Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ercankarakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    N 'de F 'de gerçekten çok güzel duruyorlar bence, tercih yaparken dikkat etmek gereken tek şey F'de grenaj zırıltısı var (yüksek devirlerde ve süratte dikkat çekmiyor ama düşük devir ve süratte bazen can sıkıyor), N'de ise yüksek hızda rüzgar rahatsız edici olur diye düşünüyorum (benimki F olduğu için tahmin sadece

hangisinin daha güzel göründüğü tamamen zevk meselesi ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2008 cbr 125 siyah
    arkadaşlar merhaba

2.el er6n arıyorum istanbul içinde olması gerekiyor kazasız ve sorunsuz olarak motorunu satmak isteyen olursa özelden mesaj atabilir

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    herkese merhaba. güncel olarak yakıt tüketim değerleri vermek istiyorum.
    sehir içi sıkışık trafikte/agresif/sakin kullanım:4.6 lt/100 km
    otoban da 170-215 km/sa hız ve 60 km'lik toprak köy yolu max hız:40 km/sa toplamda 5 lt/100km
    bence bundan iyisi şamda kayısı

Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    bende size yeni bir yakıt testini sunucam dün itibari ile yakıt testine otobanda başladım net 10 lt yakıt aldım ve otobana girdim double gaz 170 lerde gittim düzlüklerde 220 yi gördüm daha önce aynı yolda 217 de kalmıştım yeni bi rekoruda egale etmiş oldum toplamda 66 km yol yaptım depoda yakıt hala epey var bakalım yakıt bitince testin devamını aktarıcam arkadaşlar..
    er6 demek hayat demek!..

PANDERMOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MARAUDER 800
    Selam arkadaşlar;

makineyi sattım, eğer bağlantı ekipmanı ile birlikte arka çanta lazımsa ilanıma bir göz atın;

http://www.sahibinden.com/er_6_er6_3...XQQdisplayitem

iletişim için sahibindeni kullanabilirsiniz.

Saygılar
    Özgür
    CHOPPER "V" OLMALI

Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Alıntı Di Daktır46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende size yeni bir yakıt testini sunucam dün itibari ile yakıt testine otobanda başladım net 10 lt yakıt aldım ve otobana girdim double gaz 170 lerde gittim düzlüklerde 220 yi gördüm daha önce aynı yolda 217 de kalmıştım yeni bi rekoruda egale etmiş oldum toplamda 66 km yol yaptım depoda yakıt hala epey var bakalım yakıt bitince testin devamını aktarıcam arkadaşlar..
    220 mii yuhannes

benim de genel izlenimim şu yönde, düşük devirle kullaniim az yakiim olayı genelde yalan oluyo, devirli kullanmak lazım bu makineyi ) hakkını vermek lazım (aman kendimize hakim olalım gaza gelmeyelim, sevdiklerimizi üzmeyelim ;)

Motosikleti
    er6n
    Alıntı ercankarakus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    220 mii yuhannes

benim de genel izlenimim şu yönde, düşük devirle kullaniim az yakiim olayı genelde yalan oluyo, devirli kullanmak lazım bu makineyi ) hakkını vermek lazım (aman kendimize hakim olalım gaza gelmeyelim, sevdiklerimizi üzmeyelim ;)
    katılıyorum 130 larda seyredin yakıt durumu çok çok normal beni en çok etkileyen son hızı oluyor 220 de kaldım artı rüzgarlı koca bi otoban anayol ve rüzgarsız alanda kanımca 225-230 km yi görür kanatii taşıyorum fazer gsr alıpta ocağın seneceğine er6 al kafan rahat olsun..
    er6 demek hayat demek!..

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı Di Daktır46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum 130 larda seyredin yakıt durumu çok çok normal beni en çok etkileyen son hızı oluyor 220 de kaldım artı rüzgarlı koca bi otoban anayol ve rüzgarsız alanda kanımca 225-230 km yi görür kanatii taşıyorum fazer gsr alıpta ocağın seneceğine er6 al kafan rahat olsun..
    selamlar, hız konusundan o kadar hıza ulaşmanı büyük başarı naked ile, fakat bilin ki gösterdiği hız 220 iken siz max 200 yapıyorsunuzdur, bütün er6 forumlarında vardır, ibre biraz fazla göstermektedir, hatta bu hata hız arttırkça artmaktadır.
    habe habe

Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar, hız konusundan o kadar hıza ulaşmanı büyük başarı naked ile, fakat bilin ki gösterdiği hız 220 iken siz max 200 yapıyorsunuzdur, bütün er6 forumlarında vardır, ibre biraz fazla göstermektedir, hatta bu hata hız arttırkça artmaktadır.
    Hız göstergesi ile ilgili benimde şüphelerim var aslında. Bir çok araçta (belkide hepsinde) gösterge biraz fazla gösterir ve bu fark hız arttıkça da artar bildiğim kadarıyla. Ama Er-6 'yla giderken biraz daha farklı bi durum var;

100 - 120 la giderken bakıyorum sağa sola, evet otoyolda diğer araçlarla aşağı yukarı aynı hızdayım,

biraz gaz açıyorum, diğer araçları geçmeye başlıyorum, bakıyorum ibre 150 - 160 olmuş, tamam diğer araçlardan hızlıyım da yanlarından ciiuuvv ciiuuvvvv diye geçtiğim de söylenemez

sonra diyorum "oğlum sen takılma böyle şeylere, kapat gazı adam gibi git" )

biraz daha 120 lerde gidiyorum, insanın canı sıkılıyor öyle de

gazı bi aç bi kapa derken zaten bi bakıyorum yol bitmiş

konuyu biraz dağıttım ama demek istediğim ibrede bi anormallik olabilir gerçekten

Motosikleti
    er6n
    yanlış olacağını sanmam çünki arkamda bana eskortluk eden bi arkadaşım vardı 106 ile onunla 200 de sabit kal die anlaştık ben yavaş yavaş uzatarak geçtim...yakıt testine devam ederken takometre olayınıda çözüp sizinle yaplaşıcam arkadaşlar...
    er6 demek hayat demek!..

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    ER6-n ile maksimum GPS kayıtlı hız 224 yapabildik. F ile 232. Ancak ikisinde de motorları limitine kadar zorlamadık belki +5 km daha ekleyebilir üzerine.

Bir diğer konu göstergeler. Yasal olarak gösterge gittiğin hızdan az gösteremez. Gittiğin hızı yahut fazlasını göstermesi gerekir. ÜReticiler de yasal sorumluluk çıkmaması adına % 7-10 arası sapma payı bırakırlar. Buna orantılı olarak hızlandıkça aradaki fark da artar. Bu tüm motorlu taşıtlar için geçerlidir.

Hatta şimdi tam hatırlamıyorum nerde olduğunu bir liste vardı tüm motorların araçların gösterge sapmalarının olduğu. Bütün motorlarda aşağı yukarı aynı, en fazla 5-10 km oynuyor.

Ayrıca 160 la giderken 120 ile giden araçların arasından " Vicuuuuv" diye geçemezsiniz.

En fazla duran birinin önünden 40 la geçtiğiniz hızda geçebilirsiniz. ( bkz. lise fizik dersleri )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:05 ----------

Unutmadan arkadaşlar, Pazar günü kaza yaptım ve motorum perte ayrıldı. Şehir içinde çok dikkatli olun nerden kimin çıkacağı belli olmuyor. Sonra benim gibi 50-60 la motor pert etmeyin. Lap diye önünüze çıkan bir DOÇENT bile olabilir. Benimki öyleydi... :(
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Unutmadan arkadaşlar, Pazar günü kaza yaptım ve motorum perte ayrıldı. Şehir içinde çok dikkatli olun nerden kimin çıkacağı belli olmuyor. Sonra benim gibi 50-60 la motor pert etmeyin. Lap diye önünüze çıkan bir DOÇENT bile olabilir. Benimki öyleydi... :(
    Büyük geçmiş olsun Sende önemli bişey yoktur umarım.

Sigortamı perte ayırdı? Ne kadar pert ücreti ödeyecek, belli mi?
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Bende ve artçımda önemli bir yaralanma yok. Ancak gören iki usta da bunu perte ayırırlar aslında pek bir şey yok ama parçaları almaya kalksan motoru parasıyla kafa kafaya gelir dediler. Sigorta da büyük ihtimalle perte ayırır. Şaside falan sorun yok komple grenajlar gitti ve ön maşa yamuldu. Ama ben o motoru artık kazasız fiyatına satamam. Yenisinden iyi bile olsa kazalı olduğunu söylemezsem vicdanım el vermez. E kazalı motoru da aldığım fiyata satamam.

Her halukarda zarardayım. Sigorta firması muhtemelen çok düşük bir fiyat verecektir dedi usta. İş büyük ihtimalle mahkemeye kadar gidecek. Şimdiden avukat tanıdıklara haber saldım. bakalım ne olacak. Bu arada parayı en erken 4 ayda alabilirsin hatta 4 ayda alırsan öp başına koy dediler. Yani bu yaz planladığıım Akdeniz turu yalan oldu.

Sadece arka fren pedalının yaklaşık 200 lira olduğunu düşünürsek doğru da dedikleri. Far gitti ön grenajlar gitti dalan filan. O değil anneler gününde annemle Çanakkale turuna çıkacaktık o da yalan oldu...

Ağlamak istiyorum ya... :'(
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Büyük geçmiş olsun dostum,
    kimseden kaza haberi duymak istemiyoruz arkadaşlar, dikkat lütfen !!!

garaguru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700

gecmiş olsun

Bende ve artçımda önemli bir yaralanma yok. Ancak gören iki usta da bunu perte ayırırlar aslında pek bir şey yok ama parçaları almaya kalksan motoru parasıyla kafa kafaya gelir dediler. Sigorta da büyük ihtimalle perte ayırır. Şaside falan sorun yok komple grenajlar gitti ve ön maşa yamuldu. Ama ben o motoru artık kazasız fiyatına satamam. Yenisinden iyi bile olsa kazalı olduğunu söylemezsem vicdanım el vermez. E kazalı motoru da aldığım fiyata satamam.

Her halukarda zarardayım. Sigorta firması muhtemelen çok düşük bir fiyat verecektir dedi usta. İş büyük ihtimalle mahkemeye kadar gidecek. Şimdiden avukat tanıdıklara haber saldım. bakalım ne olacak. Bu arada parayı en erken 4 ayda alabilirsin hatta 4 ayda alırsan öp başına koy dediler. Yani bu yaz planladığıım Akdeniz turu yalan oldu.

Sadece arka fren pedalının yaklaşık 200 lira olduğunu düşünürsek doğru da dedikleri. Far gitti ön grenajlar gitti dalan filan. O değil anneler gününde annemle Çanakkale turuna çıkacaktık o da yalan oldu...

cana geleceğine mala gelsin derler. herseyde vardır hayır.

Motosikleti
    kawasaki Er-6n

çok geçmiş olsun. kötü olmuş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:28 ----------

ismail, sen nasılsın bu arada? görüşemiyoruz. pazar'a program yapma. hava iyi olursa yollardayız. haberin olsun.

Alıntı fatihhoca81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail, sen nasılsın bu arada? görüşemiyoruz. pazar'a program yapma. hava iyi olursa yollardayız. haberin olsun.
    Hamdolsun hocam iyiyiz çok şükür. Sende iyisindir umarım.
    Dün hava raporu normal gösteriyordu ama yağmur yağmış. Haftasonuna umarım yağmaz.
    Görüşmek üzere...
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER

çok çok geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda yeni motoruna kavuşursun,
    benim eski motorumdada aynı olay var, sattığım arkadaş kaza yaptı, araca çarptı ön maşa eğildi digital göstergenin camı kırıldı, birde manetler kırıldı,
    motora istenen tamir ücreti nerdeyse ikinci el fiyatına ulaştı.

Şöyle diyim sadece ön maşa takımı 1100 avro.

tekrardan geçmiş olsun.
    habe habe

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    http://www.sahibinden.com/acil_fiyat...XQQdisplayitem

Arkadaslar böyle bir motor buldum... Nasıl sizce ?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok çok geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda yeni motoruna kavuşursun,
    benim eski motorumdada aynı olay var, sattığım arkadaş kaza yaptı, araca çarptı ön maşa eğildi digital göstergenin camı kırıldı, birde manetler kırıldı,
    motora istenen tamir ücreti nerdeyse ikinci el fiyatına ulaştı.

Şöyle diyim sadece ön maşa takımı 1100 avro.

tekrardan geçmiş olsun.
    Aslına bakarsanız bu motorların ikinci elleri hakettiğinin baya altında satılıyor bence; ön maşa 2500 TL motorun tamamı 9000 TL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler