Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI

peki polen motor veya diğer motorcularda adanada yedek parça var mı sıkıntı yaşanır mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallaha bılmem gulum vardır ama zamanla bıter tabı

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    şöle bilip bilmeden yorum yapmayalım alıcaklarında hevesını kırmayalım dostum cok merak edıyorsan ara adanadakı fabrıkayı sor et araştır emi

gece motorun hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler diliyorum,

Arkadaşlar motorun geleceğini daha doğru bilgilerle belirtmek gerekir, bilmeden o olmaz bu kalmaz demek pek doğru değil,

Açıkçası ben hiç adana ile görüşmedim, belki ellerinde hiç yedek parça yok veya 3 yıllık stok var, bunları bilmeden bu biter bu ölür, mondial e de öyle dediler piyasada en çok o var nerdeyse, kalitesini tartışmıyorum,

Sadece bilgilerimizi paylaşırken biraz daha dayanağı olan şeyler konuşalım

Ya abılerım bende seneye bu motordan alcam ama polen den cıkmıs neden bılıp bılmeden yorum yapıyımkı allah kısmet ederse buyuk bı ıhtımalle bu motordan alcam benı burdakı herkes tanır!!!

Motosikleti
    şimdi canım benım öle bı kelıme yok bır kere benı burdakı herkez tanır dıye ne yanı bu şimdi, neyi kanıtlamak ıstıyorsun? onları gec bır kere.

sen arayıpta adanayı konustunmu ordakı vesıle hanım ıle yada bır baskası ıle cnm ? konusmadıysan kulaktan duyma ıle gelme buraya emı.

uakrep saol kardesım tsk ederım.ben adana ıle görustum daha doğrusu bırkaç defa parca sıparısı yaptım ellerınde vardı haa ama sormadım bu motorların uretımı kalktımı yedek parca yeterı kadar varmı dıye.

seneye hangı zamanlarda alıcaksın eyer daha alıcagına cok varsa sımdıden bu panık ne gıt baska motor al o zaman tereddutlerın varsa

ayrıca kawasakı topiğinde seneye er 5 alıcam demısın cnm benım senın ehlıyetın varmı daha ??

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar far ampulu 35 w mı 55 w ?
    selam arkadaşlar gece kardeş bende 250 gs var far gerçekten çok zayıftı.geceleri eve dönerken karanlıkda gidiyordum bir ara dedim tavuk karasımıyım yav sonra osramın h4 all season ampulünü aldım praktikerden oradaki arkadaşda motorcuymuş abi beyaz alma görüntüsü hoş ama aydınlatması okadar iyi degildedi bende sarısından aldım 55w endişeliydim aküye bir zarar verirmi diye bişey olmadı aydınlatma korkunç karanlık yolda karşıdan gelenler selektör yapıyor uzunu kapat diye ama bende kısalar yanıyor ama fazla akım çekdigi bir gerçek motoru 3-4 gün yatırsam akü bitiyor onun dışında bir sorun yok yanlız montaj yapabilmen için oto elektirikçiden üç bacaklı bir duy alman lazım kolay gelsin
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

ABim kavasakıye gucum yeterse ala ıhtımaluım %40 ama buyuk bı coqunlukla bunu alcam sen benı asıl yanlıs anlamısın tamm ozur sustum sen yanlıs anlamısın benı ama %60 bunu alcam

Haklısın abı ozur sutum

Motosikleti
    ilahi crayzboyone neyse

zonta saol dostum ben h4 aldım ama olmadı daha doğrusu ustam dedı yuvası bunlar değil diye bende tahmin edıyordum zaten kkorktugum basıma geldı hımm bak o söyledıgın cok iyi oldu yok ben aküyü değiştirdim 9 amp. aldım cok fazla etkıleyecegını sanmıyorum.sadece 3 bacaklı duymu alıcam başka bırsey ? hemen alayım o zaman kardeş bırde montajı sağlam oldumu yanı oynama fln varmı duy yerınde fln ?

gece abı senın zealsun nasıl guzelmı???? ıstedıgın zaman 100-110 gorumuo ? bana sadece olazım

Motosikleti
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gece abı senın zealsun nasıl guzelmı???? ıstedıgın zaman 100-110 gorumuo ? bana sadece olazım

vala benım zealsunum guzel cok şükür memnunum plaka ıptalı yaptım sımdı arkaya yenı sınyaller takıcam artı elcık taktım ön camurlugu ve egsozu sıyaha boyadım

evet cnm ıstedgım zaman 100-110 ve 120 ye kadar cıkabılıyorum sonrası bıraz yavas yavas gelıyor duz yolda 130 a kadar cıkıyro benım alet yokus assaga 140

oh oh massalah abı bızı artık bırgun gezdırsın hehehe :D

Motosikleti
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oh oh massalah abı bızı artık bırgun gezdırsın hehehe :D
    bilmem belki

eheheheeheeh canın nasıl ısterse abı hehehehe :D tabı bende saka yapıom daha tanımadıgın kardesını ne dıye gezddırcenkı hehe :D

Motosikleti
    GT 250RR
    ilahi crayzboyone neyse

zonta saol dostum ben h4 aldım ama olmadı daha doğrusu ustam dedı yuvası bunlar değil diye bende tahmin edıyordum zaten kkorktugum basıma geldı hımm bak o söyledıgın cok iyi oldu yok ben aküyü değiştirdim 9 amp. aldım cok fazla etkıleyecegını sanmıyorum.sadece 3 bacaklı duymu alıcam başka bırsey ? hemen alayım o zaman kardeş bırde montajı sağlam oldumu yanı oynama fln varmı duy yerınde fln ?
    gece montajda sorun yok far tasının arkasında yuvarlak bir lastik tampon var onu gericek yav bak ben sana anlatıyorum ama sende resiminden anladıgım kadarıyla iri yarı bir adamsın tahminimce kafa granajı açmadan elin oraya girmiyecek ama bir dene olmazsa kafa granajı sökersin.dedigim gibi h4 osramda 3 tane soket bacak vardı benim aldıgımda bizim motordaki yuvarlak ampul duyu oldugu için takamazsın.oto elektrikçilerde var 2 ytl falan kablolarıda baya uzun dedigim lastik tamponu geri çekince ampulu tutan tırnaklı bir aparat var onu yavaşca çıkarıyorsun h4 takıp aparatı oturt ve yavaşca sık işlem tamam.ha birde hatırlatma yapayım piyasada 3-4 ytl ye h4 ampuller var onlardan alma sakın bir kasisden yada bir rogar kapagından sert geçersen patlıyorlar arkadaş benimle dalga geçmişti ampule okadar para verilirmi diye bende ona çok güldüm yoldan bana tel açıp ampul isteyince eger ustaya yaptırıcaksan sen işini garantiye al birde far rölesi taktır ben aldım ama fırsatım olmadı takmaya 9 ytl falan h4 ün çektigi akımı dengelemek için fazla yük binmesin diye hadi kolay gelsin

gece birde istersen fazla zorlama motoru 120 km/h iyidir bu motor için 10 km/h için ne kendini üz nede bizi ben çok mecbur kalmazsam yada gittigim yol çok rahat degilse 100 km/h üstüne çıkmıyorum.sen hazır bukadar hevesliyken birde lastiklere el at üstündeki lastikler çok sert ve ıslak zeminde korkunçlar.etrafımda kaza yapan arkadaşlarımın hemen hemen hepsi lastik kayması yüzünden kaza yapıyorlar ben prelli sport demon aldım arkayı 150 önü 120 yaptım canavar gibi oldu valla yol tutuşundaki farkı hissedince insana güven geliyor
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    HIMMM cok saol kardeşim anlatman cok makbule geçti bu işi ben değilde ustama yaptırıcam konustum zaten 2 saat sonra gıdıcem kendısınde varmıs zaten h4 ıcın 3 bacaklı senın bu yazdıklarınıda not alıcam merak etme öle gıdıcem far rölesi benımde aklımdaydı şimdi gaz vermıs oldun bana ondanda alırım belkı

fakat ben bı dukkandan aldım gecen h4 osram 5 ytl ye şimdi sen dıyorsunkı cabuk patlıyor hımm gercı ustamdakı h4 ü takcıaktık bızde kutunun ustunde xenon fln yazıyordu hatta beyaz ampül baktım ınceledım fln o gun kelıtelı guzel bırseye benzıyordu neyse. pekı senın aldıgın h4 ne kadar yada nerden aldın ? evet bıraz ırıyımdır sölemesı ayıp

Motosikleti
    GT 250RR
    HIMMM cok saol kardeşim anlatman cok makbule geçti bu işi ben değilde ustama yaptırıcam konustum zaten 2 saat sonra gıdıcem kendısınde varmıs zaten h4 ıcın 3 bacaklı senın bu yazdıklarınıda not alıcam merak etme öle gıdıcem far rölesi benımde aklımdaydı şimdi gaz vermıs oldun bana ondanda alırım belkı

fakat ben bı dukkandan aldım gecen h4 osram 5 ytl ye şimdi sen dıyorsunkı cabuk patlıyor hımm gercı ustamdakı h4 ü takcıaktık bızde kutunun ustunde xenon fln yazıyordu hatta beyaz ampül baktım ınceledım fln o gun kelıtelı guzel bırseye benzıyordu neyse. pekı senın aldıgın h4 ne kadar yada nerden aldın ? evet bıraz ırıyımdır sölemesı ayıp
    yav gece valla tam hatırlamıyorum kaça aldıgımı ama14-16 ytl gibiydi galiba çünkü burada birçok kurye arkadaş çok para vermişsin demişti.osram ve narva orjinal alman malı kaliteliler şimdi aralarındaki fark nedersen benim aldıgım ampulün ambalajında all season yazıyordu yani 4 mevsimlik miş ve kışın yagmurlu ve sisli havalarda ışıgın rengi degişiyormuş diger ampulden % 30 fazla ışık verdigini yazıyordu.ha birde üzerinde xenon yazmasına bakma sadece beyaz ışık veriyor senin dedigin ampul cam kısmı mavi boyalı degilmi işte onun görüntüsü güzel ama karşıdan araba geldimi ışık kaybolup gidiyor.xenon kitler çok farklı bir sistem zaten 250 euro gibi fiyatları var.degiştirmişken parklambasını da degiştir mavi falan yap beyaz ışıkla çok güzel görüntü veriyor ha birde patlayanları var biliyormusun çok güzel oluyo . son bişey far tasına çok dikkat edin sol ve sag taraftan iki vidayla kafa granajına takılıyor ve parça sert plastik benim dangalak bilader vidayı sonuna kadar sıkınca vidanın baglı oldugu plastik dudagı çatlatmıştı japon yapıştırıcıyla sabitlemiştim kolay gelsin
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    zonta kardeş cok tsk ederım yardımlarım ıcın.ben bu sabah servıse gıttım 3 bacaklı duyu taktık cok sukur ustamın ampulunu taktık h4 beyaz markası bılınmemıs bırseydı ama neyse guzelde oldu hatta park ampulude beyaz led taktık o guzel oldu ondan sonra cıktım fln karsıya gıttım geldım bı motoru stopladım bı ara aa oda ne bı baktım marş basmıyor anladımkı h4 bıtırıyor abı akuyu 55w bizde vurdurduk motoru sımdı yaırn aksam far role takılcak o zamana kadar vurdur allah vurdur

gecmıs olsun abı vurdu allah vurdur dedıgın gıbı :D

Motosikleti
    GT 250RR
    selam gece yav bir gariplik var ama bu işte karşıya falan gitmişsin yani en az 25-30 km yapmışsındır normalde akünün şarj olması lazımdı aküyüde yeni aldım diyosun valla ters bi durum.akün şar tutmuyormu acaba.benim motoru bazen 3-4 gün binemedigim oluyor ozaman hava çok soguk degilse bir iki marşda çalıştırabildimmi tamam yoksa 3-4 cü marşda gösterge ışıkları falan bile kararıyor.bende aküyü degiştirecektim ama artık vazgeçtim akü şarj cihazı alacam.aküyle aynı para nasıl olsa benim motorda marş koluda yok vurdurmayada kıyamadım.sen bir aküyü test ettir kolay gelsin
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler