Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı petra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalannnn. Stock egzoz var bakk :D
    hehe ee egsozlu haliyle fotoğraf çekilip koysaydın ya olm, bi anlamı olurdu en azından.. Egsozları aldın, kafamızı ütülemekten başka bişeye yaramıyo çekip koy da görsün arkadaşların bari
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    kırmızı değil yalnız. ruhsatta açık turuncu diye geçiyor. halk arasında bakır turuncu. ecnebiler ise candy burnt orange diyorlar
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ne uzattın be olm. Buz gibi turuncu işte
    CEM. ve hamzarat bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Cihan aga er6f test ettinmi fazerla + - leri neler bi duysak iyiydi.

Yeni kasayla tabiki.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Baskan benim motoru kullandi ama iki silindir hoşuna kaçmiyor onun :D
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cihan aga er6f test ettinmi fazerla + - leri neler bi duysak iyiydi.
    Yeni kasayla tabiki.
    Utku (petra) motoru ilk aldığında denemiştim. Bu başlığa da gelip bi karşılaştırma yazmıştım. Bulmak lazım

Alıntı petra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baskan benim motoru kullandi ama iki silindir hoşuna kaçmiyor onun :D
    Olm motoruna bok atmamıştım hatırlıyosan hatta denge, ağırlık merkezi ve kaster açısını övmüştüm.. Ama dediğin gibi, iki silindir farkı bariz hissettiriyo..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

Neyse aradım buldum Cem..

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhabbetinize kulak misafiri oldum. (Erhan'ı gördüm de konuya daldım demiyo da ) er6f'i kullanmak nasip oldu. Çok sevdiğim bir kardeşim aldı bu yakışıklıdan. Ben de bir iki şey söyliyim. Öncelikle 0-100'de bana pek üstünmüş gibi gelmedi. Bir ikincisi Ali arkadaşın da laf arasında söz ettiği mevzu var; titreşim... Ben er6f'in böylesine titreşimli bir makine olduğunu hiç bilmiyordum.TIRRR TURRR! İlk bindiğimde resmen bi terslik var bu makinede gözüyle bakıyordum motora. Ama Anlaşıldı ki normalde varmış o titreşim. Biraz hızlandıktan sonra dikiz aynasında arka görüntüyü göremiyorsun resmen. :( Yakıştıramadım kawa'ya. Bir de makineyle ufak çaplı bir kazası oldu arkadaşın. Ve resmen "Paramla rezil oluyorum abi" diyor. Servis illallah dedirtti. Hem aldığı yüksek ücrette (Grenajlar patladı, tamir edilip boyanacak), hem ürün teslimi hem de memnuniyet konusunda büyük bir zaafı var kawa'nın. Grenajlar il il dolaşıyor boyanabilmek için, ve er6f'in turuncusunu daha tutturamadılar. Sonunda da aynı rengi tutturamayacaklarına kanaat getirip motor sahibine bunu da söylediler. Çok yazık, yine yakıştıramadım Kawa'ya...

Ama artı yönleri de yok değil er6f'in. Öncelikle dönüşleri çok rahat. Benim Fazer'la 3 hamlede döneceğim dar alanda er6f tek hamlede dönebiliyor. Ayrıca ağırlık merkezi de yere çok yakın yapılmış Fazer'a göre, bu da çok pratik bir kullanım sağlıyor. CBF150 gibi geldi kullanımı bana hem selesi de alçak. Oh valla
    petra ve CEM. bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar yarın riva şile polenez köy taraflarında dolaşacağız katılmak isteyen olursa 11:00,da çekmeköy beşiktaş nevzat demir tesisleri yanındaki shel benzinlikde buluşuyoruz..

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Utku (petra) motoru ilk aldığında denemiştim. Bu başlığa da gelip bi karşılaştırma yazmıştım. Bulmak lazım

Olm motoruna bok atmamıştım hatırlıyosan hatta denge, ağırlık merkezi ve kaster açısını övmüştüm.. Ama dediğin gibi, iki silindir farkı bariz hissettiriyo..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

Neyse aradım buldum Cem..

vay be ne günler geçirdim bak okuyunca hatırladım bir anda. az mı gittim geldim karakuş özcana

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ne çektin be Utku..

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Teşekkürler bi an düşündüm fazerın yerine alternatif olabilirmi diye oda 100km uzun yolda 3.8ltye yakın benzin sarfiyatından dolayıda.

Cıkk Fazerımı bırakmam Benzin aldı başını gidiyor seneye 5.5tl olsa hiç şaşmam.Diger senede 6tl olur artık zamanında 4.5tlden alıyoduk deriz .

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    er6n top case baglama aparatiyla F ayni mi acaba? 2011 model. internetten 2. el bakiyorum da f icin bulamadim.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    er6n top case baglama aparatiyla F ayni mi acaba? 2011 model. internetten 2. el bakiyorum da f icin bulamadim.
    Benim için de bak

Motorların Seleden arkası aynı olduğundan demirde aynıdır diye düşünüyorum.

witman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    arkadaşlar er6 yı götürdüğünüz güvendiğiniz servis varmı İstanbul anadolu yakasında rölanti de bi cızırtı sesi var nedir bilmiyorum.var mı bilgisi önerisi olan.

ben GKN MOTOR,a gidiyorum gökhan. kadıköy hasanpaşada anasayfada reklamı var. iyi ustadır

witman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben GKN MOTOR,a gidiyorum gökhan. kadıköy hasanpaşada anasayfada reklamı var. iyi ustadır
    sağolun servis ücreti nedir peki.

arızana bağlı nekadar uğraşacağına bağlı. ben ne desem yalan olur. paragöz değil yalnız.

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    bizim motosikletlerin yağ kontrolü nasıl yapılırnasıl yapıyorsunuz ya kontör var mı bir formülü ben de en az seviyede gösteriyor

Düz bir zeminde motoru düz ve dik tutuyoruz biraz bekliyoruz sağ tarafdaki yağ kontrol camından kontrol ediyoruz. Yağ seviyesi alt ve üst çizgilerin ortasında olmalı.kontrol aşamasında tek dikkat edeceğimiz şey zeminin ve motorun düz olması. Çok hafif bir meyil yamukluk kontrol camında yanlış sonuç gösterir.yağ eksikse içindeki yağ ile aynı yağdan ekleyerek tamamlarız.

arallara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER6F
    ben 2006 lar için aynı. ben de satışa konulan bir er6n'den aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2006 lar için aynı. ben de satışa konulan bir er6n'den aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düz bir zeminde motoru düz ve dik tutuyoruz biraz bekliyoruz sağ tarafdaki yağ kontrol camından kontrol ediyoruz. Yağ seviyesi alt ve üst çizgilerin ortasında olmalı.kontrol aşamasında tek dikkat edeceğimiz şey zeminin ve motorun düz olması. Çok hafif bir meyil yamukluk kontrol camında yanlış sonuç gösterir.yağ eksikse içindeki yağ ile aynı yağdan ekleyerek tamamlarız.
    kontrol camında buğulanma olan var mı? yoksa sadece benimkin de mi oluyor?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (1 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler