Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

Ben de ER6F kullanmıs birisi olarak bazı bilgileri paylaşayım. 2ooo KM de; 1 Litre yağ eksiltme olayı bariz yağ yakma olayıdır. Ben 2ooo km de 1oo gr yağ ekledim veya 150 gr dir. ama kesinlikle 200 gr olmamıstı. Ki zaten 3-4000 arası km de bir yağ değiştiren birisiyim.Şu an ki motorumda da 3ooo km de bir değişim yapıyorum

Ki yağ eksilmesi normal kullanımda olmuyor. Aşırı yüklenmelerde ve devirli kullanımlarda; dediğim oranda yağ eksiltmesi oluyor. Bunu bizzat gördüm; ve önceki sayfalarda da paylastım
    o zaman şöyle bir durum çıkıyor ortaya yeni bir motor yağ eksiltiyor ve kawasaki firması buna önlem almıyorsa vay diyorum.12 bin lira verip motor alacağım yağ eksiltecek Honda'nın durumuna benzedi bu iş
    gözünü seveyim O zaman suzukinin duymadım yağ filan eksiltiğini,senin suzuki mesela yağ eksiltiyormu.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Motorun Yağını Filtresini Değiştirdim. Henüz 1 gr eksiltme dahi olmadı Bekliyoruz Bu arada 50.ooo kmyi devirdim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bir araçta yağ yakma ve hararet yapma olayını istemem,en kral araç dahi olsa almam zamanında benim alfadan çok çektim yağ ve hararet kronik sorun'du.
    demekki bu er 6 larında hastalıgı varmış bir aralar er 5 i verip er 6 alayım diyordum z-motoya kızsamda ama 2000 km de 1 lt yağ eksiltiyorsa vay halimize.er 6 kaç bin km de bir yağ değişimi yapıyor merak etmedim desem yalan olur.bizim gibi4-5000 km arası değiştirmeye kalsan motorda gram yağ kalmıyacak ve pistonlar alttan el sallıyacak o zaman.bir motor yaptırmaya kalksan olmayan parçalar yüzünden ne kadara çıkacağını sormak bile istemiyorum vaz geçtim gitti almaktan.
    ya bu yağ yakma işi nerden çıktı, ben ve 3 arkadaşım da da vardı er6 dan, hiç birimizde yağ yakma problemi ile karşılaşmadım helede 2000 km de 1 lt inanılmaz bir rakam. Ben inanmıyorum bu işe, kendim 1 sene kullandım ve her türlü koşulda kullandım devirli devirsiz hiç bir zaman karşılaşmadım, 6000 km de birde yağ değiştirdim hiç birisinde yağda eksiltme görmedim.
    er6 ların hastalığı falan da yok, gerçekten çok sağlam bir motor.
    habe habe

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yağ Yakma değil de; Belli ararlıklarla Hafif miktarda Yağ eksiltme diyelim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    KIRMIZI BİBER-SUZUKI BURGMAN 400-

Acill selamlar

ARKADAŞLAR ÇOK ACİL KAWASAKİ R6 N TAKOMETRE GÖSTERGE PANELİ VE ÖN FAR LAZIM İKİNCİ EL SAĞLAM... YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    uzun bi süre er6 kullandım kafam rahattı adam akıllı kullanınca sorun olmuyor tabiki motorunuz leşş değilse...
    er6 demek hayat demek!..

Motosikleti
    KIRMIZI BİBER-SUZUKI BURGMAN 400-
    sadece far camı çatlak kibrit gibi makina...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    arkadaşlar aylık 1000tl geliri olan biri bu motorun bakım ve yakıt masraflarının altından kalkabilir mi? tabi ayda 150tl kadar kredi borcu ödüyor olucam ama ailemle yaşadığım için başka bir masrafım yok. yoksa 250cc bir motor mu bakmalıyım? ninja250r'da alabilirim fakat çanta takılamıyor olması ve iki kişiyle konforlu bir seyahat mümkün değilmiş gibi gorunmesi yüzünden farklı bir arayış içine girdim.

alırsam en az 40 - 45bin km kullanmayı planlıyorum. kawasaki'nin evladiyelik motorlar yaptığını biliyorum ama sormadan edemiyeceğim, yağını suyunu eksik etmeyip hor kullanmadıkça 60 - 70bin kilometerelere kadar sorun yaşamadan kullanmak mümkün olabilir mi? bu kilometreye gelene kadar (tahmini söyluyorum) debriyaj ve zincir dışında ekstra bir bakım masrafı çıkartıyor mu?
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    er6n
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aylık 1000tl geliri olan biri bu motorun bakım ve yakıt masraflarının altından kalkabilir mi? tabi ayda 150tl kadar kredi borcu ödüyor olucam ama ailemle yaşadığım için başka bir masrafım yok. yoksa 250cc bir motor mu bakmalıyım? ninja250r'da alabilirim fakat çanta takılamıyor olması ve iki kişiyle konforlu bir seyahat mümkün değilmiş gibi gorunmesi yüzünden farklı bir arayış içine girdim.

alırsam en az 40 - 45bin km kullanmayı planlıyorum. kawasaki'nin evladiyelik motorlar yaptığını biliyorum ama sormadan edemiyeceğim, yağını suyunu eksik etmeyip hor kullanmadıkça 60 - 70bin kilometerelere kadar sorun yaşamadan kullanmak mümkün olabilir mi? bu kilometreye gelene kadar (tahmini söyluyorum) debriyaj ve zincir dışında ekstra bir bakım masrafı çıkartıyor mu?
    periyodik bakımlarını yaptığın müddetçe çok uzun ömürlü kullanırsınız o maaşla kullanabilirsiniz tabi er6 cbf250 ile neredeyse aynı yakıyor pek fark yok önemli olan ne kadar yol yaptığınızdır ortalama 5lt re yakıyor balatalar debriyaj ve zincir kolay kolay istemez sadece yağ su..no problem..
    er6 demek hayat demek!..

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    cevabınız için teşekkürler. günlük ulaşım için kullanıyor olucam, arada birde gezi yapicağım tabiki. cbr 125'imi aldığım süre içersinde (9 ayı doldurdum) 7000km yaptım şehir içi ve şehir dışı. haftada 150km yol yapıyorum işe gidip gelmelerle, eğer söylediğiniz kadar ekonomikse bütçemi sarsmaz gibi görünüyor.

yağ olarak ne kullanıyorsunuz, hangi markayı tavsiye edersiniz?

cbr 125 için ipone kullanıyorum tabi sadece 1lt olunca fiyatı fazla sarsmıyor. fakat 3lt'si 90tl bu meretin.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben castrol; 10-50 kullanmıstım Vites geçişlerinde kendisini hissettiriyor; sesi azaltıyor
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

biteme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750 R
    motoruma bugun puig arka camurluk taktim gayet basarili oldu : )

bunlarda yeni manetlerim : )

trust no one

Alıntı biteme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoruma bugun puig arka camurluk taktim gayet basarili oldu : )

bunlarda yeni manetlerim : )
    Çamurluk çok güzel olmuş, yağmurlu havalarda çok faydalı olacağı kesin.
    Acaba nereden temin ettin?
    Manetlerde markalımı yoksa oem ürünlerdenmi acaba?

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Z750 R
    teşekkür ederim saolun.

çamurluğu yunanistandan getirttirdim. 175 euro ya mal oldu ama sorunsuz geldi.

manetlerde yunan bi marka sanirim oem diyelim biz ama er6 ya olanini turkiyede bulamazsin.

onlarda 200 tl ye geldi.
    trust no one

Motosikleti
    Kawasaki ER-6N
    teşekkür ederim saolun.

çamurluğu yunanistandan getirttirdim. 175 euro ya mal oldu ama sorunsuz geldi.

manetlerde yunan bi marka sanirim oem diyelim biz ama er6 ya olanini turkiyede bulamazsin.

onlarda 200 tl ye geldi.
    aksesuarlariniz cok yakismis. koruma takozlarini nerden ve ne kadara temin ettiniz ogrenebilir miyim?

guvenli surusler.

Motosikleti
    Z750 R
    takozlar ben aldigimda vardi zaten ama orjinal sanirim kawasaki yaziyo ustunde.

simdi z-motoya yeni takozlar gelmis cok hosuma gitti yatay takozlar..

egzost umdada oynama var zaten baya yüksek ve güzel bir ses veriyo bunun içinde yrn dynojet power commander taktirmayi planliyorum.
    trust no one

Motosikleti
    er6n
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabınız için teşekkürler. günlük ulaşım için kullanıyor olucam, arada birde gezi yapicağım tabiki. cbr 125'imi aldığım süre içersinde (9 ayı doldurdum) 7000km yaptım şehir içi ve şehir dışı. haftada 150km yol yapıyorum işe gidip gelmelerle, eğer söylediğiniz kadar ekonomikse bütçemi sarsmaz gibi görünüyor.

yağ olarak ne kullanıyorsunuz, hangi markayı tavsiye edersiniz?

cbr 125 için ipone kullanıyorum tabi sadece 1lt olunca fiyatı fazla sarsmıyor. fakat 3lt'si 90tl bu meretin.
    er6 filtre değişimi ile birlikte 1.9lt filtresiz 1.7 lt yağ alıyor ben hep filtre ile değiştirdim ben castrolden şaşmam 10-40 uygun 10-50de olur..100km 106 km lerde gittim zaman zaman dibi gördüm 6ltre yakıyor ama normal kullanım 5lt civarı yani yağ az alıyor yüksek km li olsa buji vs değisse 2 adet buji ee ne kaldı başka bişi yok yeterki motor temiz olsun ben sattım hala motor arıyorum ama kendi motorumdan temiz motor göremedim daha elinizde temiz motor her zaman en iyisidir heleki bu piyasada...
    er6 demek hayat demek!..

takozlar ben aldigimda vardi zaten ama orjinal sanirim kawasaki yaziyo ustunde.

simdi z-motoya yeni takozlar gelmis cok hosuma gitti yatay takozlar..

egzost umdada oynama var zaten baya yüksek ve güzel bir ses veriyo bunun içinde yrn dynojet power commander taktirmayi planliyorum.
    Hmmm... sanırım bu ER-6 geçen cuma akşamı Beşiktaş Akaretler yokuşunda park halinde gördüğüm motor?

Bahsettiğin yatay takozlar 2007 model ER-6'lar için tasarlandı diye biliyorum. Çünkü 2006'dan sonra şasenin o kısmındaki motor bağlantılarında ufak bir değişiklik yapılmıştı. Bu yatak takozlar da sanırım bu değişikliğe uyumlu olanlar. Benim motor 2007 model ve bu yatay takozlardan var.

Bu arada Power Commander konusunu ben de düşünüyorum. LeoVince slip-on tüp var ama 3000-3500 devirlerde fakir (yani fazla hava, az yakıt) çalışmaya neden olduğu için söküp orijinalini geri taktım. Ama sesini özledim bi yandan. Bu yüzden PC alıp LeoVince'e dönsem mi diye düşünüyorum. Aradaki farkı buradan yazarsan sevinirim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkadaşlar Allah ihtiyaç duyurmasın ama sol grenaj var elimde siyah renk.
    İlan numarası 32361657
    Sizlere daha uygun bir rakama vermeyi düşünüyorum.
    ilan linki
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32361657/detay

Motosikleti
    Z750 R
    Alıntı kench adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmmm... sanırım bu ER-6 geçen cuma akşamı Beşiktaş Akaretler yokuşunda park halinde gördüğüm motor?

Bahsettiğin yatay takozlar 2007 model ER-6'lar için tasarlandı diye biliyorum. Çünkü 2006'dan sonra şasenin o kısmındaki motor bağlantılarında ufak bir değişiklik yapılmıştı. Bu yatak takozlar da sanırım bu değişikliğe uyumlu olanlar. Benim motor 2007 model ve bu yatay takozlardan var.

Bu arada Power Commander konusunu ben de düşünüyorum. LeoVince slip-on tüp var ama 3000-3500 devirlerde fakir (yani fazla hava, az yakıt) çalışmaya neden olduğu için söküp orijinalini geri taktım. Ama sesini özledim bi yandan. Bu yüzden PC alıp LeoVince'e dönsem mi diye düşünüyorum. Aradaki farkı buradan yazarsan sevinirim.

evet gecen cuma ordaydim : )

PC benimkine kesin takilmali diye dusunuyorum cunku 3000 devirlerde benzini cok az aliyo sanirim o yuzden kafam takiliyo. cunku ben gecenlerde benzin pompasi degistirdim. benzin pompam bozuldu. bunla ilgili olabilecegini dusunuyorum herseyin : )) ama sesi muhtesem. 4 silindir gibi ses aliyorum.

bugun korlastan cengiz bey ile görüşeceğim. elimde 1000 rr dan çıkma bi PC var onu sorucam buna takilabilirmi o diye ve gereklimi takmalimi artilari eksileri bana ne olur diye mantikli gelirse onu taktirip ayarlarini yaptiricam DYNO a sokulacak sanirim.

durumu burdan detayli aciklarim.

bu ön taraftaki krom egzost a giden borulari nasil bir boya ile boyayabiliriz bilgisi olan ?

kac dereceye dayanikli sprey boya bulmali acaba. altin sarisina boyamayi dusunuyorum.
    trust no one

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler