Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Majesty 400

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Majesty 400
    arkadaşlar selam; o kadar topik var, bi majesty400 yok diye ben şeyettireyim dedim..

kısa süre sonra majesty400 alacağım. varmı kullanan, artı eksi yönlerini söyleyecek bir kullanıcı..? kafam fazlasıyla karışık

zaten hiç mesaj gelmezse; bir hafta sonra alacağım ve ben paylaşırım bütün bilgilerini

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:18 ----------

Yamaha MAJESTY 400 - Ayrıntılı Teknik Özellikler

Motor Tipi : Tek silindir, 4 zamanlı, DOHC, 4 supap, su soğutmalı
    Silindir hacmi : 395 cc.
    Çap x Strok : 83 X 73 mm
    Kompresyon oranı : 10.6 : 1
    Maks. gücü : 34 HP-7.250 devirde
    Maks. Tork : 3.7 kg-m-6.000 devirde
    Yağlama : Islak Karter
    Yakıt sistemi : Yakıt Enjeksiyon
    Debriyaj tipi : Otomatik santrifüjlü
    Ateşleme : TCI
    İlk Çalıştırma : Elektrik marşlı
    Vites kutusu : Otomatik
    Tahrik : V-Kayışlı

Şase
    Ön süspansiyon : Teleskopik çatal, hareketli ünite
    Arka süspansiyon : Çift amortisör
    Ön fren : Çift disk, f 267 mm.
    Arka fren : Tek disk, f 267 mm.
    Ön lastik : 120/80-14 M/C 58S
    Arka lastik : 150/70-13 M/C 64S

Boyutlar
    Boyutlar (UxGxY): 2230 x 780 x 1380 mm.
    Sele yüksekliği: 750mm.
    İki teker arası mesafe : 1.565mm.
    Min. Yerden yükseklik : 120mm.
    Ağırlık : 198 kg
    Yakıt kapasitesi: 14 litre
    Yağ kapasitesi :

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    buyur, bu yeterince açıklayıcı olur sanırım

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-10-300km.html
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    sınıfının en iyisi bence
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Majesty 400
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

offf beeee..! tamamdır.. büyük konuşuyorum. üşenmeden linkteki bütün yazıları okudum; kesin majesty'm olacakkk

Motosikleti
    Alıntı hannable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    offf beeee..! tamamdır.. büyük konuşuyorum. üşenmeden linkteki bütün yazıları okudum; kesin majesty'm olacakkk
    ben 3 kere okudum:D
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Majesty 400
    Selam Arkadaşlar;

bugün (Nisan1) Majesty 400'üm oldu sonunda... ve hemmenn ilk 100 km'lik izlenimlerimden biraz bahsedeyim.

- son hızım 160'ta kaldı. rodajındandır diye şüpheleniyorum. 175 yaptığını söyleyenler var, bilemedim.
    - 3500 devire kadar oldukça sakin, ama sonra süpper uçuyor. kırmızı ışıktan kalkıpta biraz ilerlediğimde gösterge 140'a dayanıyor.
    - zincir yerine kayışın kullanılması ses bakımından sadece motoru hissetmenize sebep oluyor. sadece egzos ve motor sesi...
    - aynı paraya racing düşünüyordum. hyosung GT250R! iyiki almamışım, yaşasın Majesty
    - ahh birde frenler ABS olsaymış...

daha kullandıkça yazacağım

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    hayırlı olsun çok şık bir motor. takipteyiz sen yaz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:25 ----------

rodaj demişsin sıfırı satılıyor mu bu motorun hala?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Scooter da İtalyan derim tek kelimeyle mükemmel ötesi motorlar,yıllarca Aprilia kullanan birisi olarak bunu söylüyorum çok kalitedir.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Motosikleti
    Majesty 400
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun çok şık bir motor. takipteyiz sen yaz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:25 ----------

rodaj demişsin sıfırı satılıyor mu bu motorun hala?

yeni kasa üretiyorlar; Wv Golf gibi kasa kasa, yenileye yenileye satacaklar galiba
    30.000 km'de aldım motoru, rodajı yalnış yapılmış olabilir mi acep diye düşünüyorum sadece.. bende bilmiyorum, sorcam bakalımm

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Selam Arkadaşlar;

bugün (Nisan1) Majesty 400'üm oldu sonunda... ve hemmenn ilk 100 km'lik izlenimlerimden biraz bahsedeyim.

- son hızım 160'ta kaldı. rodajındandır diye şüpheleniyorum. 175 yaptığını söyleyenler var, bilemedim.
    - 3500 devire kadar oldukça sakin, ama sonra süpper uçuyor. kırmızı ışıktan kalkıpta biraz ilerlediğimde gösterge 140'a dayanıyor.
    - zincir yerine kayışın kullanılması ses bakımından sadece motoru hissetmenize sebep oluyor. sadece egzos ve motor sesi...
    - aynı paraya racing düşünüyordum. hyosung GT250R! iyiki almamışım, yaşasın Majesty
    - ahh birde frenler ABS olsaymış...

daha kullandıkça yazacağım
    opsiyonel abs li modelide var türkiyeyede getiriyorlardı, sen sıfırmı aldın?
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    yeni kasa üretiyorlar; Wv Golf gibi kasa kasa, yenileye yenileye satacaklar galiba
    30.000 km'de aldım motoru, rodajı yalnış yapılmış olabilir mi acep diye düşünüyorum sadece.. bende bilmiyorum, sorcam bakalımm
    yanlış rodaj yapıldığı için 160a kadar çıkıyo diye düşündün sanırım. yoksa 30000den sonra rodaj olmaz

birde varyatör kısmındaki parçaları değiştirmen gerekebilir belki hızın artması için. misal benim zat 80i geçmiyodu bi ara ama ön varyatördeki bilyeler ve kayışı değiştirdikten sonra 110u görmeye başladı. sonuçta aynı varyatör sistem ikiside.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bir arkadaşımın ağzından 180km/h hıza çıktığını duymuştum ki oda yalan söylemez
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

PIPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    MotorOn dergisinin geçmiş sayılarından birinde Yamaha Majesty 400, Suzuki Burgman 400, Aprilla Atlantic 500, Piaggio MP3, Honda Silverving ve Peugeot Satelis 500 karşılaştırmalı testi vardı. Bu sınıfta motor alacağım dönem Silverwing Burgman ve Majesty arasında kalmıştım. Dergide Majesty 400 Tüm motorlar arasında en avantajlısı seçilmişti. Defalarca okudum, her almak istediğim 3 motoru da iyice araştırdım. Sonunda Majesty de karar kıldım.

Suzuki Burgman : Düşük yakıt sarfiyatlı güzel görünümlü bir motor ancak yere biraz fazla yakın, ayrıca parça ve bakım maliyetleri yüksek. Servis ağı da istanbul haricinde diğer şehirlerde pek kuvvetli değil.

Honda Silverwing : Oturuş pozisyonu yüksek, çift silindirli olması en büyük artısı, servis ağı yurt genelinde yaygın. Parça problemi yok. Diğer yandan oldukça ağır bir motor. (600 lük olanıyla aynı kasa) 2. Elde biraz zor satılıyor, Yakıt tüketimi bu sınıftaki motorlar içinde en fazla olanı. (600 lük olanı ise daha beter.. Otomobil gibi benzin tüketiyor) Birde bazı kullanıcılar kronik enjeksiyon işemesi tabir edilen problemden yakınıyor.

Yamaha Majesty : Sürüşü çok güzel, Ağırlık merkezi yere en yakın olan model olduğu için viraj kabiliyeti çok daha iyi. Oldukça aerodinamik ve konforlu. Servis ağı yaygın, parça problemi yok. Oldukça dinamik ve kıvrak bir karakteri var.

Tüm modeller aslında birbirlerine çok yakın özelliklerde ama sonuç olarak bende Majesty tercih ettim. Şimdi seçme şansım olsa yine aynısını yapardım.
    Arsel Özgürdal / RC PIPER PILOT / SAMSUN

muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    okadar çok kararsızlıktan sonra x9 mu gileramı sym 250 mi derken en sonunda majesty karar verdim evin satılmasını bekliyorum kısmetse en kısa zamanda alacağım 250 lik az gelecek 500 lük fazla arası 400 var yapı olarakta çok beğendim yakıt olarak şehir içinde nasıl acaba?

Motosikleti
    kanuni popcorn 90 . piaggio skipper st150
    şehir içi-dışı yakıt tüketimi nedir acaba majesty'nin?
    bende niyetlendim gibide korkuyom
    hacı hacıyı mekkede deli deliyi dakkasında bulur.

Motosikleti
    Majesty 400
    bir depo, 50TL'ya doluyor, 14Lt. depo ile, uzun yok 90km hız ile gidersen 360km yok yapıyorsun. şehir içinde agresif kullanırsan (agresiften kasıt bir ışıktan diğerine 150'ye kadar çıkıp tekrar frene asılmak gibi ) bu oran 250km'ye kadar düşüyor.

racing motorlardan tek farkı tek silindirli olmasıdır. o yüzden racingler hızlı. ama 200 km hızlar Türkiye için ciddi yüksek hızlar. tek silindir ile hem ekonomik, hem racing tadı, hem televizyon koltuğu rahatlığı için Majesty'dir doğru seçim

selam majesty sahipleri,

majesty okuduğum kadarı ile gayet başarılı bir motor ayrıca ikinci elleri muadili fjs400 e göre daha uygun ama tek tereddüt edilecek nokta yamahanın başarısız servis ağı diye düşünüyorum..bu forumda da defalarca dile getirildi yedek parçalar için aylarca beklendiği vs..sizin başınıza böyle sorunlar geldi mi?

teşekkürler

Motosikleti
    Versys 650
    slm arkadaşlar bu model için neden adam akıllı bir topic yok anlayamadım. ben de bu aralar değiştirmeyi düşünüyorum motorumu. eminim doğru dürüst cevap gelmeyecek ama yinede yazalım. majesty lerde kronik tabir edilen arıza varmıdır? 2. el alırken nelere dikkat etmeliyiz? yardımcı olursanız sevinirim. bir de topic'i açan arkadaş topic ismini majesty 400 kullanıcıları diye değiştirebilir mi?

Motosikleti
    Majesty 400
    majesty'lerin kronik bir rahatsızlığı yok, merak etmeyin.. arabamı sıfırlamak için sattım majesty'mi.. sonrasında arkadaşların motorlarını kullandım, çok çeşitli motorlar sürdüm. en keyiflisi kesinlikle Majesty serisi...

bir sonraki alacağım motorum muhtemelen R1 olacak muhtemelen ama Majesty 400'ümün tadı, halen daha damağımda...

tek sorun, Yamaha'nın servis sağlayıcıları.. aslında düşmedikten sonra pekte bir sıkıntı yok. düşersenizde zaten; Allah Korusun..!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:09 ----------

Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam majesty sahipleri,

majesty okuduğum kadarı ile gayet başarılı bir motor ayrıca ikinci elleri muadili fjs400 e göre daha uygun ama tek tereddüt edilecek nokta yamahanın başarısız servis ağı diye düşünüyorum..bu forumda da defalarca dile getirildi yedek parçalar için aylarca beklendiği vs..sizin başınıza böyle sorunlar geldi mi?

teşekkürler
    majesty kayışı için 5 hafta bekledim. ellerinde yokmuş, japonyadan gelmiş

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler