Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı DALGIC_800 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagol kardeşim 6 saat oldu sanırım forumları geziyorum mondial mc vulture ve driftlere de baktım sorunsuz makına yok anlasılan biraz da kullanıma bağlı tabi ..suan çıktım forumdan şimdide ekranda mr,mh,ve salco nun resimlerini koydum yanyana hiç risk almaya değmez yarın yada perşembe mehmet_gemlikle kocaeliye gaz açarız motoru almak için inş. 10 km takıntısı yapanlara sinir olurdum aynısını ben yaptım bugün ya gözlerim kanlandı ekrana bakmaktan en güzeli içime sinen motoru almak alınca resimleri koyarım inş. nazar değmemesi ümidiğiyle tabiki hehe Zaten bir 2-3 yıl geçsin bu yıllar içerisinde grup gezilerinde yüzümü kızartmasın baska bişey istemiyorum 2-3 yıl sonrada hyo comet 250 inş. daha büyüğünü gözüm yemiyor zaten imkansız gibi birşey

Bu arada ben bursadayım motoru kocaeliden alıcam orayı aramama gerek var mı yoksa direk gidip alıp gelcez mi ve ruhsat plakasını ben kendim çıkartıcam bursa plaka olması gerektiği için ..geçici ruhsat gibi birşey olur herhalde gerçi araştırmadan direk buraya yazdım ama kusura bakmayın artık arkadaşlar
    kardeş zaten bu zamanda kötü motor kalmadı pek artık çinlilerde güzel sağlam motorlar çıkarıyor dediğin gibi mondial drift misal ancak onlarında sele yapısı biraz iyi değil sportif bir duruşu olduğundan uzun yolda sıkıntı olabilir birde daha çok drift i hız yapacaklar alıyor 135cc olmasından dolayı ve güçlü olmasından 125 liklere kafa tutyor buda insanları cezbediyor hızı sevenler zaten salcano almasın şimiden diyeyim yapacağı düzde en fazla 110 inişte flan 115-120 oda motor için iyi değil bizim motorlarla 80-90 çıkacaksın yola istersen fizana git sıkıntı olmaz yeterki bakımını yaptır
    motoru almaya gelince kocaelindeki bayi ile görüşün derim elinde motor var mı varsa sizin istediğiniz renk var mı sorun gidersenizde sabah erken gidinki ötvsini yatırsınlar gün içinde faturasını evraklarını alın ve tın tın yavaş yavaş gelin sıkıntı olmaz diye düşünüyorum bende ilk aldığımda plakasız 90 km gittim alanyadışından almıştım polis denk gelmedi şansıma
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Teşekkürler arkadaşlar ehliyette sıkıntı yok onlarıda bilgilendirdik mi gelip alıcaz diye olur biter gri mi alsam siyah mı bi karar veremedim gri tatli duruyor siyah asil duruyor ...olmazsa ikisinden de hazırlasınlar
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

Motosikleti
    Teşekkürler arkadaşlar ehliyette sıkıntı yok onlarıda bilgilendirdik mi gelip alıcaz diye olur biter gri mi alsam siyah mı bi karar veremedim gri tatli duruyor siyah asil duruyor ...olmazsa ikisinden de hazırlasınlar
    bende siyah var ancak bir daha ne alırsın deseler gri alırım geçen erdek gezimde gri salcano motoru olan arkadaş vardı beraber gittiğimiz motoru görünce giderken baya hoşuma gitti rengi birde siyah kiri daha çok belli ediyor gri ona nazaran daha iyi ama zevkler tartışılır

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    valla ne yalan söyleyim kardeşim erdek gezisinde 3 salcano yan yana koymustunuz motorları ve gri'ye baka baka bi hal kalmıstım .. daha farklı gözüküyordu birde topcase falan da düşünüyorum hafif gri bir çantada on numara yakısır gibi geliyor. bakıcaz artık bakalım ama gri ağır bastırıyor.
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

Motosikleti
    valla ne yalan söyleyim kardeşim erdek gezisinde 3 salcano yan yana koymustunuz motorları ve gri'ye baka baka bi hal kalmıstım .. daha farklı gözüküyordu birde topcase falan da düşünüyorum hafif gri bir çantada on numara yakısır gibi geliyor. bakıcaz artık bakalım ama gri ağır bastırıyor.
    aynen açık olduğundan kendini gösteriyor hemen belli ediyor motorlara topcase şart zaten uzun yolda özellikle iyi oluyor birde yan çanta yaptırısan güzel on numara olur

ebleksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151 gitti. Cbf 150 derken Bajaj Boxer peşinde.
    Arkadaşlar Üçerler diye bir firma Ramazan kampanyası yapmış. 2490 vade farkı komisyon olmadan 10 ay taksit yapıyorlar. Türkiyenin her yerine ücretsiz kargo , şu an sadece kırmızı ve siyah renk varmış. Fiyat iyi gibi geldi. Siz ne dersiniz?
    ilanı: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5153526/detay/

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Alıntı ebleksin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Üçerler diye bir firma Ramazan kampanyası yapmış. 2490 vade farkı komisyon olmadan 10 ay taksit yapıyorlar. Türkiyenin her yerine ücretsiz kargo , şu an sadece kırmızı ve siyah renk varmış. Fiyat iyi gibi geldi. Siz ne dersiniz?
    bence çok uygun fiyatı...ben 2700 / 12 Taksit almıştım (koruma demiri dahil)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ya arkadaşlar Salcano Wolf'un Herşeyi on Numara FAKAT Kontak anahtarı çok kötü ...Gösterişsiz , Dümdüz Kafası plastik bile değil ,ya insan bi Salcano amblemi koyar O da yokkk...

Motosikleti
    bence fiyat çok iyi üstelik 10 ay taksitle almak isteyenler için iyi bir fırsat derim

Alıntı ersin90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence çok uygun fiyatı...ben 2700 / 12 Taksit almıştım (koruma demiri dahil)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ya arkadaşlar Salcano Wolf'un Herşeyi on Numara FAKAT Kontak anahtarı çok kötü ...Gösterişsiz , Dümdüz Kafası plastik bile değil ,ya insan bi Salcano amblemi koyar O da yokkk...
    aynen haklısın o yüzden ben ilk alır almaz yeni bir anahtar yaptırmıştım kafası plastikten orjinalleri evde duruyor

Motosikleti
    arkadaşlar jianse'nin sitesinde wolf özellikleri daha farklı verilmiş. http://www.jianshetrade.com/newproduct/sy.asp
    gücü 6 kw tork 8 nm görünüyor acaba bu başka bir modelmi resimleri falan aynı.

Motosikleti
    arkadaşlar jianse'nin sitesinde wolf özellikleri daha farklı verilmiş. http://www.jianshetrade.com/newproduct/sy.asp
    gücü 6 kw tork 8 nm görünüyor acaba bu başka bir modelmi resimleri falan aynı.
    evet gücü düşük ancak o kendi motoru içindir bence gücü dürürüp alçaltmak karbüratör ve ateşlemeyle ilgili bir durum bence bizimkiler 6kw ve 8 nm değildir yoksa çok hantal olurdu

Motosikleti
    sanırım öyle. http://www.jianshe.co.uk/ adresi ajs motor diye bi sayfaya yönleniyor. http://www.ajsmotorcycles.co.uk/new_AJS/docs/main.htm burda ise salcano türkiyedeki verilerle aynı. hatta bir dergideki test yazısınıda yayınlamışlar. ingilizcesi iyi olan bir arkadaş çevirirse hoş olur. Gerçe sizler bundan daha kapsamlı bir test yazısı hazırlarsınız , ne de olsa burdaki test kısa süreli mesela fatih yamahanın ybr için sitesindeki benzeri bir test yazısı hazırlayabilir.

Motosikleti
    sanırım öyle. http://www.jianshe.co.uk/ adresi ajs motor diye bi sayfaya yönleniyor. http://www.ajsmotorcycles.co.uk/new_AJS/docs/main.htm burda ise salcano türkiyedeki verilerle aynı. hatta bir dergideki test yazısınıda yayınlamışlar. ingilizcesi iyi olan bir arkadaş çevirirse hoş olur. Gerçe sizler bundan daha kapsamlı bir test yazısı hazırlarsınız , ne de olsa burdaki test kısa süreli mesela fatih yamahanın ybr için sitesindeki benzeri bir test yazısı hazırlayabilir.
    evet baktım değerler aynı bizdeki ile test yazısı işi için biraz geç oldu aslında artık sen yazarsın birde benim edebiyatım iyi değildir pek anlamam

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Test yazısı yazılabilir.Herkez 1000-5000 km aralığında yazıyor bizim fatih 32-33 bin yaptı salcano ile.Yazsında okuyak :D :D eksik yerleride biz tamamlarık.Bir salcano kullanıcısı olarak çok memnunum motorumdan.Bunuda dipnot ekliyeyim

Motosikleti
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Test yazısı yazılabilir.Herkez 1000-5000 km aralığında yazıyor bizim fatih 32-33 bin yaptı salcano ile.Yazsında okuyak :D :D eksik yerleride biz tamamlarık.Bir salcano kullanıcısı olarak çok memnunum motorumdan.Bunuda dipnot ekliyeyim
    meriç msn de gaza getirdin yazdık ama bu biraz benim hayatım gibi oldu ama olsun

salcano wolf 125 test yazısı kendimce ;

s.a. arkadaşlar yoğun istek üzerine salcano wolf 125 hakkında test yazısı yazmaya karar verdim motorum 2009 model 32 binde gelelim bu serüvenin nasıl başladığınına ben motor araştırması yapıyordum o sıralar kubanın kh125-12d modeli çıkmıştı piyasaya Honda wuyang şirketi yapıyor şu bu dediler alanyada sordum fiyat internetde yazandan az fazla geldi bende diğer ilçelere sorayım dedim satan bayileri aradım antalyadan bir bayi elimde yok ancak salcano wolf125 var dedi ybr motoru var üzerinde flan ben o zamana kadar salcanodan
    haberim yoktu neyse araştırdım baktım tipide baya hoşuma gitti motor aksamı da dediği gibi ybr 125 inkine benziyor satan yerleri baktım alanyada vardı ancak Serik ilçesinde daha hesaplı buldum gidip ora ile konuştum yarısı peşin yarı taksit plaka dahil olacak şekilde anlaştık aldım. O zamanlar rodaj flandan anlamıyordum pek ancak ilk km lerde yavaş gitmeye çalıştım ama işte o zamanın gençliğide var arada apaçhelikte yaptım deli gibi inişlerde kesiciye sokmalar mı dersiniz ne ararsanız sebebi motor açılsın diye işte cahillik sebebi 100 km yi geçmiyordu ? iyi kötü el becerim vardı gittim siboblara ayar çektim bir yerlerde okumuştum sibob ayarı iyi olursa motor iyi gider flan tabi duyarda yapmazmıyız hemen faaliyete geçirdim tabi tam takım yok gurbacık dediğimiz ayarlı anahtar var onla sibobları sıktım tabi iyi sıkamamışım yine böyle kesiciye sokarken motordan aşırı sesler çıkmaya başladı derken şakırdamaya başladı motor ve 4-5 bini geçmemeye başladı iyi kötü vardım eve akşam saatiydi sabah söktüm sibob kapaklarını birde ne göreyim emme sibobundaki somun civata çıkmış yerinden alacam derken motorun içine gitmesin mi ustaya götürdüm ittirerek dedi bana sana demedim mi kurcalama deye motoru neyse saydı bana çıkaramassak motoru açmamız gerek üst silindiri flan flan dedi 100-150 tl masraf çıkabilir yuh dedim yandık Allahtan debriyaj kısmını açmış sadece yağın oraya inmiş civatası ve almış ancak somun yok piyasada onu çıkaramamış onunda tahmini sıkıştığı yeri biliyorum orada hala duruyor neyse yine ben durur muyum motor gitmiyor ya bir yer de daha okudum meme büyürse motor gider e fatih sıra meme de değil mi kurcalamasana gittim deli gibi söktüm karbüratörü çıkardım memesini bir cinslikte bu motorun karbüratörünün memesi değiştirmeli değil yani bir büyük bir küçük takayım diyemiyorsun tek tip bozuldu mu at çöpe bilmeyen için neyse ben büyüttüm memeyi çivi iğne yardımıyla kafama göre tabi aşırı fazla büyütmüşüm motor bu sefer 6 bin deviri geçmiyor oldu 10 bin devir yapan motor boğuluyor yandık düzelmezde şimdi o kafayla ne edeceğim yapacak bir şey yok yeni karbüratör alcaz gittim almışken ybr125 in 2004 modellerinin karbüratörünü aldım yan sanayi tabi taktık iyi çalışıyor ama istediğim randumanda değil ısınıca stop ediyor fazla yakıyor iyi kötü öğle sürdüm aklıma orjinalini yapmak geldi piyasadaki cg125 lerin tamir takımından aldım internetden başka şeylerde almışken yanında onun içini benimkine uydurdum orjinalin ve ufak tefek eksikler olsada randuman aldım çalıştı şuan o karbüratörü babamın scooterine taktım iyi oldu tek marşla alıyor benim ybr125 karbüratörüne gelirsekte memesini ufalttım hava ayarı yaptım flan şuan çok güzel oldu yakıt çok iyi gidişi de iyi şükür sibob ayarı içinde takım takravat aldım 9 numara anahtar ve sibob civatasını ayar yapmada kullanılan aparat ve sentil çakısı en sonda onu ayarladım ve son ayarda duruyor 15 bin km oldu yapalım sıkıntı yok şuan kusura bakmayın içimdekileri döktüm bu olanlarda motorun hiç suçu yok olanların tek
    sebebi benim o garipte benim işkencelerime katlandı ne yapsın tabi birde 2 sefer kaza geçirdim onlar da ayrı Allahtan şasesi sağlammış sonuç da 2004 ybr şasesi var ön düzen amortisörleri her yeri ybr ile aynı sadece kaportası farklı

gelelim motorun eksilerine ve artılarına ;
    + artıları ;
    - selesi geniş ybr den daha büyük yumuşak
    - deposu büyük 17 litre ve motoru baya kalıplı gösteriyor.Motorun kalıplı durması yolda insana güven veriyor.
    - amortisörleri 2004 ybr ile aynı rahat yumuşak
    - 2004 ybr gibi direksiyonu iki tarafada kilitleniyor benim için iyi bir şey motoru park ederken baya işe yarıyor
    - Sinyalleri çok sağlam depo yamultacak kadar
    - Aydınlatması çok güzel.Tüm ampulleri Philips.
    - Boyası gayet güzel solma kalkma yapmıyor.
    - Depo kapağı SS makinalarınki gibi.
    Gelelim – (eksi) yönlerine ;
    - ön teker diske sürtüyor dönerken az sıkı gibi ancak oda ön teker milinden kaynaklı değişse düzelir bence ben mili ufak ufak çevirerek teker döndürüyorum nerde çok az sıkıyosa orada bırakıyorum ve hala öğle sürüyorum sıkıntı yok
    - zincir dişli takımı çok adi çabuk uzuyor
    - orijinal lastikleri beş para etmez bence çok aşırı kayıyor zaten bu konuda diğer commuter motorlarda da aynı orijinal lastikler nedense pek iyi çıkmıyor

sonuç ;

şuanki fiyatı 3 bin tl civarı olan bir motordan gidipte 4500 tl değerindeki ybr 125 kalitesini bekleyemessiniz sonuçda fiyatda bile fark var 1,5 kat ancak şunu derim ybr 10 üzerinde 10 alırsa salcano da 8 alır kim ne derse desin o yüzden de uzun süre süreceksem yine gider salcano alırım ybr almam sonuçda 1500 tl fark var o parayla 15.000 km gezerim ? şu aralar salcano mu alsam şunu mu alsam diyen arkadaşlara özelikle diyorum ben sakin kullanırım hızla işim olmaz derseniz işinizi fazlasıyla gören bir motordur uzun yolda 80-90 km hızlarla Türkiye yi dolaşın
    selesi rahat ve konforludur

Teşekkürler fatih.Yeni motor alacak arkadaşlara yararı olur inş.

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    eline sağlık Fatih Kardeş...on numara yazı olmuş ,yalnız noktalama kullanmadığın için okuması braz daha zorlaşıyor...
    Teşekkürler...

eline sağlık Fatih Kardeş...on numara yazı olmuş ,yalnız noktalama kullanmadığın için okuması braz daha zorlaşıyor...
    Teşekkürler...
    Onu yazdırana kadar neler çektik.Dur bide noktalama işareti karıştırma

Motosikleti
    Teşekkürler fatih.Yeni motor alacak arkadaşlara yararı olur inş.
    sağol meriç valla yoğun istekler olmasa biliyon hayranlarımın baskısı üzerine yazdım birincisi sen

Teşekkürler...
    sağol ersin işte elimizden geldiğince yazdık evet ya kusura bakmayın imla kurallarını yapmadın aceleyle yazayım diye idare edin

Onu yazdırana kadar neler çektik.Dur bide noktalama işareti karıştırma
    aynen bunu zor yazdım zaten

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    fatih olum bi motor o kadar türtüklenirmi yav? Ben daha iyi dürüklemelerle daha iyi sonuçlar çıkartabilirdim fatih

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Eline sağlık Fatih kardeşim çok güzel bi deneme yazısı olmuş ayrıca her aklıma geldiğinde olduğu gibi tekrar teşekkürlerimi sunuyorum sana Salcanoyla beni tanıştırdığın için iyiki binip gelmişsin yanıma motorunla
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)