Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
59. sayfa BirinciBirinci ... 9495758596061 ... SonuncuSonuncu

Suzuki Gsr 600 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Süper olur. Bende lastiklerimi yeni değiştim michelin powersport 4 aldım tavsiye ederim. Eger gunluk her havada cikarim diyorsaniz uygun lastik.
    Kocaelide fiyat ve temin içinde seve seve yardımcı olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    __@hmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 ybr / 2012 ybr 125 esd / 2007 GSR 600
    Alıntı tolgatumlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Merhabalar umarım en kısa zamanda görüşürüz,yerlerin kuru olduğu bi hafta sonu turluyalım gsx650 f izmit körfezden bi arkadaşım aldı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

çok teşekkür ederim,hepimize kazasız sürüşler,umarım en kısa sürede kavuşursun istediğin bi gsr-a :))

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

İlk izlenimlerimi paylaşmak isterim;)
    Öncelikle sele çok rahat,depo ve dizaynı çok iyi ,bu sayede motora iyi tutunuyosunuz ve keyifli ve güvenli seyahat imkanı veriyor.
    vites geçişlerine bayıldım,çok kısa mesafesi var vites aralıkları dar olması avantaj bence
    hızlanması bi racing kadar iyi ve yeterli bence,Gaz kesici çok hoş olmuş,gaza geldim 2. viteste bi gaz açayım dedim,gaz kesicinin de tadına bakmış olduk
    frenler ilk etapta tutmuyo gibi geldi ,azcık ısınınca özellikle panik frende çok başarılı,fazerden sonra kıyas yapamassınız özellikle sağa sola atmıyor.
    yakıt konusunda bi ölçüm tam yapamadım,ama 40 tl ye 200 km yol yaptım ama içinde de vardı ,bu yüzden depo boşalınca full leyip ölçüm yapıcam.
    Benim lastikler bitik,acil lastik almam lazım,önerilerinizi lastik seçimindede beklerim.
    Aynalara daha alışamadım,gidon dönünce aynaların dönmesine alışkın değilim,ama çok titreşimli geldi.
    Bunun dışında düşük devirlerde sakin ,orta devirlerde şahane bi canavar olmuş bu cihaz.;)
    ön çatal açısı diğer bindiğim cihazlara göre daha dar,buda dehşet bi kıvraklık kazandırmış,değişik ve hoş geldi.
    Yüksek süratte yatmaya alışmışım,yatınca bişi değişmiyor,gene rüzgarı yiyorsunuz;)
    ön cam kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum,takarsak fayda var mı yada ne kadar fark ediyor..
    Ama sonuç olarak super bi cihazmış,görüntüsü kadar rahat kullanımı ve performansı ile bence sonunda kendime göre,kaba tabirle dişime göre bi cihaz buldum:))))
    Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaşlar Suzuki Gsr600 ve Yamaha Fz6 arasında kararsızlık yaşıyorum. Şuanda cbr250 kullanıyorum. Bu motorlar hakkında bir bilginiz var mıdır? Kullanan kişiler varsa yorumlarını almayı çok isterim. Gsr600 olsun Fz6 olsun bu motorlara bakmaya giderken öncelikli olarak dikkat etmem gereken neler vardır? Her hangi bir kronik sorun vb başka mide bulandırıcı bir durum var mı?

Özellikle 2 motoru da kullanmış arkadaşların yorumlarını alma imkanım olursa çok daha iyi olur benim için ama genel olarak kullanmış kişilerin yorumları bile kafidir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Allah kazasız belasız sürmek nasip etsin tüm 2 teker kullanıcılarına.

Birde hangi motoru neden tavsiye ettiğinizi de sebebi ile belirtme imkanınız varsa çok daha ikna edici olur. Teşekkür ederim.

tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Dostum selam,daha önce 3 farklı fazer kullansım 2005 model 26bin km ve 2006 model 18500 km de idi,yıllar sonrada 2005 model 44500 km de idi sattığımda.Fazer da güzel motor,ancak bazı sıkıntılı yanları var.Örneğin fren konusu:( panik frende bildiğim tüm duaları okumaya başlıyosun...Arkadan motor sağa ve sola kaymaya başlar.Kullandığın fazer ise altındaki lastiklerin yeni olmasına özen göster.Fazer da kronik direksiyon bilyası sorunu vardır,xenon dan ötürü konjektörü çabuk bozulur.Bunlar olumsuz yanları.Olumlu yanları çok çabuk satarsın,piyasası hızlıdır,çok iyi hızlanır,r6 nbloğu var.Kafa granajı sayesinde rüzgar yemessin.Suzuki gsr 600 ile karşılaştırdığında,benim gözlemim suzukinin motor ve mekaniği çok daha dayanıklı ,örn ben h,ç hararet görmedim,fazerda özellikle yazın ş içinde hemen fan açar.Fz6 fazer in vitesleri vuruntuludur biraz dada,suzukide vites geçişleri mükkemmel.sessiz ve kısa aralıklı.Her iki motorda benzer özelliklerde aynı beygir gücünde,yakıt sarfiyatları benzer,kullanıcıya göre değişir gerçi Sonuç olarak ikisinede bin kullan imkanın varsa buna göre karar ver.Ben suzukiden yana kullandım,Tek alışamadığım konu kafa granakının olmaması ve rüzgar yemek,Ön cam alıp dıuruma bakıcam,Ancak fren mesafesi,viraj kabiliyeti açısından suzuki 1 adım önde geldi bana.Birde son olarak aklıma gelen,fazerda iki teker arası mesafe daha uzun,gsr da daha kısa,kısa olunca kıvraklık kazanıyosun şehir içinde,uzun olunca biraz daha konforlu gibi)nasıl çorba yaptım dimi;;))))
    isamilx, Sokollu ve fatih.met bunu beğendiler.
    2006 Honda CBR600F,2005 Suzuki V strom dl650, 2005 Yamaha fz6fazer,2006 Honda VFR800abs,2005 Suzuki GSX-R600,Honda CBF1000abs,Yamaha fz6fazer,Suzuki GSX-650F,SuzukiGSR600,Honda CBF600abs,Suzuki SFV650 abs gladius,Honda VFR800abs,Suzuki GW250 inazuma, Yamaha Fazer8

isamilx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600- Kanuni GT170
    [/COLOR]İlk izlenimlerimi paylaşmak isterim;)
    Öncelikle sele çok rahat,depo ve dizaynı çok iyi ,bu sayede motora iyi tutunuyosunuz ve keyifli ve güvenli seyahat imkanı veriyor.
    vites geçişlerine bayıldım,çok kısa mesafesi var vites aralıkları dar olması avantaj bence
    hızlanması bi racing kadar iyi ve yeterli bence,Gaz kesici çok hoş olmuş,gaza geldim 2. viteste bi gaz açayım dedim,gaz kesicinin de tadına bakmış olduk
    frenler ilk etapta tutmuyo gibi geldi ,azcık ısınınca özellikle panik frende çok başarılı,fazerden sonra kıyas yapamassınız özellikle sağa sola atmıyor.
    yakıt konusunda bi ölçüm tam yapamadım,ama 40 tl ye 200 km yol yaptım ama içinde de vardı ,bu yüzden depo boşalınca full leyip ölçüm yapıcam.
    Benim lastikler bitik,acil lastik almam lazım,önerilerinizi lastik seçimindede beklerim.
    Aynalara daha alışamadım,gidon dönünce aynaların dönmesine alışkın değilim,ama çok titreşimli geldi.
    Bunun dışında düşük devirlerde sakin ,orta devirlerde şahane bi canavar olmuş bu cihaz.;)
    ön çatal açısı diğer bindiğim cihazlara göre daha dar,buda dehşet bi kıvraklık kazandırmış,değişik ve hoş geldi.
    Yüksek süratte yatmaya alışmışım,yatınca bişi değişmiyor,gene rüzgarı yiyorsunuz;)
    ön cam kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum,takarsak fayda var mı yada ne kadar fark ediyor..
    Ama sonuç olarak super bi cihazmış,görüntüsü kadar rahat kullanımı ve performansı ile bence sonunda kendime göre,kaba tabirle dişime göre bi cihaz buldum:))))[/QUOTE]

Ön cam kesinlikle işe yarıyor bende vardı ve çok rahat rüzgar sırtınızı yalayıp geçiyor sadece naked bir motor olduğu için yattığınızda kartal gibi duruyorsunuz gidon yüksek olduğu için kollar güzel rüzgar yiyor. Ama dediğim gibi hiçbir şekilde kafanıza rüzgar değmiyor depoya yapıştığınızda. Cam yakışır mı yakışmaz mı orasını bilemem zevk meselesi ben seviyordum arkadaşlarım çıkart su camı diyordu çıkarttım 200 den sonra boynumda çok feci bi ağrı hissettim tamamen kapanmama rağmen, ya da o gün ne oldu bilemiyorum eve geldiğimde tekrardan taktım camı
    Aşk acısı da neymiş... Sen hiç motoru yatırdın mı???
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş.... Hz. Mevlana

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    İyi forumlar Suzuki gsr 600 araştırırken bi baktım burdayım kafamdaki karışıkların bitmediği biyerdeyim Motor hakkında olumsuz birşeye rastlamadım ama son merak ettiğim ise motoru almaya aldıkta birde sonrası var tabi bakımdı şuydu buydu motorun masrafları yani bakması zormudur acaba? 600 lüğe ilk geçişim olabilir ve biliyosunuzki bu camiada önüne gelen konuşur. 600lük motorlarında ona göre masrafı olur dediklerinde biraz korktum açıkcası o yüzden sizlere danışmak istedim. 20-30 binde alınan bir motorun bakımı can acıtırmı

Motosikleti
    Alıntı selcukcoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi forumlar Suzuki gsr 600 araştırırken bi baktım burdayım kafamdaki karışıkların bitmediği biyerdeyim Motor hakkında olumsuz birşeye rastlamadım ama son merak ettiğim ise motoru almaya aldıkta birde sonrası var tabi bakımdı şuydu buydu motorun masrafları yani bakması zormudur acaba? 600 lüğe ilk geçişim olabilir ve biliyosunuzki bu camiada önüne gelen konuşur. 600lük motorlarında ona göre masrafı olur dediklerinde biraz korktum açıkcası o yüzden sizlere danışmak istedim. 20-30 binde alınan bir motorun bakımı can acıtırmı
    Gsr motorumu alalı bir yıl oldu 43 bin km de aldım 45 bin km de egzantriği değiştirdim ortalama 600 lira tuttu ondan sonra yaptığım tek masraf yağ ve yağ filtresi oldu normal bakımı yani oda 200 lira falan tutuyor onun dışında tek para harcadığım şey benzin oldu
    Kısaca özetlemek gerekirse 20-30 binde aldığın motorun olursa lastik masrafı olur oda masraf değil zaten bunun dışında kıl biriysen egzantriği değiştirsin yoksa 40 bine kadar yolu var zaten alacak olduğun motorun kronik arzası yok her 3-4 binde bi yağını yağ filtresini değiştirip binmek kalır bitek sana
    isamilx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Arkadaşlar,takım lastik almayı planlıyorum,en ekonomik nerden temin ederim ve fiyat bilgisi rica edeyorum,yoksa şubat sonunda motoshow fuarını mı beklesek?
    Bu arada yağı değiştirdim,sesi bile değişti
    2006 Honda CBR600F,2005 Suzuki V strom dl650, 2005 Yamaha fz6fazer,2006 Honda VFR800abs,2005 Suzuki GSX-R600,Honda CBF1000abs,Yamaha fz6fazer,Suzuki GSX-650F,SuzukiGSR600,Honda CBF600abs,Suzuki SFV650 abs gladius,Honda VFR800abs,Suzuki GW250 inazuma, Yamaha Fazer8

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Tolga bey bende yaklaşık bir ay kadar once epey arastirdiktan sonra michelin marka lastiklerimi basiskele de baserler motor Eşref var ondan aldım. Marka model verirseniz sizin içinde fiyat alabilirim. Yada benim referansim ile sizde gidip güzel bir fiyat alabilirsiniz.

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:48 ----------

Bugün zincir dişli temizliği yaptım,zincirin rengi çıktı ortaya)) cam sil şişesine mazot koydum ve diş fırçası ile daldım,tüm mahalle mazot kokuyo ve haşere derdi kalmadı:)))))
    isamilx bunu beğendi.

Motosikleti
    Biraz değişim yapayım dedim plastidip sağolsun orginalini bozmadan hallettim

Bu arada çamurluğuda kestik katlanır plakalık yaptık fena olmadı
    isamilx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    egzosun sesini duyabiliyor muyuz?)
    video yüklesene:))

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Selam,suzuki severler,dün kocaeli,izmit/kandıra,kerpe arası toplam 130 km yol yaptım,çok keyifliydi,uygun olan arkadaşlar la en kısa sürede bi rotamçizip yol yapalım derimkazasız sürüşler herkese

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar Merhabalar 2.el lastiğe ihtiyacı olan varsa bakabilir.Lastiklerin durumu iyidir.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-temiz-disli-pirelli-angel-st.alman-mali-motosiklet-lastigi-takim-183520227/detay
    İlgilenenler özelden mesaj atarsa sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    lastiklerin üretim tarihi nedir?ecap

mrb bu makine kaç lt yakıyor ortalama, cbr600f e göre nasıldır? kaç beygir bana uysal birşey lazım 3. motosiklet olarak

isamilx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600- Kanuni GT170
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb bu makine kaç lt yakıyor ortalama, cbr600f e göre nasıldır? kaç beygir bana uysal birşey lazım 3. motosiklet olarak
    mrb Suzuki 98 bg dir çok sıcak çalışan bir makinedir uzun yolda dahil 80 C nin altına pek inmez sıcak çalıştığı için performansı yüksek oluşunu ve her devirde hayat olduğunu söylerler. Ben pek anlamam ama her devirde hayat var onu garanti ederim. yakıt konusuna gelince gazı açtığın zaman insan gibi yakmıyor 100 km 8-9 litrelere kadar çıkıyor. fakat sakin stabil hızlarda 100 - 120 gibi hızlarda 100 km 5.5-6 litrelere kadar düşüyor.

Kullandığım en güzel motosiklet ş içinde kıvrak, uzun yolda kesinlikle sizi üzmez yağına suyuna bakçan arkana bakmıcan.

Sakin kullanımda 1 depo ile yaklasık 240 km agrasif kullanımda 1 depo ile 180 km gittiğini ölçtüm.

Not: Bu bnm makinemdi bakıma ve kullnıma göre makineler değişiklik gösteriyor. 21 binde aldım 29 binde sattım çok keyif aldım ve de çok üzüldüm sattığıma...

Motosikleti
    arıyor
    selamlar gsr almayı düşünüyorum ilk önce hangi motosiklet tavsiyesi yerine size akıl danışmak istiyorum. yaşım 21 ege üniverstesinde okuyorum neredeyse hic 600 cc motosiklet tecrübem yok yaklaşık 14 yaşında başladım fakat scooter ve ybr tarzı motorlarla geçti. gsr lara yaklaşık 4 senedir bakıyorum artık bakmayı geçmek istiyorum siz çevrenizden veya kendinizden örnek verebilirmisiniz . teşekkür ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

bu arada @hmet abi gsr ın çok başarılı

Motosikleti
    arıyor
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-zimba-gibi-sezono-hazir-eksiksiz-197442112/detay/

bu motosiklet hakkında bilginiz var mı

yazın fiyatlar çok mu artıyor?

REKLAM ALANI
59. sayfa BirinciBirinci ... 9495758596061 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler