Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı celikay_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana gelirse aradabi bursaya gelir bi çayını içer rapor veririm m hayırlısı olur işallah
    Tur verirsen çay ısmarlarım
    Motosiklet bir yaşam tarzıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Blacklove16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tur verirsen çay ısmarlarım
    hele motoru alalım bitur vermesi kalsın 1 tur degil yapışırım akşama kadar bana bursayı gezdirisin

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    Performans eksozumun Videosudur Sesi Ve Patlatmaları Daha güzel Herkese Performans eksoz Takmalarını Tavsiye Ederim Eğer aragazı Vermeyi Çok Seviyorsanız Benzin Sarfiyatı Artıyor

http://www.facebook.com/event.php?ei...74394&comments
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Performans eksozumun Videosudur Sesi Ve Patlatmaları Daha güzel Herkese Performans eksoz Takmalarını Tavsiye Ederim Eğer aragazı Vermeyi Çok Seviyorsanız Benzin Sarfiyatı Artıyor

http://www.facebook.com/event.php?ei...74394&comments
    ses harika birde turlarken sesini cekseydın abi
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    yeni kasa bir er6 mı alsam naapsam özledim torku
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni kasa bir er6 mı alsam naapsam özledim torku
    yakışır

Er6 F ime 2 gün sonra artçımla beraber yola çıkacağım için top case ve yanlara soft çanta alacagım. Tek sıkıntım ise buna uygun arka ve yan demırlerı bulmak. hazır olarak feyızoglunda gordum ama çok pahalı . Bu demirleri, motorumun orjinalliğini bozmadan en uygun kime veya nereye yaptırabilirim?

konuyu kendı bölümüne yazdım ama aciliyeti ve henuz net bır cevap alamadıgım için birde şansımı kendi bölümümüzde deneyeyim dedim.

kagen00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    20 gündür bu formlar da ki, bütün cbf600, f650 gs, yamaha mt03, pegaso650, er6n/f modelleriyle ilgili yazıları büyük bi keyifle okudum.. İlk vitesli motorum olma şerefini sizlerin de desteğiyle; er6 n' y vermeye karar verdim. İnşallah pisman olmam...Çünkü vitesli makine tecrübem yok; ama bir yerden başlamak lazım...

Bu motorsiklette karar vermemin en büyük nedenlerinden bir tanesi de; form açıldığından beri bu motorsikleti kullanıp, daha sonra diğer motorsikletlerle devam eden tecrübeli kullanıcıların, tekrardan bu motora dönme hevesleridir.

Bu form da herhalde motorsiklet.net' in en faal formudur...
    En azından bir şey sorunca yada yorum yapılınca bir şekilde geri dönüş yapılıyor...

Forda emeği geçen herkese teşekkür ederim....... Tecrübelerinizden yararlanmaya devam etmek isterim.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:05 ----------

Raphae1 ......KRAUSER KAWASAKI ER 6F/N TOP CASE TASIYICI Fiyat: 90 TL

yazıyordu.... motortürkiye.com da....

Ama işini görür mü bilmem..

Bir de bu formun 14.sayfasında bu konuyu işlemişler ama birazcıkk pahalı galiba...

Acemiden bu kadar,kolay gelsin..... Başka bi şey bulursam ilave ederim....

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Abicim ilk vitesli deneyiminse bence büyük cc ile başlama derim yavaş kullancam,öğrenirim falan deme.
    En büyük örneği benim bunun bende yarı otomatik cup vardı.Ondan kawasaki er-5 e geçti ilk 2 3 gün sıkıntı çektim ama şöyle birşey var bu forumda fazla değinilmiyor.Büyük cc motorun varsa illa ki sürüyosun ben pek nadir 100 ün üstüne çıkan biriydim fazla gazada gelmem ama yanına bir apaçi yanaşıyor bir bakmışsın ibre 170 180 olmuş bu normal mi normal deneyimli biri için ama başlangıç motoru büyük cc olan biri için değil zaten 1 ay kullanımdan sonra motorumu sattım kendimden korkmaya başladım çünkü

Motosikleti
    Alıntı kagen00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 gündür bu formlar da ki, bütün cbf600, f650 gs, yamaha mt03, pegaso650, er6n/f modelleriyle ilgili yazıları büyük bi keyifle okudum.. İlk vitesli motorum olma şerefini sizlerin de desteğiyle; er6 n' y vermeye karar verdim. İnşallah pisman olmam...Çünkü vitesli makine tecrübem yok; ama bir yerden başlamak lazım...

Bu motorsiklette karar vermemin en büyük nedenlerinden bir tanesi de; form açıldığından beri bu motorsikleti kullanıp, daha sonra diğer motorsikletlerle devam eden tecrübeli kullanıcıların, tekrardan bu motora dönme hevesleridir.

En azından bir şey sorunca yada yorum yapılınca bir şekilde geri dönüş yapılıyor...

Forda emeği geçen herkese teşekkür ederim....... Tecrübelerinizden yararlanmaya devam etmek isterim.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:05 ----------

Bir de bu formun 14.sayfasında bu konuyu işlemişler ama birazcıkk pahalı galiba...

teşekkür ederim .Top case begendım ama esas derdım top case demır aparatı.

Motosikleti
    Yoktur
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses harika birde turlarken sesini cekseydın abi
    Saol,yine yanlızdım ama aklımda turlarken çekeceğim,bi motosikletini satma mevzusu gidiyor hayır ola iş yerinde sorumluluklarım arttı ciddi olarak bende satmayı düşünüyorum hayırlısı bakalım

yakışır

Er6 F ime 2 gün sonra artçımla beraber yola çıkacağım için top case ve yanlara soft çanta alacagım. Tek sıkıntım ise buna uygun arka ve yan demırlerı bulmak. hazır olarak feyızoglunda gordum ama çok pahalı . Bu demirleri, motorumun orjinalliğini bozmadan en uygun kime veya nereye yaptırabilirim?

konuyu kendı bölümüne yazdım ama aciliyeti ve henuz net bır cevap alamadıgım için birde şansımı kendi bölümümüzde deneyeyim dedim.
    çantamı boyatmaya vermiştim şimdi gittim baktım olmamış pürüzlü yerleri çok onlarada yoklama cekeçeğim dedi ama soğudum mecbur kalmadıkça sanayide bu tarrz şeyler yaptırmam çanta demiri demişsin inan sağlam bir şey al dükkan dükkan dolaşırsan hem zaman kayıbı hem de delirirsin inan tecrübe ile sabittir
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Alıntı kagen00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dostum benimde çok az vietsli tecrüben var bende kafaya koydum er-6 almayı aldıktan sonra teçrübelerini buraya sık sık yazarsan çok memnun olurum şimdiden teşekkürler...

ortomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 honda cbf500
    arka sehba yı nasıl kullanıyorsunuz, bende arka padok sehbası var, ilk kullandığımda sehbanın V şeklindeki uçlarını arka tekerin iki yanındaki somunların altına yerleştirerek kaldırdım , işe yaradı ama indirirken motoru düşürüyordum , tavsiye etmem , artka kolların altında sağlı sollu iki tane içi vida dişli delik var, 9 veyaa 10 mm genişliğinde , acaba sehbaya almak için mi bu delikler, bu deliklere çelik civata takarak ,civatalarıda sehbanın V sine yerleştirerek kaldırmayı düşünüyorum , muhtemelen buraya özel bi aparatta vardır ama ben bulamadım ,
    deliğe 10 mm civata girmiyor, 8 mm de küçük geliyor, 9 mm cıvata aradım hiç bi yerde bulamadım , metrik sistemde 9 mm olmazmış , herneyse bu konuda tecrübesi olan varsa insanlık namına konuya bi el atarmı diyorum , başkada bişe demiyorum , allah razı olsun
    :pr:

Motosikleti
    Alıntı ortomoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka sehba yı nasıl kullanıyorsunuz, bende arka padok sehbası var, ilk kullandığımda sehbanın V şeklindeki uçlarını arka tekerin iki yanındaki somunların altına yerleştirerek kaldırdım , işe yaradı ama indirirken motoru düşürüyordum , tavsiye etmem , artka kolların altında sağlı sollu iki tane içi vida dişli delik var, 9 veyaa 10 mm genişliğinde , acaba sehbaya almak için mi bu delikler, bu deliklere çelik civata takarak ,civatalarıda sehbanın V sine yerleştirerek kaldırmayı düşünüyorum , muhtemelen buraya özel bi aparatta vardır ama ben bulamadım ,
    deliğe 10 mm civata girmiyor, 8 mm de küçük geliyor, 9 mm cıvata aradım hiç bi yerde bulamadım , metrik sistemde 9 mm olmazmış , herneyse bu konuda tecrübesi olan varsa insanlık namına konuya bi el atarmı diyorum , başkada bişe demiyorum , allah razı olsun
    er6 lar 8metrik spool(bobin) kullanıyor sana soyledıklerı gıbı 9 metrık yok. bunlar ile çok rahat kaldırıp ındırebilirsin. bir kaç sayfa önce tecrubemı hemde ilk defa ve tek basıma kaldırıp ındırme sırasında neredeyse hıc zorlukcekmedım. eğer 8 küçük 10 da büyükgeliyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir. benim kanaatimce daha önce o deliklere spool yada baska civata benzeri birşey tekılırken iç dişleri zedelemiş olabilir. son olarak sehpayı spool olmadan arka civatalardan kaldırma bi önceki kadar şanslı olmayabilirsin.

kagen00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    Raphae1........ Çanta aparatını ne yaptın bilmiyorum ama... Sahibinden de var...ilan numarası (48266147)........

Bir de otosever.com.tr adresinde var....Motorsiklet çanta demir kısmında....

Belki işini görürler....

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakışır

Dostum Hasanpaşa'da Ergün Usta vardır, elinden bu tür işler gelir. Hatta geçenlerde Overcloud nickli Bulut arkadaşımız da Ninja 250'sine çanta demiri yaptırmıştı, bir araştırmanı öneririm.

Motosikleti
    Yoktur
    dün motoruma 33bin km bakımını yaptırdım,orjinal kawasaki yağ filitrsi 30tl,yağ castrol 50tl,buji nkg ırıdyum çifti 50tl hava filitresi yıkandı temizlendi ve işcilik olarakta60tl ödedim bugün biraz kullandım şahsi işim için bakım yapılması iyi olmuş herkese kazasız sürüşler

Motosikleti
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum Hasanpaşa'da Ergün Usta vardır, elinden bu tür işler gelir. Hatta geçenlerde Overcloud nickli Bulut arkadaşımız da Ninja 250'sine çanta demiri yaptırmıştı, bir araştırmanı öneririm.
    Geçen gün Overcloud (Bulut) kardeşimle Ergün ustaya gittik. Bulut'un motorunla ilgilendikten sonra benım motora baktı. Öncelikle motorum için güzel övgü ve dilekleri için kendisine teşekkür ederim. Sonra arka taşıyıcı için biraz inceleme yaptı. ben orjinal demir fiyatını söyledikten sonra ise bana yapılması daha pahalı olur. orjinal almamı tavsiye etti hatta buldugum fiyatı söyleyince kaçırma dedi. Demir için en az 9-10 magaza gezdim. Givi arka taşıyıcının fiyatı 85 ila 135 € arasında değişiyor.

Ben kızıltopraktaki Anesmotordan aldım. Çünkü daha öncede kaskımı montumuda(montu balmumcu anesten aldım.Ama kızıltopraktaki Anes çalısanlarından çok daha memnunum) oradan almıştım .Saolsunlar hem çok ilgilendikleri için hemde fiyatta güzellik yaptıkları için ayrıca teşekkür ederim.Gerçekten çok yardımcı oluyorlar.

demiri beraber taktık. bir ara sele altından somun sökerken sele kilidinin altına kaçırdım. ve neredeyse motoru sökmek zorunda kalıyordum. yolculuk c.tesı ama henuz top case alamadım. Biraz durumlarlardan dolayı ya ucuz yada emanet bir top case bulmam lazım. zaten senede 1 yada 2 kez kullanacagım birşey. En kötü ihtimalle valizimi arka demire baglar öyle giderim diyorum. Yine bir işlem sırasında fotolamayı unuttum .
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün motoruma 33bin km bakımını yaptırdım,orjinal kawasaki yağ filitrsi 30tl,yağ castrol 50tl,buji nkg ırıdyum çifti 50tl hava filitresi yıkandı temizlendi ve işcilik olarakta60tl ödedim bugün biraz kullandım şahsi işim için bakım yapılması iyi olmuş herkese kazasız sürüşler
    Erol abi bakımları kendin yapsaydın keşke . 60 tl cebe kalırdı . Abi kaç litre yağ kullandılar?
    Bende c.tesi yola çıkacagım için yarın güzelce iç-dış temizlik yapacağım. tabi gaz yagı bulabilirsem yoksa mazotla yapmak zorundayım.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Görkem selam

Topcase'i senede 1 yada 2 kere kullanacağım diye düşünme. Sonuçta yeri geldiğinde artçı sırtını dayadığı için sürüş konforunu artıran bir aparat olduğu gibi yeri geldiğinde de motoru parkedip, kaskını ve diğer aksesuarlarını yerleştirip deyim yerindeyse hammallık yapmadan bir yere gidebilmeni sağlayan önemli bir eklenti. Bence imkanın varsa paraya kıyıp alabildiğinin en iyisini almaya çalış.

Sana keyifli seyahatler dilerim. Bu arada bende yarın Emok'a, Eskişehir'e gidiyorum son anda bir aksilik çıkmaz ise
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görkem selam

Topcase'i senede 1 yada 2 kere kullanacağım diye düşünme. Sonuçta yeri geldiğinde artçı sırtını dayadığı için sürüş konforunu artıran bir aparat olduğu gibi yeri geldiğinde de motoru parkedip, kaskını ve diğer aksesuarlarını yerleştirip deyim yerindeyse hammallık yapmadan bir yere gidebilmeni sağlayan önemli bir eklenti. Bence imkanın varsa paraya kıyıp alabildiğinin en iyisini almaya çalış.

Sana keyifli seyahatler dilerim. Bu arada bende yarın Emok'a, Eskişehir'e gidiyorum son anda bir aksilik çıkmaz ise
    Evet benım top case sevmeme konusu dışında haklısın.(top case li kurye motoru gibi gelıyor. ) ama bir yandanda haklısın. imkanlar kısıtlı oldugundan uygun yada hiç alamayacağım.Sağol Bulut . sanada iyi yolculuklar kardeşim.

Motosikleti
    Yoktur
    Geçen gün Overcloud (Bulut) kardeşimle Ergün ustaya gittik. Bulut'un motorunla ilgilendikten sonra benım motora baktı. Öncelikle motorum için güzel övgü ve dilekleri için kendisine teşekkür ederim. Sonra arka taşıyıcı için biraz inceleme yaptı. ben orjinal demir fiyatını söyledikten sonra ise bana yapılması daha pahalı olur. orjinal almamı tavsiye etti hatta buldugum fiyatı söyleyince kaçırma dedi. Demir için en az 9-10 magaza gezdim. Givi arka taşıyıcının fiyatı 85 ila 135 € arasında değişiyor.

Ben kızıltopraktaki Anesmotordan aldım. Çünkü daha öncede kaskımı montumuda(montu balmumcu anesten aldım.Ama kızıltopraktaki Anes çalısanlarından çok daha memnunum) oradan almıştım .Saolsunlar hem çok ilgilendikleri için hemde fiyatta güzellik yaptıkları için ayrıca teşekkür ederim.Gerçekten çok yardımcı oluyorlar.

demiri beraber taktık. bir ara sele altından somun sökerken sele kilidinin altına kaçırdım. ve neredeyse motoru sökmek zorunda kalıyordum. yolculuk c.tesı ama henuz top case alamadım. Biraz durumlarlardan dolayı ya ucuz yada emanet bir top case bulmam lazım. zaten senede 1 yada 2 kez kullanacagım birşey. En kötü ihtimalle valizimi arka demire baglar öyle giderim diyorum. Yine bir işlem sırasında fotolamayı unuttum .

Erol abi bakımları kendin yapsaydın keşke . 60 tl cebe kalırdı . Abi kaç litre yağ kullandılar?
    Bende c.tesi yola çıkacagım için yarın güzelce iç-dış temizlik yapacağım. tabi gaz yagı bulabilirsem yoksa mazotla yapmak zorundayım.
    param yabancıya gitmedi helal olsun, 2,80 lt kullanmış usta mazotlada yap ama iyicene kurulaman lazım bezle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler