Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    27bin km zincir icin cok fazla. Zincirinizde sertlesme olusmustur. Parmak ile yukari aşağı oynatin bakin bakalim oringler oynuyirmu yoksa hepsi kalip gibimi oynuyor. Sopa gibi duIse degistirin hemen...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    arkadaşlar bişey sormak istiyorum. belki yazıyordur ama aramayı kullanarak bulamadım.

2006 modelde aynı renk (sarı) 2 motorda motor bloğu birinde gri birinde siyah. olabilecek bişeymi? bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.

Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bişey sormak istiyorum. belki yazıyordur ama aramayı kullanarak bulamadım.

2006 modelde aynı renk (sarı) 2 motorda motor bloğu birinde gri birinde siyah. olabilecek bişeymi? bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.
    Serbest atışta bulunacağım:

* Farklı aylarda ithal edildikleri için, ruhsatta 2006 gözükse de, üretici perspektifiyle farklı yılın ürünleri olabilir.
    * Üretim yerleri farklı ise, bu tür ufak farklılıklar mümkün olabiliyor.
    ake bunu beğendi.

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Ben geziyorum canlar sizde tık yok herhalde Allah olmayanlara nasip etsin maşallah ı eksik etmeyelim

ake, cbr1907 ve Palakadir bunu beğendiler.

Alıntı halilom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geziyorum canlar sizde tık yok herhalde Allah olmayanlara nasip etsin maşallah ı eksik etmeyelim

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...f99a77caebe7b1

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/...7e&oe=54FD2F01

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...e7&oe=550754D5
    Gez tabii, maaşallah. Hava yağışlı olunca motorlar garaja giriyor maalesef. ;)

Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    27bin km zincir icin cok fazla. Zincirinizde sertlesme olusmustur. Parmak ile yukari aşağı oynatin bakin bakalim oringler oynuyirmu yoksa hepsi kalip gibimi oynuyor. Sopa gibi duIse degistirin hemen...
    27000 çok olabilir ama daha önce değişip değişmediğini bilmiyorum.o ring lerin durumu gayet normal Zincir olayı yılan hikayesine döndü iyice ilk gösterdiğim usta kesinlikle değişmesi gerektiğini söylemişti farklı ustalara gösterince zincir durumunun kötü olmadığı yorumu geldi her hafta 300 km yol yapıyorum hergüne kontrol ediyorum zincirin gerginliği kondisyonu iyi görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

2move hocam 2006 kasa er6n dilinden anlayan bir usta önerirmisin genel bi check up için

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaşlar 2006-2008 model bir ER6N ya da F alacağım. Bunların arasında bir grenaj farkından başka fark yok diye biliyorum. Bir fark varsa bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Sizlerden ricam bu motorun kronik bir hastalığı var mıdır? Tanıdığım bir kaç kişi bana motorun yak "eksilttiğini" ama yağ yakmadığını söyledi. Bunu söyleyenler kullanıcısı olan 3 kişi. 2 sinde N versyonu, diğerinde F versyonu var.

100 km'de yakıt tüketiminiz nedir?

Özellikle motora bakmaya gidersem, şuna kesinlikle dikkat et diyebileceğiniz bir şey var mıdır?

Alıntı ivanalzheime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    27000 çok olabilir ama daha önce değişip değişmediğini bilmiyorum.o ring lerin durumu gayet normal Zincir olayı yılan hikayesine döndü iyice ilk gösterdiğim usta kesinlikle değişmesi gerektiğini söylemişti farklı ustalara gösterince zincir durumunun kötü olmadığı yorumu geldi her hafta 300 km yol yapıyorum hergüne kontrol ediyorum zincirin gerginliği kondisyonu iyi görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

2move hocam 2006 kasa er6n dilinden anlayan bir usta önerirmisin genel bi check up için
    İstanbuldaysan Sefaköyde Beşir usta var, üzerine tanımam... 5424247889
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    İstanbuldaysan Sefaköyde Beşir usta var, üzerine tanımam... 5424247889
    Valla aynı usta benim 12 bin km bakımında zincirimi çok fazla gerdi ve zincir onun sayesinde oringleri parçaladı iş yaptırırsanız bile sonradan kontrol edin derim benim başıma geldi 250 km sonra oringler parçalanmış en az 3 bakla katlanmıyordu ;)
    Palakadir bunu beğendi.

Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla aynı usta benim 12 bin km bakımında zincirimi çok fazla gerdi ve zincir onun sayesinde oringleri parçaladı iş yaptırırsanız bile sonradan kontrol edin derim benim başıma geldi 250 km sonra oringler parçalanmış en az 3 bakla katlanmıyordu ;)
    Motora artçı ile mi biniyorsunuz?

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2006-2008 model bir ER6N ya da F alacağım. Bunların arasında bir grenaj farkından başka fark yok diye biliyorum. Bir fark varsa bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Sizlerden ricam bu motorun kronik bir hastalığı var mıdır? Tanıdığım bir kaç kişi bana motorun yak "eksilttiğini" ama yağ yakmadığını söyledi. Bunu söyleyenler kullanıcısı olan 3 kişi. 2 sinde N versyonu, diğerinde F versyonu var.

100 km'de yakıt tüketiminiz nedir?

Özellikle motora bakmaya gidersem, şuna kesinlikle dikkat et diyebileceğiniz bir şey var mıdır?
    Yağ eksiltmekle yakmak arasında çok fark olmasagerek. Neticeten yağın bir kısmı yakıtın yandığı kısma kaçıyor olmalı ki, yağ eksilsin.

2015 model ER-6F Ankara-Eskişehir arası, efendi bir sürüşle 45 TL yaktı. 200 km'nin biraz üzerinde bir yoldan bahsediyoruz (4.5 TL'dan hesaplasak 5 lt/100km eder). Yüksek devirli kullanımlarda yakıt tüketimi de artacaktır.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Motora artçı ile mi biniyorsunuz?
    genelde tek biniyorum artçı çok istisna ve kısa oluyor.

Motosikleti
    Bu hafta sonu artçımla beraber yaptığım 207 km lik gezide 11 litre yaktım % 50 agresif kullanım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Geçtiğimiz pazar yaptığımız uzungöl gezisi Trabzon motosiklet sürücüleri derneği üyeleri.

RuzgarSA ve ake bunu beğendiler.

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Selamlar, yarin ikinci el bir er6-f bakmaya gideceğim. 2006 model. Siz kullananlar acaba şurasina kesin dikkat et ya da şöyle bir şey gorursen sessizce uzaklas diyebileceğiniz ya da onerileriniz var mi

Başka markalarin bir çok modeline bindim vaktim,edindim ama Er-6 Kawa ilk olacak yardimci olursanız sevinirim.

Kazasiz ,belasiz ve de masrafsiz surusler

Alıntı koraycbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, yarin ikinci el bir er6-f bakmaya gideceğim. 2006 model. Siz kullananlar acaba şurasina kesin dikkat et ya da şöyle bir şey gorursen sessizce uzaklas diyebileceğiniz ya da onerileriniz var mi

Başka markalarin bir çok modeline bindim vaktim,edindim ama Er-6 Kawa ilk olacak yardimci olursanız sevinirim.

Kazasiz ,belasiz ve de masrafsiz surusler
    Dostum hayırlısı olsun şimdiden ancak dikkat etmen gereken önemli bir konu var, 2006 ve sonrası er6F lerde grenajlardan zırrr zırrr ses gelir. onu göze alman lazım. veya hepsini elden geçirmen lazım...
    koraycbr bunu beğendi.
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Kardeşim üç yıl kadar sorunsuz 2006 modelini kullandım. Sadece bir kez yağ eksiltti bende.
    2006 larda evet zırıltı var. Kafanın iki yanında daha çok soldaydı benimki. Silikonlu yapıştırıcı tıkadım araya
    hem gözükmedi hemde sesi kesti. Fakat 2006 dan sonra bu zırıltıyı hallettiler sanıyorum.
    Bence alırken özel bir durumuna bakmana gerek yok. Madem tecrübelisin tüm yüksek cc motorların neyine bakıyorsan
    er6 nin da ona bak. Sahibine bak (Motoru nasıl kullandığını anlarsın)bence peglere ön çatala gidona bakabilirsin.
    Motorun altını elle ıslaklık sızma vb. şeyler olmasın. yağı ne kadar eksilttiğini sorabilirsin.
    Güle güle kullan iyi tercih.
    koraycbr bunu beğendi.

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Cevaplar için teşekkürler kazasiz boyasiz motorun hasar kaydi ciktigi için Vazgeçtim

Kazasiz ,belasiz ve de masrasiz surusler

Motosikleti
    O bahsi geçen zırıltı bende de mevcuttu ustama bıraktım grenajları söküp birbirine temas eden yerlere çift taraflı bant yapıştırdı görünmeyecek şekilde ve ses kesildi. Ses de 4 ile 5 bin devir aralığında geliyordu diğer devirlerde herhangibir ses yok ama çok kullandığım bi devir aralığıyda gayet ucuza hallettim. Başlıca bakman gereken zaten kazasının olup olmadığı. Yağ yakma davası her büyük cc de olduğu gibi bunlarda da var. Yüksek devir çevirttirirsen motora haliyle biraz yakar.

Motosikleti
    Ne kadar aktifiz arkadaş

RuzgarSA bunu beğendi.

Beyler yakin arladasima 2012 ve uzeri er6f bakıyoruz. Kronik sorun varmi veya tavsiyeniz? not: 4 sene er6n kullandim, iyi yönlerini saymakla bitmez..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler