Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    valla adem araştırdım.
    bu motora yapılacak en dişe dokunur modifiye konvertör iptali. 2.5 beygir artırıyor.
    açık hava filtresi ve düzgün bir hava ayarıyla düzde 120-130 pekte hayal değil bu çay bardağı motorla.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    rapsy hayırlısı olsun.
    Tahsin 2004 ybr üst kapak oluyomu buna? Yakıt çok artarmi? Bunları araştırmak lazım.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2004 kapak takmak yerine üstündekini iptal etsen olmaz mı abi?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    olurmu acaba? Sökmesi zor değil ama hiç denemedim. Bi arıza yapmasın sonra? Onuda araştırmak lazım. Parlak bi fikir aslında.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olurmu acaba? Sökmesi zor değil ama hiç denemedim. Bi arıza yapmasın sonra? Onuda araştırmak lazım. Parlak bi fikir aslında.
    CG serisinde iptal edeni çok gördüm abi.şöyle birşey yapabilirsin silindirde metal bağlantı yeri varya ondan 1 tane alırsın ucunu kestirir kaynakla kapattırırsın.Üstündekini söküp onu takarsın.Diğer yerlerdeki bağlantılarınıda o boyutta hortum alıp ısıtıp yağıştırırsın.Orjinallerini çıkarıp kör bağlantıları takarsın denersin

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yani ucunu kapattıkmı tamamdır öylemi?hani o metal boru yukarda plastik boruya giriyo. Ordan filan kapatsak olmazmı? Hem kapalı olduğu belli olmaz?

Abi net birşey söylüyemem daha önce denemedim.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    valla şimdi inceledim, silindirden çıkan demir boru deponun altına doğru plastik boruya giriyor. Deponun altında dönüşüm kutusu var. Ordan tekrar karburatörün silindire giriş borusuna verilmiş. Önce işe yarıyomu diye o boruyu karaburatör ve silindir arasından çıkarıp motoru çalıştırıp hatta biraz gaz verip ordan bişeyler geliyomu bi bakmak lazım. Geliyosa katalizatör geri dönüşüm çalışıyodur. Gelmiyosa depoyu söküp altındaki zımbırtıdan kapatıp deneme yapmak lazım. Ne oluyor, ne olmuyor. Fat280 girebilseydi nete o bilirdi.

valla şimdi inceledim, silindirden çıkan demir boru deponun altına doğru plastik boruya giriyor. Deponun altında dönüşüm kutusu var. Ordan tekrar karburatörün silindire giriş borusuna verilmiş. Önce işe yarıyomu diye o boruyu karaburatör ve silindir arasından çıkarıp motoru çalıştırıp hatta biraz gaz verip ordan bişeyler geliyomu bi bakmak lazım. Geliyosa katalizatör geri dönüşüm çalışıyodur. Gelmiyosa depoyu söküp altındaki zımbırtıdan kapatıp deneme yapmak lazım. Ne oluyor, ne olmuyor. Fat280 girebilseydi nete o bilirdi.
    abi ole pek birşey gelmez gibi geliyor.Gel dediğim gibi kör tıpa ile kapat geç

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    kör tapa ile kapatınca 12.5 hp olmazsa geri takarım haaa

bende onu diyorum zaten hoşuna gitmezse çevirirsin orijinale

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    denemek lazım. Denemeden olmuyor meriç.

Sunu da unutma abi bizim motor öle şeylere pek gelmez.fazla kurcalamamak lazım

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hem fikir veriyosun hemde bizim motorlara öyle şeyler gelmez diyosun bıraz bekliyem bakem. Bi deneyen olurda paylaşırsa ona göre karar veririz.

hem fikir veriyosun hemde bizim motorlara öyle şeyler gelmez diyosun bıraz bekliyem bakem. Bi deneyen olurda paylaşırsa ona göre karar veririz.
    Yok yapılır abi sorn olmaz deneyebilirsinde hani onuda bil diye söyledim ben

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    meriç yok şimdi korktum bak. Bozulur mozulur mübarek.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Macera aramayın arkadaşlar kat. iptali yaptırınca biraz gücü artar fakat birazda (hatta baya baya) yakıt artar kmde ortalama 11-12 kuruş yakıpta 80-100 stabil giden motorunuz kmde 15-20 kuruş yakıp 100-120 stabil gitmeye başlar gittikten sonra durdurması dert ayrıca bunu üzerindeki frenler brembo, yada tokiko değil haberiniz olsun
    @Meriç yan çantayı takıyorsan ona göre kullancaksın artık motoru biz 2.5x 7.40 dorse ile ş.içlerine tırla giren adamız sıkıntı yok yani
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hoşgeldin ahmet abi. Niye öyle diyon? 2004 ybr ler çokmu yakıyor? Beneki 2005 titan katalizatörsüz, 12.5 hp ve aşa yukarı wolf le aynı Yakıyor? Fikrin nedir?

Yapacaz abi birşeyler.Motor kısmı ile oynamaya zaten karşıyım ben sadece olabilir şeyler söyledim.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    hoşgeldin ahmet abi. Niye öyle diyon? 2004 ybr ler çokmu yakıyor? Beneki 2005 titan katalizatörsüz, 12.5 hp ve aşa yukarı wolf le aynı Yakıyor? Fikrin nedir?
    hoşbulduk 2004 YBR yi yapan MÜHENDİSLER öyle yapmış senin yapacağın saçma sapan iptaller onunla aynımı olacak sanıyorsun ayrıca şunuda unutmayın "modifiye etmek geliştirmek için yapılır ingilizce modification yani geliştirmek ten gelir ve hiç bir makinenin üzerinde bir özelliği iptal edilerek geliştirme yapılamaz"
    salcano_7946 bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)