Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Murat kardeşim malifoltun Almanca karşılığını bilmediğimizden birkaç günlük gecikme oldu.Servis sahibinin oğlu parçayı Almanyadan bulacak ve alın almayın en az 2-3 adet gönderecek.Aynı şekilde aktarma kayışınıda getirmiştik takip ettiyseniz.Cumaya kadar fiyat ve bulunup bulunamadığına dair açıklamayı yapacağım buradan. SV650 konusunda düşüncen doğru onun parçasınıda alıp uygulasan problem olmaz ama biraz daha pahalı olduğu kesindir.Enjeksiyonlu karbüratörlü farkı parça konusunda globalden kalanlar için daha az risk taşıyor,bozupta bulamayacağınız parça sözkonusu değil.Samimiyetle yardımlaşırız hemde daha az harcamış olursunuz.Malum en az arıza yapacak parçalara tüm markalar en az yatırımı yapıyor.Bu anlamda araç BMW de olsa ölü yatırım parça yurt dışından siparişle gelir. Bizim yaşayacaklarımızında bundan hiç farkı yok. Hangi parçayı istiyorsan ithalatçı ve bayi yüzdesi düşmüş şekilde kucağımızda olacaktır.
    zeko, kullandığımız yağ üzerinde motosiklet resmi olmasada kullanım kitabında üretici mühendislerin önerdiği sıcaklık ve vizkozite değerlerinde olup bu değer 10w-40 API SL değerindedir. Kutularından muhteviyatını karşılaştırabilirsin arada katkı farkı yok. Üzerinde sırf motor resmi var diye yıllarca API SG değerlerine 1993 yılındaki motorlara üretilen teknik özelliklere sahip yağları koymuşuz malesef

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:52 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:29 PM ----------

Bu arada unutmadan Murat enjeksiyon ve karbüratörlü motosikletlerin yaşayacakları olası sıkıntılarda s&t lerde risk daha yüksek. (hava kütle ölçeri, vuruntu sensörü ,oksijen sensörü beyin ilişkisindeki parçalara nasıl bir yatırım yapıldığını ve maliyetini dikkate almak lazım kıyaslama için!) Bu dez avantajları yatırımla çözerlerse globalden kalma karbüratörlülerin önüne geçebilirler.Ama masraflar arasındaki ciddi fark baki kalır.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    merhaba arkadaşlar uzun zamandır siteye giremiyordum. kendimle ilgili bazı problemlerden dolayı ve dün itibariylede motorumu satmış bulunmaktayım. Forumun bu bölümü gerçekten çok değerli. çünkü çok fazla bilgi paylaşımı var. ayrılık yazısı gibi oluyor ama uzun bir süre motosiklet alamayacağım. arada sırada sizleri ziyaret edeceğim görüşmek üzere.

Motosikleti
    Aman Haluk hocam şaşırttın beni.Vardır herşeyde bir hayır,nede olsa scooter sahibisin iki teker sevdasına tam yol devam
    Aslında motosikleti kaça sattığında merak uyandırdı bende

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Halukabi hayırlısı olsun motorunuzu satmanız bu topikte olmayacağınız anlamına gelmez tabiki.Her zaman katlılmcı olmanızı diliyorum.

Serden hocam ustanızda bulunan kayışı alma işini şu an askıya aldım maddi sebeplerden ötürü.Ama şu manifold hortumu konusunda kesinlikle bende talibim.Fiyatı nedir acaba fazla olacağını sanmıyorum..
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    kayış duruyor sonuçta eninde sonunda alıcısını bulacaktır. Maksat dostlarımıza yarasın.
    Manifolt lastiği en az 3 adet gelecek bulunursa o da üçümüze.Pahalı olacağını bende düşünmüyorum,sonucu beraber değerlendiririz.

Motosikleti
    Honda VFR 800 ABS
    Arkadaşlar,
    Uzun süredir yoğunluğumdan dolayı siteye giremiyordum.Bir süredir motorumu değiştirip GV 650 almayı düşünüyorum.Ancak gördüm ki bu makinanın 2.el fiyatları oldukça düşmüş.Bir önceki motorum gv 250 idi.Yani bildiğim bir marka ama fiyatların bu kadar düşmüş olmasını anlamadım.Özel bir sebebi var mı?Yardımcı olursanız sevinirim.saygılar

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı Arkoman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    Uzun süredir yoğunluğumdan dolayı siteye giremiyordum.Bir süredir motorumu değiştirip GV 650 almayı düşünüyorum.Ancak gördüm ki bu makinanın 2.el fiyatları oldukça düşmüş.Bir önceki motorum gv 250 idi.Yani bildiğim bir marka ama fiyatların bu kadar düşmüş olmasını anlamadım.Özel bir sebebi var mı?Yardımcı olursanız sevinirim.saygılar
    GV250 deki düşüşün sebebi neyse GV650 nin de aynı.... sorunsuz makine ama Türkiyede marka distribütör güvensizliğinden bu hale geldi.16000 tl lik bir makinenini 2. eli 7000 tl ye kadar düşmüş durumda malesef.Eski bir GV250 kullanıcısı olarak benim Hyo ya kalite+performans+sağlamlık olarak güvenim fazla,genel irtiba umrumda değil açıkcası....
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    Emrah manifold lastiği hakkında Almanyadan fiyat aldık.Bu parça ön motor bloğu ve arka blok için olmak üzere iki kısımdan oluşup; toplam bedeli 110 euro tutuyor. Ayıp olmasın diye getirene 10 euro kazanç bıraksak 120 euro diyelim. Zannettiğimiz kadar ucuz plastik kıvamında bir fiyatı olmadığından alımını engelledim.Düşünceniz nedir bu konuda? Benim kolum yurt dışına kadar uzandı ama bir suzuki sv650 de bu parça nekadarmış araştırma şansım olmadı.Mümkünse metropol illerde ikamet eden arkadaşlar fiyatına bakabilirlerse ve benim aldığım parça fiyatı uygunsa,getirtelim derseniz bir hafta içinde elinize geçer. :

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:15 PM ----------

Arkoman,ikinci el alıpta sonradan düzenli bakılmamış ve hor kullanılmış bir motosikletin arkasını toplamaktansa hiç alma.Neticede kuzu kılığında kurt tabir edilen, cruser görünümünde race yapısına sahip bir motosikletten bahsediyoruz. Malum race tarzında kullanıcının karekteri motosikletin ömrü ve sağlığıyla doğru orantılıdır!

Motosikleti
    Shadow VT750
    Serden abi sizinle görüştüğüme çok sevindim =) Bilgi paylaşımına sürekli devam edelim.

Bu topikte emeği geçen bütün dostlarım,abilerim ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum...

Motosikleti
    Honda VFR 800 ABS
    Bilgilendirme için teşekkürler mrock ve viceroy.Bugün temiz bir gv 650 için pazarlık yaptım ama almadım.Bir sorum olacak.Kanuniden önceki hyoların parça sorunu var mı?Yani kanuninin servislerindeki parçalar eski hyolara uyuyor mu?Bilgi verirseniz sevinirim.Biraz piyasad uzak kaldım,araştıramadım.
    saygılar;

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi geceler saygıdeğer abilerim ve sevgili kardeşlerim..
    tüm motorsiklet sevdalısı kardeşlerimin,mt camiasının ve bilhassa gv kardeşliğinin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor,hayırlara vesile olmasını diliyorum.hepinize iyi bayramlar..

haluk abi hayırlısı olsun ama bende şaşırmadım desem yanlış olur.neyse tekrar görüşmek dileğiyle.

hepiniz kalın sağlıcakla ve yağışlara ve bayram trafiğine dikkat edin.çok çok öptüm..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Ramazan bayramınız kutlu olsun.
    Arkoman; s&t öncesi ve s&t sonrası motosikletlerde sadece enjeksiyon ve 10 hp kadar beygir gücünde fark oldu.Globalin sattıkları karburatörlü oluyor. Dolayısıyla yakıt sistemi haricinde aralarında parça farklılaşması sözkonusu değil.S&T parça konusunda A dan Z ye her parçayı elinde bulundurmak gibi gerekliliği tartışılır büyük bir yatırımı yapmadığı gibi globalin parça satış fiyatlarına oranla biraz daha pahalı bir anlayış uyguluyor. Yazılanları incelediğinde bizlerinde bu konuda minimum masrafla olmazsa olmaz dediğimiz parçaları elde bulundurmaya yönelik bir çaba içerisinde olduğumuzu görürsün. Şimdiden tercihin hayırlı olsun.

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba öncelikle motor görüntü performans olarak mükemmel duruyor. ama benim gibi motora yeni başlayan biri için uygunmudur? Daha önce motor tecürbem olmadı. diyelimki eğitim falan bunu hallettik. motordan da hiç anlamam yağı suyu bunlar yeni başlayan için nasıl sorun olur? malum balıkesirde yaşıyoruz parça sıkıntısı var anladığım kadarıyla balıkesirde olmak daha fazla sıkıntı. kısacası almak istiyorum ama korkuyorumsizin yorumlarınız nelerdir?

muratgorgulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 650
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emrah manifold lastiği hakkında Almanyadan fiyat aldık.Bu parça ön motor bloğu ve arka blok için olmak üzere iki kısımdan oluşup; toplam bedeli 110 euro tutuyor. Ayıp olmasın diye getirene 10 euro kazanç bıraksak 120 euro diyelim. Zannettiğimiz kadar ucuz plastik kıvamında bir fiyatı olmadığından alımını engelledim.Düşünceniz nedir bu konuda? Benim kolum yurt dışına kadar uzandı ama bir suzuki sv650 de bu parça nekadarmış araştırma şansım olmadı.Mümkünse metropol illerde ikamet eden arkadaşlar fiyatına bakabilirlerse ve benim aldığım parça fiyatı uygunsa,getirtelim derseniz bir hafta içinde elinize geçer. :

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:15 PM ----------

Arkoman,ikinci el alıpta sonradan düzenli bakılmamış ve hor kullanılmış bir motosikletin arkasını toplamaktansa hiç alma.Neticede kuzu kılığında kurt tabir edilen, cruser görünümünde race yapısına sahip bir motosikletten bahsediyoruz. Malum race tarzında kullanıcının karekteri motosikletin ömrü ve sağlığıyla doğru orantılıdır!
    RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN SAYGILAR
    serden bey valla getirtirrsen dediğim gibi ben alırım yok çünkü doğru iki parça taneside tahmini 70 tl idi. Biraz pahalı ama napalım birde yunanistandan parça getiren bir arkadaş buldum bayramdan sonra ona da sordurtucam

Motosikleti
    Alıntı muratgorgulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serden bey valla getirtirrsen dediğim gibi ben alırım yok çünkü doğru iki parça taneside tahmini 70 tl idi. Biraz pahalı ama napalım birde yunanistandan parça getiren bir arkadaş buldum bayramdan sonra ona da sordurtucam
    Benim öğrendiğim Almanya fiyatı ile Murat kardeşimin öğrendiği tahmini fiyat arasında yaklaşık 60 ytl fark var. Yunanistan'dan fiyatı aldıktan sonra ve Emrahın araştırma sonucuda netleştikten sonra gereğini yapalım. Yağmurlu hava şartlarından şu sıralar nasıl olsa kullanmıyoruz aceleye getirmeden hesaplı yapalım yedekleme işini.

Terapist, yeni başlayacaklar için gv650 uygun değil,gaz kolu çok tepkili ve seri bir motosiklet.Başlangıç için 250cc bir sene tatmin ediyor,sonrasında gv650 ye geçmek daha sağlıklı olacaktır.

Motosikleti
    Kawasaki’den VN 1700 Voyager

Teknik Özellikleri:
    Motor : V2 silindir, 1700 cc, 8 sübap, su soğutmalı
    Aktarma : Kayış , 6 vites
    Frenler : Önde 300 mm çift disk ABS, arkada 300 mm tek disk ABS
    Lastikler : Önde 130/90 x 16, arkada 170/70 x 16
    Sele yüksekliği : 73 cm
    Depo : 20 litre
    Tam dolu ağırlık: 406 kg
    Maksimum hız : 180 km/h
    Ortalama tüketim : 7.5 litre/100 km
    Ne düşünüyorsunuz ağır abilerin hepsi kayışlı sisteme doğru koşuyormu yoksa!

Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba öncelikle motor görüntü performans olarak mükemmel duruyor. ama benim gibi motora yeni başlayan biri için uygunmudur? Daha önce motor tecürbem olmadı. diyelimki eğitim falan bunu hallettik. motordan da hiç anlamam yağı suyu bunlar yeni başlayan için nasıl sorun olur? malum balıkesirde yaşıyoruz parça sıkıntısı var anladığım kadarıyla balıkesirde olmak daha fazla sıkıntı. kısacası almak istiyorum ama korkuyorumsizin yorumlarınız nelerdir?
    arkadaslar öncelikle herkese merhaba.forumda ve motorsiklet dünyasında çok yeniyim fakat bundan sonra burda daha aktif olacağım.2 tekerlek olarak bisiklet hariç hiçbir araç kullanmadım.fakat 4 aydır motorsiklete olan ve sürekli istekli büyüyen bir hevesim var.TERAPİST arkdasımında dediği gibi hiçbişeyinden anlamam motorsikletin.önceleri racing tipi motorsiklet aradım görünüş olarak hyosung 250gtr düşünüyordum.racing tarzını seviyorum.kaslı bir racing almak istemiştim fakat kaslı motorlar cc olarak çok yüksekler bu yüzden 250gtr kaslı bi motor ve hoşuma gitti.cc de düşük.

Fakat kız arkadasımla beraber gezip tozacaz.fazla hız yapmamdan yana değil.uzun yolda kullanırız diyo.arasıra ist-ankara arası ve genel olarak istanbul şehir içinde kullanacağım. ve bizde chopper tarzı bakmaya başladık.ve o an hyosung gv650 ye resmen aşık oldum ama cc olarak güçlü bir motor sanırım..çok güzel bir görüntüsü var..Gezmek amaçlı ideal bir motorsiklet.özellikle viceroy arkdasımın resimlerine bakınca içim gitti.baştan söyleyeyim dış görünüme önem veriyorum.yan tarafına konulan çanta ve aksesuarlar bizim için ideal.racinde böyle bir şansımız yok.
    1.85 boy 65 kiloyum.yaşım 25. B sınıfı ehliyetim var ve kışın A2 alacağım.sonra honda nın motorsiklet sürüş derslerine katılacağım.hyo gv250 ye baktım başlangıç olarak fakat görünümü ters etkiledi.açıkçassı tüm 250 lik chopperlara baktım ama ne yazıkki beğenemedim ve kullanırken mutsuz olacağımı hissettim.

Hyo GV650 ile başlamak istiyorum fakat yorumlarınız çok önemli benim için.sizce yeni başlayan ve honda dan başlangıç olarak 1 seans ders alacak biri olarak bu motoru kaldırabilirmiyim (sürüş açısından veya farklı açılardan) ? lütfen yardımcı olun.sürüş açısından çok farklılar biliyorum ama 2 seçeneğim var.

hyo 250gtr ve hyo gv650

muratgorgulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 650
    inromantizma arkadaşım öncelikle aramıza hoş geldin . Motosiklet almaya karar vermişsin ama tecrübende bizim arkadaşlar bu tarz sorulara yüzlerce kere cevap verdi yinede bahsedeyim biraz yok gv 650 cok güçlü bir makinedir nerdeyse rc kafa tutar sana kesinlikle olmaz bence 250 cc den başla 1 sene kullan sonra yükselt hem sen hem biz üzülmeyelim gaz okadar hassas ki patinaj tehlikesi acemiler için çok fazla ama yinede sen bilirsin

Motosikleti
    yamah dragstar dorado v3
    motor harika

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne düşünüyorsunuz ağır abilerin hepsi kayışlı sisteme doğru koşuyormu yoksa!
    haklısın abi şaft sistemi motora ekstra yük ve maliyet bindirdiği için son nesil cruiserlarda kayış aktarımnda artış oldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:24 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:22 PM ----------

Alıntı inromantizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hyo 250gtr ve hyo gv650

Valla dostum GV650 gibi bir makineye ilk motorun olarak zor alışırsın bilhassa kız arkadaşınla uzun yol yapacaksan hem kendini hemde sevdiklerini tehlikeye atma derim.En az 10.000 km 250 cc tecrüben olduktan sonra geçmelisin derim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:01 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:24 PM ----------

Sayın; mpolat,aidikurt,ledo,nurettin_,muratgorgulu,vıcero y abilerim özelden size bir msj gönderdim konu hakkında düşünceleriniz nelerdir merakla bekliyorum???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler