Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiyem motorun zincirine tazikli ve basınlı su tutmayın. pislik ve kirlerin daha çok o ring içerisine kaçmasına neden olur ve aşınma artacağı için zincirin ömrü daha çabuk bitecektir...[/QUOTE

mazottan arındırmak için,devamında hava yardımıyla kuruttum
    kurutmak değil önemli olan
    sen zincirin üstüne tazikli ve basınçla su vuruyorsun. zincirin içerisinde o ringler dediğimiz kıvrımlı plastik parçacıklar var. yağ ile beraber zincirin ömrünü uzatmak için yapılmıştır bunlar. sen tazikli su ile toz pislik kiri bu contaların daha içerlerine gömüyorsun sıkıştırıyorsun. bu ufak partiküller zamanla bu o ringleri bozar ve zincirin ömrünü kısa bir zamanda bitmesine neden olur

bende yıkıyorum oto yıkamacıda ama suyu uzaktan tutuyorum özellikle
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2006 er 6n
    arkadaşlar yaz sonu er 6 ımı satıyorum.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yahu ilanlara bakıyorum da; 6900 liraya sattığım ve sattığım fiyatın 1ooo lira düşüğüne aldığım motor ne kadar da pahalıymıs
    Ben mi yanlıs yaptım anlamadım ki

Ya KASK TaK ; Ya ÖL

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurutmak değil önemli olan
    sen zincirin üstüne tazikli ve basınçla su vuruyorsun. zincirin içerisinde o ringler dediğimiz kıvrımlı plastik parçacıklar var. yağ ile beraber zincirin ömrünü uzatmak için yapılmıştır bunlar. sen tazikli su ile toz pislik kiri bu contaların daha içerlerine gömüyorsun sıkıştırıyorsun. bu ufak partiküller zamanla bu o ringleri bozar ve zincirin ömrünü kısa bir zamanda bitmesine neden olur

bende yıkıyorum oto yıkamacıda ama suyu uzaktan tutuyorum özellikle
    uyarın için teşekkürler,bundan sonra dikkat edicem
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    2006 er 6n
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu ilanlara bakıyorum da; 6900 liraya sattığım ve sattığım fiyatın 1ooo lira düşüğüne aldığım motor ne kadar da pahalıymıs
    Ben mi yanlıs yaptım anlamadım ki

sen çok ucuza almışsın ve çok ucuza satmışsın.mantıklı düşünmek gerekirse 0 ı 20 bin tl yi bulan motorun 2006 modeli 6900 e çok ucuz olur
    ortalama 9000 9500 etmesi gerekir.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uyarın için teşekkürler,bundan sonra dikkat edicem
    birşey değil bilgi paylaştıkça çoğalır

Alıntı er6nakeder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen çok ucuza almışsın ve çok ucuza satmışsın.mantıklı düşünmek gerekirse 0 ı 20 bin tl yi bulan motorun 2006 modeli 6900 e çok ucuz olur
    ama bu motorun kazası vardı sanırım
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    Alıntı er6nakeder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cakalaz kardeşim 2006 er6f var 8.5 bin istiyor 2007 fazer var 13 istiyor hangisini alayım aşaggı yukarı ikisinide kullanmış insansın hangisi rahat sürüm zevki fazla kullanımı daha kolay (zaptetmesi) gecen bir fazere bindim satıcının 2 ci viteste bastım kafa salladı tırstım dogrusu ama arkapovic egsoz vardı cok tatlı sesi cıkıyordu yanı fazeri alsam sırf sesi icin alıcam ama kararsızım
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kardeşim 13 ooo lira fazer'e verilir mi hiç ?

Temiz ise tabii ki ER6 yı tercih etmelisin
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Kardeşim 13 ooo lira fazer'e verilir mi hiç ?

Temiz ise tabii ki ER6 yı tercih etmelisin
    neden verilmez nettekıler elinde kalmayacak motor diye bahsediyolar birazdaha acıklasan diyorum cakalaz kardeş
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ya bu biraz da zevk meselesi diyelim.
    Yamaha'ya karsı oldum olası ısınamamısımdır.
    Piyasada alınabilecek Fazerler; 9 ile 11ooo lira arasında değişiyor.13ooo lira bir Fazer için cok fazla.
    ER6 8.5oo ise ve temiz ise o fiyata alınır diyorum...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Ya bu biraz da zevk meselesi diyelim.
    Yamaha'ya karsı oldum olası ısınamamısımdır.
    Piyasada alınabilecek Fazerler; 9 ile 11ooo lira arasında değişiyor.13ooo lira bir Fazer için cok fazla.
    ER6 8.5oo ise ve temiz ise o fiyata alınır diyorum...
    cakalaz bir tane başka buldum 2009 yeni kasa er6f absli 14 diyo bu nasıl alınır mı 2006 9000tl 2009 14tl hangisi mantıklı

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bilemiyorum kardeşim; ben bir aralar 13-14ooo lirayı gözden cıkarmıstım yeni kasası için tercih meselesi
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Arkadaslar bugun motorum 800km ye ulasti ve ilk bakim gunu geldi catti. Sansima , z moto kartal servisi aradigimda baslarina talihsiz bir olay geldigini soylediler. Serviste yangin cikmis ve ustalArdan birinin ; tahminim burak ustani. Elleri yanmis ve bir kac gun hizmet veremeyeceklerini soylediler. Gecmis olsun dileklerimi ilettikten sonra motorumu ne zaman getirebilcegimi sordum bir hafta o gun dediler. İse gidip geldigim icin motora ihtiyacim oldugunu soyledikten sonra tolga ust cuma gunu getirebilirsi dedi. Motorunu cumaya kadar kullanmam bir olumsuzluk yaratir mi? Ya da kawasakinin baskayetkili servisi var mi? Garantisinin bozulmasi i istemiyorumda.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bugun motorum 800km ye ulasti ve ilk bakim gunu geldi catti. Sansima , z moto kartal servisi aradigimda baslarina talihsiz bir olay geldigini soylediler. Serviste yangin cikmis ve ustalArdan birinin ; tahminim burak ustani. Elleri yanmis ve bir kac gun hizmet veremeyeceklerini soylediler. Gecmis olsun dileklerimi ilettikten sonra motorumu ne zaman getirebilcegimi sordum bir hafta o gun dediler. İse gidip geldigim icin motora ihtiyacim oldugunu soyledikten sonra tolga ust cuma gunu getirebilirsi dedi. Motorunu cumaya kadar kullanmam bir olumsuzluk yaratir mi? Ya da kawasakinin baskayetkili servisi var mi? Garantisinin bozulmasi i istemiyorumda.
    birşey olacagını zannetmiyorum ama istersen onlara danış,ilk bin km hayırlı olsun nice km lere
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    arkadaşım şu an kullandıgın motordan almak uzeryım nasıl tavsiyerlerde bulunursun aslında kafam karışık fazermi yeni kasa er6f mi? sadece 4 silindirin sesi yok ama her sey fazlası ıle var bence gonlum er6 dan yana sen ne tavsiyelerde bulunursun arkadaşım

Motosikleti
    Alıntı adanalı01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım şu an kullandıgın motordan almak uzeryım nasıl tavsiyerlerde bulunursun aslında kafam karışık fazermi yeni kasa er6f mi? sadece 4 silindirin sesi yok ama her sey fazlası ıle var bence gonlum er6 dan yana sen ne tavsiyelerde bulunursun arkadaşım
    ben motorumu almadan önce yaklaşık 2 senedir motor arayışındaydım . gsr 600 v-storm ve Fazer almak istediğim motorlar arasındaydı. malum fazerde r6 motoru olduğundan oldukça agrasif bir motor tabi ona göre de yakıt harcıyor. 4 silindir sesi çok can yakıyor ama bu hevesim er6 nın yeni kasasını görene kadardı. bir önceki kasayı açıkcası hiç begenmıyordum. Yeni kasayı görür görmez bunu alıcam dedim. motorumu 1 aydır kullanıyorum
    şuan 800 km de; + ları ve - leri

+Rodajda olduğu halde 1 depo ile 250 km gitti (stop edene kadar kullandım)
    +Çok yakışıklı bi kasa (çoğu kişi ss makine sanıyor )
    +Çift silindir olması yakıt ekonomisi bakımından daha iyi .Ama oldukça güçlü
    + Performansı bence çok iyi bakımdan sonra daha iyi test edeceğim.
    + vites geçişleri fazerde olduğu gibi sert değil
    +frenleri çok iyi
    -Çift silindir olduğundan 4 silindir sesi beklememek gerekir. ama bununda çözümü var güzel bir egsoz ile 4 silindir kadar olmasada güzerl ses elde edilebilir.
    -motorda tek beğenmediğim kısmı egsoz ( sanki yok gibi ) zaten motoru bilmeyenler egsozu bulamıyor :D
    -aynaları biraz dah adışa doğru yapsalar iyi olurmus arkayı görmekte bazen sıkıntı çekiyorum.

kısacası özetlemek gerekirse bu motoru aldığım için söylemiyorum. Er6-f aldığıma hiç pişman olmadım. güzel ,güçlü,ekonomik, spor ve dikkat çekici kısacası aradığın herşey var . bu makıneyı almasaydım alacağım tek makine yenı kasa cbr 600 f olurdu . kafanı biraz< daha karıştırmadım inşallah

wax021 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er 6 f
    ben motorumu almadan önce yaklaşık 2 senedir motor arayışındaydım . gsr 600 v-storm ve Fazer almak istediğim motorlar arasındaydı. malum fazerde r6 motoru olduğundan oldukça agrasif bir motor tabi ona göre de yakıt harcıyor. 4 silindir sesi çok can yakıyor ama bu hevesim er6 nın yeni kasasını görene kadardı. bir önceki kasayı açıkcası hiç begenmıyordum. Yeni kasayı görür görmez bunu alıcam dedim. motorumu 1 aydır kullanıyorum
    şuan 800 km de; + ları ve - leri

+Rodajda olduğu halde 1 depo ile 250 km gitti (stop edene kadar kullandım)
    +Çok yakışıklı bi kasa (çoğu kişi ss makine sanıyor )
    +Çift silindir olması yakıt ekonomisi bakımından daha iyi .Ama oldukça güçlü
    + Performansı bence çok iyi bakımdan sonra daha iyi test edeceğim.
    + vites geçişleri fazerde olduğu gibi sert değil
    +frenleri çok iyi
    -Çift silindir olduğundan 4 silindir sesi beklememek gerekir. ama bununda çözümü var güzel bir egsoz ile 4 silindir kadar olmasada güzerl ses elde edilebilir.
    -motorda tek beğenmediğim kısmı egsoz ( sanki yok gibi ) zaten motoru bilmeyenler egsozu bulamıyor :D
    -aynaları biraz dah adışa doğru yapsalar iyi olurmus arkayı görmekte bazen sıkıntı çekiyorum.

kısacası özetlemek gerekirse bu motoru aldığım için söylemiyorum. Er6-f aldığıma hiç pişman olmadım. güzel ,güçlü,ekonomik, spor ve dikkat çekici kısacası aradığın herşey var . bu makıneyı almasaydım alacağım tek makine yenı kasa cbr 600 f olurdu . kafanı biraz< daha karıştırmadım inşallah
    raphae söylediklerinn tamamına katılmıyorum oda rodajda olduğu için yakıt kısmına katılmıyorum. Agresif kullanılmazsa 1 depo ile 380km de kontak sönüyor. Bu söyledğm rakam 6000rpm i geçmezsen oluyr tabi dişi sıkmak lazım geçmeden olmyr. ş.içi kullandım bide

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yeni kasalarda da agresif kullanımda yağ eksiltme var mı acaba?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Alıntı wax021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    raphae söylediklerinn tamamına katılmıyorum oda rodajda olduğu için yakıt kısmına katılmıyorum. Agresif kullanılmazsa 1 depo ile 380km de kontak sönüyor. Bu söyledğm rakam 6000rpm i geçmezsen oluyr tabi dişi sıkmak lazım geçmeden olmyr. ş.içi kullandım bide
    zaten orada belirttim . rodajda iken bu kadar gidiyor diye ( +Rodajda olduğu halde 1 depo ile 250 km gitti (stop edene kadar kullandım) dedim. sanırım eksik okumuşsun

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    merhaba arkadaslar sehir ici ve uzun yol icin cbf 600 650 bandit s yada er 6f ve arasinda secim yapamiyorum bana yardimci olabilirmisiniz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler