Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok :(
    Benim de asıl merak ettiğim bu kayışı zincir ile değiştirmek mümkün mü? Eğer mümkünse değer mi? kayışın zincire göre avantajları dezavantajları nelerdir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok soru sorduğumun farkındayım arkadaşlar,, bir soru daha soracağım,, yedek parça ve aksesuar ihtiyacını nereden karşılıyoruz,, teşekkürler..

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Yedek parça ve aksesuar :
    http://www.hyosungsource.com/parts/gv650

Kayışa hiçbir bakım yapmana gerek yok. Ben ayda bir ciyaklamasını kesmek için pudra döküyordum. Çok memnundum kayıştan. 15.000 km civarında bir kere gerdirmek gerekti.
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedek parça ve aksesuar :
    http://www.hyosungsource.com/parts/gv650

Kayışa hiçbir bakım yapmana gerek yok. Ben ayda bir ciyaklamasını kesmek için pudra döküyordum. Çok memnundum kayıştan. 15.000 km civarında bir kere gerdirmek gerekti.
    Teşekkürler _Uzay_ ,, peki ciyaklaması neyden kaynaklanıyor,, bir gv650 kullanıcısından daha duymuşdum,,

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı sasuta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de asıl merak ettiğim bu kayışı zincir ile değiştirmek mümkün mü? Eğer mümkünse değer mi? kayışın zincire göre avantajları dezavantajları nelerdir?
    KAYIŞI zıncıre degıstırmek mumkun ben degıstırdım ve otamatık yaglamada yaptım zıncır daha kolay bulunur daha ucuzdur ses yapmaz .kolayla kopmaz

Kayıs bakımı azdır ses yapmadıgı zaman zıncıre göre daha sessızdır pahalıdır 30.000 km ömrü olmasına ragmen hatalı kullanım veya taş sıkışması vs oldugunda kopabilir yedek olmazsa temın edınceye kadar en az 15 gun beklemek gerekır

---------- Post added at 00:29 ---------- Previous post was at 00:22 ----------

Alıntı SWDBOY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçimi rahatlattın ZERDÜŞT çok sağol,, yavaş yavaş ısınmaya başladım,, Cold Play ın yazısını okudum,, baya bilgilendirdi beni,, diğer sayfalara da göz attım, anladığım kadarıyla konjektörün arıza yapmasınada statörün yanlış sarılmasıymış,, onunda çözüm yolunun basit olduğunu öğrendim..
    Umarım dürüst bir satıcıya denk gelip de motorun tüm geçmişini gönül rahatlığıyla öğrenirim,,
    Bana bir de kayışdan bahsedermisin,, zincir mantığyla aynımı ? esneme yapıyormu? gerdirmek gerekiyormu? bakım ihtiyacı varmı? kısaca kayış da nelere dikkat etmem gerekiyor,,
    arkadasım tercubelı arkadaşlar sorularına bır güzel cevap vermısler sana özetle sunu dıyeyım 40 senedır motor kullanıyorum bundan aldıgım zevkı hıç bir makına vermedı ve parca konusunda ıse emsalı motorlardan mesala bır honda cbf 600 on teker bılyasını bır ay beklersın bunda o konuda sıkıntı yok sana tavsıye edecegım motor bak burda lınkını verıyorum http://www.motosiklet.net/forum/taka...er-makina.html

benım 2 cı motorum aynısından 2 adet var bırını satıyorum alacaksan kaçırma başka soruların olursa telde açabılırsın

---------- Post added at 00:34 ---------- Previous post was at 00:29 ----------

GV650 kullandığım sıralarda bu dediklerinden çok çektim abi. Hatta bir benzincide çok fazla uğraştığım için lastiğim daha da inmişti

Hatta Maslak Opet'te iki adet hava basma makinesi var yanyana, sadece bir tanesi uyuyordu o da zor bela. Ağzımla şişiriyordum bazı günler
    yaw uzay anlamadıgım bır sey var agzınla sısırıyosundur anlıyorumda kafanı nasıl sokuyorsun oraya

Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu supap değişimi lastikler sökülmeden yapılabilir mi?
    olabılır havası ındırılıp lastık yandan bastırılıp yapılabılır on lastık ııcın kesın olur ama arka lastık çok sert olmazsa sokmek gerekebilir

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    [QUOTE=SWDBOY;2492187]Teşekkürler _Uzay_ ,, peki ciyaklaması neyden kaynaklanıyor,, bir gv650 kullanıcısından daha duymuşdum,,[/QUOTE

Zicir mantığında olduğu gibi bazı ustalar kalkıp kayışı gevşetiyor..sonra gevşek kayış hem kasnağı hem kendini zaman içersinde bozuyor işte bu bozulma sürecinde kayış ötmeye başlıyor..kayış gergin olmak durumunda servis manuellerinde yazar ölçüsü..maksimum 2ooo km de bir bakım yağı ile yağlanması ise ömrüne ömür katar..30 ooo -hatta 40.000 km de yol yapmak mümkün olabilir tabii bu hangi mevsimde ve yol şartlarında kullanıldığınada bağlı bir konu..ama normalde en az 30.000 km..elbette kayışında bir raf ömrü var bildiğim 3 sene en fazla 5 sene..bu senelerin sonuna geldiğinde henüz daha 1000 km bile yapmış olsan kayışı değiştirmekte yarar var aksi durumda yolda giderken kayış koparsa süpriz olmaz..zincir ise genelde bakım gerektirir..otomatik yağlaması varsa iyidir ama koptuğunda vereceği zarar her halükarda kayışa göre daha fazladır..diğer soruları uzay ve GV 650i nikli Kaya abimiz zaten vermiş.. ;)
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KAYIŞI zıncıre degıstırmek mumkun ben degıstırdım ve otamatık yaglamada yaptım zıncır daha kolay bulunur daha ucuzdur ses yapmaz .kolayla kopmaz

Kayıs bakımı azdır ses yapmadıgı zaman zıncıre göre daha sessızdır pahalıdır 30.000 km ömrü olmasına ragmen hatalı kullanım veya taş sıkışması vs oldugunda kopabilir yedek olmazsa temın edınceye kadar en az 15 gun beklemek gerekır

---------- Post added at 00:29 ---------- Previous post was at 00:22 ----------

arkadasım tercubelı arkadaşlar sorularına bır güzel cevap vermısler sana özetle sunu dıyeyım 40 senedır motor kullanıyorum bundan aldıgım zevkı hıç bir makına vermedı ve parca konusunda ıse emsalı motorlardan mesala bır honda cbf 600 on teker bılyasını bır ay beklersın bunda o konuda sıkıntı yok sana tavsıye edecegım motor bak burda lınkını verıyorum http://www.motosiklet.net/forum/taka...er-makina.html

benım 2 cı motorum aynısından 2 adet var bırını satıyorum alacaksan kaçırma başka soruların olursa telde açabılırsın[COLOR="Silver
    Bu motoru almayı çok isterdim gerçekden,, teşekkürler ama ben gri olsun istiyorum,,

Bir çok arkadaşımdan hala çok büyük tepkiler alıyorum Gv 650 alınırmı diye ama ben bu motoru seviyorum,, inş aradığım özelliklerde bir makineyide bulursam hiç kaçırmayacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

[QUOTE=ZERDÜŞT;2492298]
    Teşekkürler _Uzay_ ,, peki ciyaklaması neyden kaynaklanıyor,, bir gv650 kullanıcısından daha duymuşdum,,[/QUOTE

Zicir mantığında olduğu gibi bazı ustalar kalkıp kayışı gevşetiyor..sonra gevşek kayış hem kasnağı hem kendini zaman içersinde bozuyor işte bu bozulma sürecinde kayış ötmeye başlıyor..kayış gergin olmak durumunda servis manuellerinde yazar ölçüsü..maksimum 2ooo km de bir bakım yağı ile yağlanması ise ömrüne ömür katar..30 ooo -hatta 40.000 km de yol yapmak mümkün olabilir tabii bu hangi mevsimde ve yol şartlarında kullanıldığınada bağlı bir konu..ama normalde en az 30.000 km..elbette kayışında bir raf ömrü var bildiğim 3 sene en fazla 5 sene..bu senelerin sonuna geldiğinde henüz daha 1000 km bile yapmış olsan kayışı değiştirmekte yarar var aksi durumda yolda giderken kayış koparsa süpriz olmaz..zincir ise genelde bakım gerektirir..otomatik yağlaması varsa iyidir ama koptuğunda vereceği zarar her halükarda kayışa göre daha fazladır..diğer soruları uzay ve GV 650i nikli Kaya abimiz zaten vermiş.. ;)
    Anlattıklarınla beni çok iyi bilgilendirdin ZERDÜŞT,, tekrar teşekkür ederim,, bir gv 650 alırken kayışın durumunu kontrol etmemiz de faydamıza olacak,,

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    [QUOTE=SWDBOY;2492301]Bu motoru almayı çok isterdim gerçekden,, teşekkürler ama ben gri olsun istiyorum,,

Bir çok arkadaşımdan hala çok büyük tepkiler alıyorum Gv 650 alınırmı diye ama ben bu motoru seviyorum,, inş aradığım özelliklerde bir makineyide bulursam hiç kaçırmayacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Anlattıklarınla beni çok iyi bilgilendirdin ZERDÜŞT,, tekrar teşekkür ederim,, bir gv 650 alırken kayışın durumunu kontrol etmemiz de faydamıza olacak,,
    Gönlüne göre bir motor bulmanı diliyorum..ben 2007 yılında aldığımda kimse beni desteklemedi..bana da ''Bu motor alınırmı..1-2 sene içinde biter..değmez..''tarzında sözler söylendi..kaile almadım kendim araştırdım..özellikle yurt dışında ki görüşler hep olumluydu..teknik özellikleri de tatmin edince aldım..şu bir gerçek ki insanlarımız bilindikten yana..dolayısıyla 2.el de hak ettiği noktada değil..Ben kullanmak ve bu süreçte hem keyfini hemde bana sağladığı avantajları yaşama niyetiyle aldım ve çok memnunum..Gri renkte bir tane var sahibinden.com da ama nasıldır bilmiyorum..olmadı temiz bir tane bulduktan sonra rengi ruhsat değişiminden önce gri renge boyamak mümkün 300 -500 TL arası maliyeti olur en fazla..ha..bunu yaparsanda boyama öncesi ve esnasında resimlerini çekki satmak istediğinde kazalı olarak düşünülmesin..hoş ve sevgiyle kal kardeşim..

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    renkler ve zevkler tartışılmaz ama bızım motorların 4 renk gı var gri .sıyah. mavı ve turuncu sıyah ayrıca bırde 30 yıl motoru var sıyah sasıler bordo .
    bunları yan yana koydugunda bence bu tipe giden renk mavi sonra sıyah ve gırı sıyahında sasısı bordo olanı çok hos görünüyor yanlız sıyah motor ve araba tozu çok çabuk belirttiği için çok temız kullanmak zorundasın dıger renkler kullanım açısından daha kolay ayrıca mavi olan görünürlük açısından daha iyi .
    adaşımın dediğine katılıyorum 3 parça boyamak fazla bır malıyet getırmez sıkıldıkca boyamakta olabilir veya kaplamakta mümkün orjinal boyayı bozmadan aslında bır bilgisayar programı yokmu renk degistirerrek en göze çarpanını tesbıt edecek

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    çeşitli gv 650 ler burda bakın begenecekmisiniz
    http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=Bjzv9rwAoaU

---------- Post added at 23:58 ---------- Previous post was at 23:10 ----------

buda turbolusu
    http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=mNyNLX7AAGA

buda kuşa çevrilmişi
    http://www.youtube.com/watch?v=rXTwT...eature=related

---------- Post added 14-11-2011 at 00:01 ---------- Previous post was 13-11-2011 at 23:58 ----------

buda görünürlüğü tam olanı ama biraz luna parka benzemiş
    http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=OhI1-M0_zNw

---------- Post added at 00:42 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

dinamometre ile güç ölçümü

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=ycHjNpL_ixk

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Teşekkürler _Uzay_ ,, peki ciyaklaması neyden kaynaklanıyor,, bir gv650 kullanıcısından daha duymuşdum,,
    Ben nedenini bulamadım ama Zerdüşt'ün dediği gibi gevşeklikten olabilir.

yaw uzay anlamadıgım bır sey var agzınla sısırıyosundur anlıyorumda kafanı nasıl sokuyorsun oraya
    Pompanın hortumunu lastiğe takıyorum, pompanın su veren kısmından üflüyorum oluyor. Bu kadar basit
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Ben nedenini bulamadım ama Zerdüşt'ün dediği gibi gevşeklikten olabilir.

Pompanın hortumunu lastiğe takıyorum, pompanın su veren kısmından üflüyorum oluyor. Bu kadar basit
    Bazı arkadaşların motorunda ki kayış GV 650 veya Kayışlı prensibini bilmeyen ustalar tarafından gevşetildiğinde kasnak ve kayış zaman içinde zarar görüyor bu durumda hem o zarar gören kasnak hemde kayışın değişimi şart oluyor..eğer zarar oluştuysa kayışı sonradan gerdirmiş bile olsan kayış ve kasnağın yıpranmasından dolayı ötme gerçekleşiyor..pudra ile geçici olarak da ses kesme mümkün olsada uzun süreli sonuç alınamıyor..bende kısa süreli bu hata olduğu için kayışı değiştirmek suretiyle kasnağı kurtardım..diğer bir arkadaş ise uzun süre kullandığından hem kasnağı hem kayışı değiştirmek zorunda kaldı..

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    kayışın ses yapma sebebi aşınma temel olarak ama bu aşınma sonucunda kayış ön kasnaktan çıkmak istiyor bunu kasnagın kenarı önlüyor bu kenar kayışının yan tarafına sürtünmesinden ses çıkıyor ufak bir aparatla bu ses önleniyor ama her zaman diyorum ya korkulu rüya görmektense uyanık yatmak iyidir koy zinciri en az 20 000 km garanti hiç bir şey olmaz ses yapmaz taş girdimi araya kopmaz yuakrıda linkini verdiğim videolarda benden görmüşler onlarda yapmıişlar onun videosuda vardı seyretmişinizdir

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=6jYoXV3Shd8

burda kaçıncı motoru begendiniz yazın

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=6jYoXV3Shd8

burda kaçıncı motoru begendiniz yazın
    Kalabalık aile için birincisi ideal..

Merhaba

yaklaşık 1 seneden beri gv650 almayı dusunuyorum fakat her karar verdıgımde bırılerı kafamı celiyor. Tamircilerle konusuyorum alma bır cok sorunu var dıyor, ne sorunu var dediğimde ise tatmin edici cevaplar veren olmadı. en tatmın edıcı cevap yuksek hızlarda arka tekerın yeterınce tutunamadıgı oldu. Bunun dısında yurt ıcı yurt dısı forumlara bakıyorum, kullandım ve surası cok sorunlu dıyen bır kısıye rastlamadım.

3 senedır cbf150 kullanıyorum. 20000 km kadar yaptım. Sanırım artık motorumu değiştirme vakti geldi. Uzun yol yapmayı sevıyorum, bu motorun uzun yol performansı ve yorgunluk yapıp yapmadıgı hakkında bılgı verebılecek kımse var mıdır. Motorun cok hızlı oldugunu bılıyorum, pekı frenlerı ve yuksek hızlarda kontrolu nasıl?

Sanırım bu motor tanınmıyor bu yuzden de ınsanlar almak isteyenı caydırmaya calısıyor. Motoru kullanmıs kısıler olarak sızın yorumlarınızı almak ıstıyorum. Bana bılgı verır mısınız?
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı ulas... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

yaklaşık 1 seneden beri gv650 almayı dusunuyorum fakat her karar verdıgımde bırılerı kafamı celiyor. Tamircilerle konusuyorum alma bır cok sorunu var dıyor, ne sorunu var dediğimde ise tatmin edici cevaplar veren olmadı. en tatmın edıcı cevap yuksek hızlarda arka tekerın yeterınce tutunamadıgı oldu. Bunun dısında yurt ıcı yurt dısı forumlara bakıyorum, kullandım ve surası cok sorunlu dıyen bır kısıye rastlamadım.

3 senedır cbf150 kullanıyorum. 20000 km kadar yaptım. Sanırım artık motorumu değiştirme vakti geldi. Uzun yol yapmayı sevıyorum, bu motorun uzun yol performansı ve yorgunluk yapıp yapmadıgı hakkında bılgı verebılecek kımse var mıdır. Motorun cok hızlı oldugunu bılıyorum, pekı frenlerı ve yuksek hızlarda kontrolu nasıl?

Sanırım bu motor tanınmıyor bu yuzden de ınsanlar almak isteyenı caydırmaya calısıyor. Motoru kullanmıs kısıler olarak sızın yorumlarınızı almak ıstıyorum. Bana bılgı verır mısınız?
    ulaş bu konuları çok yazdık ve okundu geriye dogru biraz okursan bu sorularının hepsinin detaylı yazışmaları var ama özet olarak şunu yazayım sana 40 senedir bu makinaların üstündeyim bundan alasını görmedim her yönden ancak motarların veya arabaların bozulmuyanını henüz yapmadılar bakımlarını motaru tanıyan bir ustaya yaptırısan sıkıntısı olmaz şu ana kadar motoru tanımıyan tamircilerin yaptıgı arızalar dışında sıkıntı oluşmadı bilesin
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalabalık aile için birincisi ideal..
    adaşım sana kaplanlı olanı iyi gider uzayada en sonuncuyu alacam o sivri olanları seviyor ben beşinciyi begendim 4 teker olanı m.kemal sanada şu traktör gibi olanı var ya onu alalım altında ancak belli olur

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı ulas... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

180 lik arka tekermi tutunamıyormuş.. şu doğru yolda giderken ani olarak fazla gaz verdiğinde patinaj yapabiliyor ki çoğuna keyif veriyor bu durum bazen ıslak zeminde sıkıntı yaratsada.. Bunun sorunu o bir çok tamircinin bundan anlamıyor olması.. GV 650 İ nin söylediği gibi geriden başlayıp okursan bundan sonraki konulara yorum yapar hale gelirsin..araştımacı olman çok güzel..Gönlündeki motosiklete ulaşman dileğimle..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

ulaş bu konuları çok yazdık ve okundu geriye dogru biraz okursan bu sorularının hepsinin detaylı yazışmaları var ama özet olarak şunu yazayım sana 40 senedir bu makinaların üstündeyim bundan alasını görmedim her yönden ancak motarların veya arabaların bozulmuyanını henüz yapmadılar bakımlarını motaru tanıyan bir ustaya yaptırısan sıkıntısı olmaz şu ana kadar motoru tanımıyan tamircilerin yaptıgı arızalar dışında sıkıntı oluşmadı bilesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

adaşım sana kaplanlı olanı iyi gider uzayada en sonuncuyu alacam o sivri olanları seviyor ben beşinciyi begendim 4 teker olanı m.kemal sanada şu traktör gibi olanı var ya onu alalım altında ancak belli olur
    Sen öyle diyorsan eyvallah abi senimi kıracağım..

Motosikleti
    hyosung gv650
    slm ben mehmet ali yaklaşık 7 aydır gv650 var ve ne diim seviorum makinamı ya isim bile koydum ten'gari manası ise dağın gölgesinden gelen,ama bir manası daha var onu daha çok seviorum,tanrının gölgesinden gelen fotoraf koymak isterdim ama nasıl yapılır bilmiyorum sadece mrb demek istedim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler