Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    bugün z motordan yağ filitresi arka zincir çıvata şase arasında bir kütük var o nasıl olduysa kayıp ve debriyaj teli sordum var dediler debriyaj telini almadım diğer parçalarımı aldım yağ bakımı gelince değiştiricem parça sorunu var diyen ilk önce sorsunlar sonra sorun var desinler örnek vereyim motorum kaskolu far camım çatlak sordum 690tl dediler ve ellerinde mevcut
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün z motordan yağ filitresi arka zincir çıvata şase arasında bir kütük var o nasıl olduysa kayıp ve debriyaj teli sordum var dediler debriyaj telini almadım diğer parçalarımı aldım yağ bakımı gelince değiştiricem parça sorunu var diyen ilk önce sorsunlar sonra sorun var desinler örnek vereyim motorum kaskolu far camım çatlak sordum 690tl dediler ve ellerinde mevcut
    en500 ün 2,5 ay aktarım kayışı beklediğini biliyorum....tr de bulamamıslardı...
    genelde herkes aynı şeyi söylüyor...diğer japonlara göre kawasaki ve yamahanın yedek parçası biraz daha sıkıntılıymış....
    benim asıl yedek parça dediğim motor aksamı için... dış görünüm bir şekilde halledilir... gerçi bi japon motoru da düzgün kullanırsan en az 60000-70000 km ye kadar yolu var...tabi bu arada bağzı parçaları da değiştirerek...

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    arkadaşlar 2006 model er6-n kasko yaptıran varmı aranızda? kaç para tutar?

Motosikleti
    Yoktur
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en500 ün 2,5 ay aktarım kayışı beklediğini biliyorum....tr de bulamamıslardı...
    genelde herkes aynı şeyi söylüyor...diğer japonlara göre kawasaki ve yamahanın yedek parçası biraz daha sıkıntılıymış....
    benim asıl yedek parça dediğim motor aksamı için... dış görünüm bir şekilde halledilir... gerçi bi japon motoru da düzgün kullanırsan en az 60000-70000 km ye kadar yolu var...tabi bu arada bağzı parçaları da değiştirerek...
    ben genellikle kayış vs lazım oldumu direk rulmancılara gidiyorum çünki araçlar için tiriger kayışı satıyorlar belki motosikletler içinde yardımcı olurlar diye düşünüyorum

Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2006 model er6-n kasko yaptıran varmı aranızda? kaç para tutar?

%20 muafiyet 870tl tuttu ben ocakta yaptırmıştım
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    Honda CBF 500
    %20 muafiyet 870tl tuttu ben ocakta yaptırmıştım
    muafiyet nedir? ben motoru yarın alcam ve ilk defa kasko yaptırıcam.

birde sizin eksozu sormak istiyorum muzzy olan. videoyu izledim de ses güzel gibi fakat biraz fazla değilmi uzun yolda başınızı ağrıtmıyormu? bende almayı düşünüyorumda aynısından bulursam

Motosikleti
    Yoktur
    muafiyet nedir? ben motoru yarın alcam ve ilk defa kasko yaptırıcam.

birde sizin eksozu sormak istiyorum muzzy olan. videoyu izledim de ses güzel gibi fakat biraz fazla değilmi uzun yolda başınızı ağrıtmıyormu? bende almayı düşünüyorumda aynısından bulursam

%20 muafiyet demek hasar anında %20 eksik ödeme yapar masrafın%20 sini sen ödersin muzzy eksoz dehşet alıştım birde canlı dinle şansın varsa birde patlatırsa resmsn mest olursun

Motosikleti
    Honda CBF 500
    peki uzun yolculuklarda kafanızı şişirmiyormu?

Motosikleti
    Yoktur
    peki uzun yolculuklarda kafanızı şişirmiyormu?
    Alıştım Artık Bana Gerekli Bir Güzellikmiş Gibi Geliyor

Motosikleti
    Honda CBF 500
    evet herkese merhaba
    dün itibari ile 2006 model 37 binde siyah ER-6N motoruma kavuştum.
    3 senedir motora biniyorum, hep 125-250 cc kullandım artık gerçek bir motora bindiğimi hissediyorum.
    dün bütün gün ağzım kulaklarımda gezdim

şimdi motora genel bir bakım yapmak istiyorum, 2 litre yağ siparişi verdim litresi 30 TL IPONE 10-40 linki : http://www.motoplus.com.tr/urun/3000...motor-yagi-1L-
    kitapçığında 10-40 kullandığı ve yağ filtresi değişmez ise 1,7 litre değişir ise 1,9 litre yağ kullanıldığı yazıyor bende aynı değerleri uygulayacağım. yağ filtresi de hiflo HF204 olarak buldum onu alıcam.
    siz hangi yağları kullanıyorsunuz ve öneriniz ne olur?

bujilerinin durumunu bilmiyorum kontrol ettiricem. Ayrıca radyatör sıvısını ve fren hidroliklerini de değiştireyim diyorum.

Motosikleti
    Yoktur
    evet herkese merhaba
    3 senedir motora biniyorum, hep 125-250 cc kullandım artık gerçek bir motora bindiğimi hissediyorum.

şimdi motora genel bir bakım yapmak istiyorum, 2 litre yağ siparişi verdim litresi 30 TL IPONE 10-40 linki : http://www.motoplus.com.tr/urun/3000...motor-yagi-1L-
    kitapçığında 10-40 kullandığı ve yağ filtresi değişmez ise 1,7 litre değişir ise 1,9 litre yağ kullanıldığı yazıyor bende aynı değerleri uygulayacağım. yağ filtresi de hiflo HF204 olarak buldum onu alıcam.

bujilerinin durumunu bilmiyorum kontrol ettiricem. Ayrıca radyatör sıvısını ve fren hidroliklerini de değiştireyim diyorum.

Hayırlı Olsun Mevlam Kem Gözlerden Korusun Ben Radyatördeki Suyu Boşaltırdım Komple Antifiriz Koydurttum Sana Sadece Diyeceğim Yağını Sık Sık Değiştir

Motosikleti
    Honda CBF 500
    eroldayı sahibinden deki ilan sizin motormu muzzy eksozlu olan?
    eksozu bana satmayı düşünürmüsünüz?

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    evet herkese merhaba

Hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin. Yağ filtresini orjinal alabilirsin arada fiyat farkı yok gibi 1-2 tl belki. Mobil tam sentetik 15-50 veya 10-40 kullanabilirsin.

Hayırlı Olsun Mevlam Kem Gözlerden Korusun Ben Radyatördeki Suyu Boşaltırdım Komple Antifiriz Koydurttum Sana Sadece Diyeceğim Yağını Sık Sık Değiştir
    Abi komple antifriz dokunmasın? Çünkü üzerinde bile su kadarı antfriz su kadarı su der.
    Erol abinin o egzoz u bizzat test ettim ses 10 numara. Kıskandım açıkçası
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    motora sadece antifirz konunca çabuk hararet yapar diye biliyorum.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Yoktur
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin. Yağ filtresini orjinal alabilirsin arada fiyat farkı yok gibi 1-2 tl belki. Mobil tam sentetik 15-50 veya 10-40 kullanabilirsin.

Abi komple antifriz dokunmasın? Çünkü üzerinde bile su kadarı antfriz su kadarı su der.
    Erol abinin o egzoz u bizzat test ettim ses 10 numara. Kıskandım açıkçası

dokunacağını zannetmiyorum motorun içindeki paslanmanın önüne geçmek için benim seçimim antrifiz oldu

evet ilan bana ait eksozu tek başına satmam

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora sadece antifirz konunca çabuk hararet yapar diye biliyorum.
    bu konuda bilgim yok işin açıkcası

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    merhabalar öncelikle motorunuz hayırlı olsun. Bende yakın zamanda er6-n almayı düşünüyorum. Siz ne kadara aldınız acaba artıları ve eksileri nedir motorun öğrenebilirmiyim lütfen. Ona göre fiyat arastırması yapıyorumda. SAYGILAR

Motosikleti
    Honda CBF 500
    ben 9500 e aldım, artıları ve eksilerini söylemem için çok erken daha 1 gün kullanabildim garajda duruyor içim gidiyor ama çok yağmur var burda. Ama dediğim gibi 125 cc den buna geçince bu motosikletse benim önceden kullandığım neydi diye soruyorsunuz kendinize
    müthiş bir güç, ivmelenme, bilinçli olarak gazı fazla açıp arkayı kaydırma falan çok eğlenceli. artı titreşim sıfıra yakın.
    Fark ettiğim tek kötü yanı aynaları. Orjinal aynalar ile arkayı göremiyorsunuz. Bunun için ayna uzatma aparatı var ondan sipariş verdim yurtdışından 15$ a gelince takıcam.
    Birde orjinal eksozu ile bana çok sessiz geldi, eksoz arayışı içindeyim ama 800-900 liradan aşağı eksoz yok bende tüm paramı motora harcadım aksesuara bütçem kalmadı.

Motosikleti
    Yoktur
    ben 9500 e aldım, artıları ve eksilerini söylemem için çok erken daha 1 gün kullanabildim garajda duruyor içim gidiyor ama çok yağmur var burda. Ama dediğim gibi 125 cc den buna geçince bu motosikletse benim önceden kullandığım neydi diye soruyorsunuz kendinize
    müthiş bir güç, ivmelenme, bilinçli olarak gazı fazla açıp arkayı kaydırma falan çok eğlenceli. artı titreşim sıfıra yakın.
    Fark ettiğim tek kötü yanı aynaları. Orjinal aynalar ile arkayı göremiyorsunuz. Bunun için ayna uzatma aparatı var ondan sipariş verdim yurtdışından 15$ a gelince takıcam.
    Birde orjinal eksozu ile bana çok sessiz geldi, eksoz arayışı içindeyim ama 800-900 liradan aşağı eksoz yok bende tüm paramı motora harcadım aksesuara bütçem kalmadı.

Eger performans eksozu alrsan landa sönsör yeri olsun,orjinal eksozuna bak nedediğimi anlarsın benim aldığım eksozda yoktu sonradan yaptırdım landa sönsöru direk beyine bilgiler veriyor egel o takılı olmazsa arıza lambası yanıyor ve illeriki zamanlarda beyin arızası veriyormuş ben araştırdıktan sonra hemen yaptırdım

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Bende o hissi er-5 de almıstım 100 cuptan 500 cc makineye binince sanki tofasdan 2011 model mercedese binmiş gibi oluyorsun

Bende egzoz sesinden hoslanmamıstım er-5 ın egzoz fiyatları almıs basını gidiyordu. Sağlam bir ustada son susturucu yu actırdım böyle güzel tok ve hoş bir ses olamaz hem maliyeti düşük 20 tl :p hemde akropoviç tiger egzozlara 10 basardı devir düşüşlerinde egzoz patlatırken herkezin gozu sendeydi. Eğer sende uygulayabiliyorsan bir dene derim son susturucuyu actır emınım 600 cc bir motorun sesi susturucu acılınca dehsetül afet olur hem maliyet düşük hem ses motorunun kendi sesi inş korumaların ve kaskın iyidir kardeşim bunlara önem ver lütfen

Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende o hissi er-5 de almıstım 100 cuptan 500 cc makineye binince sanki tofasdan 2011 model mercedese binmiş gibi oluyorsun

Bende egzoz sesinden hoslanmamıstım er-5 ın egzoz fiyatları almıs basını gidiyordu. Sağlam bir ustada son susturucu yu actırdım böyle güzel tok ve hoş bir ses olamaz hem maliyeti düşük 20 tl :p hemde akropoviç tiger egzozlara 10 basardı devir düşüşlerinde egzoz patlatırken herkezin gozu sendeydi. Eğer sende uygulayabiliyorsan bir dene derim son susturucuyu actır emınım 600 cc bir motorun sesi susturucu acılınca dehsetül afet olur hem maliyet düşük hem ses motorunun kendi sesi inş korumaların ve kaskın iyidir kardeşim bunlara önem ver lütfen
    dediğiniz yapılabilir birşey ama bence çok riskli. Eğer usta hata yaparsa orjinal eksoz pert olur sonra mal gibi kalırım ortada. Orjinal eksozu bozmamakta fayda var diye düşünüyorum. Çıkma bi eksoz arayacam artık başka çare yok. Korumalarım motora başladığımdan beri tam, bilinçli motor kullanmaya özen gösteriyorum.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    motorum için bugün şair sigortadan kasko fiyatı aldım en uygun mapfre genel sigorta çıkmış o da 1250 lira tuttu ve her türlü indirim yapılmış hali ile (omm eğitimi sertifikası, 30 yaş üstü indirimi, acente indirimi vs)
    bana çok fazla geldi. sadece kawasaki markasından dolayı fiyatlar yüksek çıkıyormuş 2 değişik acente aynısını söyledi. kawasaki sahipleri çok kaza yapıyormuş yedek parça fiyatları yüksekmiş falan filan.
    kasko istiyorum ama bu fiyatta çok abartı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler