Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki GS500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaşlar yol arkadaşımı satıyorum... Düşünenler için link:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3276298/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Vulcan S
    Merhaba arkadaslar.

Yillar önce acilan baslik onca yil sonra hala mesaj alabiliyor.
    Bravo herkese. Ben de resmi olarak bir gs500 u aliyorum.
    11k km motoru dün kullandim fena degildi.
    Eger elinizde bakim ve kullanim klavuzu var ise memnuniyet ile pdf olarak almak isterim.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Arkadaşlar gs 500 almayı düşünüyorum lakin eski motordur sorun açmasından endişeliyim. Çevrenizde güvenilir bi gs 500 satan birisi var mı?

by_q - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache 2oo8
    Hortlatayım konuyu . Öncelikle esselamu aleykum arkadaşlar. 2-3 seneden beri araştırdığım lakin hamdolsun Bugün itibariyle gs500 sahibiyim. Önceki motorum tvs Apache . Cidden çok güzel motormuş bu gs500 . Bilgilerimi paylaşırım artık yavaş yavaş. Ve diğer yandan Gelibolu da yaptım askerliğimi Hatay da oturuyorum ve motor Gelibolu'lu çok hoşuma gitti doğrusu

Motosikleti
    Alıntı by_q adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hortlatayım konuyu . Öncelikle esselamu aleykum arkadaşlar. 2-3 seneden beri araştırdığım lakin hamdolsun Bugün itibariyle gs500 sahibiyim. Önceki motorum tvs Apache . Cidden çok güzel motormuş bu gs500 . Bilgilerimi paylaşırım artık yavaş yavaş. Ve diğer yandan Gelibolu da yaptım askerliğimi Hatay da oturuyorum ve motor Gelibolu'lu çok hoşuma gitti doğrusu
    tebrik ederim. umarım kazasız belasız kullanırsınız, umarım motosiklet saat gibi çalışır her zaman.

gs 500ün temizi pek kalmadı artık. 1 tane eskişehirde gerçekten tertemiz vardı, oda yok oldu satıldı mı noldu bilmiyorum. ilanlarda dolanan motorlar hep piyasada dönüp duruyor ama hiç biri eli yüzü düzgün değil.

bi tane eski kasa var şuan. 30 küsür binde. koleksiyoncu bi arkadaştan satılık. kullanmıyor. alacak olan varsa şu aralar o motor çok düzgün görünüyor.

Motosikleti
    apache 2oo8
    Teşekkürler sağolsun
    Evet dediğin gibi pek temizi kalmadı . Ön tekeri değiştirdim ve jantta yamukluk vardı ve giderildi şimdi saat gibi maşallah . Maskeli far taktım sadece km göstergesini değiştirmek kaldı ve başka masrafa gerek yok .

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hayırlı olsun.
    30bin kusur kullandım ama onca motorum olmasina rağmen yeri başkadır.
    Cooook özel bir motordur.
    Kazasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    apache 2oo8
    Allah razı olsun teşekkürler. Peki tavsiye edeceğiniz şeyler var mı ? Şunu şunu yaparsanız daha iyi olur diye ? Yağ ve yağ filtresi değişimi zorla buldum örneğin 3lt alıyormuş kapasitesi. Böyle bilgileri verirmisiniz ? Ve motoru kullanırken ister alt devirlerde olsun ister üst devirlerde her türlü zevk veriyor adama. Performans egsoz unda tadı başka tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

benzin musluğu daki ON_PRİ_RES kısımlarını öğrenince daha da merak etmeye başladım motoru

Motosikleti
    Allah razı olsun teşekkürler. Peki tavsiye edeceğiniz şeyler var mı ? Şunu şunu yaparsanız daha iyi olur diye ? Yağ ve yağ filtresi değişimi zorla buldum örneğin 3lt alıyormuş kapasitesi. Böyle bilgileri verirmisiniz ? Ve motoru kullanırken ister alt devirlerde olsun ister üst devirlerde her türlü zevk veriyor adama. Performans egsoz unda tadı başka tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

benzin musluğu daki ON_PRİ_RES kısımlarını öğrenince daha da merak etmeye başladım motoru

dostum yağ 2.6 litre alır. yağ filtresi ile değiştirirsen 2.8 oluyordu hatırladığım kadarı ile. fazla yağ koyma, contayı patlatırsın.

her bakımda filtreyide değiştirmeni tavsiye ederim. motosikletin kaç binde bilmiyorum ama 50-60 bin arasında eksantrik zinciri değişimi gerekiyor gs500'lerde. eksantrikte ufak ufak ses geliyorsa kesinlikle değiştir. eksantrik kızağına da zarar verirsin ihmal edersen.

senden ricam, motorun yağını her 250kmde bir kontrol et. yağ eksiltme sıkıntısı var bu motorlarda. ufak ufak eksiltebilir sen farketmezsin.
    onun dışında düzgün kullanırsan ve kaliteli yağ ile kullanırsan ömürlük makinedir.

Motosikleti
    apache 2oo8
    250 km de bir yağ kontrolü demek bu kadar az zamanda kontrol olduğunu bilmiyordum . Motor ustası ise makina sesinde sknti yok tıkır tıkır dedi ama yine soru işareti kaldı aklımda tabi . Bugün yağını kontrol edecem dün 20 km yol yaptım tabi şehir içinden mı kaynaklanıyor bilmem sanki fazla ısındı makina. Yarın akşam memlekete gidecem yağına mecbur bakmam lazım . Hangi buji serisi uygun sizce yanı deneyip işte bu hoşuma gitti dediğiniz var mı ? Yine aklınıza başka bilgi gelirse paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    250 km de bir yağ kontrolü demek bu kadar az zamanda kontrol olduğunu bilmiyordum . Motor ustası ise makina sesinde sknti yok tıkır tıkır dedi ama yine soru işareti kaldı aklımda tabi . Bugün yağını kontrol edecem dün 20 km yol yaptım tabi şehir içinden mı kaynaklanıyor bilmem sanki fazla ısındı makina. Yarın akşam memlekete gidecem yağına mecbur bakmam lazım . Hangi buji serisi uygun sizce yanı deneyip işte bu hoşuma gitti dediğiniz var mı ? Yine aklınıza başka bilgi gelirse paylaşırsanız sevinirim.
    yeni aldığınız motor zaten, yağını ve filtresini değiştirin direk.
    250km diye söyledim ama bunu önce takip edin, ufak eksiltmeler fark ederseniz daha sık kontrol edersiniz. eksiltme görmezseniz 1000-2000km içinde daha uzun süre aralıklarla kontrol edersiniz.
    bujiyi servis kitaçığınd aolan buji ile değiştirin.

Motosikleti
    apache 2oo8
    Teşekkürler sağolun

Motosikleti
    apache 2oo8
    Arkadaşlar akü ölmüştü değiştirdim lakin yüksek volt şarj etme sorunu varmış . Akü ye 14 volt gireceğine 18volt giriyor. Sanirsam konjektor değişecekmis. AliExpress te 90₺'ye buldum . Sahibinden.com sitesinde 2 kişide vardı biri 350 istedi öbürü 500₺ . Bakalım ne kadara patlayacak. Tesisatı yakmadan hallederim inşallah.

arkadaşlar merhaba elimde 98 model bir gs 500 var. debriyaj yağ keçesi işini yapmıyor. bu parçayı nereden temin edebilirim alabileceğim siteler ya da elinde parça olan var mı ?

Motosikleti
    apache 2oo8
    Tekrardan konuyu hortlatayım . 8aydan beri kullanıyorum gs500ü 1.000₺ para döktüm. Önceki sahipleri biraz hor kullanmış. Ondan dolayı bu masraflar ama herşeye rağmen yine de çok güzel motor. Almayı düşünen arkadaşlar varsa temizini bulurlar ise hemen alsınlar. Kalın sağlıcakla

Motosikleti
    suzuki gs500E
    Selam arkadaşlar suzuki gs500e 1998 model motorumu satıyorum ilgilenmek isteyenler burdan bakabilit.http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73126662/detay fiyatta yardımcı olurum. Böyle temizi yok

Motosikleti
    Alıntı cyunga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar suzuki gs500e 1998 model motorumu satıyorum ilgilenmek isteyenler burdan bakabilit.http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73126662/detay fiyatta yardımcı olurum. Böyle temizi yok
    Çok temiz gerçekten lafım yok lâkin o rakamlara Suzuki Bandit'ler var. Zorlarsanız CBF600'ler var... Çok yazmışsınız.
    ferhatkars ve alp_tunay bunu beğendiler.

Herkese merhaba, bir haftadır satıcıyla konuşuyorum bugün Gs500 ü gördüm, çok beğendim almayı düşünüyorum. 9000TL istiyor. Motorun marş rublesi bozuk. Vurdurarak kullanıyormuş 5000Kmdir, Ayrıca gidonu hafıf yamuk dedi gösterdiğimiz usta. 60bin km de. Ama eli yüzü çok düzgün,motoru yorulmamış iç sesi iyi dedi götürdüğümüz yerler. Sizden de fikir almak istedim. Scramber projesi için kullanacağım. Dışındaki vuruklar önemsiz sadece moturu sağlam olsun istiyorum.

Motosikleti
    suzuki gs500E
    Selamlar benim motorum hala satışta isterseniz bi telefon trafiği yapabiliriz. Her hangi bir soru yok motorun.

Motosikleti
    Alıntı allouse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, bir haftadır satıcıyla konuşuyorum bugün Gs500 ü gördüm, çok beğendim almayı düşünüyorum. 9000TL istiyor. Motorun marş rublesi bozuk. Vurdurarak kullanıyormuş 5000Kmdir, Ayrıca gidonu hafıf yamuk dedi gösterdiğimiz usta. 60bin km de. Ama eli yüzü çok düzgün,motoru yorulmamış iç sesi iyi dedi götürdüğümüz yerler. Sizden de fikir almak istedim. Scramber projesi için kullanacağım. Dışındaki vuruklar önemsiz sadece moturu sağlam olsun istiyorum.
    5bin kilometredir öyle kullanılır mı yahu? alma o motosikleti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler