Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

BMW R 1150 R

Motovento
    REKLAM ALANI
    metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    İyi akşamlar.
    Soru soracak ve bilgi alabilecek başlık bulamadığım için buraya yazıyorum. Umarım kızmazsınız.

İstanbul'dan r1100 rt bir motor aldım. Fiyatı uygundu. 65 yaşında bir abimizden alındı. Alırken kozmetik olarak sıkıntılarını gördüm ve bilerek aldım. Depoyu fulleyip İzmir'e kadar geldim. Yol da ve geldikten sonra hafta sonu motorda yaptığım incelemeler sonucunda yapılacak iş listemi çıkarttım.

1. Motor soyulup tüm parçalar yeniden boyanacak.
    2. Şanzuman ile motor birleşim yerinden yağ kaçağı var.
    3. ABS ışığı sönmüyor. Satan abi; abs beyninde hasar olmadığını, ancak geçen sene debriyaj balatasını değiştirdikten sonra abs ışığının yandığını, kablo veya sensör arızası olabileceğini söyledi. Motoru tamamen soyduktan sonra kabloyu takip etmeye çalıştım. Ancak ön sensörden gelen kablo fren manetine giriyor, ordan başka bir çıkış ta yok.
    4. İkinci vites dişlisinde ötme var. Özellikle şanzuman yağı ısındıktan sonra vites geçişlerinde de zorlanıyor ve ses artıyor.
    5. Muhtemelen şaft'da boşluk var.

Cumartesi pazar gününden istifade ederek motoru en ince aksamına kadar soydum. Zımpara ve macun olayına girdim. Tüm parçalar boyaya önümüzde ki hafta hazır hale gelecek. Boyayı da ben garajda yapmayı deneyeceğim. Daha önce bir çok parça boyamıştım. Kompresör ve tabanca var. Becerebilirsem hepsini boyarım.

Motor soyulduktan sonra ayrıntılı temizliğini yaptım. Önce gaz ile tüm parçalar en ince ayrıntısına kadar temizlendi. Yıkandı. kurulandı. Motor çalıştırıldı. Sıkıntı yok.

Bu kadar soyduktan sonra yağ kaçağı ve 2 nci vites dişlisi için tamirciye götürmekte fayda olduğunu düşündüm. Ancak İzmir'de iyi, kazıklamayacak, dürüst bir BMW ustası var mı bilmiyorum. Zira hiç bu marka bir model motorum olmadı. Ben Japoncu idim. Usta tavsiyenize ihtiyacım var.

Diğer bir konu; parçaları nereden temin edebilirim. Yurt dışında baktım. Bir çok yer Türkiye'ye göndermiyor. Çıkma parçaları da araştırdım ancak ben bulamadım. Özellikle dişli grubu önemli.

O kadar açılmışken başka parça ihtiyacı da olabilir. (Rulman, keçe, vb.)

Umarım akıl verecek ve yardımcı olacak bir arkadaş çıkabilir.

Saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Merhaba, motorunuz hayırlı olsun. Parça için BEMPAR diye bir istanbul firması var. Oranın motosiklet bölümündeki Cem beyle görüşebilirsiniz. Normalde yedek parça satıyorlar ama eski model parçasını da getirtir mi yurt dışından bilemiyorum. Bir de sizin izmir taraflarında Basri diye biri vardı. Tamirci değil ama bu tür boxer motorlarla iligi bir internet forum sitesi vardı. Belki ondan fikir alabilirsiniz diye düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla bu tür motorlarla çok ilgiliydi. Hatta ben de yıllar evvel sitesine üyeydim ama sonra kapattı o internet forum sitesini. Kolay gelsin.

Tamam buldum. http://bmwboxer.2forum.biz/

Site bir şekilde duruyor hala. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Hazır motor soyulmuşken ne var ne yok hepsini elden geçirmeye niyetim var. Araştıracağım. İyi akşamlar.

Motosikleti
    suzuki v-strom dl650
    Metin kardeşim motorun hayırlı olsun allah kaza bela vermesin bende bmw almayı düşünüyorum ama daha motorumu satamadım heralde sezon başlamadığı için hatta zaman uzayıpta alamadığım için hevesim kırılmasın diye zaman zaman buraya girip bi göz atıp yorumları okuyorum.

Motosikleti
    Gs, X-City, Kinetic DX, R250
    Alıntı MDDENTAL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metin kardeşim motorun hayırlı olsun allah kaza bela vermesin bende bmw almayı düşünüyorum ama daha motorumu satamadım heralde sezon başlamadığı için hatta zaman uzayıpta alamadığım için hevesim kırılmasın diye zaman zaman buraya girip bi göz atıp yorumları okuyorum.
    Abi sana CBF1000 alalım ABS'lisinden...

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Alıntı MDDENTAL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah gönlünüze göre versin. Bu işler hep nasip işi. Şimdiye kadar çok bakındığım model yerine son anda başka bir motor aldım. Ancak fiyatlar çok değişken. Çok uyguna verilen motorlar hemen gidiyor. şişirilmiş fiyatlı olanlar aylardır malum sitede duruyor.
    Şahsen benim aklımda hiç bu model yoktu. V-strom niyeti ile bakınıyordum. Kısmet oldu bunu aldım. İki haftadır zımpara elimden düşmedi. İnce ince zımpara, yoklama macunu vb.işler ile uğraşıyorum. Bu arada elektrik tesisatını çözmek için uğraşıyorum. Ben hayatımda bu kadar karışık elektrik tesisatı olan bir motor görmedim. İnternette teknik çizim veya planlarını da bulamadım. ölçü cihazı elimde deneme yanılma ile uğraşıyorum. Yap boz gibi mübarek.

Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternette teknik çizim veya planlarını da bulamadım.
    " bmw r1150r electrical wiring diagram " bu şekilde hazreti gugıl görsellerde aratın , diagramlar var bilginize.

(tabii model yılına dikkat edin , hiç olmazsa genel olarak yardımı dokunur , bende cok uğraşmış idim cross motomda zor zanaat kolay gelsin)

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Birazdan araştırmaya başlayacağım. Umarım işin içinden çıkabilirim. Tıkandığım noktada çalışmayan aksam için yeniden kablolama yapacağım. En uygun ve basit çözüm şimdilik bu gibi gözüküyor.

Motosikleti
    Dominar 400
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Birazdan araştırmaya başlayacağım. Umarım işin içinden çıkabilirim. Tıkandığım noktada çalışmayan aksam için yeniden kablolama yapacağım. En uygun ve basit çözüm şimdilik bu gibi gözüküyor.
    Siz en iyisi bulunduğunuz şehirdeki Asayişin motosikletlerine bakım onarım ve tamiri ile uğraşan devletin anlaşmalı olduğu bir servis usta vs. vardır onu bulup onunla görüşün ordaki usta sizin bütün dertlerinize derman olucaktır. Adamın eline haftada bi kaç tane bmw motosiklet geliyordur. Antalya'da olsanız yardımcı olurdum size

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Alıntı Mlhbl07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz en iyisi bulunduğunuz şehirdeki Asayişin motosikletlerine bakım onarım ve tamiri ile uğraşan devletin anlaşmalı olduğu bir servis usta vs. vardır onu bulup onunla görüşün ordaki usta sizin bütün dertlerinize derman olucaktır. Adamın eline haftada bi kaç tane bmw motosiklet geliyordur. Antalya'da olsanız yardımcı olurdum size
    İlginiz için sağolun. İzmir'de Usta konusunu araştırdım. Ancak ben bulamadım. Bir arkadaşın tavsiyesi üzerine Bir usta ile görüşmemde; şanzuman dişlisi değişimi için 4000 TL parça hariç fiyat istedi. Parça fiyatı da 1.250 TL gibi bir rakam. Hazır şanzuman'a girince rulmanı, şaft'ı keçeleri falan da değiştirmek lazım. Onların maliyeti de 1000 TL civarı bir rakam çıkar. Zira o kadar söküldükten sonra tam bir bakım gerekli. Parça neyse de işçilik için rakamı duyduktan sonra usta falan araştırmayı bıraktım. Aslında vaktim olsa acele etmeden ben de şanzuman ile uğraşabilirim. Ama tek eksiğim vakit.

Şimdi çevre illerden araştırmaya başladım.

Motosikleti
    Dominar 400
    İlginiz için sağolun. İzmir'de Usta konusunu araştırdım. Ancak ben bulamadım. Bir arkadaşın tavsiyesi üzerine Bir usta ile görüşmemde; şanzuman dişlisi değişimi için 4000 TL parça hariç fiyat istedi. Parça fiyatı da 1.250 TL gibi bir rakam. Hazır şanzuman'a girince rulmanı, şaft'ı keçeleri falan da değiştirmek lazım. Onların maliyeti de 1000 TL civarı bir rakam çıkar. Zira o kadar söküldükten sonra tam bir bakım gerekli. Parça neyse de işçilik için rakamı duyduktan sonra usta falan araştırmayı bıraktım. Aslında vaktim olsa acele etmeden ben de şanzuman ile uğraşabilirim. Ama tek eksiğim vakit.

Dediğim gibi Antalya'da yardımcı olabilirim sizlere ama durdurun yunus polis ekiplerini izmir'de yıllardır bu motosikletlerin bakımını kim yapıyormus kimi tanırlarmıs usta olarak mutlaka bi yeri tarif edeceklerdir sizlere

Motosikleti
    yamaha mt25
    Merhaba arkadaşlar.
    Cuma günü kırmızı bir r1150r aldım.
    Konuyu hortlatayım dedim. Motoru İnegöl’den alıp, Çanakkale’ye getirdim. Çanakkale’ye yaklaşık 110 kilometre kala Biga civarında lastiği parçaladım. Hemen lastik siparişi verdim. Motor ustada yatıyor.
    Motor son 5 yıldır deyim yerindeyse yatmış. Şu an ilk olarak yapacaklarım:
    Ön- arka fren balataları
    Alternatör kayışı
    Yağ hava filtresi
    Bujiler
    Elcik lastikleri
    Ön amortisör keçeleri değişecek.
    Başka bir tavsiyesi olan olur mu?
    Motorum 72000 km.de

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Manisa’da EGE motor RIDVAN usta varmış. Bu işin piridir dediler

Motosikleti
    suzuki v-strom dl650
    Oo mustafa sen buralarda gezermiydin yeni gördüm mesajını..teklifin için teşekkür ederim ama her mecnuna bi leyla gerek😄

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler