Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

  CFMOTO Z Force 550
  REKLAM ALANI
 1. #1901
  huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  13 Şubat 2008
  Şehir
  ADANA
  Motosikleti
  SUZUKİ GSX-R 1300
  Adanalı arkadaşlar arada görüyorum yollarda sizi. Takıldığınız bi ara beraber gazlayalım.bide iller Bankası karşısında bim dé bir megelli duruyor sahibi burdan mı


  Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
  REKLAM ALANI
  Motomax
 2. #1902
  smtaytgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  20 Kasım 2014
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  Megelli 250r
  GÖKHAN ABİ, İNŞALLAH MEGELLİ 250R TANITIM BAŞLIKLI BİR VİDEO HAZIRLAYACAĞIM ABİ HEPİNİZİN İZLEMESİNİ BEKLİYORUM.

  ABİ ŞU BENİM KONJEKTÖRÜDE HALLETSEK BİR HUZURA VARSAM. )
  Alıntı Goxel01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  arkadaşlar evet bu son 3 -4 sayfa sürekli atışmalarla geçti bırakın bunları motorlarınızla güzel resimler çekin videolar paylaşın sorunu sıkıntısı olan yazsın derdine çare bulalım artık sayfaya girmek bile istemiyorum farklı tasarım ve düşünceleriniz varsa paylaşalım megelli paylaşım sayfası bu,biliyorum kışında birşey yapılmıyor ben nisana kadar motoru kapattım arabayla idare ediyorum ama projeler ve tasarımlarım var yaza kadar bitirmeyi düşünüyorum.Sizin motor üzerinde düşünceleriniz olmalı zevkle binmelisiniz bunları konuşun şu atışmalardan vazgeçin.

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 08:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:30 ----------

  Burak kardeşim kusura bakma senin fren sorununu unutuk ne yaptın düzeldimi yoksa sıkma varmı halen varsa yaz sorunu çözelim


  ---------- Mesajlar birleştirildi - 08:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:28 ----------

  Murat kardeş arz talep eğrisini biliyorum merak etme ben seni anladım motoru talep eden düşük fakat kötülenen bu motor sahi o kadarda kötü değil bizde bunu anlatmaya çalışıyoruz burada. Ayrıca fabrika konusuna girersek 2015 fuarda görüşürüz inşallah dedik bunu bir daha dillendirmeye gerek yoktu. Ben seni anladım sende bizi anla murat kardeş bence daha yazmayada gerek yok konu kapansın.

  Kimi insanlar vardır yeni marka sever risk almayı sever bizde öyle yaptık ve aldık dediğim gibi ufak çaplı sorunlar her motorda vardır bizim markada olduğu gibi...

  Saygılar.

  Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  ben motoru almayın da demiyorum ki?

  isteyen alır isteyen almaz, parayı beraber mi kazandık ki harcarken bana soracak? Alacak olan MARKA yı bilerek alsın...

  Bazı cümlelerimdeki göndermeler, hakaret edenler nedeni ile var. Sana da o kadar "giren çıkan" muhabbeti yapılsa eminim sende imalı konuşurdun veya bir başkası gelip hakarete, hakaret ile cevap verirdi... Bir erkeğin başka bir erkeğe "giren çıkan" gibi edepsizce cümleler sarf etmesi için her halde önce bir şeyleri kendi tecrübe etmiş olması lazım diye düşünmekteyim. Tecrübesizlik işte benim ki. Bilemeyeceğim.... Lakin hakaret edene de "ne güzel küfür ediyorsun" kimse demez.

  Barkın Bayoğlu`na gelince... onun videolarını hazırlarken ne düşündüğünü ona sormak lazım. onun adına savunma yapmam beklenmiyor sanırım. Ancak ben onun videolarını izlerken daha çok fiyat/performans/motorcunun çıkarları üçgeninde video çekimi yaptığı izlenimine kapılıyorum. Bu benim algım, bir başkası farklı algılayıp farklı bir ruh hali ile izleyebilir, o durum zaten "kişisel algı" ile alakalı olacağından tartışılabilecek bir mevzu değil.

  Bu Kadar Yazıldı Çizildi Ancak Anlaşamadığımız Nokta Şudur:

  Bir sürü eski ve yeni motorcu/motor kullanan/ motor meraklısı vb tanıdığım var. Kendilerine Megelli den bahsettiğimde hiç biri bana dönüp 250R da şu var bu var demedi (bak bu ilginç bir durum kimse 250R için yorum yapmıyor bana). Hepsi bana Marka nın güvenilmez olduğunu ve markanın sıkıntılarını anlattılar. Anlattıklarını araştırdım ve ulaştığım bilgiler ortada, kaldı ki bu bilgileri onlarca sayfa önce sizlerde yazdınız. "Dokuyucu işi bıraksa motorlar ortada kalır" dediniz.... Şimdi bunu Megelli kullanmayan biri dillendirince mi sıkıntı oluyor?

  Farzı misal diyelim ki Megelli 125cc şu ana kadar üretilmiş en iyi 125 cc lik motor. Aprilla dan filan daha iyi bir 125cc ürettiler. (özellikle japon markası dillendirmiyorum) ve hem motor olarak hem malzeme ve işçilik olarak hemde dizayn olarak üretildiği sene bütün motor dergileri dahil her yerde bütün ödülleri topladı diyelim. ve bütün bunlar 2006 senesinde gerçekleşti diyelim.

  2015 yılına geldiğinde, 9 senelik bu başarılı motorun üreticisi anlaşmalı olduğu fabrika ile ters düşünce üretemez hale gelsin... o motor halen değerli ve tercih edilir olabilir mi?

  eğitimleriniz hakkında bilgim yok lakin aranızda mutlaka işletme, iktisat okuyan vardır, (tıp, eczacılık, spor akademisi okuyan adam bu konulara uzak olacaktır o yüzden onlardan örnek vermedim) bu arkadaşlar mutlaka önce okulda teorik olarak marka değeri, pazar payı, arz talep ilişkisi gibi konuları görmüş sonrada iş hayatında bizzat tecrübe etmiştir. hadi eğitim kısmını geçelim hepimiz çekirdekten yetişme tüccar ve tacirleriz. yine aynı prensipleri iş hayatında tecrübe edeceğiz.

  ulaşacağınız nokta : bir markanın üretim kapasitesi ve imkanları ne kadar kısıtlı ise o kadar değer kaybına uğrayacağı veya değerinin imkanları ile aynı paralelde olacağıdır. dünyanın neresine giderseniz gidin, hangi sektöre bakarsanız bakın bu gerçek değişmez. kaldı ki bizim burada konumuz motorlu taşıtlar. bu tip ürünler kullanılma ve yıpranma payları ne olursa olsun yaşları ilerledikçe değer kaybeden ürünlerdir(10.000 km de farklı değer kaybeder 100,000 km deki farklı ama sonuçta ikisi de değer kaybına uğrar mı? uğrar.). birde modellerin üzerine yenileri gelmiyorsa değer kayıpları hem daha fazla olur hemde piyasada güvensizlik oluşur.

  üstüne üstlük bir model her geçen sene daha da geliştirilip, revize edilmiyor mevcut teknolojisi ile piyasaya sürülmeye devam ediliyor ise yine değer kaybı yaşamaya devam edecektir.


  250R ın model olarak sıkıntılarına gelecek olur isek: benim konum o değil o yüzden ben o konuya girmiyorum. titreşimi, elektrik tesisatı vs bunlar kullanıcıların kendi aralarında konuşacakları konular. Modellerin bireysel sıkıntıları Markaların genel değerini etkilemez. Sadece ilgili oldukları segmentteki satış/piyasaya hakimiyet oranlarını etkiler. yıl sonunda genel değerlendirmede markanın değerinden ziyade hedeflerine ulaşıp ulaşamadığını model üzerinde hangi revize çalışmaları yapmaları gerektiğini bağlar (AR-GE ve Satış/Pazarlama Departmanlarını yani). Marka ürettiği modellerden sadece 1 tanesinde başarısız olmuş sayılır bu da piyasa açısından risk teşkil etmez. (bknz diğer bütün otomobil ve motorlu taşıt üreticileri: her sene mutlaka bir tanesi yanlış planlama ve satış stratejisi nedeni ile o yıl 1 modelde daha başarısız olurlar/olabilirler)


  Bu kadar yazdım anlattım umarım benden alıntı yapıp cevap vermek isteyecek kişi önce ne anlattığımı anlar... (bunu da ima vs olarak lütfen algılama smtaytg çünkü bir kaç sayfa boyunca bunu tekrar tekrar yaşadım ve yoruldum artı sende bunu bizzat okuyarak şahit oldun.
  Goxel01 bunu beğendi.

 3. #1903

  Üyelik
  20 Ekim 2014
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
  Smtaytg: konuyu kapattık zaten. Siz beni anladınız ben sizi anladım. Savaş baltalarımızı gömdük, barış piposunu yaktık.

  Senin konjektörde tam olarak ne sıkıntı var?

 4. #1904
  ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  27 Ağustos 2014
  Şehir
  ADANA
  Motosikleti
  YAMAHA R25
  Gece bi hem turlayalım hemde kokoreç yiyelim dedik


  ---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

  smtaytgn ve Goxel01 bunu beğendiler.

 5. #1905
  smtaytgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  20 Kasım 2014
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  Megelli 250r
  Dostum alt egzost nasıl birşey açıklar mısın? neden yaptırdın ne amaçla iyi birşey mi hiçbir fikrim yok.

  Motorun maşallah ,Allah kaza bela vermesin dostum.


  Alıntı burakfc90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  ben bi megelli kullanıcısıyım bunu belirteyim. ya konuşmiyim konuşmiyim diyorum ama bu kadarda olmaz murat k. kardeşim motora laf etmiyorum markaya ediyorum diyosunda. fakat sen yazdğın şeylerin hiç bişekilde farkında değilsin ben burdan bunu artık kesin bi şekilde anladım. dediğin şeyleri sıralıyorum bunlar sadece aklıma gelenler. gidip motora bakmışsın görüntüsü haricinde motoru genel olarak beğenmemişsin, artçı konforu kötü dedin, işçilik kötü dedin, plastik malzemeler kalitesiz dedin bilmem ne bunlar markaya edilmiş bi lafmı ? ayrıca megelli markasına kötü bi marka diyosun kötü bi markadan iyi motor çıkmaz anlamınada geliyo bu laf özünden. kocaman harflerle defalarca çinli motor yazdın çinli motorların iyi olmadığını dandik olduğunu herkes biliyo. bu da motora edilmiş bi laftır yani sütten çıkma ak kaşık gibi davranıp insanları delirtiyosun. şunu diycem motorada laf edebilirsin sorun yok ama laf etmedim deyipte böyle karşındaki insanları yalancı durumuna düşürmeye çalışmandaki amacı çözemedim ben dediğin şeylere katılıyorum yanlış anlama ama her seferinde motora laf etmiyorum markaya ediyorum diyosun ya ben buna karşı çıkıyorum sadece. başka bişey demiyorum bunun haricinde bahsettiğin megellinin ciddi bi marka olmadığında hemfikirim seninle ve yaptığı kurumsal saçmalıkların bnde farkındayım herkes farkında. az çok hepimiz ingilizcedende anlıyoruz bazı şeyleri araştırabiliyoruz. malzeme kalitesi işçilik kötü demişsin doğru diyosun genel anlamda yamahayla kawayla kıyaslanmaz. onun haricinde motora laf etmiyorum deme bidaha başkada ne dersen de boşuna tartışma çıkıyo dostum hepimiz motorcuyuz güzel güzel konuşalım. bi kaç sayfa önce ön fren balatasıyla ilgili bişey sordum siz tartışmaktan bana bi fikir vermekten bile uzak kaldınız öyle cevap bekledim mal gibi kaç gün tartışmadan uzak bi şekilde. neyse bu saçma tartışma burda bitsin yeter artık beyler forumun boku çıktı resmen

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 03:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

  http://www.youtube.com/watch?v=z_9N8...ature=youtu.be

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 03:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:29 ----------

  arkadaşlar bu motorun alt tarafına taktığım 2. egzozdan sonraki ses

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 03:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:31 ----------

  http://i.hizliresim.com/PY0Lpv.jpg

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 03:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:33 ----------

  buda deppo üstü çanta fakat arka koltuğa monte ettim süper oldu. depoya kapanarak gidebiliyorum ayrıca dostum bni şuraya atıver buraya atıver olayları çok sinirmi bozuyo. çanta var zor çıkıp takılıyo uğraşamam diyorum geçiyorum

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 03:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:35 ----------

  http://i.hizliresim.com/g4q3nL.jpg

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 03:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:38 ----------

  ufak çaplı (30-40 km) 2 kişilik gezilerden bi kare

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 03:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:40 ----------

  http://i.hizliresim.com/qmbo33.jpg

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 03:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:43 ----------

  bu bahsettiim alt egzoz

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 03:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:50 ----------

  http://i.hizliresim.com/99QJR9.jpg

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 04:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:53 ----------

  yine arkadaşlarımda biri sürekli motorla fotoraf çekilip duruyorlar motor 125 liktir bu arada yazılara aldanmayın balıkesirde insanlar şaşıp kalıyo görüntüye. keşke kawasaki de honda da böyle tasarım yapabilse. hala anlamıyorum neden bu firmalar ufak cc lerde halen tasarım rezilliği sendromunu atlatamıyo şaşıyorum gerçekten. iyi gidiş, malzeme kalitesi falan bunlarda önemli fakat motor işi zevk işi tasarım güzel olmadanda keyfi çıkmıyo bea :D şimdi kawacılar hondacılar çıkıpta sen bizim motorlara lafmı ediyosun demesin sadece tasarımları bana göre berbat başka bişeylerine lafım yok


  ---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

  Dostum arka lastik genişletilmiş mi ebatı nedir marka bahseder misin ?
  Alıntı ahmetcan1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Gece bi hem turlayalım hemde kokoreç yiyelim dedik
  http://i.hizliresim.com/g4W99L.jpg

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

  http://i.hizliresim.com/6lXyyN.jpg


  ---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

  Arızalı konjektör fazla volt çıkarıyor saolsun gökhan abide yardımcı oldu kendi ustamda, arızalı parçamı gönderim antalyaya incelemeye alacaklar garantiden değişirler inşllah yoksa yeni parça bekleyeceğim dostum işte.


  Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Smtaytg: konuyu kapattık zaten. Siz beni anladınız ben sizi anladım. Savaş baltalarımızı gömdük, barış piposunu yaktık.

  Senin konjektörde tam olarak ne sıkıntı var?

 6. #1906
  ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  27 Ağustos 2014
  Şehir
  ADANA
  Motosikleti
  YAMAHA R25
  Orjinal lastigi ama dunlop 160 60 17 taktırcam yakın zamanda
  smtaytgn bunu beğendi.

 7. #1907
  tian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  29 Mayıs 2014
  Motosikleti
  crzy125 // FZ6R
  lastiği büyütmenin ve bu şekilde artçılı kullanmanın bazı sıkıntıları var. Arka dişli rulmanı dağılabiliyor diablo rosso 2 kullanıyorum.
  lastiğin büyümesi sürtünme ve fazladan yük getirdiği için top speed değişiyor. Bilginize...

 8. #1908
  smtaytgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  20 Kasım 2014
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  Megelli 250r
  Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  lastiği büyütmenin ve bu şekilde artçılı kullanmanın bazı sıkıntıları var. Arka dişli rulmanı dağılabiliyor diablo rosso 2 kullanıyorum.
  lastiğin büyümesi sürtünme ve fazladan yük getirdiği için top speed değişiyor. Bilginize...

  Yakıtta normalinden artış gösteriyor arabadada öyle mesela evet top speedde azalıyor ve iyi yanıda lastik asfalta güzel yapışıyor buda dengeli gitmeni sağlıyor.

  Tian dostum şu arka dişli ruman nasıl dağılıyor biraz bahseder misin ?

  Saygılar.

 9. #1909
  tian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  29 Mayıs 2014
  Motosikleti
  crzy125 // FZ6R
  Alıntı smtaytgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Yakıtta normalinden artış gösteriyor arabadada öyle mesela evet top speedde azalıyor ve iyi yanıda lastik asfalta güzel yapışıyor buda dengeli gitmeni sağlıyor.

  Tian dostum şu arka dişli ruman nasıl dağılıyor biraz bahseder misin ?

  Saygılar.
  Kardeşim motorda kullanılan rulmanın kalitesi tartışılabilir fakat arka teker miline ve zincire extra yük yüklemiş oluyorsun. Orginal lastiklere oranla daha ağır bir lastik kullanmış oluyorsun.Lastik hacim ve kütleleri farklı. Yüzey alanın artıyor.Böylece senin de dediğin gibi daha fazla sürtünme oluyor. Bu zaten spec dışı bir durum oluşturuyor. Yoldaki bozukluklar. Artçıdaki değişiklikler (kg bazında ) Sert gaz açıp kapamalarla dişliye de binen yük artıyor. Böylece rulmanlar yıpranmaya ve hatta bilye dağatmaya kadar gidebiliyor. Tabi bu worst case
  Düzenli rulman kontrolü, gresleme falan belki sorunların önüne geçebilir. Ama ben bilye dağıttım..
  smtaytgn bunu beğendi.

 10. #1910
  burakfc90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  29 Kasım 2014
  Şehir
  balıkesir
  Motosikleti
  megelli 125 r
  dostum alt egzoz içi elyaflı ara egzoz diye geçiyo. yardımcı bi egzoz bu kaba sesi emer, aşırı sesi alır ve patırtıları yok eder arabalarda kullanılır esas. susturucu değildir motoru kasma gibi bi durumu yoktur bu yüzden. ben kendim aklıma geldi yaptım iyiki yapmışım

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 16:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

  Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Kardeşim motorda kullanılan rulmanın kalitesi tartışılabilir fakat arka teker miline ve zincire extra yük yüklemiş oluyorsun. Orginal lastiklere oranla daha ağır bir lastik kullanmış oluyorsun.Lastik hacim ve kütleleri farklı. Yüzey alanın artıyor.Böylece senin de dediğin gibi daha fazla sürtünme oluyor. Bu zaten spec dışı bir durum oluşturuyor. Yoldaki bozukluklar. Artçıdaki değişiklikler (kg bazında ) Sert gaz açıp kapamalarla dişliye de binen yük artıyor. Böylece rulmanlar yıpranmaya ve hatta bilye dağatmaya kadar gidebiliyor. Tabi bu worst case
  Düzenli rulman kontrolü, gresleme falan belki sorunların önüne geçebilir. Ama ben bilye dağıttım..
  dostum bilye dağıtmanın sebebi bence kronik bi olay. arkadaşın motoruyla benim motordada oldu bi ara. galiba çok dandik bilye kullanmışlar fabrikada. en kalitelisini taktım tanesi 30-40 lira olanlardan ve 1 yıldır bi sorun yok. zaten en kalitelisi bile en fazla max 3-4 yılda bi değişmesi lazım sonuçta yürüyen aksam bu. zincir dişli nasıl eskiyosa aşınıyosa aynı şey bunun içinde geçerli.
  smtaytgn bunu beğendi.

 11. #1911
  Goxel01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  04 Aralık 2013
  Şehir
  ADANA
  Motosikleti
  Megelli 250 r
  Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  lastiği büyütmenin ve bu şekilde artçılı kullanmanın bazı sıkıntıları var. Arka dişli rulmanı dağılabiliyor diablo rosso 2 kullanıyorum.
  lastiğin büyümesi sürtünme ve fazladan yük getirdiği için top speed değişiyor. Bilginize...
  dunlup marka lastiğin ağırlığı üzerindeki lastikle hemen hemen aynı ağırlıkta, ağırlıkları göz önünde bulundurmak gerekiyor yoksa motoru yorabilir şimdi kimileri içinden zemin teması daha çok diyebilir fakat dunlop'un zeminle teması cst marka ile aynıdır (lastik yakmadığınız takdirde) dunlop taktığımız motorlarda herhangi birinde bilya dağıtan olmadı bilya dağıtan bir arkadaşımız geldi o da istanbuldan gürcistana oradan gezerek adanaya gelen motor, haliyle 14000 km yapmış teker bakımları yapılmamış sadece yağ değişmişler arka teker bilya dağıtmış önde dağıtmak üzereydi sert kalıkışlar, lastik yakma bilyaların daha çabuk aşınmasına neden olur

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 08:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:18 ----------

  Alıntı ahmetcan1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Gece bi hem turlayalım hemde kokoreç yiyelim dedik
  http://i.hizliresim.com/g4W99L.jpg

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

  http://i.hizliresim.com/6lXyyN.jpg
  Ahmetcan sizi delimi öptü bu soğukta motora mı binilir, ben sabahları soğukta arabaya binmeye üşeniyorum, sıcak dolmuşa binesim geliyor valla pes
  tian, smtaytgn ve ahmetcan1994 bunu beğendiler.

 12. #1912
  ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  27 Ağustos 2014
  Şehir
  ADANA
  Motosikleti
  YAMAHA R25
  Gökhan abi motor tutkusu helede megelli tutkusu daha ayrı biliyon bende senide bi çıkartabilseydim hemen çekip atacam buraya :D

 13. #1913
  burakfc90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  29 Kasım 2014
  Şehir
  balıkesir
  Motosikleti
  megelli 125 r
  https://www.facebook.com/groups/3995...45674/?fref=ts arkadaşlar hepiniz gelin face te daha rahat haberleşiriz

 14. #1914

  Üyelik
  09 Eylül 2014
  Şehir
  ankara
  beyler. uzun süredir bu başlığa giremiyorm. bazı tartışmalar olmuş. evet megellinin motoru dandik. parcaları cok kaliteli değil, işcilik kalitesi kötü olabilir ama motorun arkasında duran bi dokuyucu var ne olursa olsun. bilhassa gökhan abi goxel01 adlı üyemizin ilgilenmesi yardımcı olması motora hakim olması, bilhassa burda kullanıcılarınbir aile gibi kaynaşmasından dolayı bence megelli bir cok motordan daha kaliteli..

 15. #1915
  ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  27 Ağustos 2014
  Şehir
  ADANA
  Motosikleti
  YAMAHA R25
  Az gazlayalım dedik soğuk havada


 16. #1916
  Goxel01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  04 Aralık 2013
  Şehir
  ADANA
  Motosikleti
  Megelli 250 r


  ---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:15 ----------  ---------- Mesajlar birleştirildi - 08:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

  ahmetcan1994 ve cbr1907 bunu beğendiler.

 17. #1917
  tian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  29 Mayıs 2014
  Motosikleti
  crzy125 // FZ6R
  @Goxel01
  Tabanca gibi duruyor maşallah

  Önde çift disk fren ile frenleme performanısı çok merak ediyorum. Kendimiz bu customizationı yapabilir miyiz ?
  kafana lazımlık değil "KASK" takmalısın dostum..

 18. #1918
  orcunberkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Ocak 2015
  Şehir
  ANTALYA
  Yeni başlayan için uygunmudur arkadaşlar tavsiye edermisiniz motoru genel olarak

 19. #1919
  burakfc90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  29 Kasım 2014
  Şehir
  balıkesir
  Motosikleti
  megelli 125 r
  Alıntı orcunberkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Yeni başlayan için uygunmudur arkadaşlar tavsiye edermisiniz motoru genel olarak
  yeni başlayanlar için 125 lik daha uygundur. hiç tecrübesi yoksa yani daha önce hiç motor kullanmadıysa sıkıntı çıkabilir. 250 lik makineler torklu makinelerdir hiç bişey bilmeyen adam virajlarda yada yağmurlu havalarda falan kontrolsüz gaz açarsa yapışır direk. ama 125 likler daha yumuşak makinelerdir hata toleransı yüksektir. ama bu demek olmuyo ki megelli başlangıç motoru olamaz. başlayan başlar ama dediğim gibi sıfır tecrübe sıkıntı çıkarabilir baya seri makine çünkü şakaya ve salaklık yapmaya gelmiyo.

 20. #1920
  orcunberkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Ocak 2015
  Şehir
  ANTALYA
  Teşekkürler


  ANES MOTOR
  Hero Motosiklet

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler