Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cnkdgrmc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-N
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde ileride hayalim, almak istediğim motor er-6n
    Bende 2007 senesinde fuarda er6n' motorunun ustunde resmim var. Ogun cok begenmistim ve o zmn beverly 200 cc kullaniyordum . Dogru planlama ve dogru zamanlama ile 2011 senesinde 2006 model almak nasip oldu. İnsallah herkeze nasip olur.

Sunu da belirtmek istiyorum motorumu degistirecek olsam alacagim motor kesinlikle er6n olur. Baska bir motora binecegimi tahmin etmiyorum. 2011 senesinde arkadaslarimin bir cok marka ve model motor kullandim bircok konuda hic bir motor yanina gelemez. Arkadaslarimdan da test eden oldu motorumu hepside sasirmis ve mutlu bir halde indiler motordan buda muthis bir keyif veriyor adama :

Hepinize kazasiz surusler dilerim ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    merhaba arkadaşlar, bir şey sormak istiyorum motorumda (er 6n) kısa kullanımda bile,park ettiğimde su atıyor, sizce neden olabilir, devir daim pompasında mı arıza var, cevap yazarsanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    kısa kullanımda su atması normal, ama uzun mesafe sürdükten sonra hala su atıyorsa o zaman problem var demektir
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    radyatöründe olması gerekenden fazlamı su var acaba?
    yandaki hazneden kontrol ederseniz minimum ve maksimum seviyeleri var
    iki seviyenin arasında olması lazım, fazla doluysa onu atıyordur belki

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    ilk başta biraz tırstım 2 3 kez aynı sıkıntıyı yaşayınca ama suyunu usta cok koymuş sanırım kendım bosalttım sımdı ıkı cızgı arasında sorun kalmadı, devir daimde yada radyotorde bır tıkanıklık var sanmıstım, tesekkur ederım, bıraz ortalıgı ayaga kaldırmıs oldum sanırım. teşekkür ederim.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    konuyu birazdan açıyorum. bu arada kablolu intercommumuda satışa çıkardım ihtiyacı olan varsa görüşelim.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Merhaba,

Benim, 2008 Model ER-6F min üzerinde ilk verilen Bridgestone lastikleri var. Kilometresi 13.000 civarı.
    Daha önce arabamda da Bridgestone kullanmıştım ama memnun değildim. Sanırım bu lastikler de bir şekilde batıyor. Diğer tarafdan 3 yılı da doldu. %80 şehir içi, %20 şehir dışı kullanıyorum. Ama yolları ve çukurları hesaba katarsak, asfalt lastiği ile rahat edeceğimden şüpheliyim.

Daha önce konusu geçmiş de olabilir ama, ER-6N ER-6F Metzeller ya da Pirelli ? Ya da başka bir şey ?

Lastiğinizi hangi süre veya kilometrede değiştirirsiniz ?
    Kullandığınız lastik markası nedir ?
    Kullanım yeri nedir (Şİ / ŞD) ?
    Memnun musunuz ?

Şimdiden teşekkürler,

Motosikleti
    Honda cb125e
    http://www.youtube.com/watch?v=foIUJedEEf8
    tasarımı gerçekten cok begeniyorum cadde de yarış motoruyla gezmektense böyle kullanımı rahat şekil tarz birsey isterim ilerde belki video cok hosuma gitti ama.
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar, çook uzun bir aradan sonra yine beraberiz.. ilk ER6 mı 2006da fuardan almıştım,ilk aşkım ilk çıkmıştı, kimse bilmez anlamaz, kurye motoru sana tipler bile vardı.
    motoru aldım, direk başlık açtım.,,
    başlık burada
    http://www.motosiklet.net/forum/tazi...r6n-aldim.htmlhttp://www.motosiklet.net/forum/tazi...r6n-aldim.html
    buyrun ilk motorumun fotoğrafları

sonra sattım, niye sattım 4 silindir sesi istiyordum, hız tutkum var, aradan 3 sene geçti anca toparladım durumu ve CBR 600 RR ımı aldım, benim için yeri farklıdır..

ve yine sattım, bu arada Kymko 250 maxi scooter aldım ama 2-3 kullandım, sattım, resmi yok.
    vee son olarak aklım hep 4 silindir sesindeydi ama mantıklı oturup düşününce şehirde rahat gezilebilir, artçı için inmesi binmesi kolay, FAZLA YAKMAYAN.. malum benzin olmuş 5 lira, kullanımı kolay, gazı açtımı uzayan, sevimlimi sevimli KAWASAKİ ER6N 2011 almaya karar verdim, atladım gittim Bodruma, 2 el bu makinayı aldım, Aldığım arkadaş sağ olsun dürüst hiç sıkıntısı yok dedi inandım ve gittim, kendisiyle tanıştık beni ağarladı. Buradan selam olsun Ali kardeşim...
    2011 model 12700 km de motorumu dün aldım geldim.. ilk fotoğrafları...

Yolda 8 radar atlattım, yusuf yusuf geldim, geçen sene 600rr la Bodruma gitmiştim, şans işte Bodrumun içinde yemiştim radarı 220 tl.. hala koyuyordur bana...
    Ve şimdi yeni yol arkadaşım İstanbulda.. Allah herkeze nasip etsin...
    178 km yolu 33 tl ile aldım. kilometrede 185 kuruş. Biraz basınca 220 kuruşa kadar çıkıyor. Toplam Bodrum İstanbul arası 160 tl ye geldim. Ama 2 ay sonra bu verilerin hiç önemi kalmayacak benzin litre fiyatının hızlı yükselişinden dolayı o yüzden şöyle yazmakta fayda var. 100 km 4 litre yakıyor. Bazen 3.8-3.9 litre.. sabit 90 ile giderseniz.. uzun yol için ön cam ihtiyacı var, artı olarak sizin tavsiyeniz varsa iyi olur, koruma demiri veya takoz arıyorum. Ucuzu varsa taktırırım yoksa orjinal alıcam. Lastikler her zamanki gibi Dunlop. 2006 modelindede aynı Dunlop vardı, tek kelime ile REZALET!!! REZALET X 10 !!!! bu adamlar lastik yapmyı bilmiyormu yoksa TR ye gönderdiklerinde mi bir sıkıntı var anlamadım... İlk fırsatta Metzeler taktırmayı düşünüyorum. Aradaki farkı mümkün değil kelimelerle anlatamam.. Yaşamanız lazım, lastiğin size güven vermesi lazım.. Kesin metzeler M5 tavsiyemdir..
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    [MENTION=11206]2move[/MENTION] hayırlı olsun,Allah aşkınızı daim eylesin Kaza bela göstermesin,güle güle,güzel günlerde kullanmak nasip olsun....
    Yakıt verileri dediğin gibiyse çok makul ve mantıklı bir seçim olmuş,valla gücüm olsa benimde hiç çekinmeden tercih edebileceğim bir makina..

Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [MENTION=11206]2move[/MENTION] hayırlı olsun,Allah aşkınızı daim eylesin Kaza bela göstermesin,güle güle,güzel günlerde kullanmak nasip olsun....
    Yakıt verileri dediğin gibiyse çok makul ve mantıklı bir seçim olmuş,valla gücüm olsa benimde hiç çekinmeden tercih edebileceğim bir makina..
    Amin, inşallah alırsınız.

Motosikleti
    ER6-N
    Motorunuz hayirli ugurlu olsun bende 2006 model kullaniyorum 23000 km de yakit olarak gayet iyi benim motor devirli kullandigimda 230-250 arasi yakiyor ama cok ekonomik oldugu kesinlikle dogru benim motorumda puig koruma takozu ve siperlik var gayet basarali tavsiye ederim hatta bir resim eklerim birazdan. 2006 model ile arasinda ne gibi fark var bende en erken onumuzdeki sezon degistirirsem yine er6n alacagim biraz bilgi verirseniz sevinirim.
    Hayirli olsun Allah kaza bela vermesin gule gule kullanin

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    motorun çok güzelmiş hayırlı olsun bende istiyorum fakat sıfır fiyatı çok pahalı 2. elleri nekadar 2011 model için
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    Honda cb125e
    Hayırlı olsun 14000 gibi bir fıyatı vardı yanılmıyorsam net ilan olarak egerkı yatmıslıgı yoksa bence cok ıyı fıyat sıfırını kıyaslayınca kazasız belasız N ozel bır cekıcıgılıgı var.
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

Motosikleti
    ER6-N
    Bu iki resim siperlik

buda koruma takozu

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 160 cm boy için uygun mudur şu anki motorumda 790 mm sele yüksekliği var bugün motomaxtaki abim tavsíye etti ama aradaki cc farkı düşündürdü

Teşekkürler beyler, 2011 - 2006 farkı;
    sağ sol elcik birbirlerine daha yakın, tutma açısı değişmiş, gidon kısa olduğu için sanki trafikte daha rahatım.
    kadran harika olmuş, gece özellikle çok hoş bir görüntüsü var, ama devir saatini yine analog, hızı digital yapsalarmış daha iyi olacakmış.
    Farlar xenon olduğu için yorum yapamam ama aldığım arkadaş farklarından memnun değilmiş o yüzden değiştirmiş. Bu arada şöyle bir sıkıntı var uzun kısa xenon olduğu için kısalarla giderken selektör atamıyorum. xenonun ısınması gerekiyor, selektör atmak için sürekli uzunlarla gidip kapatıp açmam gerekiyor.
    Titreşim; sanki 2006 er6 da daha azdı ama yanılıyor olabilirim.
    Lastikler ; yine berbat(DUNLOP)
    ses; 2011 de motorun sesi daha içten geliyor, hoş bir v8 american arabası sesi var.
    şase siyah, 2006 da ki sarı rengini alsa tutmaz. çok daha şıktı.
    şahsi fikrim 2006 motorunuzdan memnunsanız değiştirmeye gerek yok. Görüntü olarak 2006 nın bayan motoru gibi görüntüsü vardı hatta resmi tanıtım videosunda bayan kullanıyordu bu motoru ama 2011 kesinlikle vahşi, yırtıcı, tam bir street figther havası var. Kullandıkca farkları yazacağım.
    cnkdgrmc, koruma takozlarını ebayden aldınız? sis farları güzel durmuş.

Motosikleti
    ER6-N
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cnkdgrmc, koruma takozlarını ebayden aldınız? sis farları güzel durmuş.
    Motorun ustunde vardi koruma takozlari aslinda nerede satiliyor diyede hic arastirmak aklima gelmedi. Ama ebayda yok yok mutlaka bulunabilir. Bende farlardan hic memnun degilim led sis farlarini ondan taktirdim. Aslinda led sisler yolu kisa nesafeli aydinlatmak ve farkedilebilirligi arttirmak icindi. Amaca yonelik oldu fakat uzun mesafede farlarim hala yetersiz aylarca kafa patlattim zenon icin sadece kisa takacaktim, ama elektrik aksamda sorun yasarim endisesiyle birsey yapmadim, hala aklimda xenon bakalim biraz daha arastrmam lazim demekki...
    Verdiginiz bilgiler icin tskler

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Arkadaşlar sizlere birşey danışmak istiyorum.
    Bu motorun yani er6-N'nin parça fiyatları nasıldır? Çok pahalı mı parçaları.
    Kısmetse bir sonraki motorum bu olacak büyük ihtimal.

Teşekkürler.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 160 cm boy için uygun mudur şu anki motorumda 790 mm sele yüksekliği var bugün motomaxtaki abim tavsíye etti ama aradaki cc farkı düşündürdü
    sıkıntı yaşayacağınızı zannetmem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler