Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak bu olmadı şimdi Metahandro.

Ben artçım için neler yapıyorum, senin ettiğin lafa bak :

http://www.motosiklet.net/forum/moto...arli-600f.html

Ayrıca öyle rahatsız bir makina da değil 600F, selesi biraz daha sert olması haricinde en az ER6 kadar rahat bile diyebilirim.
    ben biliyorum sissy bar mevzusunu ama o tork ve ivmelenmeyle çok rahatsız edici bir durum...yani ferrarinin arkasına bebek koltuğu koysanda olmaz ya o hesap...ben yengemi bilirim gerisine karışmam...ne yap et güzel konforlu bir motor seç hacı...şerh koyarım valla seçime...

Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda benim gelinciğim.İlk 650lik kullanmamda gaz koluna alışmam kolay olmadı ve arka frenin disk olmasınada,keyifli bir makina eger değiştirmeyi düşünürsem bu yine kawasaki olur herkese kazasız sürüşler

]
    sende aldın büyük cc sehirini abicim... nazar değmesin...bende hamallık yaptığımın farkındayım ama şartlar işte abi ne yaparsın...Sametrıxın sarı eraltıenini ne öttürdüm İzmit yolunda....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    buda benim gelinciğim.İlk 650lik kullanmamda gaz koluna alışmam kolay olmadı ve arka frenin disk olmasınada,keyifli bir makina eger değiştirmeyi düşünürsem bu yine kawasaki olur herkese kazasız sürüşler
    camda çok yakışmış güle güle kullanın. size bir eksikden daha bahsedeyim, hatta en önemlisi bence, ayna uzatma aparatı almanız lazım. yani şu an arkaya bakarken omuzlarınızı gördüğünüzü düşünüyorum. ebay den gerçekten ucuza alabilirsiniz.
    nazar değmesin güle güle kullanın.
    habe habe

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben biliyorum sissy bar mevzusunu ama o tork ve ivmelenmeyle çok rahatsız edici bir durum...yani ferrarinin arkasına bebek koltuğu koysanda olmaz ya o hesap...ben yengemi bilirim gerisine karışmam...ne yap et güzel konforlu bir motor seç hacı...şerh koyarım valla seçime...

sende aldın büyük cc sehirini abicim... nazar değmesin...bende hamallık yaptığımın farkındayım ama şartlar işte abi ne yaparsın...Sametrıxın sarı eraltıenini ne öttürdüm İzmit yolunda....

Çok Memnunum Metehan,Özellikle Camı Almamda Bana Yardımcı oldun Sana Minettarım

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    camda çok yakışmış güle güle kullanın. size bir eksikden daha bahsedeyim, hatta en önemlisi bence, ayna uzatma aparatı almanız lazım. yani şu an arkaya bakarken omuzlarınızı gördüğünüzü düşünüyorum. ebay den gerçekten ucuza alabilirsiniz.
    nazar değmesin güle güle kullanın.
    İyi Dileklerin İçin Ve Cam İçin tekrardan Teşekkürler,Uyarını Dikkate Alıcam Eğer Bir Link Atarsan Çok Güzel Olcak
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım ona göre kullanıyorduk herhalde arkadayken. Neyse yahu, zaten yengene en büyük konforu 4 teker ile sağladık artık.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    merhabalar 2011 model Er6-F ile Xj6 Diversion arasında takılı kaldım. Er6-f Z-motoda yakından gordum çok beğendim, xj6 stokta yokmus ve en erken 1 ay sonra gelır denildi. İkimotorda görsel açıdan çok hosuma gitti, tabi bazı farklar dışında.

Er6-f: 2 silindir 72 hp yakıt xj6 ya gore daha ekonomık (kawasaki için daha önceki yorumlarda servis sıkıntısı var deniyor dogru mu?)

xj6 : 4 silindir er6 ya gore daha agrasıf 78hp vibrasyon bıraz daha az.
    sizce hangisini alayım bir turlu karar veremıyorum ve tavsıyelerınıze açığım.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    2006 er 6n
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar 2011 model Er6-F ile Xj6 Diversion arasında takılı kaldım. Er6-f Z-motoda yakından gordum çok beğendim, xj6 stokta yokmus ve en erken 1 ay sonra gelır denildi. İkimotorda görsel açıdan çok hosuma gitti, tabi bazı farklar dışında.

Er6-f: 2 silindir 72 hp yakıt xj6 ya gore daha ekonomık (kawasaki için daha önceki yorumlarda servis sıkıntısı var deniyor dogru mu?)

kawasakinin parçalarının çok pahalı ve bulunmaz olduğu kesinlikle doğru bi tespit.ama yeni kasa er 6f çok yakışıklı.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER

İyi Dileklerin İçin Ve Cam İçin tekrardan Teşekkürler,Uyarını Dikkate Alıcam Eğer Bir Link Atarsan Çok Güzel Olcak
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/10mm-...#ht_2219wt_895

bu benim aldığım arkadaş. ben aldığımda türkiyeye gönderiyordu ama artık göndermiyor, genede konuşmakta fayda var. güvenilir bir satıcı arkadaş. aldım 2 hafta da geldi. ben o zaman 14 dolara kargo dahil almıştım. şimdi kargo fiyatını göremiyorum. ama maximum 10 dolar birşeydir. iyi günler.
    habe habe

MCN'in XJ6 Diversion testinde motorun keyifsiz ve hantal olduğundan bahsediliyordu (youtube'dan bulabilirsiniz). 4 silindirli motorlar bazen çok tork fakiri olabiliyor. Ama ben kullanmadım bilemiyorum. XJ6'nın naked versiyonunu bir arkadaşım almıştı, yaklaşık 6 ay sonra sattı ama çok şikayetçimiydi emin değilim. Ama ER-6'nın genel performasının XJ6'dan kat ve kat daha iyi olacağını tahmin ediyorum (maksimum güç/tork değerleri hangi devir aralığında olduğuna bakılınca anlaşılır). XJ6 ancak son hız konusunda daha iyi olabilir.

Kawasaki'nin servis sıkıntısından bahsediliyor ama 15000 km'dir ER-6n kullanıyorum, hiç bir servis veya parça sıkıntım olmadı. İstanbul'daysan garanti süresince Kartal'daki Z-Moto servisinde periyodik bakımlarını yaptırabilirsin. Garanti bittikten sonra benim gibi, istediğin servise götürebilirsin. Parça sıkıntısı neredeyse hiç yok (ER-6'lar için). Olmayan parçalar da 2 günde Hollanda'daki merkezden gelebiliyor (tecrübe ettim). XJ6'da daha fazla servis ve parça sıkıntısı çekeceğini tahmin ediyorum. Çok satılan bir model değil, parça stoğu eminim zayıftır.

Gene de sen bilirsin ama ER-6 kendini daha çok kanıtlamış, satmış ve sevdirmiş bir motor olduğu için daha mantıklı gibi.

Motosikleti
    Alıntı kench adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MCN'in XJ6 Diversion testinde motorun keyifsiz ve hantal olduğundan bahsediliyordu (youtube'dan bulabilirsiniz). 4 silindirli motorlar bazen çok tork fakiri olabiliyor. Ama ben kullanmadım bilemiyorum. XJ6'nın naked versiyonunu bir arkadaşım almıştı, yaklaşık 6 ay sonra sattı ama çok şikayetçimiydi emin değilim. Ama ER-6'nın genel performasının XJ6'dan kat ve kat daha iyi olacağını tahmin ediyorum (maksimum güç/tork değerleri hangi devir aralığında olduğuna bakılınca anlaşılır). XJ6 ancak son hız konusunda daha iyi olabilir.

Kawasaki'nin servis sıkıntısından bahsediliyor ama 15000 km'dir ER-6n kullanıyorum, hiç bir servis veya parça sıkıntım olmadı. İstanbul'daysan garanti süresince Kartal'daki Z-Moto servisinde periyodik bakımlarını yaptırabilirsin. Garanti bittikten sonra benim gibi, istediğin servise götürebilirsin. Parça sıkıntısı neredeyse hiç yok (ER-6'lar için). Olmayan parçalar da 2 günde Hollanda'daki merkezden gelebiliyor (tecrübe ettim). XJ6'da daha fazla servis ve parça sıkıntısı çekeceğini tahmin ediyorum. Çok satılan bir model değil, parça stoğu eminim zayıftır.

Gene de sen bilirsin ama ER-6 kendini daha çok kanıtlamış, satmış ve sevdirmiş bir motor olduğu için daha mantıklı gibi.
    Yüreğime su serptin diyebilirim. Çünkü seceneklerden Er6 ya daha yakındım karasızlığım ise servis ve parca konusunda sıkıntı çekermiyimdi.

Ek olarak tek beğenmediğim tek kısmı ise, biliyorsunuz bu 2 makınede de var ,o da ekzostları.Sanki emanet gibi duruyor :D onun dışında er6nakeder'in de dediği gibi çok yakışıklı bir motor. Teşekkür ederim.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    abi bişey yapmadık yav ...

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım ona göre kullanıyorduk herhalde arkadayken. Neyse yahu, zaten yengene en büyük konforu 4 teker ile sağladık artık.
    tamam enişte öyle olsun bakam...takipteyim habarın olsun...

ama gerçek şu ki Yeşim ablacım arabaya biniyorsa motosiklet camiası bu üyesini artık sele üzerinde asla göremez...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti

garanti süresince z-moto ya gitmenin avantajı nedir? birde garanti bittikten sonra önerebileceiğiniz hem fiyat bakımından uygun hemde işçilik kalitesi iyi olan bir usta var mı?

KingoftHeWest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    yeni kasa er6 n lerde artçının tutunabileceği biryer var mı arkadaşlar?

Motosikleti
    Alıntı KingoftHeWest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni kasa er6 n lerde artçının tutunabileceği biryer var mı arkadaşlar?
    Er6 f ile aynı yerde var ama oralardan tutunmak pek tavsiye edilmiyor.

garanti süresince z-moto ya gitmenin avantajı nedir? birde garanti bittikten sonra önerebileceiğiniz hem fiyat bakımından uygun hemde işçilik kalitesi iyi olan bir usta var mı?
    Garanti süresince bir sorun olursa ve motor yetkili olmayan bi yerde tamir bakım görmüşse hukuken garanti geçersiz kalabilir. Bu yüzden garanti süresince yetkili servisleri kullanmak akıllıcadır. İstanbul'da olduğunu tahmin ettiğim için Z-Moto dedim. Yoksa bi sürü yetkili servis var. Oralara da götürebilirsin.

İdealtepe E-5 yakınlarında da Moto-Triple var. Triumph yetkili servisi. Orası güvenilir bir yerdir ama garanti bitmeden götürmeyin. Zaten garantili motora onlar da ellemez.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:59 ----------

Er6 f ile aynı yerde var ama oralardan tutunmak pek tavsiye edilmiyor.
    Neden tavsiye edilmiyor? Gayet sağlam aluminyum tutamaklar.

Güvenli sürüş teknikleri açısından söylüyorsan eğer... en güvenlisi bir el ile sürücünün beline, diğer el ile de tutamağa tutunmaktır. ER-6'ların tutamakları da gayet sağlam ve güven verici.

Motosikleti

Neden tavsiye edilmiyor? Gayet sağlam aluminyum tutamaklar.

en güvenlisi bir el ile sürücünün beline, diğer el ile de tutamağa tutunmaktır.

bu kısmı eklemeyi unutmuşum . Bugun kısmetse mesai çıkışı Er-6 f i satın almaya gidiyorum. Tabi motoruma kavuşmam ,plaka-ruhsat olayından dolayı 1 ila 3 gün sürebiliyormuş. :( Birde buna gore granaj koruma topuzu uygun fiyata nereden alabilirim? Daytona 85€ dedi orjinalmiş

sezginozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FBA
    merhaba arkadaslar kendime ER6N 2006,2007 ariyorum.satmayi dusunen yada satan tanidiginiz varsa benle irtibata gecebilirmisiniz ? suan naked motosikletler arasinda en uygun gordugum ER6N.lutfen yardimci olurmusunuz bu yazi ER6N ile gecirmek istiyorum.yoksa kafayi yiyebilirim o kivama gelmeye basladim ;)))

messenger ; sezginozkan87@gmail.com
    tel : *554 707 54 47

Motosikleti
    Honda VFR 800
    bu kısmı eklemeyi unutmuşum . Bugun kısmetse mesai çıkışı Er-6 f i satın almaya gidiyorum. Tabi motoruma kavuşmam ,plaka-ruhsat olayından dolayı 1 ila 3 gün sürebiliyormuş. :( Birde buna gore granaj koruma topuzu uygun fiyata nereden alabilirim? Daytona 85€ dedi orjinalmiş
    hangisini alıyosun

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Alıntı KingoftHeWest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangisini alıyosun
    Batuhan senmisin ?

sezginozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FBA
    merhaba arkadaslar kendime ER6N 2006,2007 ariyorum.satmayi dusunen yada satan tanidiginiz varsa benle irtibata gecebilirmisiniz ? suan naked motosikletler arasinda en uygun gordugum ER6N.lutfen yardimci olurmusunuz bu yazi ER6N ile gecirmek istiyorum.yoksa kafayi yiyebilirim o kivama gelmeye basladim ;)))

messenger ; sezginozkan87@gmail.com
    tel : *554 707 54 47

Motosikleti
    Honda VFR 800
    Alıntı OguzhanCBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Batuhan senmisin ?
    evet kardeşim aynen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler