Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    iyimi yani..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    bende bugün ilk kez kadranda 100ü gördüm. yağ değişiminden sanırım, yüksek devirlerde daha iyileşti motor. bu arada çıkan yağ daha 200km yapmasına rağmen çıkan yağ siyahtı. 4vites 9000 devir rahat 90 görüyor şu an. 5te ise milim milim hızlanıyor.
    lan hayat boyu düşük cc gariban arabası kullandım. bu kahve fincanı gibi motorun performansı bana fazla geliyor. paso basıyorum. kalkışlarda beni geçen araba sayısı azaldı.
    sanırım 1.2.3.4. vites hızlanma 5.vites ekonomi için yapılmış.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorla oynamalarım devam ediyor. evelsi gün cr7 ybr bujisi taktım motora bi değişiklik olmadı.
    dünde yağcıdan 1lt valvoline marka 10-40 4t yağ aldım onu koydum wolfe bi fark göremedim.
    mübarek eşşek gibi motor. ne verirsen yiyor
    CR6 taksan daha yi olurdu abi. Yağıda sey yap abi castrolün kırmızı yağı var o cok değiştiriyor motoru

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bugün ilk kez kadranda 100ü gördüm.
    O kadar yükle gayet iyi bir hız abi.Fazla zorlama ama Yakıt ekonomisi içinde iğneyi bir diş uzat abi.

Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim lastik koymamdaki amaç 2 plastik birbirine sürtüp ses yapmasını engellemek.Zaten olabildiğince iyi sıkmak gerekiyor.Sıvı conta sürüp sıkarsak taşar iyice sıktığından plastik plastiğe değer gene.Ama deneyebilirsiniz.Lastik içinde şu musluk contalarını kullanırsanız güzel olur
    Meriç cevaplar için teşekkür.Anladığım kadarıyla sen bu musluk contalarını iki cam arasına deldiğin yerlere koyup vidaları geçirip montajı yaptın eğer böyle yaptıysan o musluk contaları kalın gelmedimi acaba yani iki cam arasında boşluk yaptımı?

Contaları 2 ye böldüm ortadan sorun yaratmadı.Demokraside çareler tükenmez
    gezginmotor bunu beğendi.

benim önlastik orjinal, çıkınca bakıp yazarım foruma.
    ben ön lastiği tubeless yapmadım. çünkü toplayan usta gerek yok dedi. ön lastik kolay kolay patlamaz dedi.
    ha bide toplayan ustanın wolfu 9000km de. onun ön lastiği ile benim sıfır ön lastiği karşılaştırdık. hiçbirfark yoktu.
    ama orjinali şamrelli olduğundan ben ikisinide değişmeni tavsiye ederim.
    ben sadece arkayı irc tubeless yaptırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:28 ----------

motorla oynamalarım devam ediyor. evelsi gün cr7 ybr bujisi taktım motora bi değişiklik olmadı.
    dünde yağcıdan 1lt valvoline marka 10-40 4t yağ aldım onu koydum wolfe bi fark göremedim.
    mübarek eşşek gibi motor. ne verirsen yiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:01 ----------

ha bide yakıt ölçümü yaptım. depoyu ağzına kadar fulledim. 200km yol yaptım. tekrar fulledim. 30tl benzin aldı. (6.550x4.58)
    yani 100km/3.28 litre yaktı.
    çok yakmadı bence. çünkü devamlı dipgaz , durkalklı , bol vites değişimli, 8000-9000 devirli ve aşırı agrasif kullandım.
    Sağolasın Tahsin lastiğin markasına gerek kalmadı.
    Arkadaşlar forumdan tanıdığım birkaç kişi alacağım pirelli dura traction lastikleri için pek iyi olmadığını söyledi şaşırdım şimdi gerçekten iyi olmasa mt de çoğu kişi kötülememiş ama michelin daha iyidir fark çok derseniz michelin alayım ama pirelliyi kötüleyenler atmış derseniz ve pirelli iyidir micheline gerek yok derseniz sizin dediğini pirelliyi alırım sağlıcakla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Contaları 2 ye böldüm ortadan sorun yaratmadı.Demokraside çareler tükenmez
    Eyvallah.Meriç akıl akıldan üstündür demişler misal iki kişi aynı işi yapacağız ben sana sordum sen nasıl yapacaksın diye senin yapacağın daha mantıklı geldi senin dediğini yaparım takdir ederim daha önce yazmıştım 25 senedir motor kullanıyorum diye bendede motorda çareler tükenmez bu zamana kadar yaptıklarımı duysan şaşarsın bisikletle başladım moped scooter vitesli her tür kullandım salcano 6. motorum olacak sağlıcakla

Motosikleti
    castrol 10-40 4t 30 tl meriç.
    casrtrol actevo 20-50 4t 15 tl ama yazlık diyorlar.
    bide ben sık yağ değiştiğimden (malum rodajda) 13tl ye 10-40 aldım valvolini yağcıdan. ucuzya 1200-1500km de değişirim. çapaklanmaz hiç değilse.
    cr7 bujiyi takınca biraz daha düzene girdi sanki motor.
    fren balatası değişen oldumu wolfte. usta ybr balatası uymaz demiştide.

bide ben sık yağ değiştiğimden (malum rodajda) 13tl ye 10-40 aldım valvolini yağcıdan. ucuzya 1200-1500km de değişirim. çapaklanmaz hiç değilse.
    Arkadaşlar yedek parça konusunda ybr parçaları salcanoya uyuyor demiştiniz ama Tahsin arkadaş ybr balatasının uymadığını yazmış şaşırdım yedek parça konusunda mağdur olmıyalım parçalar bulunmuyormu salcanoyu aldığımıza pişman olmayız inşallah...

Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah.Meriç akıl akıldan üstündür demişler misal iki kişi aynı işi yapacağız ben sana sordum sen nasıl yapacaksın diye senin yapacağın daha mantıklı geldi senin dediğini yaparım takdir ederim daha önce yazmıştım 25 senedir motor kullanıyorum diye bendede motorda çareler tükenmez bu zamana kadar yaptıklarımı duysan şaşarsın bisikletle başladım moped scooter vitesli her tür kullandım salcano 6. motorum olacak sağlıcakla
    Amaç zaten kafa kafaya verip en iyisini yapmak abi o yüzden forumdayız.3 Yıldır motosiklet kullanıyorum.Wolf 125 benim 9. Motorum.Bunların yanında değişen şirket motorlarını saymıyorum bile.Genelde tamir ve bakım işleri ile kendim uğraştığımdan azcok motordan anlıyoruz

Abi bana sorarsan kaliteli yağ koy.1500 km den sonra iyi bir yağ koyup 3000-4000 binebilirsin hatta fatih gibi abartıp 6 bin bile binersin sorun yaratmaz salcano.YBR için tavsiye edilen cr6 abi ondan dedim ben.Balata işinide en yüksek km adem abinin motorda.Hatırladığım kadarı ile değiştirmediler daha.Sorun olmaz ybr uymazsa çinlilerden buluruz bir balata.Olmadı sanayide iyi bir balata çaktırırız.Yedek parça konusunda sıkıntı olmaz yani.

Meriç nasıl yaptın 3 yılda 9 motor şirketinkilerde hariç dyorsun yani 4 ayda bir motor almışsın SÜPERSİN diyorum

Meriç nasıl yaptın 3 yılda 9 motor şirketinkilerde hariç dyorsun yani 4 ayda bir motor almışsın SÜPERSİN diyorum
    İçki sigara yok abi.Karı kız olayı zaten sarmıyor.Yemek işyerinden.Aldığım parayı harcayabileceğim bir motosiklet var.Ucuza arızalı veya kazalı motor alıp tamir edip satıyordum abi.hiç yoktan 200-300 lira kâr oluyor.Salcanoyu alana kadar bu şekilde birikim yaptım işte Sıfır salcano aldık durulduk

İçki sigara yok abi.Karı kız olayı zaten sarmıyor.Yemek işyerinden.Aldığım parayı harcayabileceğim bir motosiklet var.Ucuza arızalı veya kazalı motor alıp tamir edip satıyordum abi.hiç yoktan 200-300 lira kâr oluyor.Salcanoyu alana kadar bu şekilde birikim yaptım işte Sıfır salcano aldık durulduk
    Meriç tebrik ederim seni,bir an aynaya bakıyorum sandım bende içki sigara içmem zararı tonla hiç bir faydası olmadığı gibi keseyede zarar...(Allahın izniyle yaza o taraflara gelmiye niyetim var motor gezisi bahaneyle tanışırız inş...)

