Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Yahu bir kaç gün girmedik foruma çoşturmuşsunuz...

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezilere sadece er6f ,er6n cilermi katılıyor biz katılamazmıyız.Güzel bir hafta sonu gezisi yapabiliriz.
    Fazer la gelirsen almam ama Mondial'le belki. Mondial'den aşağısı kesmiyor bizi. Ne öyle dandik dundik Japon malı Fazer mıymış neymiş. Safkan Çin olacak motor dediğin.

Alıntı lanmagel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Çok aramama rağmen bir türlü koruma takozu bulamadım. Bulduklarım ya çok pahalı ya da motoruma uygun değil. Nerden nasıl bulabilirim? Bu arada motorum 2008 ER-6N ABS. Hala alışma evresindeyim. Ne kadar dikkat etsem de İzmir trafiğinde bunlara kesin ihtiyacım olacağını düşünüyorum. Ayna yükseltme aparatlarını ebay üzerinden aldım. kargo dahil 38 TL ye geldi. Düşünen olursa problemsiz alabileceğinizi söyleyebilirim. Ancak koruma takozları biraz daha pahalı olduğundan koybolma veya gümrüğe takılma endişem var. Yardımlarınızı bekliyorum. Herkese güvenli sürüşler.

Eğer ilk etapta kullanmalık bir şey düşünüyorsan hiç para verme fazladan git sanayiye bir ustadan 5-10 liraya teflon yaptır sonra onu motorunun rengine boyattır. Öteki türlü koruma takozuna da üzüleceksin düştüğünde çok da ucuz değil çünkü. İyice alıştığını düşündükten sonra gider alırsın en üzerinde ER6 yazanlarından
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alper abinin dediği gibi bu motora bende kefilim, hatta bizim motor diyebilirim önceki sahibide iyi bi arkadaşdı, şimdikide eh işte iyi sayılır hehhee...
    sorunsuz bir motordur, gerekli olan her türlü bakımı yapılmıştır.
    allah razı olsun erbinbayım o senin iyiliğin valla motorumu çok seviyorum ama nakite ihtiyacım var yoksa nasla satmazdım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:43 ----------

Alıntı Erudite adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuştum arkadaşımızla, bakalım kısmet, hayırlısı ise olsun....
    hayırlısı ise olur inşallah

Motosikleti
    Kawasaki ER-6N
    Eğer ilk etapta kullanmalık bir şey düşünüyorsan hiç para verme fazladan git sanayiye bir ustadan 5-10 liraya teflon yaptır sonra onu motorunun rengine boyattır. Öteki türlü koruma takozuna da üzüleceksin düştüğünde çok da ucuz değil çünkü. İyice alıştığını düşündükten sonra gider alırsın en üzerinde ER6 yazanlarından [/QUOTE]

o kadar ucuza yapıyorlarmı? sırf vidalarına isterler okadar diye düşünüyorum. var mı tanıdığın bir yer peki yada tavsiye edebileceğin?

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazer la gelirsen almam ama Mondial'le belki. Mondial'den aşağısı kesmiyor bizi. Ne öyle dandik dundik Japon malı Fazer mıymış neymiş. Safkan Çin olacak motor dediğin.
    Ben zaten Çinlileri daha çok severim. Mondialle gelirim o zaman.Japonlarda kim oluyormuş Motosiklet yapıyoruz diye yapıyorlar Uğraşmıyorsun bakımdan bakıma masraf yapıyorsun .Motosiklet dediğinle her gün uğraşacaksın o yağ kokusu benzin kokusu sinecek insanın üstüne yaşasıııın bu günde yolda kaldım çok şükür diyeceksin.... Bende sevmem şu japonları....
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı ise olur inşallah
    Bu kadar arkadaş makine hakkında iyi şeyler söylemiş,MT den bir arkadaştan olması bizim için daha iyi tabi (sorun olma durumunda anasayfaya banner yapabilirim en azından ).
    Yarın Eser'le (erudite) birlikte geleceğiz kısmetse,görüşmek üzere

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar arkadaş makine hakkında iyi şeyler söylemiş,MT den bir arkadaştan olması bizim için daha iyi tabi (sorun olma durumunda anasayfaya banner yapabilirim en azından ).
    Yarın Eser'le (erudite) birlikte geleceğiz kısmetse,görüşmek üzere
    forrap selam beni hatırladın mı ? galiba Ankara'ya geliyosun arkadaşınla. ben de ankaradayım vaktin olursa haber ver görüşelim 505 220 71 13
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forrap selam beni hatırladın mı ? galiba Ankara'ya geliyosun arkadaşınla. ben de ankaradayım vaktin olursa haber ver görüşelim 505 220 71 13
    Biz gelsek hiç davet mavet etmessin...

Şaka bir tarafa Ankara ya gelince muhakkak ararım ..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,hatırladım tabi ki
    Valla görüşmeyi çok isterim,ancak en kısa sürede gidip gelme planları yapıyoruz Eser le.Noter işlemi bittikten hemen sonra yolda olacağız gibi(iş durumları).Duruma göre ulaşırım ben sana,teşekkürler düşüncen için

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,hatırladım tabi ki
    Valla görüşmeyi çok isterim,ancak en kısa sürede gidip gelme planları yapıyoruz Eser le.Noter işlemi bittikten hemen sonra yolda olacağız gibi(iş durumları).Duruma göre ulaşırım ben sana,teşekkürler düşüncen için
    evet arkadaşa motoru sattık hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız izmire ulaşın ondan sonra da kazasız kullanmanız dileğiyle hayırlı olsun...

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşa motoru sattık hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız izmire ulaşın ondan sonra da kazasız kullanmanız dileğiyle hayırlı olsun...
    burak hayırlı olsun, yaza artık sende bişiler alırsın, ama diyim şimdi etrafta herkes motorlar sen ben motorsuz, baya bi üzülceksin
    habe habe

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    selam er 6 n7f çiler

bir adet bunlardan almk istiyorum, sitedekilere öncelik vermenin uygun olduğunu düşündüm.

kimin kavaları satılık??
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

-HK- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -

Motosikleti
    Alıntı -HK- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlaşamadık

yok mu başka

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    arkadaşlar 8000-8500'e bulabilirsin demiştiniz er6n. Nerden bulabilirim? Sahibinden.com'da min.9500'den başlıyor.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6N
    Merhaba arkadaşlar,

Malum motora alışma evrelerinde iken siz tecrübeli kullanıcıların yardımına ihtiyacım var aşağıdaki sorularıma cevap verebilirseniz sevinirim. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

1. Forumun önceki sayfalarında motorun 4000-4500 aralığında kullanılması gerektiği yazılmış fakat bu devir aralığında belki de arabadan kalma alışkanlık sanki biraz fazla bağırıyormuş gibi geliyor bununla beraber yabancı birkaç sitede 3000-4000 aralığının minimum yakıt tüketimi sağladığını yazmışlar. Sizin bu konudaki düşünceniz nedir? Nasıl bir kullanım tavsiye edersiniz?

2. Motosikleti stop ederken anahtardan mı yoksa motor açma kapama düğmesinden mi durdurmalıyız?

3. Periyodik olarak (Günlük, haftalık, aylık veya belirli bir kilometrede) bizim kontrol etmemiz gereken yerler, göstergeler veya parçalar neler olmalıdır?

4. İnternetten service manual ı buldum ancak owner's manual ı birtürlü bulamadım. sanırım aradığım cevaplar onda olabilir acaba elinde olan varsa benimle paylaşabilir mi?

5. İzmir için ileri sürüş teknikleri eğitimi veren tavsiye edebileceğiniz bir sürüş okulu var mı?

6. Motosikletin kısaca sürüş karakteristikleri, bilmem yapmam ve dikkat etmem gerekenleri yazabilecek tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Herkese kazasız belasız güvenli sürüşler...

Motosikleti
    Alıntı mcyassin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 8000-8500'e bulabilirsin demiştiniz er6n. Nerden bulabilirim? Sahibinden.com'da min.9500'den başlıyor.
    çekil tükkanın önünden arkadaşım. benden sonra al...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki er6-n
    Merhaba lanmagel ...
    Bende sarışınımı yeni aldım 15 gün kadar oldu.Çok memnunun ve çok doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum.
    Maddelerine gelecek olursak(15gunluk deneyimimle cevaplamaya calısağım,lütfen kusuruma bakma...)

1.Öncelikle 5000 devirden sonra bende farkettim sesi aşırı derecede fazlalaşıyor.Ama ilk günlerdeki gibi tedirgin olmuyorum artık ve beni çokta rahatsız etmiyor.Ayrıca düşük devirlerde çok ekonomik.

2.Motoru stop ederken motor açma kapama düğmesini kullanıyorum.Bu şekilde daha sağlıklı olacağını duymuştum,benden daha deneyimli arkadaşlardan...

3.henüz 600km kadar yol yaptım.zincir temizliğine ve yağlamasına özen göstermek gerekiyor.Makinayı devirli kullanıyorsan arada bir yağına bakarsın eksiltiyormu,yağı ne durumda.Kullanmadan önce genel bir bakarsın motora herşey yolundamı diye

4.Owner's manual i bendede yok.

5.Istanbul'da ikamet ediyorum yardımcı olamayacağım.

6.Motoru henüz tam anlamıyla tanımıyoruz dostum.Sende yenisin,bende keza öyleyim.
    Abs nin faydasını çok gördüm.Ama çok serii kalkış yapma buaralar.Çok agresif bir makina birden fırlayıveriyor.yüksek hızlarda yavaşlamak istediğinde vites düşürürken dikkat et kıç atabiliyor.ilk zamanlar bırkac olay yaşamıştım ama toparladım.

Not:Makinayı biraz daha tanıdığımda deneyimlerimi paylaşırım.
    Kazasız sürüşler..

Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    bende bi adet satılık full bakımlı az km de er6n mevcut almak isteyenler irtibata geçebilirler..
    er6 demek hayat demek!..

Motosikleti
    Kawasaki ER-6N
    Alıntı €nergy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba lanmagel ...
    Bende sarışınımı yeni aldım 15 gün kadar oldu.Çok memnunun ve çok doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum.
    Maddelerine gelecek olursak(15gunluk deneyimimle cevaplamaya calısağım,lütfen kusuruma bakma...)

1.Öncelikle 5000 devirden sonra bende farkettim sesi aşırı derecede fazlalaşıyor.Ama ilk günlerdeki gibi tedirgin olmuyorum artık ve beni çokta rahatsız etmiyor.Ayrıca düşük devirlerde çok ekonomik.

2.Motoru stop ederken motor açma kapama düğmesini kullanıyorum.Bu şekilde daha sağlıklı olacağını duymuştum,benden daha deneyimli arkadaşlardan...

3.henüz 600km kadar yol yaptım.zincir temizliğine ve yağlamasına özen göstermek gerekiyor.Makinayı devirli kullanıyorsan arada bir yağına bakarsın eksiltiyormu,yağı ne durumda.Kullanmadan önce genel bir bakarsın motora herşey yolundamı diye

4.Owner's manual i bendede yok.

5.Istanbul'da ikamet ediyorum yardımcı olamayacağım.

6.Motoru henüz tam anlamıyla tanımıyoruz dostum.Sende yenisin,bende keza öyleyim.
    Abs nin faydasını çok gördüm.Ama çok serii kalkış yapma buaralar.Çok agresif bir makina birden fırlayıveriyor.yüksek hızlarda yavaşlamak istediğinde vites düşürürken dikkat et kıç atabiliyor.ilk zamanlar bırkac olay yaşamıştım ama toparladım.

Not:Makinayı biraz daha tanıdığımda deneyimlerimi paylaşırım.
    Kazasız sürüşler..
    teşekkürler dostum verdiğin bilgiler için. yaşadığın tecrübelerin bir kısmını ben de yaşadım aslında örneğin arka teker kayması gibi. bende yaklaşık 200 km kadar tecrübe ettim makinayı. abs birkaç kez devreye girdi. sanırım çok faydalı bir özellik. malum izmir şehiriçi trafiği ve yolların durumu. ama şükür ciddi bir problemle karşılaşmadım. oldukça temkinli gidiyorum. makine gerçekten harika bu tartışılmaz. ben de senin gibi ne kadar doğru bir tercih yaptığımı hergün anlıyorum. İzmir de olsa idin beraber tecrübe ederdik yada ben Istanbul da ama kısmet. Gelirsen beklerim. tekrar teşekkürler.

hombre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    Alıntı lanmagel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Malum motora alışma evrelerinde iken siz tecrübeli kullanıcıların yardımına ihtiyacım var aşağıdaki sorularıma cevap verebilirseniz sevinirim. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

1. Forumun önceki sayfalarında motorun 4000-4500 aralığında kullanılması gerektiği yazılmış fakat bu devir aralığında belki de arabadan kalma alışkanlık sanki biraz fazla bağırıyormuş gibi geliyor bununla beraber yabancı birkaç sitede 3000-4000 aralığının minimum yakıt tüketimi sağladığını yazmışlar. Sizin bu konudaki düşünceniz nedir? Nasıl bir kullanım tavsiye edersiniz?

2. Motosikleti stop ederken anahtardan mı yoksa motor açma kapama düğmesinden mi durdurmalıyız?

3. Periyodik olarak (Günlük, haftalık, aylık veya belirli bir kilometrede) bizim kontrol etmemiz gereken yerler, göstergeler veya parçalar neler olmalıdır?

4. İnternetten service manual ı buldum ancak owner's manual ı birtürlü bulamadım. sanırım aradığım cevaplar onda olabilir acaba elinde olan varsa benimle paylaşabilir mi?

5. İzmir için ileri sürüş teknikleri eğitimi veren tavsiye edebileceğiniz bir sürüş okulu var mı?

6. Motosikletin kısaca sürüş karakteristikleri, bilmem yapmam ve dikkat etmem gerekenleri yazabilecek tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Herkese kazasız belasız güvenli sürüşler...
    Merhaba hayırlı olsun,
    1.ben şahsen hızlanırken 5000 devir üzerine çıkınca vites büyütüp, yavaşlarkende 2000 altına inince küçültüyorum, yüksek devirde vites küçültürseniz arka teker kayar; sabit hızda giderken yokuş yukarı 4000 devir iyi oluyor.
    2.motoru her zaman anahtarla kapatıyorum, düğmeyi hiç kullanmıyorum;
    3. 3-4 günde 1 yani 200-250 km de lastik havalarını kontrol etmek önemli (ön 33 arka 35) Haftada 1 zincir gerginlik kontrolu ve yağlama yapıyorum. Ayrıca motor ve fren yağlarına da pencereden sık sık bakmalı.
    Servis manualını internetten indirdim , adresi bu topiğin önceki sayfalarında var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler