Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    abicim benim motoru kullandığım devir aralığı 4000 6000 dir.
    bu aralıklarda vites değiştiririm..
    yani 9000 10000 de değiştirdiğim oluyo tabikide,
    ama hiç o kadar yaktığımı hatırlamıyorum...
    servise götür bi kontrol ettir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

enginer6 arkadaşım ölçümü yaparken (20 ytl lik benzinle yazmışsın) depoyu tam doldurmanı tavsiye ederim böylelikle daha sağlıklı bir ölçüm yapmış olursun.
    Deponu full le bitir sonra gel aynı istasyon aynı pompadan öncekini ne kadar doldurduysan aynı şekilde doldur.
    Güvendiğin bir istasyon olsun birde.
    servise gitmeden önce biraz daha alış motora valla ergin ve diğer arkadaş 5 lt altında yakıyor ama benim şehir içi 5,5-6 lt gibi ve ben memnunum

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enginer6 arkadaşım ölçümü yaparken (20 ytl lik benzinle yazmışsın) depoyu tam doldurmanı tavsiye ederim böylelikle daha sağlıklı bir ölçüm yapmış olursun.
    Deponu full le bitir sonra gel aynı istasyon aynı pompadan öncekini ne kadar doldurduysan aynı şekilde doldur.
    Güvendiğin bir istasyon olsun birde.
    servise gitmeden önce biraz daha alış motora valla ergin ve diğer arkadaş 5 lt altında yakıyor ama benim şehir içi 5,5-6 lt gibi ve ben memnunum

mikrop full depo ile de denedim. 50 ytl aldı. ve 240 km gitti. sen de 5,5 - 6 yakıyorum demişsin, nası kullanıyosun sert mi sakin mi. Benim bu konuyu bu kadar uzatma nedenim çok sakin kullanmama rağmen bu değerlere ulaşmam. Bi de sert kullansam nolacak acaba

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mikrop full depo ile de denedim. 50 ytl aldı. ve 240 km gitti. sen de 5,5 - 6 yakıyorum demişsin, nası kullanıyosun sert mi sakin mi. Benim bu konuyu bu kadar uzatma nedenim çok sakin kullanmama rağmen bu değerlere ulaşmam. Bi de sert kullansam nolacak acaba
    ergin dediği gibi önemli olan doğru devir aralıklarında kullanmak , eğer çok fazla trafiğe giriyosanız 5 lt üzeri yakması normal aslında , ben ankara da çok fazla trafiğe girmediğimden belkide 5 lt altında yakabiliyorum...

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ergin dediği gibi önemli olan doğru devir aralıklarında kullanmak , eğer çok fazla trafiğe giriyosanız 5 lt üzeri yakması normal aslında , ben ankara da çok fazla trafiğe girmediğimden belkide 5 lt altında yakabiliyorum...
    abi oldum olası ankaranın trafiğini seviyorum çok düzenli batıkentten kızılaya gitmek ne kadar güzel zevkli yollar yahu
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Fazla yakma sorunu varsa birşey diyemem ama yinede daha önce yazdığımı, birkez daha vurgulamak istiyorum.

Alıntı Ö.Z.€.R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende hyo (250r) varken ortalama yakıt tüketimi 4 litreydi. Otoyolda tam gaz açtığım zaman bu değer 6,5 lt ye kadar çıkıyordu. Şimdi ER6n 5 lt yakıyormuş... Bırakın yaksın.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    evet motosikletim için sipariş ettiğim parçalar amerika dan geldi , işte resimler :

Competition Werkes ön ayak pegleri (kırmızı) :

Motion Pro Levers fren ve debriyaj maneti (siyah) :

Pro elcikler (siyah-kırmızı):

R & G arka plakalık seti (çamurluk iptali ) orjinal sinyaller ile kullanılabiliyor :

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Elcikler çok şık olmuş güle güle kullan.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    e hadi hayırlı olsun güle güle kullan, bide şu vites pedallarının siparişini verelim

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    güle güle kullan. plakalık iptali çok hoş olmuş özellikle.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

şundan bende mı alsam yoksa Z750'lere mı baksam kararsızım...
    Z750 ile artısı eksileri nelerdir
    [B][I][U]KARANLIĞA ŞİKAYET EDECEĞİNE KALKTA BİR MUM YAK [/U][/I][/B]:cat:

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    z750 hiç kullanmadım bilemicem, ama bizim motorlar az yakar çok kaçar, iyi yol tutar, eğlenceliktir, aralardan iyi sıyrılır, zevkle kullanılır

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ReD_LıNe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şundan bende mı alsam yoksa Z750'lere mı baksam kararsızım...
    Z750 ile artısı eksileri nelerdir
    kawasaki yani z moto sitesinde er6n abs ve z750 gibi modellerin fiyatlarını ytl olarak yazmaya başlamış ve er6n abs li olan ile z750 nin fiyatları birbirine cok yakın
    yalnız fiyatlar yakın olsada er6n ile z750 cok farklı motorlar

M/C Model Fiyat
    1400 GTR 18.900 €
    ZZR 1400 ABS 17.500 €
    ZX-10R 26.500 YTL
    ZX-6R 20.600 YTL
    NINJA 250R 5.500 €
    Z1000 21.950 YTL
    Z1000 ABS 23.750 YTL
    Z750 16.500 YTL
    Z750 ABS 17.900 YTL
    ER-6F 14.800 YTL
    ER-6F ABS 16.250 YTL
    ER-6N 14.100 YTL
    ER-6N ABS 15.600 YTL
    KLE650 Versys 16.400 YTL
    KLE650 Versys ABS 11.000 €
    VN2000 20.000 €
    VN900 CL 10.500 €
    VN900 Custom 11.000 €

http://www.kawasaki.com.tr/fiyatlar.html

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Merhaba arkadaşlar. Başlığı ER6N&F her kafama takıldığında kurcalıyorum. Büyütme kararı aldığımda çok motor vardı kafamda. Ancak şu an sanırım sadece iki makina var. ER6-F yada V-strom DL650. Biliyorum suzuki farklı bi kulvar ama aslında o da bi touring ER6-F de... Neyse sizlerden bir ricam olacak. Bir test sürüşü yapmak istiyorum. Ama z-motoda şu sıralar sadece KLE650 test motoru var. Onu test ettim. Ama kawasaki alırsam ER6-F alırım. Bana bu konuda yardımcı olabilecek, yani ER6'sını (ER6-F tercih sebebi ) 15-20dk sürmeme izin verebilecek, istanbulda bulunan bi forumdaşım varmıdır acaba?
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Başlığı ER6N&F her kafama takıldığında kurcalıyorum. Büyütme kararı aldığımda çok motor vardı kafamda. Ancak şu an sanırım sadece iki makina var. ER6-F yada V-strom DL650. Biliyorum suzuki farklı bi kulvar ama aslında o da bi touring ER6-F de... Neyse sizlerden bir ricam olacak. Bir test sürüşü yapmak istiyorum. Ama z-motoda şu sıralar sadece KLE650 test motoru var. Onu test ettim. Ama kawasaki alırsam ER6-F alırım. Bana bu konuda yardımcı olabilecek, yani ER6'sını (ER6-F tercih sebebi ) 15-20dk sürmeme izin verebilecek, istanbulda bulunan bi forumdaşım varmıdır acaba?
    hocam size şöyle söyleyeyim er6 alıp da pişman olan veya umduğunu bulamayan bi allahın kulu görmedim hiç , ninja650forum da takip ederim sanırım dünyadaki herkes memnun...

Motosikleti
    R1200GS
    Motorun teknolojisi vb nimetlerinden yana hiçbir şüphem yok SilentScream. Ancak boyum 1.90. Eşimle birlikte binince yada daha iri cüsseli bir artçıyla rahatsız oluyorum. Sele yüksekliği, peglerin pozisyonu ve arkamda eşim var iken motoru kullanıp, konforunu ve rüzgar alma olaylarını hissedip kararımı öyle vermem gerekiyor. Sonra çok pişman olacağım bir şey yapmak istemiyorum. Muhtemelen sıfır alacağım krediyle falan. Motor rehin de olacak böyle bir durumda ölme eşşeğim ölme. Motor dandik çıkar falan diye bi düşünce yok. Bana uymayan bir yanı olabilir. Bunun için sizlerden böyle birşey rica ediyorum arkadaşlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eşinizde uzunsa artcı için cok rahat olmayacaktır. artcı diz mesafesi kısa. 1.90 boy içinse ufak kalabilir ama sorun olmaz diye tahmin ediyorum

Motosikleti
    R1200GS
    Eyvallah R3N . Eşim kısa, 1.60. Gönüller bir olsun diyerek evlendik İşte bir şekilde denemekte fayda var. Endruo/cross merakım var diye denemeden etmeden başlangıç motorumu 200cc ramzey enduro aldım. Evli olduğum ve nerdeyse her zaman eşimle birlikte bir yerlere ulaşmak için kullandığım için çok pişman ve mağdur oldum. Yaklaşık bir buçuk yıldır hatamın bedelini bu sıkışma sınıtısı çekerek ödüyorum. Bundan sonra denemeden asla!

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah R3N . Eşim kısa, 1.60. Gönüller bir olsun diyerek evlendik İşte bir şekilde denemekte fayda var. Endruo/cross merakım var diye denemeden etmeden başlangıç motorumu 200cc ramzey enduro aldım. Evli olduğum ve nerdeyse her zaman eşimle birlikte bir yerlere ulaşmak için kullandığım için çok pişman ve mağdur oldum. Yaklaşık bir buçuk yıldır hatamın bedelini bu sıkışma sınıtısı çekerek ödüyorum. Bundan sonra denemeden asla!
    benim eşim de 1.80 civarlarında, onun yorumuna göre, frenlemelerde ve gaz kesmelerde öne doğru kayma problemi var bunu belirtmek isterim, ve iki kişi için uzun yolda arkadaki arkadaş biraz rahatsız olabilir, ama mesela bi başka arkadaşım artçı olduğunda ise abi ne kadar rahatmış dedi, bende arkada çanta ve bel dayama var, iki farklı yorum var yani...

Motosikleti
    R1200GS
    Evet bence de bu mevzular göreceli, kişiye göre taban tabana zıt görüş ayrılıkları ortaya çıkabilir. Bi şekilde deneyip karar vereceğim. ER6-F de rahat edemeyip V-stroma karar versem bile denemeden almayacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler