorun olan varmı arkadaşlar benm gibi??
    hocam bu 2. yazışım.
    aynı sorunu bende yaşadım.
    karburator hava emiş hortumu var.
    karburatorun önünde ince bişey
    onu geriye doğru su almayacak şekilde kıvır. yada benzin filtresine dola onu
    o hortum su alınca haliyle stop ediyor.
    ben artık bütün su göllerinden dipgaz geçiyorum. sıkıntı yok.
    meriç öğretmişti banada
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm arkadaşlara selamlar İstanbula gitmiştim eve geleli 30 dk oldu gerçi Tsubasa kardeşim anlatmış.Arkadaşlar ön tur camı takanlar sanırım tek Murat kardeşim takmış ön bağlantı yerinde yani alt kısım biliyorsundur üçgen o üçgen parçayı kesiptemi taktınız kesmedenmi birde tur camını önden resmini koyabilirsen çok iyi olur sağlıcakla...
    Yazmıştım ama gören olmadı herhalde.Aldığım CBF tur camı bağlantı bölgesi sağ ve sol kısımlardan motora bağlantı yapacağım yerlerde 1.5-2 cm açıklık kalıyor daha denemedim şimdi çanta ve tur camını takmıya başlıyacağım ama tur camı sağdan soldan açık kalırsa ne yapacağım bilmiyorum sıcak suda şekil vereyim diye düşündüm ama deforme olurdiye çekiniyorum sağlıcakla ...(aldığım tur camı yarım cm kalınlığında kaliteli bişi)

Motosikleti
    abi tak scooter camı mis gibi gez

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    tahsın kardesım senın mator gene ısyan etmıs bıseylere.pazarda calıstırcam senı fılanmı dedın kendısıne.
    tahsins bunu beğendi.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahsın kardesım senın mator gene ısyan etmıs bıseylere.pazarda calıstırcam senı fılanmı dedın kendısıne.
    Az gülmedim Mutlu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

[IMG][/IMG]
    Cam koyu siyah değil .Camı siyaha boyasammı acep...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Yokmu tur camı hakkında cevap yazacak...

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu 2. yazışım.
    aynı sorunu bende yaşadım.
    karburator hava emiş hortumu var.
    karburatorun önünde ince bişey
    onu geriye doğru su almayacak şekilde kıvır. yada benzin filtresine dola onu
    o hortum su alınca haliyle stop ediyor.
    ben artık bütün su göllerinden dipgaz geçiyorum. sıkıntı yok.
    meriç öğretmişti banada
    Tahsin,benm problem elektrik izolasyonuyla ilgili gibi duruyo,ama dedigini deniycem mutlaka,hortumun suanki halinin fotografini paylasman mumkun mu?yakından cekılmıs fotograf falan...bende aynı sekıl. Yaparım,aynı sorunu yasayan arkadaslara da kolaylık olur...tesekkur ettım bilgiler icin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Aklımdyken soraym arkadaslar,yag degisiminde 1 litremi koyuyorsunuz siz? Ben bir bucuga yakın(1,300 falan) koymadan yag cubugu hizasına gelmiyor..iki kutu(2x1ltre) almak zorunda kalıyorum her derasında...siz de durum nedir? Benmi yanlıs yapıyorum acaba?

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Tahsin,benm problem elektrik izolasyonuyla ilgili gibi duruyo,ama dedigini deniycem mutlaka,hortumun suanki halinin fotografini paylasman mumkun mu?yakından cekılmıs fotograf falan...bende aynı sekıl. Yaparım,aynı sorunu yasayan arkadaslara da kolaylık olur...tesekkur ettım bilgiler icin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Aklımdyken soraym arkadaslar,yag degisiminde 1 litremi koyuyorsunuz siz? Ben bir bucuga yakın(1,300 falan) koymadan yag cubugu hizasına gelmiyor..iki kutu(2x1ltre) almak zorunda kalıyorum her derasında...siz de durum nedir? Benmi yanlıs yapıyorum acaba?
    Motorun sıcaklığına bağlı olarak yağ seviyesi değişebilir ve yanıltabilir.
    ersin90 bunu beğendi.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti

karburatore jikle nin ordan bakınca göreceksin. siyah 10cm lik bir ince bişey.
    hatta motor çalışırken o hortumu tıka, bi müddet sonra tekleyip stop eder motor.
    yağmurdada bu hortumdan su alıyor karburator.
    benimkide sudan geçince tekliyip stop ediyodu. sonrada marş basmıyodu.
    bu hortumu düzeltince hiç sorun kalmadı..

yağı tam bir litre alıyor. yağa yanlış bakıp fazla yağ koyuyosun. keçe patlatır, motoru yersin benim gibi.
    yağa düz zeminde orta sehpada ön teker yerdeyken bakacaksın.
    bide kontrol tapasını vidalamayacaksın kontrolde.
    motorda çalıştıktan sonra 2-3dakika beklemiş olacak. ki yağ süzülsün.
    ben her yağ değişiminde motordan 1litre yağ alıp bir litre koyuyorum..
    ersin90 bunu beğendi.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar.

@adem: Hayırlı satışlar.İnş istediğin fiyata satarsın.

@murat : Demişin vites geçişleri sert falan deye.Eski motörüme laf söyletmem ben beğenmediğimden 6 bin civarında balatalarını değiştirdim onun.Senin sorunun elcik korumalardan kaynaklanıyor geldiğinde de söylemiştim debriyaj sıkıntılı tam basmıyor deye.Sök at elcik korumaları debriyaj kolunu orjinal yerine al.Birde ayar yap pammık gibi olsun.Bu ara geç oldu ama naptın motorun tamirat işini?

@adil: Vida yerlerini simetrik işaretle del.Altına lastik parçası koy vidala.Herhanbi bir sorun olmaz.

@ersin:Stop olayına gelirsek tahsin abiye dediğim yerdeki hortumu çek hava filtresi kutusunun o tarafa sok sorun çözülür.Çözülmezse yan ayaklıktaki müşürü iptal et.Senin far yuvarlaktı hatırladığım kadarıyla.ybr siperliği alır takarsan tam uyuyor.Yağ konusu da 1 litre tam seviyesinde oluyor fazla yağ katma motora.

@tahsin:O motorun hali ney öyle yav.Sonra deyon wolf dandik.Eşşeğe aynı muameleyi yapsan kaçar gider
    ersin90 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.

@adem: Hayırlı satışlar.İnş istediğin fiyata satarsın.

@murat : Demişin vites geçişleri sert falan deye.Eski motörüme laf söyletmem ben beğenmediğimden 6 bin civarında balatalarını değiştirdim onun.Senin sorunun elcik korumalardan kaynaklanıyor geldiğinde de söylemiştim debriyaj sıkıntılı tam basmıyor deye.Sök at elcik korumaları debriyaj kolunu orjinal yerine al.Birde ayar yap pammık gibi olsun.Bu ara geç oldu ama naptın motorun tamirat işini?

@adil: Vida yerlerini simetrik işaretle del.Altına lastik parçası koy vidala.Herhanbi bir sorun olmaz.

@ersin:Stop olayına gelirsek tahsin abiye dediğim yerdeki hortumu çek hava filtresi kutusunun o tarafa sok sorun çözülür.Çözülmezse yan ayaklıktaki müşürü iptal et.Senin far yuvarlaktı hatırladığım kadarıyla.ybr siperliği alır takarsan tam uyuyor.Yağ konusu da 1 litre tam seviyesinde oluyor fazla yağ katma motora.

@tahsin:O motorun hali ney öyle yav.Sonra deyon wolf dandik.Eşşeğe aynı muameleyi yapsan kaçar gider
    dandik değilde frenleri dayanmıyor.
    6000km de 4kez ön balata 1 kezde arka balata değişti. scooter balatası zayıf geliyor bu cüsseye.
    orjinal zincir hafta bitmeden uzuyodu.
    debriyaj teli zayıf.

benim gördüğüm zayıf noktaları bunlar şimdilik..

Alıntı CraiQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, ben de siyah wolf s siparişini verdim bugün... nisan ayında montaj vs hazır olacak kısmetse. bu arada size lastikler konusunda bir şey sorucam. swallow lastikler nasıl? tecrübe eden arkadaşların fikirlerini rica edicem. Ustam çok methetti, bir de size sorayım? tubeless leri ustama sordum, arazi lastiği asfalt yolda ses ve vibrasyon yapar ve asfalt ta çabuk yer swallow lastiklere nazaran dedi.
    yahu arkadaşlar cevap verecek yok mu?
    Herkese kazasız belasız hayırlı yolculuklar ve hoşça vakitler geçirmenizi, güzel dostluklar edinmenizi temenni ederim...

Motosikleti
    swallow nedir ?

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    swallow dediğin marka galiba ,baktım internetten 60 liralık lastik.... Kaucuk oranı azalıp Nylon oranı arttıkça lastiğin maliyeti azalır tabi yol tutuşu da azalır...Ucuz lastik alma ,pirelli ,michlen ,metzeller ...bunlardan şaşma ....

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    selam. 235 km gezı yaptık.murat, ben, celal. Extraları birazdan, akşam yazarım.
    cesur509 bunu beğendi.

Sağol Meriç bence en mühimi deleceğimiz yerler yanlış delersek mahvolur neyse ben kendim takmıştım zaten tur camı ve topcase çanta takıldıktan sonraki salcano tur camını iyiki almışım hem rürgar yemiyoruz hemde rüzgardan daha az etkileniyor.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    tubelesleride en kısa zamanda takacağım.
    cesur509 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    gezginmotor arkadaşım çok yakışıklı olmuş motorun
    MURAT arkadasım ön balataların kesinlikle değişecek. Çok sert. Arka balataları istersen değiştir. O farketmez.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezginmotor arkadaşım çok yakışıklı olmuş motorun
    MURAT arkadasım ön balataların kesinlikle değişecek. Çok sert. Arka balataları istersen değiştir. O farketmez.
    Sağolasın Adem gerçekten 1 cam ve çanta tipini değiştirdi

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol Meriç bence en mühimi deleceğimiz yerler yanlış delersek mahvolur neyse ben kendim takmıştım zaten tur camı ve topcase çanta takıldıktan sonraki salcano tur camını iyiki almışım hem rürgar yemiyoruz hemde rüzgardan daha az etkileniyor.
    http://<a href="http://imageshack.us...m044rv.jpg</a>
    http://<a href="http://imageshack.us...im045p.jpg</a>
    http://<a href="http://imageshack.us...im046x.jpg</a>
    http://<a href="http://imageshack.us...im047d.jpg</a>
    tubelesleride en kısa zamanda takacağım.
    Hayırlı olsun çok yakışıklı olmuş.Abi arka fren ötüyor arada anlamadım ama tüm köylü baktı öyle bir ötme .Kız arkadaşımı yolcu ettim anca oturabildim internete 856 resim çekmişiz .Bu harika motor beni hiç yormadığından bu akşam yayınlarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

Çok resim var silicem silmeye kıyamıyorum harika doğa manzaraları var işim zor vallahi
    cesur509 bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)