Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak cok iyi suruculerin abs li motorlara gore abs siz olanlar ile daha iyi durabildikleri soyleniyor ama burda karsilastirmayi ayni motorun abs li ve abssiz versiyonu ile yapmak lazim. Mesela ktm 1290 super duke tanitimlarindan birinde, cok yetkili eski yarisci ya da hala yarisan bi abiye motoru kullandirttilar, sen absden daha iyi durabildin mi diye ozellikle sordular, sanirim abs kapatilabiliyor orasini hatirlamiyorum, bu yarisci abimiz de maalesef, abs her sartta benden daha kisa surede motoru durdurdu demisti.

Kaygan zemin disinda absnin guzelligi arkadasin dedigi gibi panik frende ortaya cikiyor, siz duzgun fren yapmayi biliyorsaniz zaten cogunlukla abs yi devreye sokmazsiniz ama iste gunun birinde ani bir fren yapmaniz gerektiginde on freni kilitleyip dusme ihtimaliniz var ki aynisi benim basima iki kere geldi, birinde daha yavastim ve abs yoktu, freni hemen birakip toparlayabildim, digerinde ise daha hizliydim ve abs vardi, sonuna kadar fren yapip abs yardimiyla durdum, o asama da abs olmasaydi on teker kesin beni dusurecekti ama yirttik

Ben Hornet aldim yeni, ER6 dan gectim, ER6 da abs liydi ama ikisinin frenleri arasinda cok ciddi fark var, yani sirf abs var diye bir motorun frenleri iyi anlamina da gelmiyor buna da dikkat etmek lazim. Hornet te frene bastiginizda ER6 ya kiyasla yere yapisiyorsunuz resmen. Er6 nin frenleri ortalama diyebiliriz, imkaniniz varsa mutlaka abs li tercih etmenizi oneririm. Eger sifir almayi dusunuyorsaniz da almayin, gidin onun yerine MT 09 alin
    O zaman öncelikle profildeki Er-6 yı kaldırıyorsun biladel!
    Sonrada bu topaca uğramıyorsun
    (kimi hangi topaçtan kovuyorsam artık )
    ozgurakman bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman öncelikle profildeki Er-6 yı kaldırıyorsun biladel!
    Sonrada bu topaca uğramıyorsun
    (kimi hangi topaçtan kovuyorsam artık )
    Oldu mu usta

Er6 kelender motor yaw, onu da almadan once az sayiklamadim ruyalarda GV250nin pabucunu dama atali cok oldu da, buralara ugrarim, Hornet topaci olmus aglayani yok

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Oldu mu usta

Er6 kelender motor yaw, onu da almadan once az sayiklamadim ruyalarda GV250nin pabucunu dama atali cok oldu da, buralara ugrarim, Hornet topaci olmus aglayani yok
    Aramıza hoş geldin
    DL topacı da öle.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Hornet konusunda neye karar verdin hocam ? Ne zaman aliyosun insllh

bergos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER6N 2013 / HONDA CBR 600RR 2014
    Arkadaşım yanlış anlamazsan bugün absli 2013 model motorumu satışa koyuyorum istersen özelden ulaş şuan 4500 km civarlarında ve ekstralı
    Alıntı btayyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, 4-5 yıllık bir aradan sonra yeniden motor almaya karar verdim. Daha önce F650gs kullanıyordum. Şimdi daha çok şehir içinde kullanacağım için ER 6n düşünüyorum. Motora uzun süredir ara verdiğim için ABS`li bir model almak var aklımda ama ikinci ellerde hiç ABS`li ER 6n yok. ABS`siz alıp boş alanda bol frenleme çalışması yapsam ABS farkını en aza indirebilir miyim, yoksa bu saatten sonda ABS`siz motor önermez misiniz?
    Örnek olarak şu motor çok hoşuma gitti;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...49057759/detay

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Genel olarak cok iyi suruculerin abs li motorlara gore abs siz olanlar ile daha iyi durabildikleri soyleniyor ama burda karsilastirmayi ayni motorun abs li ve abssiz versiyonu ile yapmak lazim. Mesela ktm 1290 super duke tanitimlarindan birinde, cok yetkili eski yarisci ya da hala yarisan bi abiye motoru kullandirttilar, sen absden daha iyi durabildin mi diye ozellikle sordular, sanirim abs kapatilabiliyor orasini hatirlamiyorum, bu yarisci abimiz de maalesef, abs her sartta benden daha kisa surede motoru durdurdu demisti.

Kaygan zemin disinda absnin guzelligi arkadasin dedigi gibi panik frende ortaya cikiyor, siz duzgun fren yapmayi biliyorsaniz zaten cogunlukla abs yi devreye sokmazsiniz ama iste gunun birinde ani bir fren yapmaniz gerektiginde on freni kilitleyip dusme ihtimaliniz var ki aynisi benim basima iki kere geldi, birinde daha yavastim ve abs yoktu, freni hemen birakip toparlayabildim, digerinde ise daha hizliydim ve abs vardi, sonuna kadar fren yapip abs yardimiyla durdum, o asama da abs olmasaydi on teker kesin beni dusurecekti ama yirttik

Ben Hornet aldim yeni, ER6 dan gectim, ER6 da abs liydi ama ikisinin frenleri arasinda cok ciddi fark var, yani sirf abs var diye bir motorun frenleri iyi anlamina da gelmiyor buna da dikkat etmek lazim. Hornet te frene bastiginizda ER6 ya kiyasla yere yapisiyorsunuz resmen. Er6 nin frenleri ortalama diyebiliriz, imkaniniz varsa mutlaka abs li tercih etmenizi oneririm. Eger sifir almayi dusunuyorsaniz da almayin, gidin onun yerine MT 09 alin
    Bu kadar yazmaya üşenmiyor musun Bülent abi?

Bende benim motoru sattım ve ER6 macerası bitti.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı envr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, bende 1 ay önce 2006 er6n sahibi oldum. Motorumu yeni yeni keşfediyorum, malum sezon sonu olduğu içinde çok fazla binemiyorum... Sormak istediğim bir şey var tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim...
    Bizim er6n lerin gaz kesicisi yok mu? benim devir saatim sonuna kadar dayanıyor hiçbir devir düşmesi olmuyor, acaba motorumda sorun olabilir mi?
    Teşekkür ederim..
    Evet böyle kullanmaya devam ederseniz motor da sorun olabilir.

Hornet topaci olmus aglayani yok
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoş geldin
    DL topacı da öle.
    Ortada motor yok ama bizim Xtreme topacı daha canlıdır, oraya bekleriz

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Su hornetin resimlerini gorelim artik
    ozgurakman bunu beğendi.

Motosikleti
    CB 650 F
    Cevaplarınız için teşekkürler. ER-6 alırsam ABS`li alacağım. Bu arada benim gönlüm de MT-9`a kaymıyor değil. Siz Horneti nasıl buldunuz? Sürüş karakterleri farklıdır sanırım.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su hornetin resimlerini gorelim artik

Yol biraz soğuk olduğundan pek resim çekesim olmadı

Alıntı btayyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için teşekkürler. ER-6 alırsam ABS`li alacağım. Bu arada benim gönlüm de MT-9`a kaymıyor değil. Siz Horneti nasıl buldunuz? Sürüş karakterleri farklıdır sanırım.
    Kesinlikle farklı, bir kere ER6 da 2bin devirin üzerinde motor her türlü çekiyor, bunun sebebi torkun daha düşük devirlerde ortaya çıkması ki bu zaten iki silindir klasiği. Örneğin 2. viteste 2500 devirde ER6 nın verdiği çekiş gücünü Hornet aynı vites ve devirde veremiyor tabii, ER6 11bin devirde redline a girerken Hornet 13bin devirde giriyor. Ancak Hornet 4-5bin devir civarlarında çekmeye başlıyor ki o çekişi de devir arttıkça ciddi anlamda hissettiriyor, 4 silindir olmasının avantajıyla çok çabuk devirleniyor, tabii doğru vitesteyseniz. Yani hızlanma anlamında aralarında ciddi anlamda hissedilir bir fark var. Ayrıca bana Hornet daha dengeli geldi, bilmiyorum belki arka lastiğin 180 olmasının da etkisi olabilir tabii ama motor gidonu bıraksanız da hiç titremeden, yolundan sapmadan dümdüz gidiyor, ER6 da ki titreşimden eser yok. Manevrası da çok iyi, gayet kıvrak, ER6 dan biraz daha iri duruyor büyük deposu sayesinde ama aynı oranda kıvrak. Frenler ayrı bir dünya, ER6 nın frenleri de kötü değildir bence ama Hornet rahatlıkla bir gömlek daha üstün. Dozajlaması da ABS nin kombine olması da, frenleme de çizgisini kaybetmemesi de çok iyi. Bana göre ER6 ya göre tek dezavantajı yakıt tüketimi. Onun dışında bence daha iyi bir naked, bunu derken ER6 yı kötülemek anlamında değil tabii ki, biri 2 silindir biri 4 silindir illaki farklı olacak ama ER6 yı çok seven bir adam olarak Hornet yakıt tüketimi hariç bence her konuda ER6 dan daha iyi diyebilirim.

İkinci el uygun fiyata ER6 bulmadığınız sürece, ben sizin yerinizde olsam MT09 alırdım. Motor olarak, hiç görmemiş ve kullanmamış olmama rağmen, ER6 dan da Hornetten de daha üstün bir makina (okuduğum ve izlediğim bir sürü test sonucundaki fikrim). O güçte bir makina için de gayet mantıklı bir fiyatı var. Tabii bu 24 liralık fiyat euro artışından önceydi. Bugün almaya kalksanız kaç lira derler bilmiyorum. Gerçi aralarındaki fiyat farkının değişeceğini sanmam, ER6 da euro üzerinden satılıyor sonuçta. Abs li ER6 ile ya aynı fiyat ya da 300-500 lira daha fazla olması lazım.
    RuzgarSA, Soykan67, CEM. ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Güle güle kullan temiz makine bulmuşsun keyifle sür ;)
    Bulent78 bunu beğendi.

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    slm arkadaslar er6f icin eksoz ariyoruz two brothers ilk tercihimiz sifir yada ikinci el ilginize tessekurler iyi forumar

_arda_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    typ-125 -bevery-runner-gp1-cbf-er6n-cbf1000-fzr600
    http://imageshack.us/a/img22/5205/0y7v.jpg

http://imageshack.us/a/img18/7114/r95l.jpg

http://imageshack.us/a/img191/7291/uhp3.jpg
    Yol biraz soğuk olduğundan pek resim çekesim olmadı

Kesinlikle farklı, bir kere ER6 da 2bin devirin üzerinde motor her türlü çekiyor, bunun sebebi torkun daha düşük devirlerde ortaya çıkması ki bu zaten iki silindir klasiği. Örneğin 2. viteste 2500 devirde ER6 nın verdiği çekiş gücünü Hornet aynı vites ve devirde veremiyor tabii, ER6 11bin devirde redline a girerken Hornet 13bin devirde giriyor. Ancak Hornet 4-5bin devir civarlarında çekmeye başlıyor ki o çekişi de devir arttıkça ciddi anlamda hissettiriyor, 4 silindir olmasının avantajıyla çok çabuk devirleniyor, tabii doğru vitesteyseniz. Yani hızlanma anlamında aralarında ciddi anlamda hissedilir bir fark var. Ayrıca bana Hornet daha dengeli geldi, bilmiyorum belki arka lastiğin 180 olmasının da etkisi olabilir tabii ama motor gidonu bıraksanız da hiç titremeden, yolundan sapmadan dümdüz gidiyor, ER6 da ki titreşimden eser yok. Manevrası da çok iyi, gayet kıvrak, ER6 dan biraz daha iri duruyor büyük deposu sayesinde ama aynı oranda kıvrak. Frenler ayrı bir dünya, ER6 nın frenleri de kötü değildir bence ama Hornet rahatlıkla bir gömlek daha üstün. Dozajlaması da ABS nin kombine olması da, frenleme de çizgisini kaybetmemesi de çok iyi. Bana göre ER6 ya göre tek dezavantajı yakıt tüketimi. Onun dışında bence daha iyi bir naked, bunu derken ER6 yı kötülemek anlamında değil tabii ki, biri 2 silindir biri 4 silindir illaki farklı olacak ama ER6 yı çok seven bir adam olarak Hornet yakıt tüketimi hariç bence her konuda ER6 dan daha iyi diyebilirim.

İkinci el uygun fiyata ER6 bulmadığınız sürece, ben sizin yerinizde olsam MT09 alırdım. Motor olarak, hiç görmemiş ve kullanmamış olmama rağmen, ER6 dan da Hornetten de daha üstün bir makina (okuduğum ve izlediğim bir sürü test sonucundaki fikrim). O güçte bir makina için de gayet mantıklı bir fiyatı var. Tabii bu 24 liralık fiyat euro artışından önceydi. Bugün almaya kalksanız kaç lira derler bilmiyorum. Gerçi aralarındaki fiyat farkının değişeceğini sanmam, ER6 da euro üzerinden satılıyor sonuçta. Abs li ER6 ile ya aynı fiyat ya da 300-500 lira daha fazla olması lazım.
    Güle güle kullan bülent abi bende er 6 mi sattm hornete bakdimda dedigin gbi ck bnzin yiyo denge ses tabiyki super bi naketda hem duzgunu yk piyasda hemde olsada pahalli gercektrn deyerinin uzerini istiyolar gsr bakiyorum bende bulursam bnde hornet istiyorum bi bildigin wardir senin

Arkadaşlar cbf 150 kullanıyorum.ER6 geçiş motoru olarak nasıldır.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı sefasahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cbf 150 kullanıyorum.ER6 geçiş motoru olarak nasıldır.
    Gayet iyidir, hatta tek geçiş motorudur bence. Kullanımı kolaydır ve güçlüdür. Kullanım, hız ve güç olarak tatmin eder.

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F

bu da benim külüstür
    RuzgarSA, zenon ve eraserhead bunu beğendiler.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Harbici külüstür. Corul corul bağırıyo
    "CaRPe DieM"

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Yalannnn. Stock egzoz var bakk :D

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bu rengide güzel be :D
    petra bunu beğendi.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Kırmız Er6f de çok güzel sarı hornet de harikaymış güle güle kullanın arkadaşlar. Bakalım ben bu fuarda ne alacağım. Istediklerim cbr650f veya xj6 diversion f veya er6 f
    petra bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler