Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda nt700deauville
    eğer satmasaydım bende tıger takacaktım kısmet olmadı bende çok araştırdım ve en uygun tıger egsoz canlı dinledik sesini arkadşın motorunda hoş çıkıyor ses

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı BERGX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese slmlar forumda ılk mesajım ben : BERG 25 Yaş/ 1.90 /85kılo sörf ve amerıkan futbolu suanda yaptıgım takımda oldugum sporlar kıbrıstayım

oncelıkle ılk vıteslı motosikletimi almak istiyorum bircok alternatıf ıcınde ( 5 mılyar butce)

honda cbr125: kucuk bısıklet gıbı dedıler (ama kalıtelı motor uzun omurlu dayanıklı servıs parca sorunu olmayan sorun cıkarmayan motor old. da bılıyorum)

yamaha yzf-r125(tipi en cok hosuma gıde model)
    sıfırı 8mılyar cıvarı pahalı

,,,,ybr nın tıpı hosuma gıtmedı

hysoung 250r tıpı ve ozellıklerı hosuma gıden ama onunda sıfırı 8mılyar o da pahalı

dolayısıyla zealsun 250gs yı dusunuyorum

ancak bugun adana merkez polen i ve Istanbul MERSIN bayılerını aradım ancak ellerınde ZS 250 GS BULUNMADIGINI GELIP GELMIYECEGININDE belırsız oldugunu sankı agızbırlıgı yapmıscasına soyledıler

benım bılmek ıstedıgım tam buldum bu modelı alıcamdedıgım anda acaba ZS 250 GS Turkıye ye daha gelmıyecekmı fırma ıle ılgılı sorunmu var ?? neden kımse elbette gelıcek bız bu urunu satıp adımızı daha cok duyurucagız demıyor yanı bu bılmezlık neden

ben sımdı bunlara guvenıp nasıl alıyım hadı buldum bıyerden dıyelım sıfırını asıl onemlı olan zaten satıs sonrası servıstır parca bakım herturlu sorunda bnmle ılgılenıcek telefonla actıgımda bu modelle ılgılı yrdm alabılecegım bırılerını bulmakta bnm ıcın onemlıdır

ZS 250 GS nın neden stoklarda olmadıgını fırması dahi bılmıyor nasıl guvenebılırım sımdı ben bunlara bunun hakkında bılgısı olanlardan yanıt beklıyorum

ayrıca bu konu baslıgında bı arkadas mavı ZS 250 GS nın yanlarına grenaj yaptırmıs

resmen 10lıralık makıne 50 lıralık gıbı durmus cok begendım polen motorun servısınde grenaj yapıyorlarmı ya da yanlara kendı ıstedıgım stılde renkte secme olanagı varmı neye gore nasıl getırtıp yapılıyor bu yan grenajlar sag sol grenaj toplam 150 cıvarı old. duymustum

ayrıca ZS 250 GS nın sesını duydum resmemn scooter bıle bundan daha ıyı ses cıkarır şaka gıbı bır ekzos sesı var şayet yukarıda yazdıgım sorunları kafamda cevaplarda alırsam ekzos şart bu alete

tekerlerın cok kaydıgınıda duydum ZS 250 GS nın tekerde lazım olucak galıba ha bırde aku sorunu var dıyor kullananlar 12.5 lık bıde aku

yanı tum bunlara deger mı zealsun 250 gs tum bu bılınmezlıkler ıcınde secenegımde yok arkadslar boyutlarım bıraz agır ve kaslı bır motosıklete gore yanı secenek cok az bana gore (5 mılyar butce) tavsıye veya sorulara yanıtlar verırsenızz sevırım

bırde nette zealsun resımlerı paylasımları cok cok az yok gıbı neden?? zongshen ,diyede gecıyor bu zongshen dıye arttıgımda bıraz daha cok sey buluyorum bu da merak konusu...

anlıyacagınız ZS 250 GS almayı dusunuyorum sıfır ,,en kotu ıhtımal hysoung250(2.el) ama sıfır tercıhım onde

aldıgımda ılk 1 ayda dıkkat etmem gerekenler nelerdır en basıt ne gıbı sorunlar cıkabılır püf noktaları varmıdır bunlarıda bılmek ısterım dogrusu

biraz daha resim

buda hepımızın bıldıgı 200gs modeli:

[[cevaplar ıcın sımdıden tskler arkdslar bu konunun daha aktıf paylasımcı (resım video bılgı vss) olmasını da ısterım dogrusu....]]
    bi umut belkı bıraz tavsıye yorum alabılırım dıye alıntı yaptım umarım bırılerı yrmcı olur ılk vıteslı motosıkletımı almamda.....

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    138 sayfa yazı var arkadaşım istersen oku en başlardan

motorsikletin satın almayı düşünen arkadaşların haricinde birazda motorsikletin sorunlarını ve çözüm yollarını konuşsanız bence daha iyi olur alacak arkadaşlara reklam olsun diye sölemiyorum bu fiyata böyle görüntüsü olan bir motor bulamazsınız servis 5 para etmez tamam ama parçaları ucuz örneğin göstergesi komple 60 ytl hondanın gösterge fiyatını bilmiyorum yaklaşık 480 km yol yaptım (eski motorumla kalkış ve hız yarışlarıda yaptım yani performanslı kullandım) depoyu boşalttım ne yakmış diye açıkçası çok fazla yakıt tüketmesinden korkuyordum beklediğim gibi çıkmadı depodan 5 lt yakıt çıktı demek ki 15 lt. yakmış buda demek oluyor ki 100 km 3.1 lt. bence çin malına göre ve bu ağırlığa göre genelde motoru 2 kişi kullandıpımda hesaba katılırsa ekonomik olduğu görülür honda almadığıma pişman değilim birde şu var 3 milyarlık motordan ne bekleyeceksin ki beni şu an için fazlasıyla performansıyla tatmin etti arka disk fren pompasının contası arızalanmıştı servis hiç yardımcı olmadı ilgilenmedi kendim açtım contayı değiştim hidrolik yağını koydum oldu motor ucuz olursa bazı işleri korkmadan kendinizde yapabilirsiniz bence

anlayan arkadaşlardan bana sibop ayarının nasıl yapılabileceği konusunda bilgi verebilecek olan varsa sevinirim çünkü eski motorumdan iyi biliyorum sibop açıkken motor fazla yakıt tüketir ve ses yapar bunun da siboblarını kendim ayarlamak istiyorum

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    arkadaşlar motorumu satıyorum.öncelikle sizie bildirmek istedim bu siteden almak isteyen olursa sevinirim.motor 10.500 kmde lastikler pirelli sport demon larla degiştirdim 5.000 de falan karbürator ve gösterge panelinide degiştirdim.ve birer tanede yedek olarak verecegim.şimdi bunları neden degiştirdigimi merak edenler için yazıyorum.gösterge panelinde devir saatinin lambası biraz sönük gibiydi çok sevgili .... servisimdeki usta ampulu degiştirirken üst plastik kaplamayı çatlattı.neyse dedik olur böyle şeyler yenisini istedik geldi usta taktı bu seferde motorun km siyle oynamışgeriye almış niye diye sordum motorun çok temiz satarken yüksek fiyat çekersin dedi!!!!!!!!!! km saati 10.000 den sonra kendi kendine sfırlandı yani 1 km den başladı.gösterge panelini degiştirme sebebim budur karbüratöre gelince birader benzin katkısı koymuş motora şu arabalara koyulanlardan tabi kutusunda 50 ltre benzin için diyor bizim mübarek yarım depo benzine katmış söylemedide motorun rölantisi degişti cikle açık ken devir düşüyor cikleyi kapatınca tam tersi yine sevgili servisimiz rölantiyle oynadı sıktı olmadı açtı olmadı hava filtresini temizledik olmadı karbüratörde pislik var temizleyecem dedi temizledikden sonra iyice sapıttı karbürator sonrada bu bozuk yenisini isteyelim dedibu arada bu parçalar adanadan bir daha geldi bir karışıklık olmuş yeniden yollamışlarhyosung gt650r yada fazer almayı düşünüyorum anlayacagınız motoru satmamın sebebi servislerdir.motordan çokda anlamıyorum ama şerefsiz insanı hemen tanırım. ilgilenen olursa sahibinden.com a da ilan bıraktım arayan arkadaşlar niye ucuza satıyorsun motorda bir sorunmu var diye soruyorlar .motorda bir sorun yok yanlız motordan anlayan insanın kullanması lazım 3 aylık scootercilerin degil ilanın linkini vereyim görüşmek üzere http://www.sahibinden.com/zealsun_25...XQQdisplayitem
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    ramzey125.zealsungs200.. s&t gt250r

aynı dertten muzdarip

arkadaşlar bende gs 200 kulanıcısıyım..yaklaşık 6 ay oldu.ben mardinde oturuyorum ve motoru iskenderundan aldım.ilk hafta heves ettim.140 kmlik bi yola çıktım 6 bin devri geçmedim dönüşte direkt servise tabi. tamam kabul ediyorum motoru dışardan aldım ve arızası vardı. ama ya servis anlayışı hepinizin bildiği gibi parçalar garantiden işçilik benden peki soruyorum size yağ pompası üt kapak taşlama ve yağ değişimi için 235 ytl çok değilmi veee tam 48 gün.servisim mardin kızıltepe nusret usta...adam zealsun kanuni mondial ne varsa hepsinin servisini almış mardinin ilçesi küçük yer demeyin türkiyenin 4.cü büyük ilçesi düz yer ve motor dolu .neyse konuyu dağıtmayalım.sözde tanıdık yer 300 ytlden 235 düşürdük işçiliği.verdik parayı aldık mooru iki gün sonra subablardan ses geliyor.bariz şak şak bağırıyor.servise gidiyorum adam bana diyor bu ses normal ee diyorum üst kapak yağ sızdırıyor.diyor yapacağım bişi yok ben orjinal conta takmışım.yani anlayacağınız verdiğm 235 ytl ye değil sorunun halolmaması canımı sıktı ben ne yaptım tavsiye üzerine başka bi motorcuya gittim motoru açtım subab millerinden biri aşınmış bide piyano gitmiş ben poleni aradım dedimki servisinizin durumu böyle ben bu motoru yakar oservise göndermem diye siz ban piyano takımı subab mili gönderin dedim.adamlar piyanoyu 15 ytlye subab mili ve conta takımını ücretsiz gönderdiler ben otuz lira işçilik parası verip motoru ayağa kaldırdım ve bir aydır sorunsuz biniyorum..ilk defa bu forumda yazıyorum ama altı aydır takip ediyorum..çok uzun oldu galiba ama bunu sizinle paylaşmam gerkiyordu.. son bişey ya arkadaşlar birleşelim bişiler yapalım şuna bi grenaj döktürelim eğer bişiler olursa ben varım...

benim motor 5000 km de ve satın aldığım arkadaş iyi bakmış motora fakat düzenli olarak servise götürmemiş bu sebeple garanti belgesi boş kalmış ben bir şekilde serviste eksik olan bölümleri bir kaç ytl verip doldurtmayı yani motoru garanti kapsamına sokmayı deneyecem parçaların maliyetini öyle yaparsam servis karşılarmı km felan arızalı çalışıyor ama 100 km geçmiyor çok titriyor gerçi almayı düşünüyorum şu anda adanadayım 60 ytl diyolar siz ne dersiniz zonta kardeş motorunda değiştiğin yani kalite olarak taktırdığın parçaların neler olduğunu yazsan maliyetleri ile birlikte sevinirim

motor şu anda niğdede ,niğdede servislerin maşallahı var gerçi diğer motorsikletlerin serviside çok kötü ve adamı kandırıyorlar 1 sene önce kanuninin servisinde 30 ytlye sibop ayarı yaptırdım cimri değilim ama göz göre göre kandırılmayıda sevmem o yüzden bilgisi olan varsa motor konusunda ve biraz tamir konusunda bilgi verirse sevinirim motorum şu an sorunsuz çalışıyor bu arada yağ konusunda sorum olacak castrol mağnetik kullanan varmı motorda ben koymayı düşünüyorum zararı olurmu eski motoruma kaydırıcı koymuştum çok faydalı oldu fakat bir müddet sonra debrej balatası kaçırmaya başladı magnetictede o özellik var bilgi verirseniz sevinirim

Motosikleti
    arkadaşlar ya şu grenaj olayına bi çare bulak iyi olur.valla yoksa bu ara hyosoung bakıyorum 250 liliğin görüntüsü fena değil.ama grenaj ayarlarsam ilk göz ağrım gs 200 kullanmaya devam bu arada çamurluğu düşünmeden kesin hatta ben komple çıkardım altına saçtan çamurluk kestrdim bildiğimiz su depolarının sacından.ayrıca arka amirtösörün altındaki demiri çıkartıp daha uzun bi parça yaptırdım kuyruğunu istediğiniz kadar yükselte bilirsiniz.gerçi arkadaşlar bir kaç santimlik başka bi yöntem söylediler ama ben yaptım öle kaldı..ayrıca artık biraz teknik konularda bilgi paylaşımı yapalım mesela diskleri nasıl temizleyebiliriz? anladık servisler dandik ama emin olun bazen bazı sorunları kendimizde halledebiliriz.motor tekleme yapıyordu gittim karbüratör arızalı değişmesi gerek dedi açtım kompresörle hava bastım bujiyi değiştirdim motor saat gibi çalışıyo artık.. herkese selam ne yapalım gönül isterdiki 600 cc dört silindir yamahası hondası kawasakiye bnelim ama malum bütçe meselesi idare edecez artık...

Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı ramazan_gulmus01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor 5000 km de ve satın aldığım arkadaş iyi bakmış motora fakat düzenli olarak servise götürmemiş bu sebeple garanti belgesi boş kalmış ben bir şekilde serviste eksik olan bölümleri bir kaç ytl verip doldurtmayı yani motoru garanti kapsamına sokmayı deneyecem parçaların maliyetini öyle yaparsam servis karşılarmı km felan arızalı çalışıyor ama 100 km geçmiyor çok titriyor gerçi almayı düşünüyorum şu anda adanadayım 60 ytl diyolar siz ne dersiniz zonta kardeş motorunda değiştiğin yani kalite olarak taktırdığın parçaların neler olduğunu yazsan maliyetleri ile birlikte sevinirim

motor şu anda niğdede ,niğdede servislerin maşallahı var gerçi diğer motorsikletlerin serviside çok kötü ve adamı kandırıyorlar 1 sene önce kanuninin servisinde 30 ytlye sibop ayarı yaptırdım cimri değilim ama göz göre göre kandırılmayıda sevmem o yüzden bilgisi olan varsa motor konusunda ve biraz tamir konusunda bilgi verirse sevinirim motorum şu an sorunsuz çalışıyor bu arada yağ konusunda sorum olacak castrol mağnetik kullanan varmı motorda ben koymayı düşünüyorum zararı olurmu eski motoruma kaydırıcı koymuştum çok faydalı oldu fakat bir müddet sonra debrej balatası kaçırmaya başladı magnetictede o özellik var bilgi verirseniz sevinirim
    merhaba arkadaşım benimki 250 gs oldugu için parça fiyatları farklı olabilir zaten bende orjinal yedek parça kullandım.yamaha nın gösterge panelini takacaktım çıkmasına 400 tl çektiler vaz geçtim.yaga gelince magnatec sakın koyma o yag arabalar için 10w 40 olmasına bakma hele yag katkısı falan hiç koyma devriyaj kaçırıyor.castrol ün 4t racing 10 w40 yagını kullan o olmazsa mobil olur shell olur ama hangisi olursa olsun mutlaka 4t olmalı
    copy-x arkadaşın dedigi gibi motor güzel ama motorun dilinden anlayan usta yok paranla rezil oluyorsun.bu yüzden deneme yanılma yöntemiyle yapmak en iyisi bozulursada bozulsun anasını satiyim.bu arada fren disklerini tornada temizliyorlar.granaj işi kalıp falan çok pahallıya çıkıyor istanbulda bu iş olsa olsa adana antep taraflarında yapılabilir belki ucuza.birde fiberden yapılırsa enaz 5-6 kg yük getirecektir motora plastikten yapılsa çok daha iyi olurdu.birde sogutmada sorun çıkarabilir.bence ugraşmaya degmez.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zonta abı senle bı msnde konusalım ıstersen bı msn yazarsan suraya yada selcuk_yuzer@hot.... eklersın abı. Benı bılıyorsunuz zaten tanıyorsunuz kardesıne gıdırse motorun belkı anlasırsak alalım abı.

zonta adanada motorcuya 2 hafta önce abim sormuştu göstergeyi 60ytl demişlerdi şimdi bugün ben sordum 100 ytl diyorlar eğer hemen bozlacaksa hiç almıyayım senin 250 liğin göstergesinden kanuninin race 200 göstergeside aynı gibime geldi bir bilgin varmı bu konuda

arkadaşlar herkese selam bende zs 250 gs var çok memnunum iki yıldır biniyorum çokda az yakıyor bence sürat konusunda yanılıyorsunuz arkadaşlarımda kanuni raceler var onlar 135 le gidiyor ben 90 la onları geçiyorum her motoru kadranı faklı olabiliyo

Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı ramazan_gulmus01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zonta adanada motorcuya 2 hafta önce abim sormuştu göstergeyi 60ytl demişlerdi şimdi bugün ben sordum 100 ytl diyorlar eğer hemen bozlacaksa hiç almıyayım senin 250 liğin göstergesinden kanuninin race 200 göstergeside aynı gibime geldi bir bilgin varmı bu konuda
    ramazan valla banada 150 çektiler ben kanuni racerinkine baktım dışarıdan aynı gibi görünüyor ama arkasındaki giriş çıkışlarda devrelerde farklılıklar var bukonuda sana kesin bişey diyemem.sanırım bozulan gösterge paneli degil alt kilometre okuyucusu bozuluyor.bende yeni farkettim kilometre kablosu çıkmak üzereydi neredeyse kablonun agzı ve okuyucunun girişi bozulmuş olabilir seninde sen birde oraya bak olmazsa hızını bir arabayla test et ben öyle yaptım son zamanlarda benimkide 100-105 km/h geçmiyordu passatla yaptıgım ölçümde göstergem 105 km/h dayken passat 124 km/h gösteriyordu.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti

kesin arabayla ölçmek lazım

ya arkadaşlar bu kadran olayı bayağı kafama takıldı benim gösterge 90 gösteriyo ama önümde araba maraba kalmıyor.hatta dedim göstergeyi açıp kadranın üstüne photoshopla yeni kadran yapayım şöle 220 km falan ama zonta arkadaşımın dediği ni muhakak yapıp tes edecem arabayla herkese kazasız günler...

bu aralar pek kimse yazmıyor gerçi benimde elime köydeki işlerden dolayı pek bilgisayar geçmiyor motorsikletin motorunu şöyle boş vaktimde bayağı inceledim 125lik kanuniye göre (tabi eski modeli 98 model olanı ) motorun gövdeye bağlantı yerlerine hiç titreşimi azaltacak conta keçe veya buna benzeri birşeyler koymamışlar gerçi yeni çıkan motorların çoğunda yok dikkat ediyorum bence bunun yapılması lazım hatta ben düşünmüyor değilim ama korkuyorum motoru gövdeden ayırıp musluk contasından biraz daha sert lastik gibi benzeri şeyler koyulsa eminim çok daha güzel olur birisi yapmış ramzeye bu sitede yazıyordu

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    ''İSTANBUL'da olması Lazım''...

ARKADAŞLAR BANA ''ZEALSUN, WİNNER zs 200'' ARKA JANT LAZIM,

ÇIKMA VEYA SIFIR OLABİLİR,

NEREDEN VE KAÇA BULABILIRIM,

BİLGİ VEREBİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM...

Şimdiden TeşekkürleRR...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    adanada polen motoru ara istersen. ellerinde yedek parça kesinlikle olmalı. hatta forumda aratırsan sanırım servis müdürünün cep nosu bile olacaktı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mirage YY150 T1 (düldülümü geri aldım)
    millet herkese selamlar öncelikle.. Edirne'deyim ve bir arkadaş Türkiye distrübütörünü bile telefonla aramasına rağmen aracın krankına ulaşamamış..
    sizin bildiğiniz biyer var mı? ya da ona uyan başka krank var mı?
    bilgisi olan lütfen acilen özelden ulaşabilir mi?

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    süper motorda şekil olarak kullandımda çok rahat özellikleri fazla motorun ama çok arıza yapıyor parçalarıda yok fabrikasıda battı
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

pls yardım :(

merhabalar ben yeniyim arkadaşlar sizlerin arasına katılmak istiyorum
    racinq model almayı düşünüyorum malüm ögrenciyim ne almamı önerirsiniz makul fiyat olsun Kanuni / MZ Racer 200 // yada zeaulsan 200 yada sizin önerdiginiz bir şey birde az yaksın az yaksın derken ideal olsun,hıza gerek yoq benim için tipi de hoş olsun kafii nese şimdiden teşekürler herkese selamlar ))))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler