Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Doslar,güzel olanda bu;akademik bilgiler ve uygulamalar sonucu elde edilen kazanımlar sayfayı değerli kılıyor.Emsali az olan bu değeri koruyalım,sakın satmayın motosikletlerinizi
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    saygıdeğer arkadaşlar, bu kadar teknik bilgi ve detayın arkasından acemice sorular sormak isterim müsadenizle birincisi muayene yaptırırken egzos sesinden problem yaşayan oldumu? zira motor şu an muayenesiz ve baharda ilk işim o olacak... ikinciside bayram tatilinde artçıyla beraber çok çok devirsiz bi şekilde 2. ila 3. vitesle kullandım motoru, bi süre gittikten sonra motor gaz yememeye ve tam gaz vermeme rağmen kesik kesik gitmeye başladı.bi süre tam gaz zorlayınca normale döndü.. sizce elektrik sorunumudur (fan çalışması ya da ateşleme vs.) yoksa düşük devirde uzun süre gittiğim için karbüratör sorunu falan olabilir mi? şimdiden teşekkür ederim

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saygıdeğer arkadaşlar, bu kadar teknik bilgi ve detayın arkasından acemice sorular sormak isterim müsadenizle birincisi muayene yaptırırken egzos sesinden problem yaşayan oldumu? zira motor şu an muayenesiz ve baharda ilk işim o olacak... ikinciside bayram tatilinde artçıyla beraber çok çok devirsiz bi şekilde 2. ila 3. vitesle kullandım motoru, bi süre gittikten sonra motor gaz yememeye ve tam gaz vermeme rağmen kesik kesik gitmeye başladı.bi süre tam gaz zorlayınca normale döndü.. sizce elektrik sorunumudur (fan çalışması ya da ateşleme vs.) yoksa düşük devirde uzun süre gittiğim için karbüratör sorunu falan olabilir mi? şimdiden teşekkür ederim
    muayenede ses e dikkat ederler en güzeli sesi azaltmak uzay bu konuda baya bir tercübeli oda yazar sana
    gaz yememe sebebi ise tahmini olarak bogulması olabilir motor kaç km de veya bujiler geçici olarak kurumlanmış olabilir bazen ön silindir indiksiyon bobinin fişi titreşimden temazsızlık yapabiliyor bakımlı motor böyle bir şey yapmaz ayrıca muayene geçince her ay için ceza alıyorlar bir an önce yaptırmakta fayda var

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muayenede ses e dikkat ederler en güzeli sesi azaltmak uzay bu konuda baya bir tercübeli oda yazar sana
    gaz yememe sebebi ise tahmini olarak bogulması olabilir motor kaç km de veya bujiler geçici olarak kurumlanmış olabilir bazen ön silindir indiksiyon bobinin fişi titreşimden temazsızlık yapabiliyor bakımlı motor böyle bir şey yapmaz ayrıca muayene geçince her ay için ceza alıyorlar bir an önce yaptırmakta fayda var
    teşekkürler bilgi için.şimdi baktım tüvtürk ün sitesinden ''Gecikme bedeli muayene süresi geçirilen her ay için muayene ücretinin %5'i olup, bu tutarlar Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı'na aktarılmaktadır.'' diyor. devlet babaya karşı boynumuz kıldan ince yapacak bişey yok bujiler temiz ama sibop ayarları çok iyi değil sanırım.. işin ilginç tarıfı agresif kullanımda sorun yapmıyor, ama iki kere yavaş ve devirsiz kullanınca çıkardı bu sorunu.. bu arada km saati arızalı olduğu için net bir km söyleyemiyorum

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Ben muayeneye giderken özel yapım, içi boş, çok yüksek olan sesi sonradan takma filtre ile azaltılmış bir egzozla gittim. Adam gaza bastıktan sonra ses fazla geldi kendisine, tekrar bastıııı.... Ama bişey demedi Umarım sana da sorun çıkartmazlar. Bende resim yok ama Viceroy da bu sistemi uygulamış ve resimlerini paylaşmıştı. Aratırsan bulabilirsin.

Gaz kesme bende de yapıyor. Aynen dediğin zamanlarda. Gazı açtığın zaman yemiyor ama kısa bir süre sonra kendine geliyor makine. Yüksek devirde yapmıyor. Bakımdan çıktıktan sonra uzuuuun bir süre hiç yaşamıyorum.
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    yalnız olmamak ne güzel duygu uzay çok teşekkürler bilgi ve paylaşımların için.. muyaneden önce lastikleri değiştirmem, göstergeyi de yenilemem lazım,1 ay sonra da egzos için girişimlere başlarım.sorun olursa tecrübelerine başvuracam artık

Motosikleti
    Sayfa 116da egsoz sesine müdahale resimlerim vardı.Yalnız orjinal egsozu açtırdıysanız yazık olmuş.Yakıt artar,çekiş düşer hatanın bedeli ise 1200tl civarıdır. Bunun yerine performans eksozu almış olsaydınız orjinal olan yedeğiniz olduğu gibi muayene stresiniz olmaz,motosiklet rahat çalıştığı gibi hp ve tork değerlerindeki farklılğı yaşardınız.
    Gaz kesme olayı hayırlı değil.Aküyü tereddütsüz 12v-12A kuru ile değiştirin,bujileri tanesi 30 tl NGK iridium 8 numara ile yenileyin.Sorunun devam ettiği noktada statöre yeni sarımın eli kulağında demektir.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

nedir bu arka lastik patlaması bu gün baktım arka lastikte kocaman bir yıldız vidanın başı bana sırtarıyor yo üzerince bir bp ye girdim hava saatinin yanında vidanın başına su döktüm fısır fısır kaçırıyor yapmadan olmaz işimde acele beylik düzüne gidecem allahtan fitil teşkilatı yanımda durdum yaptım bir kere olmadı tekrar bir fitil daha o zaman oldu eksilen havayıda tamamladım oldu

bu lastiğin içine sıkılan silikonlu bir şeyler var onlardan kullanan varmı nasıldır bilen varsa yazsın

serden bu kadar korkutma milleti startör filan bujilerle hallolur heralde

bu arada bu gün başka bir conjöktör buldum tywan ürünü kaliteli bir şey denedim 13.6 volt çıkışı var ve ısınma şarj güzel ersinin motora takacagız bakalım radıman verecegini düşünüyorum

Motosikleti
    işin gerçeği korkacak birşey yok,statör dediğimiz parçayı koreden sipariş verseniz bir haftada masanızda oluyor ki 150tl civarını geçmeyen bir parça. Dünyada ilk ve tek statör arızası gv650 de görülmüş değil ayrıca,her marka ve modelde yaşanabilir takmayın. Bende ilk işlem olarak buji ve akü yenilemeyi önerdim üstteki yazımda.

KARANIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 Fazer
    nedir bu arka lastik patlaması bu gün baktım arka lastikte kocaman bir yıldız vidanın başı bana sırtarıyor yo üzerince bir bp ye girdim hava saatinin yanında vidanın başına su döktüm fısır fısır kaçırıyor yapmadan olmaz işimde acele beylik düzüne gidecem allahtan fitil teşkilatı yanımda durdum yaptım bir kere olmadı tekrar bir fitil daha o zaman oldu eksilen havayıda tamamladım oldu

bu lastiğin içine sıkılan silikonlu bir şeyler var onlardan kullanan varmı nasıldır bilen varsa yazsın

serden bu kadar korkutma milleti startör filan bujilerle hallolur heralde

bu arada bu gün başka bir conjöktör buldum tywan ürünü kaliteli bir şey denedim 13.6 volt çıkışı var ve ısınma şarj güzel ersinin motora takacagız bakalım radıman verecegini düşünüyorum
    halidun abi sağol be allah razı olsun.o kadar yolu benim için geldin.ama bi dondurma yemedin neyse borcum olsun.şu sargıyıda halledelim de inşallah beraber takılırız havalar tam soğumadan

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayfa 116da egsoz sesine müdahale resimlerim vardı.Yalnız orjinal egsozu açtırdıysanız yazık olmuş.Yakıt artar,çekiş düşer hatanın bedeli ise 1200tl civarıdır. Bunun yerine performans eksozu almış olsaydınız orjinal olan yedeğiniz olduğu gibi muayene stresiniz olmaz,motosiklet rahat çalıştığı gibi hp ve tork değerlerindeki farklılğı yaşardınız.
    Gaz kesme olayı hayırlı değil.Aküyü tereddütsüz 12v-12A kuru ile değiştirin,bujileri tanesi 30 tl NGK iridium 8 numara ile yenileyin.Sorunun devam ettiği noktada statöre yeni sarımın eli kulağında demektir.
    abi fazla bilgi yükleme bana bu kadar ben altı üstü 3 aylık motorcuyum.. biliyorum şekline aşık olup kendime çok fazla gelecek bi motor aldım ama ilk gördüğümden beri motor budur dedirtiyordu kendine, ve performansıyla da ıspatladı kendini egzos aldığımda gürültülüydü zaten ama yakıt şimdiye kadar 100 km de 5 litreyi geçmedi.. diğer söylediklerini de ilk fırsatta yaptıracam.. gerçi alınca bujileri değiştirmek istemiştim ama idare eder demişti usta demekki her ustaya güvenmemek lazım... teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı KARANIM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halidun abi sağol be allah razı olsun.o kadar yolu benim için geldin.ama bi dondurma yemedin neyse borcum olsun.şu sargıyıda halledelim de inşallah beraber takılırız havalar tam soğumadan
    ersinim ya dondurmaya yer kalmadıki börekti pastaydı çay derken baya bi yükledik mideyi teşekkür sargı hallolur fazla bir şeyi yok vernikle çözülür aslında motorun ilgiisiz ve anlamıyanların elinde kalmış neyse artık eksikleri hallolunca takılırız iyi olur
    bu arada gidon için yaptıgım burçların resimlerini yükleyeyim becerebilirsem

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama yakıt şimdiye kadar 100 km de 5 litreyi geçmedi..
    5 litreyi geçmemiş olması çok iyi. Nasıl ölçtüğünü anlatabilir misin?
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

Motosikleti
    gv-650
    Halidiun abinin motoru gv 650 değil artık...hn650...
    yuzde100cesurmotorcu@hotmail.com-
    yüz cesurmotorcu/facebook

harunizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 600F
    arkadaşlar şu sayfada Larry Cook diye bir dayı var Hyosung'umuza egzos üretiyor sanırsam,
    bilen varmı bu firmayı? alınır mı?

http://www.lccycle.com/exhaust.html

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı mkemalyonca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halidiun abinin motoru gv 650 değil artık...hn650...
    yok hk s olarak düzeltiyorum açılımı (harika kaçar semaver)

KARANIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 Fazer
    ersinim ya dondurmaya yer kalmadıki börekti pastaydı çay derken baya bi yükledik mideyi teşekkür sargı hallolur fazla bir şeyi yok vernikle çözülür aslında motorun ilgiisiz ve anlamıyanların elinde kalmış neyse artık eksikleri hallolunca takılırız iyi olur
    bu arada gidon için yaptıgım burçların resimlerini yükleyeyim becerebilirsem
    helal olsun abi .zaman olsaydıda yemeğe de kalsaydın.bi dahaki sefere inşallah.abi bugün motoru aldımadam vernik attırmamış anlamıyoki motordan zaten.aynen abi ilgisiz ve motordan anlamayan adamların elinde kaldık.havalar düzgün gitseydide bi ziyarete gelseydim seni iyi olurdu.

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 litreyi geçmemiş olması çok iyi. Nasıl ölçtüğünü anlatabilir misin?
    daha öncede söylediğim gibi istanbuldan aldım motoru ve bakımdan geçirdikten sonra ankaraya götürdüm. yolda toplam 95 TL lik benzin aldım, benzinin litre fiyatı 3,7 olduğuna göre yaklaşık 25 litre benzin yakmışım.bu da 480-500 km lik yolda yaklaşık 5 litre yapar diye düşündüm yanlışım varsa düzeltin. ankaraya vardığımda tekrar benzin aldım ama full doldurmadığım için benim hesap biraz farazi ama motoru salladığımda çok az benzin kaldığı belliydi.. gösterge çalışmadığı için hız tayinimi net yapamadım ama şehirler arası otobüsleri çok rahat geçtiğim için tahminen ağırlıklı 120-140 gibi bi hızla gittiğimi düşünüyorum

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı harunizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şu sayfada Larry Cook diye bir dayı var Hyosung'umuza egzos üretiyor sanırsam,
    bilen varmı bu firmayı? alınır mı?

http://www.lccycle.com/exhaust.html
    İlk ben aldım. Sonra 4 arkadaşıma daha getirttim. Ayrıca şu anda bir kişi daha rica etti egzoz yolda...

Bu sayfadan Zerdüşt ve viceroyda bu egzozlardan var. Kullananların hepsi çok memnun.

Bu motorun egzozunu değiştirmek istiyorsan sadece bu amcanın egzozları randıman veriyor. Hem ses hem güç kaybı olmaması açısından. Diğer yanda tüşük viteslerde tork artıyor ve vitesi özellikle 2 den 1 e geçirme durumu azalıyor.

Benim motorda, takmadan önce ve sonrasını dinleyebileceğin videoları buralarda bir yerlerde yayınlamıştım.

Ayrıca bana % 10 bir indirim de yapıyor. Eğer düşünürsen sana da elimden geldiğince yardımcı olurum.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler