Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Geçen cuma çevre yolunda yakalandım yağmura.. saklanacak sığınacak yerde yok.. bi 8-10 km yağmurda gitmek zorunda kaldım.. Allahtan sizleri dinleyip lastiği değiştirmişim.. Azıcık ıslandım hepsi o... ama yinede temkinli olmakta, yağmurda yola çıkmamakta fayda var...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Herkese selamlar. 42 yaşında ilk motorumu alma arefesindeyim. Hayatımda ilk kez dün, sürücü kursunun 100cc kuba marka vitesli motoruna bindim. Kullanmak çok zorlamasa da motor altımda çok küçük kaldı. Salcano wolf fiyatı ve kullanıcılarının olumlu yorumları nedeni ile ciddi ilgilendiğim bir ürün. Fakat İzmit bayisinde bu model olmadığı için canlı inceleme fırsatım olmadı. 1.85 boy ve 95 kiloyum; acaba bu model benim cüsseme uygun olur mu? Boyutlarını yamaha ybr ile mukayese edersek, fark var mı? 2014 model wolf n11.com da 2850 lira gibi bir fiyata satılıyor, sizce bu fiyat makul mudur?
    Teşekkürler.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı piynst adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. 42 yaşında ilk motorumu alma arefesindeyim. Hayatımda ilk kez dün, sürücü kursunun 100cc kuba marka vitesli motoruna bindim. Kullanmak çok zorlamasa da motor altımda çok küçük kaldı. Salcano wolf fiyatı ve kullanıcılarının olumlu yorumları nedeni ile ciddi ilgilendiğim bir ürün. Fakat İzmit bayisinde bu model olmadığı için canlı inceleme fırsatım olmadı. 1.85 boy ve 95 kiloyum; acaba bu model benim cüsseme uygun olur mu? Boyutlarını yamaha ybr ile mukayese edersek, fark var mı? 2014 model wolf n11.com da 2850 lira gibi bir fiyata satılıyor, sizce bu fiyat makul mudur?
    Teşekkürler.
    şu boy-motor orantısı için detaylı bi fotoğraf yükliycem.. benim boy 1,82 kilo 87... güzel duruyor diye düşünüyorum.. GEnel olrak ybr ile aynı boyutta sadece depo kısmı ybr den daha iri diyebiliriz.. 2.850 fiyatta iyi imiş. Ben 9 taksit 3.000 tl ye almıştım..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu boy-motor orantısı için detaylı bi fotoğraf yükliycem.. benim boy 1,82 kilo 87... güzel duruyor diye düşünüyorum.. GEnel olrak ybr ile aynı boyutta sadece depo kısmı ybr den daha iri diyebiliriz.. 2.850 fiyatta iyi imiş. Ben 9 taksit 3.000 tl ye almıştım..
    Alakanıza çok teşekkür ederim. Üzerinde nasıl duracağımdan ziyade; dün ki 100cc kuba da sele ile fren ve vites mesafesi çok az olduğundan bacaklarım çok rahatsız oldu.
    Bu arada motorunuz hayırlı olsun. Ne zaman almıştınız? Sizce 1800 fazla verip yamaha ybr alınmalı mı? Lastikleri değiştirdiniz mi?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Ölü topik olduk çıktık. Neyse. Bilindiği üzere bu sayfada en çok yakan wolf benim. 12 litreyi 370 kmlerde bitirmişliğim var. Şehir içi ortalama 400 km yol yapıyorum. Standart bir wolf 500 km rahat yapıyor aynı benzinle. Bir yıldan fazladır böyle biniyordum. Üstündeki karbüratör orjinal kendi karbüratörü değildi. Çakma mikuni ybr karbüratörüydü. Bundan önce bikaç ayar yapmıştım ama birtürlü istediğim ayarı tutturamamıştım. Hatta yakıt yüzünden sogumuş satılığa çıkarmıştım. Sadece karbüratörü değişecekti veya biraz fazla yakacaktı. Satsaydım söyleyecektim alıcıya. Zaten ilanda 2 hafta falan durdu 1400 tl den. 1 kişi aradı,oda bidaha aramadı neyse. Bugün öyle bi ayarladımki yedeğe kadar 400 km yol yapan motor, ayardan sonra en az 500 km yol yapacak. Daha ölçmedim ama içinde biraz benzin var. Yedeğe düşünce fulleyip ölçüm yapacam. Burada paylaşırım durumu.
    Egelim ahmet abiyi ve fatihimi bu sayfada özledim.

..........................................

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Alakanıza çok teşekkür ederim. Üzerinde nasıl duracağımdan ziyade; dün ki 100cc kuba da sele ile fren ve vites mesafesi çok az olduğundan bacaklarım çok rahatsız oldu.
    Bu arada motorunuz hayırlı olsun. Ne zaman almıştınız? Sizce 1800 fazla verip yamaha ybr alınmalı mı? Lastikleri değiştirdiniz mi?
    Sayfamıza hoşgeldiniz.1-2 sene sonra büyütmek için satarım derseniz YBR yok 7-8 sene kullanırım derseniz Wolf.Lastikleri emniyet açısından değişmenizde fayda var,ben 50km de Pirelli Duro Traction takmıştım.Wolf'ün 2. eli vasat.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

1-2 foto atayımda forum canlansın
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Adil abi alınma senide özledik.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adil abi alınma senide özledik.
    Alınmadım Ademcim, kısmetse bu yaz bi çayını içmeye gelicem seni Muratı,Fatihi göreyim bir

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Gelebilirsem 2 tane uygun festival var 31 Mayıs Didim motofest 6 Hazirran Kuşadası motofest kuşadası daha uygun kısmetse

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Kuşadası bodruma yakın. Didim daha yakın. Ama fatih antalyada. Nerden baksan bodruma 500 km B-)

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012

Teşekkürler.
    selamlar
    altınızda küçük durmaz. bende 1.85 boy 115kg yim hiç motor altında küçük durmuş diyen olmadı. ama bir kez yuvarlak far ybr ye bindim "abi motor içine kaçmış gibi duruyor.." diyenler oldu.
    bisiklet gibi diyorlar ya ybr ye bence haklılar. bizim boya ufak geliyor.
    ben üçerlerden almıştım. fabrikadan kargo ile izmite gelip burda özen motor toplamıştı motorumu.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...f-aldim-2.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

Ölü topik olduk çıktık. Neyse. Bilindiği üzere bu sayfada en çok yakan wolf benim. 12 litreyi 370 kmlerde bitirmişliğim var. Şehir içi ortalama 400 km yol yapıyorum. Standart bir wolf 500 km rahat yapıyor aynı benzinle. Bir yıldan fazladır böyle biniyordum. Üstündeki karbüratör orjinal kendi karbüratörü değildi. Çakma mikuni ybr karbüratörüydü. Bundan önce bikaç ayar yapmıştım ama birtürlü istediğim ayarı tutturamamıştım. Hatta yakıt yüzünden sogumuş satılığa çıkarmıştım. Sadece karbüratörü değişecekti veya biraz fazla yakacaktı. Satsaydım söyleyecektim alıcıya. Zaten ilanda 2 hafta falan durdu 1400 tl den. 1 kişi aradı,oda bidaha aramadı neyse. Bugün öyle bi ayarladımki yedeğe kadar 400 km yol yapan motor, ayardan sonra en az 500 km yol yapacak. Daha ölçmedim ama içinde biraz benzin var. Yedeğe düşünce fulleyip ölçüm yapacam. Burada paylaşırım durumu.
    Egelim ahmet abiyi ve fatihimi bu sayfada özledim.
    ya bu bajajların yakıt mevzuu kafamı çok kurcalıyor. benimkide 100km/2.85-2.95lt gibi yakıyor.
    adamlar bajaj boxer da 100km/1.8lt lerden bahsediyor.
    benim motora göre yılda 700tl daha az benzin yakıyor.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Cevaplara teşekkürler. Motor sahibi olma fikri aklıma düştükten sonra araştırma yapmaktan kafam sepet oldu. 2 aya yakın zamandır araştırıyorum.
    ( ehliyet almadan motor almak istemediğim için süre bu kadar uzadı ) İlk düşüncem scooter almaktı: vites yok debriyaj yok,kullanımının çok kolay olacağını düşünmüştüm. Fakat ucuz olanların yakıtı fazla, az yakanlarında fiyatı... İlk kez dün sürücü kursunun vitesli motoruna bindim ve o kadar da zor olmadığına karar verdim.
    Aslında görünüm olarak ybr'yi çok beğeniyorum ama fiyatı 4750 ve masraflar. Kredi kartına taksit için de vade farkı istiyorlar. İkinci el sahipleri ise resmen şaşırmış!
    Wolf ise 2850 liraya 9 taksit alınabiliyor. Hatta axes kart olsa 111 lirada chip para veriyor
    Kısacası hala son kararı vermiş değilim.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar
    altınızda küçük durmaz. bende 1.85 boy 115kg yim hiç motor altında küçük durmuş diyen olmadı. ama bir kez yuvarlak far ybr ye bindim "abi motor içine kaçmış gibi duruyor.." diyenler oldu.
    bisiklet gibi diyorlar ya ybr ye bence haklılar. bizim boya ufak geliyor.
    ben üçerlerden almıştım. fabrikadan kargo ile izmite gelip burda özen motor toplamıştı motorumu.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...f-aldim-2.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

ya bu bajajların yakıt mevzuu kafamı çok kurcalıyor. benimkide 100km/2.85-2.95lt gibi yakıyor.
    adamlar bajaj boxer da 100km/1.8lt lerden bahsediyor.
    benim motora göre yılda 700tl daha az benzin yakıyor.
    Benimki 2. 9 ile 3.3 litre arasında yakıyordu, şimdi artık 2. 5 tan fazla yakmıyacak. Deniyecem ve görecem.

Motosikleti
    Benimki 2. 9 ile 3.3 litre arasında yakıyordu, şimdi artık 2. 5 tan fazla yakmıyacak. Deniyecem ve görecem.
    abi 13.5 beygirlik tvs apache bile tam gaz gidildiğinde 100km/2.7lt yi geçmiyor. ben minimum gazla bile gitsem 100km/2.85lt altına inemiyorum.
    tamam titremiyoruz yolda, komforumuz boyumuz posumuz yerinde de maşallah.. ama yakıtıda anamızı ağlatıyor.
    maalesef bu çinliler yakıt işini bir türlü beceremiyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

abi 13.5 beygirlik tvs apache bile tam gaz gidildiğinde 100km/2.7lt yi geçmiyor. ben minimum gazla bile gitsem 100km/2.85lt altına inemiyorum.
    tamam titremiyoruz yolda, komforumuz boyumuz posumuz yerinde de maşallah.. ama yakıtıda anamızı ağlatıyor.
    Abi küçük cc'de tapa gaz kullanımda 3'litreyi çok rahat geçiyor. Ben ybr'ye 3.3 litre yaktırdığımı biliyorum. Millet çok objektif davranmıyor yakıt ölçümünü yazarken.
    tahsins bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi küçük cc'de tapa gaz kullanımda 3'litreyi çok rahat geçiyor. Ben ybr'ye 3.3 litre yaktırdığımı biliyorum. Millet çok objektif davranmıyor yakıt ölçümünü yazarken.
    bende wolf ile üzerindeki ybr mukuni karburatör ile tapagaz 3.3 litre yaktırdım. O kadar koyduki bana varsın 100 km de 4 litre yaksın dedim bari 250 liğe binelim dedim ve inazuma aldım. Wolfun orjinal karburatörü o kadar yakmıyor ama. Artık ayar çektim, 2.5 tan fazla yakarsa benzin döküp yakacam wolfu. Sonrada hurdaya ayıraçam.

Tahsin kendin bizzat test etmedikten sonra 100km şu kadar benzin, dolu depoyla bu kadar km gittim diyenlere inanma.Benim motorda 100km/2.650lt yakıyordu ön dişliyi değiştim 100km/2.385lt düştü ön dişliyi değiş diyeceğim ama 70 kg kadar randımanlı daha yüksek kg larda performans düşüyor özellikle dik yokuşlarda...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    84 kiloyum. Eşimle 140 kiloyuz toplamda. Çanta ıvır zıvırlarla 150 kg. Ön dişli 1 diş büyük ve hiç sıkıntı yaşamadım.

84 kiloyum. Eşimle 140 kiloyuz toplamda. Çanta ıvır zıvırlarla 150 kg. Ön dişli 1 diş büyük ve hiç sıkıntı yaşamadım.
    Adem anlatmak istediğim 15t dişliyle tam performans 70kg da alınıyor üstü kglarda perf.düşüyor.Benim bulunduğum yerde Uçmakdere diye bir yer var çok dik rampalar ve keskin virajlar(tam U dönüşü virajlar) ben 15t dişliyle 2-3 yerde vitesi 1e atmak zorunda kalıyorum yoksa normal yol ve yokuşlarda 2 kişiylede sorun yok...

Motosikleti
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adem anlatmak istediğim 15t dişliyle tam performans 70kg da alınıyor üstü kglarda perf.düşüyor.Benim bulunduğum yerde Uçmakdere diye bir yer var çok dik rampalar ve keskin virajlar(tam U dönüşü virajlar) ben 15t dişliyle 2-3 yerde vitesi 1e atmak zorunda kalıyorum yoksa normal yol ve yokuşlarda 2 kişiylede sorun yok...
    aynen , zaten motor ben ve yüküm 140kg yi alınca zor taşıyor. bide dişli değişince iyice zorlanacak.
    arka amortisör neredeyse tamamı kapanıyor, düşün işte
    ben genede bir 15 dişli deniyeyim, merak ettim şimdi...

aynen , zaten motor ben ve yüküm 140kg yi alınca zor taşıyor. bide dişli değişince iyice zorlanacak.
    arka amortisör neredeyse tamamı kapanıyor, düşün işte
    ben genede bir 15 dişli deniyeyim, merak ettim şimdi...
    Tahsin denemende faydfa var yakıt bayağı farkediyor düz yol ve normal rampalarda sorun yok,amortisörlerin 140 kg da kapanması bana garip geldi bende kardeşimle 130 kg mız ama amortisörler kapanmıyor seninkiler patlak olmasın bi kontrol etmende fayda var...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)