Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @adil abi
    wolfun orjinal lastik markası sblong. made in prc elbet.
    ha bide wolfun sadece motor aksamı ybr nin 2004 yada 2005 motoru ile birebir aynı. başka hiçbir parçası ybr ye uymaz.
    @meriç
    far ayarına baktım. motor orta sehpada. ön tekerin yere deydiği yerden duvara 170cm mesafe varken ışık duvarda 80cm ye kadar çıkıyor
    Sağolasın tahsin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hele bir gelsinde yağış olmazsa izmire almaya gitcem yağış olursa otobüsle gelcek fatih işleri bitirince.Bakalım duruma göre yazarım gene.

Abi desene seni rezil ettik Bir hediye ile telafi edelim o zaman Bana özelden kargo bilgilerini göndersene tahsin abi.
    bilgi paylaştıkça çoğalır meriç. buraya yazıyoruzki wolfe far ayarı yapmak isteyen motordaşlar burdan faydalansın

Meriç Fatih kardeşime hayırlı teskereler dileğimi iletirsin...

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meriç Fatih kardeşime hayırlı teskereler dileğimi iletirsin...
    Fatih geldiğinde yazarız buradan daha gitmiyor askere bir sınava mı ne girecekmiş izmirde ona geliyor.

Motosikleti
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 ile 22 anahtar lazım abi.15 olan taraftan çevirmen zor olur.22 olan (egzozun olduğu taraf) taraftan gevşetebilirsin.Birde zinciri gererken aynı oranda çevir 2 vidayıda.Ben metre ile ölçüp öyle sıkıyordum ikisini eşitlemek için
    yani hem 15lik hemde 22lik somunuda gevşetmemmi gerekli ? detayı nedir bunun meriç. bide iki somunda saat yönünün tersi yönde gevşiyolar yani ters diş değil dime ?

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi bir ucu 15 diğer ucu 22.Şöyle yap 15 olanı sabit tut 22 anahtarla çevirilen taraftan çevir.Ters diş falan değil.Sola çevireceksin sökmek için.Veya en basiti ayakla bas üstten

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    @adil abi
    wolfun orjinal lastik markası sblong. made in prc elbet.
    ha bide wolfun sadece motor aksamı ybr nin 2004 yada 2005 motoru ile birebir aynı. başka hiçbir parçası ybr ye uymaz.
    @meriç
    far ayarına baktım. motor orta sehpada. ön tekerin yere deydiği yerden duvara 170cm mesafe varken ışık duvarda 80cm ye kadar çıkıyor
    Tahsin sen ustanın ustalığını tekrar bi gözden geçir bence ya desteksiz sallıyor yada hiç salcano arka fren balatası sökmemiş ben değiştirdim arka fren balatasını ybr ile bire bir aynı hatta iyisinden ybr balatası diye alıp taktım uymayan parçalar sadece kafa grenajı,km teli, depo, koltuk, ve kaporta grubu (yan kapaklar,arka kapaklar,arka ve yan demirler) bunların harici ybr parçaları alınıp takılabilir
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ben balataları degıstırdım ybr balatası oldu.sıkıntı yok yanı.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmet abi titan parçasıda uyuyomu buna?

Motosikleti
    Titan bambaşka bi Alem Adem
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    niye öyle diyon abi bak lastikleri bile uyuyo. 2/75-18 ön, 90/90-18 arka.

Motosikleti
    Ona bakarsan 175-70-13 lastik te pek çok arabaya uyuyor Adem ama sadece lastik yetmiyor

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Motorun arka tekerinin solundaki 15lik civatayı bi türlü açık ağız anahtarla gevşetemedim. Yarın lokmayla deneyeceğim. Hem 15 hem 22 lik somunu da gevşetmem mi gerekli?

Somunu sökünce nasıl geriyoruz zinciri, detayı nedir bunun? Iki somunda saat yönünün tersi yönde gevşiyolar yani ?
    Motosikletin arkasına geçin, soldaki 15 lik civatayı sabit tutun ( açık ağız anahtarla da olur), sağ civataya (egzozun tarafındaki) sağlam ve uzun kollu kapalı bi anahtarı sabitleyip zemine doğru bastırmanız gerekir (saat yönünün tersi).

Zincir germe işlemide (Ybr de buna benzer bi gergi aparatı var, Salco da aynıdır diye düşünüyorum) ;

Videodaki sıralamaya uyun, heriki taraftaki çentiklerin eşit olduğundan emin olun, zinciri videodaki bollukta kalacak kadar gerin (fazla germeyin) geri toplamak zaten işlemlerin tersi, kolay gelsin
    ramizan83 bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    sınavlar, okul derken ybrmin son bakımından itibaren 2900kmdir geçti.

benim zincir neredeyse üst zincire vuruyor

castrol power1 yağın gözünü seviyim, vites geçişleri hala ilk koyduğumdaki gibi. yaöalubenin yarı sentetiği 2 bin kmdeyken vites geçişleri leş gibi olmuştu.

aslında motorla iyi bi uğraşmam lazım. muayeneye sokacağım, ön far xenon; h4e çevirmem lazım. sis farlarımın 2 tanesi temassızlık yapıyor, haa en başta akü şarj olmuyor

minder var, koltuğa sabit, onu çıkarmam lazım, ön cam gelecek rialliden onu da takacağım. benimki 2009 kafa karenajlısı, aynı candan sipariş ettin ön cama ek yapacağım. zincir öyle bol ki, alt tarafı üste vuruyor.

hava soğuk olmasa tüm bakımını kendim yaparım da çok souk buralar. gündüz bile 6-7 derece. şu an -3 falan. dün gece kar yağdı ya...

Motosikleti
    zincir için yardım eden arkadaşlar teşekkürler. allahlık bi 22 açık ağızım vardı bi deniyeyim. olmadı 22 yıldız alacağım.
    egelim abi ben artık bizim ustanın dediklerini buraya yazmayacağım. adam artniyetli sanırım. çünkü motor bakımdayken sordum, oda eğilip balataya baktı. yok buna ybr balatası olmaz dedi. netekim ybr koruma demiride eski wolfe uymasına rağmen benim yeni wolfe eksoz yüzünden uymadı. uyduracak bugün bakalım.

bu arada benim makina sıcakken 1. vitese geçmiyor, kırmızı ışıklarda vites boşta bekliyorum. yeşil yanıyor debriyaja basıyorum viites kemik gibi. cartlama falan yok. ileri geri falan yapıyorum öyle geçiyor. bende kırmızı ışıkta durmaya yakın vitesi 1e atıyorum. debriyaj basılı bekliyorum. zararı yoktur umarım.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Allahlık bi 22 açık ağızım vardı bi deniyeyim. olmadı 22 yıldız alacağım.

Bu arada sıcakken 1. vitese geçmiyor, ışıklarda vites boşta bekliyorum, yeşil yanıyor debriyaja basıyorum vites kemik gibi, cartlama falan yok. İleri geri yapıyorum öyle geçiyor. Bende ışıkta durmaya yakın vitesi 1e atıyorum, debriyaj basılı bekliyorum. Zararı yoktur umarım.
    Allahlık 22 açık ağzı çok zorlarsanız somunun köşeleri yenebilir. Bi deneyin ama çok zorlamadan açılırsa açılır ama o somun bayağa bi sıkı oluyor

Dururken 1e geçmemesi çok normal, aktarmanın sağlıklı çalıştığının önemli bi göstergesi, hiçbir sorun yok. Debriyajı bırakıp tekrar basınca veya bikaç cm ileri geri yapınca doğru pozisyona gelip geçmeside çok normal.

Kırmızı ışığa gelirken 1e alıp, debriyaj çekili beklemek eğitmenlerinde önerdiği en doğru kullanım şekli zaten, en doğrusunu yapıyorsun
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    günaydınlar manisa yagışlı.

Motosikleti
    “ Lâ havle ve lâ kuvvete illâ
    billâhil aliyyil azîm”

diyerek başlıyorum yazıma. gerçekten çok sinirliyim.
    1-)motoru aldığımdan beri bir dengesizlik var motorda. acemiliğime verip düzelir dedim. ama düzelmedi. virajlarda yatmaya çalışınca motor atma yapıyor. binbir besmeleyle giriyodum viraja.
    2-)bide debriyajı bırakınca gelen tak sesi.

sabah zinciri germeye gittim. baktım çizgiler var ayar vidasının. hee zincir gerginliğini gösteriyor. temizledim. bide baktım sağdaki 1 gösterirken soldaki 2 gösteriyor. 22lik civatada çok sıkılmamış. en az 8kg sıkılmış olması gerekirdi. deliye döndüm.
    hemen ikisini eşitledim 22lik somunu adam gibi sıktım. tura çıktım
    ulan motor çappır motora döndü. hele o virajlar kaymak oldu. istediğin gibi yat.
    zincirden gelen tak tuk sesinden eser yok.

lan bisikletçi servis usta ettin beni.
    ramizan83 ve wampaa bunu beğendiler.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    motor kullanmanın en guzel yanıda bı mddet sonra kendınınde bıseyler yapabılıyo olması sevındırıcı.bundan oncekı cup motorumu 20km ılerıde kı ustama goturup sıkıntı oldugunu dusundugum seylerın lıstesını yapıp gıderdım.bı cogu mudahale gerektırmeyen sylerdı.yanı kısaca adamına denk gelmessen kotu.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben viraj adamıyım. Çok güzel yatırırım. Heleki lastikler iyi olunca. Ama yağmurlu, yaş yolda çok dikkatli sürerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)