Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    biz kawa'nın egzozunun cıvatasıyız Hülooooğğğğ arkadaslar abiler motorcu Yoldaşlar canavar gibi makinalarınız var 0.3 saniye vibrasyon vs bırakın bunları yav

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortalik karışmış bakıyorumda
    Yok yok karışıklık yok üstadım er6'nın kullanım kolaylığını övüyordum ben de, bir arkadaşa bakıp çıktım
    ozgurakman bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Arkadaşiar ben de bir düzeltme yapayım verilen listede fz6 fazer yok. Orada bahsedilen motorlar Türkiye'de xj6n ve xj 600 diversion'un Avrupa versiyonları.(fz6r) Arkadaşa fazerin hantal gelmesi muhtemelen üst viteste kalmasıdır. Kabul etmek lazım ki er6 alt devirlerde daha iyi ancak limitlerde bir kalkışta er6 zayıf kalıyor fazer karşısında.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Fazer bildiğim kadarıyla kağıt üzerinde 0.3 saniye gibi bir avantaja sahipti bizim motorlara göre ama emin değilim, sonuçta nette dolaşan değerler de birbirinden farklı. Alinin fazer beklediğim kadar güçlü gelmedi demesinin sebebi de bizim motorların zirvede olduğu devirde daha fazerin yeni yeni canlanıyor olması bence de. Ha 0.3 saniye farkı kullanıcılar kapatabilir ya da daha da açabilir o tamamen sürücüye bağlı sonuçta.

Fazer ile yanyana kalkmadım hiç ama honda 600 hornet ile kalktım ve hiç beklemediğim bir fark yedim Yani bizimkinden 30 beygir daha güçlü olduğunu biliyordum ama torku birkaç nm daha düşük olduğundan ve gücü yüksek devirde verdiğinden en azından kalkışta geride kalmam diye düşünüyordum ki kalkmamızla beraber yanıldığımı anladım Ben de öyle aman aman kalkamadım tabii, topcase ve kocaman ön camım da vardı ama bunların hiçbiri bahane değil sonuçta Demem o ki, bizim alet 30 beygir daha az güçle bence çok iyi gidiyor. Fazer ya da hornet bizim ayarımız değil zaten kağıt üzerinde. Buna rağmen yine de iyi gidiyor. Bir de şehir içinde cidden daha kolay kullanımı, çünkü sizin motorlar kadar devirlenmemize gerek yok, gazı çevirince direk güç hazır. Sizinkilerin farkı çevre yolu gibi daha az trafikli açık yollarda ortaya çıkıyor, son hızda ciddi fark yiyoruz zaten oralarda

Bu arada Fazercılar hissetmiş heralde hemen savunma hattı gelmiş buraya

ali taş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    abi şimdi her motoru hissetmek istediğimizde 12000 devre mi çıkacağız o çıkana kadar ben zaten vazgeçerim hızlanmaktan şaka bi yana tuhaf geldiği için paylaştım fazercılar çok kızdı

neyse bidaha isim vermeden bahsetcem

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende her ikimotorun ruhsatına adını yazdırmış biri olarak şöyle söylerim. fazer r6 bloğuna sahip bir motor hız olarak er6 dengi değil. ama er6 yakıtta çok daha cimri. ve çok daha torklu ş.içinde ve sabit hızlarda uzun yollarda tek geçerim. ikisi aslında baya ayrı dünyaların motoru.karşılaştırılmaları er6nın kendini aşmış olmasını gösterir. sonuçta ikiside on numara motorlar. seç birini güle güle bin. her motorda bi eksi yön var fazla takılmamak lazım. er6 titriyorsa fazerde virajda arkayı salıyo. fazer hızlı kaçıyosa er6 iyi duruyo. böyle yani ikiside on numara seç birini bin gitsin..
    RuzgarSA bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    şahsen savunma yapmadım, dediğin gibi pek kıyaslanacak makineler değil. birbirine karşı farklı alanlarda üstünlükleri var. Sadece her ikisini de kullanmış biri olarakgörüşlerimi belirttim. er6'nın bir iki handikapı düzeltilmiş olursa bence fazer gibi oldukça iyi piyasa yapacak bir motor. Tipine de diyecek yok hani

witman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    korum takozunu nerde bulabiliriz . olanlar resim eklerse sevinirim örneklere bakıcam.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı witman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korum takozunu nerde bulabiliriz . olanlar resim eklerse sevinirim örneklere bakıcam.
    hocam koruma takozu çok da güvenli bir şey değil diye duydum ama bu benim kendi fikrim doğru olmayabilir. özellikle yüksek hızlarda düştüğünde takla atmasına neden oluyor diye bir şey duymuştum ki bursalı bi er6 f çi abimizin başına geldi koruma takozu olmasa hiçbir sorun olmayacaktı dedi düşüp sürüklenecektim koruma takozu motorun sekmesine ve üzerine düşmesine neden olmuş ama piyasada var sahibinden.com da filan

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı witman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah taktıracağım resim eklerim ;-)

bergos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER6N 2013 / HONDA CBR 600RR 2014
    Merhabalar sıfır er6n alıcam en uygun nerden alabilirim. Nakit parayla arıcam birkaç yerden fiyat aldım sizin bildiğiniz en uygun bir yer varsa yardımcı olursanız sevinirim. Şehir zaten önemli değil bildiğim kadarıyla gönderim yapıyorlar. şimdiden teşekkürler.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Rizoma Koruma Takozları

Uploaded with ImageShack.us

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Alıntı bergos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar sıfır er6n alıcam en uygun nerden alabilirim. Nakit parayla arıcam birkaç yerden fiyat aldım sizin bildiğiniz en uygun bir yer varsa yardımcı olursanız sevinirim. Şehir zaten önemli değil bildiğim kadarıyla gönderim yapıyorlar. şimdiden teşekkürler.
    Ben konya Hadan otomotivden aldım Kawa yetkili bayii en uygun fiyatı verdi motoru Z-moto dan çektim. Benim adımı söyleyebilirsin
    İbrahim Ada iş:0332 2355115 Cep: 0532 4954485
    zenon, hisvarlar ve UNdocab bunu beğendiler.

Dederuhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)
    Merhabalar, benim 2006 er6f virajlarda güven vermiyor. Tramer kaydı yoktu, ama ön diskin yamuk oluşu, gidondaki boşluk süphelendiriyor beni acaba önceki sahibi önden bir yere mi girdi diye. Uzun zamandır er6f kullanan bir arkadaş var mıdır acaba beşiktaşa taksime yakın, bir kullansa benim motoru, kendininkiyle karşılaştırsa? Z motoya götürmeye korkuyorum

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Dederuhi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, benim 2006 er6f virajlarda güven vermiyor. Tramer kaydı yoktu, ama ön diskin yamuk oluşu, gidondaki boşluk süphelendiriyor beni acaba önceki sahibi önden bir yere mi girdi diye. Uzun zamandır er6f kullanan bir arkadaş var mıdır acaba beşiktaşa taksime yakın, bir kullansa benim motoru, kendininkiyle karşılaştırsa? Z motoya götürmeye korkuyorum
    Gidonda boşluk varsa fuş takımı değişecek. Hem dediğiniz gibi virajlarda güven vermez hem frenleri zayıflatır. 3-5 yıl içinde motosikletlerde olması muhtemel birşey fakat dediğiniz gibi bir kaza sonucu da olmuş olabilir.
    Kadıköyde GKN motora uğra. tahminen 80 100tl gibi birşey tutacaktır fiyatı. Muhtemelen 1 gün sonra motosikletini teslim edecektir.
    Şuanda benim motosikletimde aynı sebepten orada.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidonda boşluk varsa fuş takımı değişecek. Hem dediğiniz gibi virajlarda güven vermez hem frenleri zayıflatır. 3-5 yıl içinde motosikletlerde olması muhtemel birşey fakat dediğiniz gibi bir kaza sonucu da olmuş olabilir.
    Kadıköyde GKN motora uğra. tahminen 80 100tl gibi birşey tutacaktır fiyatı. Muhtemelen 1 gün sonra motosikletini teslim edecektir.
    Ben de yarım fuş takımını değiştiriyorum. İster istemez rahatsız ediyor insanı..
    "CaRPe DieM"

bayulken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    Alıntı beter-böcek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yakın çevremde o kadar çok motorcu arkadaşlarımız olmuş olmasına rağmen bu motordan kullanan olmadığı için boyut anlamında işimiz biraz tahminlere kalmış oldu.
    internetteki üzerine adam oturmuş er6n fotoğraflarını bulup baktığımızda ise boylarının kaç olduğunu bilmediğimiz için yinede bir fikir sahibi olamadık

Enduro gidonundan kastınızdaki amaç sanırım direksiyon biraz daha yükselmiş olacağı için enduro tarzı oturuş pozisyonuna bir nebze yaklaşmak anlamında olsa gerek..

Buarada sahibinden.com daki motosiklet ilanlarına bakıyorum ama her zaman genelde duyduğum şey orada yazan fiyatlar ile satılan fiyatlar arasındaki fiyat farkı oluşuydu...
    ondan dolayı gerçek satışta bu motorların 2006 2007 modelleri yada en düşük modelli abs'li olanlarının nekadardan satıldığı hakkında bilgisi olan varmı...
    Sonuçta herşey bütçe ayarlamasıyla ilgili olacağı kaçınılmaz bir gerçek
    enduro gidonu bende takmayı planlıyorum hem şehir içinde kullanımı özellikle trafkte kolaylaştıracak hemde oturuş pozisyonun biraz daha rahat olur .
    Bende 2006 abs sarı renk var 11.000 TL civarı iyi bakılmış bir makina süper olur . Ben 2 ustaya gösterdim motora bakıp çok temiz maşallah dediler görenlerde 2006 olduğuna inanmıyor zaten eski sahibi sağolsun bende elimden geleni yapıyorum .
    İstanbul - ankara istanbul - antalya yol yaptım hiç üzmedi : ) aldığımdan beri 2 ayda 6000 km yol ...
    ilanlarda sana yakın bir motora bakmaya git dene üstüne otur batın rahat al , seni üzecek bir makina değil ...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Arkadaşlar belki aranızda ilgilenen olur
    two brothers egzoz nasıldır ben nette baktım ama tr fiyatını bulamadım
    fiyatını bilen var mı ern6 için
    Belki bi er6n ile takas yapabilirim two bro varmış üstünde ama ben orijinal egzozdan yanayım ne kadar eder bu egzoz

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yarım fuş takımını değiştiriyorum. İster istemez rahatsız ediyor insanı..
    Dediğim servisteki arkdaş sağ olsun işini temiz yapar. Orjinali değil yanlış hatırlamıyorsam araba için olan motosiklete uygun ebattaki bilyaları kullanıyor ve dediği orjinaller 4-5 yıl içinde tekrarlarken. Bunlarda bu sorun bir daha yaşanmaz (kaza vs gibi bir şok gidona, bilyalara binmediği sürece)
    ver gazı... ver çoşkuyu

bayulken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    arkadaşlar sağ aynayı kırdım değişikliğe gidicem tavsiyesi olan var mı yardımlarınızı bekliyorum ?

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antakyanın ustalarını gözünü seveyim direksiyon boşluğunu 15 liraya hallederiz müsait olduğunda uğra yeter dedi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler