Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    motosikletime performans eksozunu bugün taktım ama orjinal eksozun üstündeki sensör okuyucuyu sökünce arıza lambası yaktı bu konu hakkında bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum olmazsa yeni eksoza sensör yaptırıcam
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    garaguru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim demişse fena sallamış. eski bir ER6N kullanıcısı olarak söyleyebilirimki ER6 türkiye şartlarında en mantıklı 600 lük. Vites geçişleri çok sert onun dışında bir problemi yoktur

cok sert derken ben pek anlamam tecrübem yok cbf 250 den başka motora binmedim.

bi de ist ank dısında kawasaki yi nerde nasıl yaptırabilirim. ben polis memuruyum da mesela tutun ki doguda calışıyorum.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı garaguru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok sert derken ben pek anlamam tecrübem yok cbf 250 den başka motora binmedim.

bi de ist ank dısında kawasaki yi nerde nasıl yaptırabilirim. ben polis memuruyum da mesela tutun ki doguda calışıyorum.
    aslında bu kawasaki nin genel yapısından kaynaklanıyor, kawasaki nin bütün motosikletlerinin vites geçişleri sert dir, yani vites yükseltince tak diye bir ses gelir. Zaten sert olan bu sistemi bilmeden daha sert kullanan olursa vites geçişlerinde problem oluşabilir mesela benim er6n de 1-2 veya 2-3 de ara sıra boşa geçerdi vites.

Usta olayına gelince çok kafaya takmayın derim, ER6 ların çok ustalık bir işi olmaz, yağını suyunu eksik etmezseniz sizi hiç üzmez.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    aslında bu kawasaki nin genel yapısından kaynaklanıyor, kawasaki nin bütün motosikletlerinin vites geçişleri sert dir, yani vites yükseltince tak diye bir ses gelir. Zaten sert olan bu sistemi bilmeden daha sert kullanan olursa vites geçişlerinde problem oluşabilir mesela benim er6n de 1-2 veya 2-3 de ara sıra boşa geçerdi vites.

Usta olayına gelince çok kafaya takmayın derim, ER6 ların çok ustalık bir işi olmaz, yağını suyunu eksik etmezseniz sizi hiç üzmez.

parcaları pahalı mı? mesela cbf 250 nin amortisör keçesi 50 tl, jikle teli 50 tl, benzin deposu 1000 tl )))km saatinin oldugu kafa komple 1200 tl mi ne

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    parcaları pahalı mı? mesela cbf 250 nin amortisör keçesi 50 tl, jikle teli 50 tl, benzin deposu 1000 tl )))km saatinin oldugu kafa komple 1200 tl mi ne
    türkiye de çok pahalı, bu yüzden ben tüm parçaları yurt dışından alıyordum, gerçi bunun marka ile de çok alakası yok, yurtdışından internet üzerinden almak en mantıklısı...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    türkiye de çok pahalı, bu yüzden ben tüm parçaları yurt dışından alıyordum, gerçi bunun marka ile de çok alakası yok, yurtdışından internet üzerinden almak en mantıklısı...

yurtdışından hangi site ?

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    yurtdışından hangi site ?
    ebay den alabilirsin www.ebay.com, er6 için özellikle www.blueridgeperformance.net öneririm, benim çok işimi görmüştü...

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    ebay den alabilirsin www.ebay.com, er6 için özellikle www.blueridgeperformance.net öneririm, benim çok işimi görmüştü...
    2011 modele gore egzoz bulamadim. Birde bu sefer aldigim benzin sanki cabuk bitiyor 20 km de gostergeden bir cubuk 50km den sonra 2. Cubuk gidip gelmeye basladi :s
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 modele gore egzoz bulamadim. Birde bu sefer aldigim benzin sanki cabuk bitiyor 20 km de gostergeden bir cubuk 50km den sonra 2. Cubuk gidip gelmeye basladi :s

yurtdışından alırkın vergisi falan aynı heba gelmiyor mu

Motosikleti
    yurtdışından alırkın vergisi falan aynı heba gelmiyor mu
    Satila anlasip faturayi dusuk gosterirse yaa hediye gibi gosterirse sorun olmuyor yeterki150€ u gecmesin

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    er 6 n mi yoksa mt 03 mü az yakar ? hangisi daha ekonomiktir? 2 motoru da kullanan var mı?

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim erol abi. doğrudur abi benim sadece temizliğim bile 1.5 - 2 saatten aşağı bitmiyor. bu arada tek başına kolayca sehpaya alınabiliyormuş. İlk denememde başarılı oldu :D
    tek başınıza arka sehpaya nasıl alıyorsunuz biraz bilgi verebilirmisin? Bu bilgiye çok ihtiyacım var

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı speirs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek başınıza arka sehpaya nasıl alıyorsunuz biraz bilgi verebilirmisin? Bu bilgiye çok ihtiyacım var

yan sehpada dururken arka maşaların oraya arka
    sehpanın uclarını gecirip basınca olmuyor mu?

Motosikleti
    Alıntı speirs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayaklıgın üzerindeyken sehpayı spool-bobinleirn hizasına getiriyorum. daha sonr sol elimle arka tutamaktan tutup motoru yavaşca dik konuma getiriyorum, sehpanın sağ tarafıda bobine oturunca bastırıyorum ve bu kadar. motorumuz sehpada.
    yan sehpada dururken arka maşaların oraya arka
    sehpanın uclarını gecirip basınca olmuyor mu?
    bir elimle motoru diğer elimle sehpayı tutarak oldukça kolay kaldırılabiliniyor.

Motosikleti
    Yoktur
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletime performans eksozunu bugün taktım ama orjinal eksozun üstündeki sensör okuyucuyu sökünce arıza lambası yaktı bu konu hakkında bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum olmazsa yeni eksoza sensör yaptırıcam
    motosiklet tamircim yeni aldığım performans eksozuma landa sensörünü taktı arıza ışığım söndü sorunsuz ve çok güzel ses eşliğinde kullanıyorum çiks oldu
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    er 6n en düşük kaç model alınır ve en fazla kaç km de olmalıdır? yeni kasada makyaj ve abs den başka farklı bi yenilik var mı?

Motosikleti
    Yoktur
    er 6n en düşük kaç model alınır ve en fazla kaç km de olmalıdır? yeni kasada makyaj ve abs den başka farklı bi yenilik var mı?
    üstad kafanı karıştırmak istemem iki tane cbf 500 baktık masraflı idi hyo 650 liliğe baktık o haşat durumda idi er5 baktık km oynanmıştı baya masraf vardı işin özü eger sağlam ustan varsa diyaloğun iyi ise sana aldiyorsa al hangi motosiklet olursa olsun

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    motosikletin km si veya modeli çok önemli değildir yeterki dürüst temiz bir kullanıcıdan temiz bir motosiklet almak nasip olsun insana. 5 bin kmde 2010 model bir motosiklet 40 bin kmde 2006 model bir motosiklet den daha kötü durumda olabilir. Bunun yanında ER6N ve ER6F 2006 yılında piyasaya çıktı yani öncesi yok zaten. KM işi tamamen size kalmış ama km bir gösterge değildir hiç bir zaman. Yeni ER6N ve ER6F ler makyajlandı, kadranları, grenajları ve bi kaç plastik aksamı değişti. Motorunda küçük oynamalar dışında bi değişiklik yok aynı motor, 72ps 66nm. Ben şahsen makyajlı ER6N sevmedim eskisi daha güzel, yeni ER6F ise eskisiden daha güzel buda göreceli bir kavram tabii...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    eyvallah. Bodrumda bi mt 03 var onu alırım belki bi bakayım da. olmadı er 6 n alcak gibiyiz

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet tamircim yeni aldığım performans eksozuma landa sensörünü taktı arıza ışığım söndü sorunsuz ve çok güzel ses eşliğinde kullanıyorum çiks oldu
    Erol abi begendigine gercekten cok sevindim, gule gule kullan tekrar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler