Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    er6f mi n mi karistiriyor kafani

Benim de kafami n karistiriyor uzun zamandir, daha parayi toparlayamadim zaten, kredi cekmem gerekecek almak icin ama etrafimda birkac kisi er6n e verecegim parayla fazer alabilecegimi soyluyorlar, bunun yaninda kawa nin servisi ve yedek parca fiyatlari da beni korkutuyor acikcasi. Bir de fazer a adam gibi binecek kadar tecrube kazanmadigimi dusunuyorum, ayrica cogunlukla sehirici kullanan bir adam icin 2 silindirin yakit acisindan daha mantikli olacagini dusunuyorum, tabii fazer a oranla alt devirlerde daha torklu olmasi, er6nin sehiricinde yuksek devirlere cikmadan daha sakin kullanilabilmesine de imkan verecek. Al iste sana soyleyeyim derken yine kafam karisti arkadas
    fazer ın da düşük devirlerde performansı çok iyi diyodu ünalx

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazer ın da düşük devirlerde performansı çok iyi diyodu ünalx
    Arkadaslar 1 yildir motorumu secemedim lutfen yardim edin sehir ici kullanacagim farkli kategori biliyorum ama ef6 f ile f 650 gs arasi gidip geliyorum gonlum er6 f den yana ama boy 1.85 90kilo olarak er6 f kucuk kalmaz degilmi altimda birde hep sehir ici genelde kullanacagim az yaksin gosterisli olsun Peki ozaman ne olsun :-)

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    fazer in tadı başka....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı berne15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 1 yildir motorumu secemedim lutfen yardim edin sehir ici kullanacagim farkli kategori biliyorum ama ef6 f ile f 650 gs arasi gidip geliyorum gonlum er6 f den yana ama boy 1.85 90kilo olarak er6 f kucuk kalmaz degilmi altimda birde hep sehir ici genelde kullanacagim az yaksin gosterisli olsun Peki ozaman ne olsun :-)
    ikisi çok farklı motorlar... enduro istiyorsan elbette gs ama bence er6f al. şehir içi daha rahat olur gibi geliyor bana. üstelik full asfalt lastiği takabilmen de cabası...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

E r6 f kullanan arkadaslar 2006 model ine 2009 yukarisi far taktirilabilirmi 2009 uzeri far daha çekik ve guzel duruyor ebayda dıs plastik korumasi var grenaj buna gore kestirilip konamazmi 28 dolar gibi birsey ust farda 2009 yukarisi sinyal sadece :-)

merhaba arkadaşlar bende yeni başlıyorum...ama motor konusunda hala bir karar veremedim maalesef berne15 arkadaş gibi :( hem görüntü hem sesi güzel olsun hem güçlü hemde kontrol edilebilir olsun istiyorum ve sorun çıkarmayacak bir makina ne almalıyım sizce... ilk fazer 6 istiyordum senin için çok güçlü olur dediler. sonra er6n ve er6f hoşuma gitmeye başladı özellikle er6f aslında.. ama şimdi oda sanki küçük olacak gibi z750 mi er6f mi karar veremiyorum şu an ikisi arasında gidip geliyorum aslında... fikirlerinizi yazarsanız memnun olurum...birde 2.el alacağım için max kaç km olması ideal olur acaba..tşk.ler...

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    selam arkadaşlar, piyasasını çok bilmiyorum fiyat iyi sanırım, bu motor hakkında bilgisi olan var mıdır? ön çamurluk kırık sanırım
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00035408/detay

DK663 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6F / 2012
    kullanici oldugum er6f den cok memnunum .ozellikle kullanim kolayligi acisinda ve kawasaki kalistesinden dolayi tavsiye ederim.
    ama benim kafamda her zaman z750 olmustur. agresif motor. bide egzos la super,
    er6f de gizli egzoz oldugundan dolayi sikinti yasatiyor.
    kullanici karakterine gore hareket etmelisin. ben agresifim diyorsan z750 yok ben gezicem sakin takilcam ama bastimmida beni tatmin edicek diyosan er6f

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    hocam gözünüzü seveyim bi cevap yazın ya geçenlerde sormuştum ama biraz daha detay vereyim uzun yol gezileri için ayrıca şehir içinde rahat kullanabileceğim bir motor istiyorum, boyum 1.65 kilo 50 sıkıntı yaşar mıyım, ayrıca fazerle arasında gidip geliyorum ama yakıtı da benim için önemli.. lütfen bir şeyler söyleyin )

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Drifter61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam gözünüzü seveyim bi cevap yazın ya geçenlerde sormuştum ama biraz daha detay vereyim uzun yol gezileri için ayrıca şehir içinde rahat kullanabileceğim bir motor istiyorum, boyum 1.65 kilo 50 sıkıntı yaşar mıyım, ayrıca fazerle arasında gidip geliyorum ama yakıtı da benim için önemli.. lütfen bir şeyler söyleyin )
    boydan dolayı büyük ihtimalle yaşarsın...motor senin 4 katı ağırlığında...dengeyi kaybettiğin bi anda muhtemelen ayağın altında kalır...sana gidecek motor f650gs ya da cs...ya da cruiser alacaksın...

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Cruiser makinalara pek ısınamadım, üzerinde çocuk gibi görünüyorum bu yüzden touring daha mantıklı olur diye düşündüm (bunlar da çok farklı değil galiba ama kanım ısındı makinaya) racingler beni korkutuyor onları zaten hiç düşünmüyorum.
    Almışken de bir kere alayım kullanayım 50-60binlere kadar diye düşündüm o yüzden uzun ömürlü güçlü bir makina istedim. CBR 250r kullanıyorsunuz sanırım 150cc bir motordan sonra kullanacak olsam tavsiye eder misiniz? Uzun ömrü göz önünde bulundurduğumuzda tabi

Motosikleti
    tracer 900
    Cruiser makinalara pek ısınamadım, üzerinde çocuk gibi görünüyorum bu yüzden touring daha mantıklı olur diye düşündüm (bunlar da çok farklı değil galiba ama kanım ısındı makinaya) racingler beni korkutuyor onları zaten hiç düşünmüyorum.
    Almışken de bir kere alayım kullanayım 50-60binlere kadar diye düşündüm o yüzden uzun ömürlü güçlü bir makina istedim. CBR 250r kullanıyorsunuz sanırım 150cc bir motordan sonra kullanacak olsam tavsiye eder misiniz? Uzun ömrü göz önünde bulundurduğumuzda tabi
    üstad hele touringler senin için daha tehlikeli olabilir...senin için engüvenlisi cruiser bence...bunlarda yüksek cc li kullanabilirsin ama diğerlerinde çok zor yüksek cc kullanman...hem ağır hem de yüksek bi çoğu..bmw nin dediğm modelleri gözden geçirmeni tavsiye ederim...cbr 250 de senin için uygun olabilir..benim ilk motorumdu ve kolay adapte oldum...uzun ömürlülük açısından zaten anlatmaya lüzum yok...şehir içi ve dışı güvenli sürüş limitleri içerinde gayet tatmin edici...kalitesi zaten ortada...

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Aslında haklısınız ama heves işte bir türlü vazgeçemiyor insan. Sanırım söylediklerinizden yana olacak benim düşüncem de. cruiseri son sıralara koysam zaten cbr250 den başka şansım da yok gibi
    er6fe de bakmamın sebebi yeni kasasıydı tasarımından dolayı (kullanacağım makinanın görüntüsü benim için çok önemli, amaç gösterişli olsun havam olsun falan değil, sadece göz zevkime hitap etsin ) ve tabi 650cc oluşu istediğim herşeyi karşılıyodu.Herkes de rahat kullanılıyo deyince bi bakmak istedim. Yalnız ben ağırlık konusunu hesaba katmamıştım.. ahh bi 50 kilo daha aşağıda olsaydı bu makina ne olurdu )

Motosikleti
    Kawasaki Er-6f 2006 siyah -TVS rtr-150 apache 2011
    Aslında haklısınız ama heves işte bir türlü vazgeçemiyor insan. Sanırım söylediklerinizden yana olacak benim düşüncem de. cruiseri son sıralara koysam zaten cbr250 den başka şansım da yok gibi
    er6fe de bakmamın sebebi yeni kasasıydı tasarımından dolayı (kullanacağım makinanın görüntüsü benim için çok önemli, amaç gösterişli olsun havam olsun falan değil, sadece göz zevkime hitap etsin ) ve tabi 650cc oluşu istediğim herşeyi karşılıyodu.Herkes de rahat kullanılıyo deyince bi bakmak istedim. Yalnız ben ağırlık konusunu hesaba katmamıştım.. ahh bi 50 kilo daha aşağıda olsaydı bu makina ne olurdu )
    arkadaşım cruiser dediğin makineler hafif mi sanıyorsun? (acaba ben mi yanlış anladım sıfatı, hani commuter mi acaba diye düşündüm) 150cc den sonra 250cc almanın çok farkı yok.öyle aman aman farketmiycek ne tork olarak ne hız ne performans.kişisel görüşüme göre bi süre daha idare et seyhanınla sonra bmw 650gs al.selesi diğerlerine göre daha alçaktır.ince olduğundan manevrası çok iyidir şehir içi kullanımında.yakıtı da 3.5 lt civarında uzun yolda.
    ben uççam kaççam diyosan lafım yok tabi.
    ben çok araştırdım asla ama asla fazer senin alacağın motor değil..

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Dediğiniz gibi bmw kalıyo bir de cbr250, fazerden zaten vazgeçtim videoları izledikten sonra, o kadar tecrübe kazandığımı düşünmüyorum. Motoru genel kullanımım şehir içi oluyor okula git gel şeklinde, bir de vakit bulduğumda haftasonları geziye çıkıyorum.
    Cbr250de bunu karşılayacak gibi görünüyor ki forumdan uthec de bana fazlasıyla motoru anlattı ve gezdirdi sağolsun. Motorun şeklinden midir bilmem ama biraz tutulmuştum orda cbrye. Ama şu da var ki ben 150cc makinanın trafikte ne kadar eziyet çektiğini anlatamam ki sizler de biliyorsunuz. Yanından sıfır geçenimi arkadan kornayı selektörü bırakmadan yarım saat tutanı mı dersiniz artık.. Bu yüzden cbr ile bunun önüne geçebilirmiyim diye korkuyorum. Uçar kaçar şekilde kullanmam asla ama arkamdaki bi araç dibime kadar geldiğinde ister istemez dikkatim dağılıyor bunun ötesine geçmek istiyorum.
    Doğru karar verip beni üzmeyecek motoru almak istiyorum bu yüzden..

Motosikleti
    250 cc ile 150 arasında öyle aman aman fark yok bence.şu an 150cc kullanıyorum, haklısın cc düşük ama trafikte zaten çok cc ye gerek yok.az yaksın gitsin kıvrak olsun yeterli.bu yüzden şehir içi kullanacaksan elindeki motor yeter.
    eğer tecrübem çok değil dersen f650 gs senin ihtiyaçlarına fazlasıyla yeter..tipini sevmem dersen zevk meselesidir bişey diyemem..

Arkadaslar bende ER 6F alarak aranıza katıldım . 2 gunde 900 km yol yaptım . 5 sene 125 cc den sonra çok kuvvetli bir motor geldi. Gercekten cok dogru karar vermişim gerek goruntu gerek tork gerek yakıt konusunda muhteşem. Motorumu çok seviyorum 160 tl lik benzin aldım toplam son zamlarla 177 kuruş yakmış boyle bir makinaya çok çok az ...

Motosikleti
    Alıntı berne15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bende ER 6F alarak aranıza katıldım . 2 gunde 900 km yol yaptım . 5 sene 125 cc den sonra çok kuvvetli bir motor geldi. Gercekten cok dogru karar vermişim gerek goruntu gerek tork gerek yakıt konusunda muhteşem. Motorumu çok seviyorum 160 tl lik benzin aldım toplam son zamlarla 177 kuruş yakmış boyle bir makinaya çok çok az ...
    hayırlı olsun..kazasız belasız inşallah..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

merhaba arkadaşlar..bende salı günü hayırlısıyla siyah er-6f alıyorum..yalnız hard case-soft case yada top case ne kullanıyorsunuz? nerden alınır?

Kobalamin çok teşekkür ederim Herkese inşallah kazasız sürüşler nasip olur

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar, piyasasını çok bilmiyorum fiyat iyi sanırım, bu motor hakkında bilgisi olan var mıdır? ön çamurluk kırık sanırım
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00035408/detay
    bu motor icin dun kapora verdim, bindim baktim bi sorun goremedim. Ustaya gostermedim fakat gayet temiz duruyodu. Bilgisi olan var mi fiyat da baya uygun ama?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler