Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    hoşgeldin meriç.

benim motor 31.000km oldu.
    30.000km deyken vites sorunu yaşadım arkadaşlar. durmaya yakın motor vites düşmemeye başladı. basıyorum pedala vites düşmüyordu. birdenbire oldu bu.
    ustaya telefonda sordum. vites yayındandır dedi. vites düşeceğinde, hafifçe vites pedalını yukarı kaldır sonra indir , anca ozaman vites düşer dedi. doğru demiş. hemen zarzor motorcuya gittim. sağ sol kapaklar ve pedal mili vs. bayaa bişeyler söküldü. yay değişti. geri toplandı. sonuç cillop gibi oldu. 40 tl para verdim. orjinal ybr yayı takıldı.
    bende 30.000kmde oldu. sizde 100.000km gibi olur bu sorun. buraya yazayım. birinin işine yarar elbet.
    bu arada ybr motorunun nimetlerini yiyoruz, usta telefonda %100 doğru teşhis koyuyor yav

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Alıntı imamx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. 2014 model sıfır, beyaz renkte Salcano Wolf 125 satın aldım. Motosikletime amber sarısı 5 metre üç çipli silikon şerit led siparişi verdim. Bu şerit ledleri motoruma neon gibi takmak istiyorum. Kafama takılan soru ise bu ledlerin girişini sağ elcikte bulunan sis-far anahtarına yerleştirmek.
    Yani anahtara bastığımda farlarla birlikte ledleri açabilme imkanım var mı? Varsa nasıl yapabilirim? Ayrıyeten bir düğme kullanmak istemiyorum. Cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
    Bir de ön koruma demiri sipariş etmek istiyorum. Koruma demiri takan arkadaşlar varsa bana tavsiyede bulunabilirlerse çok memnun kalırım.
    görerek almanı tavsiye ederim. zaten hiçbir koruma demiri direk bizim motora uymuyor bildiğim. uyduracaksın. bide kaliteli birşey al. ben 50tl vermiştim ama ne kazalar gördü halen taş gibi..
    wampaa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Bozüyüksporl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar herkese.2.El Mondial 150 mr vulture düşünüyordum fakat bugün servisine bi motor göstermeye gittim, servis tanıdık bu arada, daha öncede söylemişti, şiddetle wolf öneriyor, bi çalıştırdı yanımda sesini çok beğendim, gönlüm kaydı gibi hemen hemen, wolf alırsam 0'da alabilirim ayrıca.3000 nakit.Bu bilgi paylaşımın da büyük bi kısmını okudum, haliyle 699 sayfa okuyamadım tabi ki... Wolf yokmuş wolf s varmış onu getirttirebiliyor ancak, bende onun kafa kısmının görüntüsünden rahatsızım, ybr 125 kafası vb. adapte edilebiliyor mu ? Onun dışında diğer sorularım bilgi değil fikir, içtenlikle sorabiliyorum o nedenle, motosikletinizden memnun musun ? Renk tercihiniz ne oldu/olurdu vb. ? Yakışacak işlemler (jant şeridi gibi) Cevap verirseniz sevinirim benim için önemli.İyi forumlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Ek olarak 2.El piyasasında satış kısmından korkuyorum, tabii ki bilen biliyo bu motorun japon olduğunu ama sahibindende çok az ilanı var ve fiyatları çok düşmüş gibi geldi, veya vulture'un kiler hiç düşmüyordu.Kısacası alıp 1-2 sene binsem satışı zor olur mu ?
    vulture güzeldir 162 cc performansının fazla olması güzel fakat yakıtıda ona göre artıyor... benim boy 1.82 kilo 86. bana çok küçük geldi, wolf görünüm olarak daha iyi... wolf parça sıkıntısı çekmeyeceğin bi motosiklet yakıtı ekonomik, kullanımı keyifli, Renk olarak beyaz tercih ettim, bu renk yeni çıktığı için sana da tavsiye ederim..

ybr kare kafayı monte eden çok wolfçü var yani monte edilir..

2. eli honda, yamaha gibi olmaz elbette ama 300-500 aşağı verir yine satarsın.. Birde motorda çok janjanlı bi görüntü, satarken cazibesini kaybettiriyor.. görüntü olarak orjinale yakın motosikleti satmak daha kolay oluyor..

3.000 nakit için fazla, pazarlık et.. ben pazarlık etmeden pahalı olarak 9 taksit 3.000 e aldım.

Alıntı imamx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. 2014 model sıfır, beyaz renkte Salcano Wolf 125 satın aldım. Motosikletime amber sarısı 5 metre üç çipli silikon şerit led siparişi verdim. Bu şerit ledleri motoruma neon gibi takmak istiyorum. Kafama takılan soru ise bu ledlerin girişini sağ elcikte bulunan sis-far anahtarına yerleştirmek.
    Yani anahtara bastığımda farlarla birlikte ledleri açabilme imkanım var mı? Varsa nasıl yapabilirim? Ayrıyeten bir düğme kullanmak istemiyorum. Cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
    Bir de ön koruma demiri sipariş etmek istiyorum. Koruma demiri takan arkadaşlar varsa bana tavsiyede bulunabilirlerse çok memnun kalırım.
    Hayırlı olsun. Allah c.c. kaza bela vermesin.. Benim motorun ikizi geldi yani.. sarı bir iki detay ve aksesuar güzel olur ama, ama, ama.. sakın motosikleti panayır arabalarına çevirme..

"herşeyin azı karar, çoğu zarar" özlü sözünü unutmayalım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin meriç.
    benim motor 31.000km oldu.
    30.000km deyken vites sorunu yaşadım arkadaşlar. durmaya yakın motor vites düşmemeye başladı. basıyorum pedala vites düşmüyordu. birdenbire oldu bu.
    ustaya telefonda sordum. vites yayındandır dedi. vites düşeceğinde, hafifçe vites pedalını yukarı kaldır sonra indir , anca ozaman vites düşer dedi. doğru demiş. hemen zarzor motorcuya gittim. sağ sol kapaklar ve pedal mili vs. bayaa bişeyler söküldü. yay değişti. geri toplandı. sonuç cillop gibi oldu. 40 tl para verdim. orjinal ybr yayı takıldı.
    bende 30.000kmde oldu. sizde 100.000km gibi olur bu sorun. buraya yazayım. birinin işine yarar elbet.
    bu arada ybr motorunun nimetlerini yiyoruz, usta telefonda %100 doğru teşhis koyuyor yav [COLOR="Silver"]
    Zaten senin kullanımın almamda baya bi etkili oldu...

o kadar hor kullanıp, bunu açıkça söyleyip.. Bu motosiklet hala yollarda inatla yürümeye devam ediyor diyorsan.. dediğin gibi biz 50-100 bin km leri rahat deviririz...

Tahsin kardeş birde yamaha veya honda alda onları bu şekilde kullan, bakalım onların sağlamlığı nasılmış
    wampaa bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

wampaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    700. sayfayı devirdik vay be,

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...77705810/detay

Şu mont nasıl yabancılar pek bi övüyor montu fiyatının ok üstünde kalitesi var diyorlar.
    250 Mont 250 Kask eldiven vs 750 liraya gelecek koruma bide wolf 2500 e falan tam teşkilat motorcu olmak mümkün sanırım
    Sürat Felakettir. -Kamlumbağa

Motosikleti
    Kırılan kemik yeni iyi olmaya başlıyor, ben motoruma binmek için gün sayarken, Sağolsun belediyemizde yeni kemiklerimin kırılması için evimin önüne tuzaklar kurmaya devam ediyor...

http://www.motosiklet.net/forum/gundem-ve-siyaset/135925-belediyemiz-calisiyor.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

Alıntı wampaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    700. sayfayı devirdik vay be,

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...77705810/detay

Şu mont nasıl yabancılar pek bi övüyor montu fiyatının ok üstünde kalitesi var diyorlar.
    250 Mont 250 Kask eldiven vs 750 liraya gelecek koruma bide wolf 2500 e falan tam teşkilat motorcu olmak mümkün sanırım
    Ekipmaları denemeden ve görmeden ALMA.... bu şekilde satanlar zaten denemeden aldıkları için, bedeni uymuyor, kalitesini beğenmiyor, defolu çıkıyor...vs yüzünden satabiliyorlar.. Tanıdık biri olsa belki ama tanımadığın birinden alacaksan.. benim tercihim 40-50 fazla verip mağazasından almak olur..

Salih belediyeye söyleyecek söz yok O belediyeyi Allah bildiği gibi yapsın
    Salih_T bunu beğendi.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vulture güzeldir 162 cc performansının fazla olması güzel fakat yakıtıda ona göre artıyor... benim boy 1.82 kilo 86. bana çok küçük geldi, wolf görünüm olarak daha iyi... wolf parça sıkıntısı çekmeyeceğin bi motosiklet yakıtı ekonomik, kullanımı keyifli, Renk olarak beyaz tercih ettim, bu renk yeni çıktığı için sana da tavsiye ederim..

ybr kare kafayı monte eden çok wolfçü var yani monte edilir..

2. eli honda, yamaha gibi olmaz elbette ama 300-500 aşağı verir yine satarsın.. Birde motorda çok janjanlı bi görüntü, satarken cazibesini kaybettiriyor.. görüntü olarak orjinale yakın motosikleti satmak daha kolay oluyor..

3.000 nakit için fazla, pazarlık et.. ben pazarlık etmeden pahalı olarak 9 taksit 3.000 e aldım.

Çok teşekkür ederim yorum için, nasip meselesiymiş demekki bu işler, bugün Eskişehirde biriyle görüştük, motor sağlamdı, abiyi de sevdim falan yani her şey güzel gitti şükür 2750 tl'ye 3900 km'de vulture için anlaştık, önümüzdeki günlerde getiricek buraya.Wolf çok sağlam motor, sadece zevk meselesi olarak ben görünüşünden hoşlanmıyordum o nedenle tercih etmek isteyemedim bi türlü, ama okuduğumuz duydugumuz kadarıyla gerçekten sağlam.Allah kaza bela vermesin size
    wampaa bunu beğendi.

Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    Vulture da çok güçlü bir motor biraz fazla tüketiyor ama tekteker için nefis motosiklet.

Motosikleti
    Bugün doktora gittim köprücük kaynamış..

Motosiklet kullanmak sıkıntı olur mu dedim..

olmaz dedi...

Artık Cumartesi benim beyaz kurdu bi gezdiririm.. iyice canı sıkılmıştı
    gezginmotor ve wampaa bunu beğendiler.

Motorsuz günlerin acısını çıkar Salih
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Cumartesi bi Keçiören-Sincan yapıcam, git-gel 80 km.. birazda gezeyim... bakalım kaç km yapıcam...

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi bi Keçiören-Sincan yapıcam, git-gel 80 km.. birazda gezeyim... bakalım kaç km yapıcam...
    Salih yeni düzeldin aman 2 ayaklı yaratıklara dikkat...Bende bir İstanbul yapayım diyorum ama paralı yol için 1 defalık O.G.S almak istemiyorum ne yapsam acaba .... lıkmı

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-salcano-salcano-wolf-125-178027462/detay 2600 OLUR DEDİ FİKİR İSTİYORUM ACİL..

Alıntı windy125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-salcano-salcano-wolf-125-178027462/detay 2600 OLUR DEDİ FİKİR İSTİYORUM ACİL..
    Bu ilanlara koydukları resimlerle hiçbirşey anlıyamazsınız.Adamlar yeni aldıkları zaman çektikleri fotoları koyuyorlar almak için gittiğinizde farklı bir motorla karşılaşıyorsunuz,ilanda 10 ay durdu hiç binilmedi diyor km sine 12000 yazmış hiç binmeden nasıl 12000 km olmuş eğer yakındaysa anlıyan bir tanıdıkla gidip bakmakta fayda var.İlanda verdikleri resimle aynıysa çalışmasında ve hareketli aksamında bir sorun yoksa alınır fakat 12000km için fiyat bence fazla...
    Bozüyüksporl bunu beğendi.

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    2013 model 8500 km de 2650 TL anlastik diğer bir motorcu ile pazartesi aksilik olmaz ise alacağız..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

2250 TL + 400 tl plaka mondial grumble alacağimiza 2650 TL 2013 8500 km wolf ile anlastik hauirlisi artik . inşallah pişman olmayız..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-salcano-sifir-ayarinda-bakimli-177389705/detay

Alıntı windy125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 model 8500 km de 2650 TL anlastik diğer bir motorcu ile pazartesi aksilik olmaz ise alacağız..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

2250 TL + 400 tl plaka mondial grumble alacağimiza 2650 TL 2013 8500 km wolf ile anlastik hauirlisi artik . inşallah pişman olmayız..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...77389705/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-salcano-sifir-ayarinda-bakimli-177389705/detay
    2.el için birşey diyemem ne çıkacağı belli olmaz,hayırlı olsun.

Motosikleti
    Bu sabah 7 Haftadır dinlenmede olan motorumu brandanın altından çıkardım.

Malum evin önünde kaldırım çalışması yapıldığından branda altında olmasına ragmen baya bi tozlanmış. 4-5 defa denememe rağmen çalışmadı. ya çoktandır çalışmadığından yada 2 aya yakındır depoda bekleyen benzinin yanma özelliğinin azaldığındandır diye düşündüm.

Neyse malum evin önü yokuş vurdurayım dedim. Orta sehpadan indirdim birde baktım ön tekerin havası baya bi azalmış. arka tekerde de kısmen azalma var ama ön teker kadar değildi. Önceki arabadan kalan bi ayak pompası var ama kim gidip baba evindeki kömürlükten alacak. Neyse kurdu yola çıkardım. Atladım sırtına, baktım ön tekerin havası az ama yolumun üstündeki (2-3 km) benzinliğe kadar idare eder. Kontağı çevirdim. 2. vitese attım sol el debriyajda 2-3 metre yokuş aşağı ilerledim, aniden debriyajdan elimi çekince benim kurt çalıştı.. Önceki arabam 94 model şahin olduğundan vurdurarak araba çalıştırma konusunda deneyimliydim.. Motosiklette de bir defa yapmıştım, bu iki oldu. 15-20 km düşük hızda ön tekere ve frene yüklenmeden benzinliğe gidip lastik havalarını (ön 28, arka 30 ps) şişirdim.

Benzin alacaktım fakat depodaki beklemiş benzini bitirip öyle alayım dedim..Çeyrek deponun üstünde benzin gösteriyor. Sincan'a geldim, 40-50 en fazla 60 km hızla.... özlemişim valla...

şu anda 40 km oldu sadece geliş.. şimdi bi sincan içinde gezip oradan eve geçicem.

Yarında kısmetse motosikleti güzelce bi temizleyeyim diyorum.
    gezginmotor ve wampaa bunu beğendiler.

Demek 2 ay oldu,neyse sağlığına kavuştun gezersin artık.
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    hayırlı olsun çok güzel anlatmış&yazmışsın vurdurarak çalıştırmayı bilmeyenler içinse kaynak niteliğinde yazı olmuş.
    Salih_T bunu beğendi.

MOTO71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    bana bir yadımcı olun abi bugun edirneye gezmeye gittim ama edirneye vardığımda ön tekerden takırtı geliyor baya yüksek bir ses frene basınca kesiliyor bırakınca yine geliyor özellikle motoru dönderirken daha çok geliyor neden olur daha öncede olmuştu ön tekeri söktüm rulmanları yağladım kesilmişti şimdi yine yapıyor

Motosikleti
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek 2 ay oldu,neyse sağlığına kavuştun gezersin artık.
    Dün Sincan dönüşü hava bozdu. Bende fazla oyalanmadan eve dönüş yaptım. Toplam 85 km. ilaç gibi geldi valla... Sincan televizyonlardaydı.. Sağı solu yağmur suyu basmış..

Bugün Ankara'nın yine yağışlı olacağını bile bile sabah ki güzel havayı fırsat bilip, motosikletle işe geldim.. Şu an yağmur yağıyor ama İnşallah akşam kesilir yada azalır diye umut ediyorum...

Alıntı wampaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun çok güzel anlatmış&yazmışsın vurdurarak çalıştırmayı bilmeyenler içinse kaynak niteliğinde yazı olmuş.
    Arabada vurdurarak çalıştırmayı biliyordum ama motosiklette bu tekniği AEA'ın videosundan izlemiştim..onun yaptığı gibi debriyajı bırakırken arka koluğa hızlıca oturmaya gerek kalmadan çalıştı..Çokta zor olmadı..Aslında ayak marşıda var ama.. çalıştırdıktan sonra aklıma geldi..

Alıntı MOTO71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana bir yadımcı olun abi bugun edirneye gezmeye gittim ama edirneye vardığımda ön tekerden takırtı geliyor baya yüksek bir ses frene basınca kesiliyor bırakınca yine geliyor özellikle motoru dönderirken daha çok geliyor neden olur daha öncede olmuştu ön tekeri söktüm rulmanları yağladım kesilmişti şimdi yine yapıyor
    Hiç anlamam ama fikir yürüteyim..
    1- Rulmanlarda bi sıkıntı olabilir. aşınmış, bozulmuş, yağsız kalmış, yada yuvası bozulmuş olabilir.

Fren basınca ses kesiliyor dedin ya...

2- acaba fren merkezinde; yaylarında bi bozukluk olabilirmi.. balatalı geri çekemiyor balatalar diske sürtüyor olabilir..
    3- balatalarda bi sorun olabilir. fren merkezinde yuvasında boşta duruyor, hareket halinde sarsıntıdan ses çıkarıyor, frene basınca baskı ile yuvasına oturup sesi kesiliyor olabilir..

tabi benimkiler tamamen varsayım hatta saçma bile olabilir..

Acilen bi tamirciye kontrol ettir.. hareket halinde iken ön tekerini kitleyip, istenmeyen durumlara sebebiyet verebilir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Dün motosikleti yıkamaya vakit olmadı. Gerçi yıkasamda bugünkü yağmurda yine kirlenecekmiş.. Bende Kaskımı temizledim. Kişisel ekleme yaptım.Motosiklet içinde tank pad ve stomp grip gibi kaydırma ve koruyucular lazım, en kısa zamanda onlarıda edinip, uygulamayı burada paylaşırım.

wampaa ve gezginmotor bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)