Meriç tebrik ederim seni,bir an aynaya bakıyorum sandım bende içki sigara içmem zararı tonla hiç bir faydası olmadığı gibi keseyede zarar...(Allahın izniyle yaza o taraflara gelmiye niyetim var motor gezisi bahaneyle tanışırız inş...)
    Teşekkür ederim abi.Herzaman beklerim abi buyur gel.Bu ara aklıma gelmişken fatihin bilgisayar arızalı.Allahın izini ile yarın izmire gelmek için yola çıkıyor.Askerlik işlerini halledip manisaya gelicez birkaç gün misafirim olacak

Motosikleti
    @adil abi
    wolfun orjinal lastik markası sblong. made in prc elbet.
    ha bide wolfun sadece motor aksamı ybr nin 2004 yada 2005 motoru ile birebir aynı. başka hiçbir parçası ybr ye uymaz.
    @meriç
    far ayarına baktım. motor orta sehpada. ön tekerin yere deydiği yerden duvara 170cm mesafe varken ışık duvarda 80cm ye kadar çıkıyor

@adil abi
    wolfun orjinal lastik markası sblong. made in prc elbet.
    ha bide wolfun sadece motor aksamı ybr nin 2004 yada 2005 motoru ile birebir aynı. başka hiçbir parçası ybr ye uymaz.
    @meriç
    far ayarına baktım. motor orta sehpada. ön tekerin yere deydiği yerden duvara 170cm mesafe varken ışık duvarda 80cm ye kadar çıkıyor

Tahsin abi teşekkür ederim.Bilgilendirme ve ilgin için.Şu motor aksamı dışında hiçbir parçası uymaz demişsin abide orada yanılıyorsun.Bugüne kadar değiştirdiğim herşey ybr parçasıyla birebir uydu.En basitinden hava filtresi ön far düzeneği amasörler gösterge vb. uyuyor.Depo grenaj koltuk uymaya bilir ona birşey diyemem

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    meriç fatih kardeşimize ıyı bak oralarda adam nede olsa artık tsk nın demır başı
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    Tahsin abi teşekkür ederim.Bilgilendirme ve ilgin için.
    meriç aldım metreyi gittim karfurun otoparkına. kaldırdım motoru sehpaya. kafamda kask takılı. ölçemiyom bi türlü. neyse ölçtüm sonunda, ama etraftan sesler geliyo. lan bi çevirdim kafayı 4-5 kişi bana bakıyo. tabi kafada kask elimde metre
    tam gülmeye başladılar atlayıp motora kaçtım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Tahsin abi teşekkür ederim.Bilgilendirme ve ilgin için.Şu motor aksamı dışında hiçbir parçası uymaz demişsin abide orada yanılıyorsun.Bugüne kadar değiştirdiğim herşey ybr parçasıyla birebir uydu.En basitinden hava filtresi ön far düzeneği amasörler gösterge vb. uyuyor.Depo grenaj koltuk uymaya bilir ona birşey diyemem
    ne bilim tamircinin yalancısıyım. ama balata uymaz desede parça sıkıntısı olmaz dedi.
    gezginmotor bunu beğendi.

Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meriç fatih kardeşimize ıyı bak oralarda adam nede olsa artık tsk nın demır başı
    Hele bir gelsinde yağış olmazsa izmire almaya gitcem yağış olursa otobüsle gelcek fatih işleri bitirince.Bakalım duruma göre yazarım gene.

meriç aldım metreyi gittim karfurun otoparkına. kaldırdım motoru sehpaya. kafamda kask takılı. ölçemiyom bi türlü. neyse ölçtüm sonunda, ama etraftan sesler geliyo. lan bi çevirdim kafayı 4-5 kişi bana bakıyo. tabi kafada kask elimde metre
    tam gülmeye başladılar atlayıp motora kaçtım

Abi desene seni rezil ettik Bir hediye ile telafi edelim o zaman Bana özelden kargo bilgilerini göndersene tahsin abi.

Motosikleti
    bide ben zinciri gerdiremedim. motorun arka tekerinin solundaki 15lik civatayı bi türlü açık ağız anahtarla gevşetemedim. yarın lokmayla deneyeceğim. bide ters diş falan değil demi o somun ? somunu sökünce nasıl geriyoruz zinciri ?

bide ben zinciri gerdiremedim. motorun arka tekerinin solundaki 15lik civatayı bi türlü açık ağız anahtarla gevşetemedim. yarın lokmayla deneyeceğim. bide ters diş falan değil demi o somun ? somunu sökünce nasıl geriyoruz zinciri ?
    15 ile 22 anahtar lazım abi.15 olan taraftan çevirmen zor olur.22 olan (egzozun olduğu taraf) taraftan gevşetebilirsin.Birde zinciri gererken aynı oranda çevir 2 vidayıda.Ben metre ile ölçüp öyle sıkıyordum ikisini eşitlemek için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)