Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Eyvallah hocam sağol .şimdilik başka problem yok zevkliymiş hee piaggio yu kullanması.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sebastian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nexus500'den gsr600'e terfi etmişti bws100'e düştü
    Alıntı c@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa ben sana ne demiştim alişan en son genc motoya git dedim ahh be azcık söz dinle ticaret yapa yapa sarraf olduk bizde kanka nededim sana 1 kere gittim hiç hoşuma gitmedi gözüm hiç tutmadı dedim çünkü işcilik sıfır hala hula paldır kuldur canta takıorlardı kymco marka bir motor sıfır ama 3 çizik vadır motora az kibar olun bea bişi soruyorsun adam 2 bilinmeyenli denklem çözüyor
    nereye gidicez olum ya. al birini vur ötekine. en son kendimiz açıcaz bir motorcu. kendimiz tamir edicez.
    söyle şöyle adam gibi iş yapan bir yer, bir de oraya gidip şansımızı deneyelim.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Kadıköy Ziverbeyde'de Menderes usta var ona bi uğrayın eli hafif ve özenerek yapıyor bu işi.

Motosikleti
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadıköy Ziverbeyde'de Menderes usta var ona bi uğrayın eli hafif ve özenerek yapıyor bu işi.
    http://www.rsvmoto.com/menderes.htm
    bu mudur menderes usta ve adresi falan da doğru mudur?

Sizce hangisini almalıyım nedneleri ile birlikte yardımınızı bekliyorum?

Arkadaşlar bende ,ilk defa motor almak istiyorum ama LX 150 ile Bevrly arasında kararsız kaldım? Tabi sizlerin başka tavsiyeleriniz olursa onuda dikkate alırım. Ancak İtalyandan başka bir şey düşün müyorum?

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Alıntı snnkrky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende ,ilk defa motor almak istiyorum ama LX 150 ile Bevrly arasında kararsız kaldım? Tabi sizlerin başka tavsiyeleriniz olursa onuda dikkate alırım. Ancak İtalyandan başka bir şey düşün müyorum?
    Uzun yol yapacaksan Beverly 250 ie modeli yok şehir dışına pek çıkmam dersen LX 150 ..Beverly tekerlek çapı daha büyük olduğu için ufak tümsek çukurda rahatsızlık vermez..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Alıntı sebastian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.rsvmoto.com/menderes.htm
    bu mudur menderes usta ve adresi falan da doğru mudur?
    Ta kendisidir , alternatif tamirci aramana gerek yok gittiğinde göreceksin.

Motosikleti
    Alıntı snnkrky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer aralara derelere giriceksen lx al derim, beverly'ye göre daha küçük.
    lx de beverly'nin yerini tutmaz be, ben de beverly al derim. enjeksiyonlu.

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ta kendisidir , alternatif tamirci aramana gerek yok gittiğinde göreceksin.
    sağol, anladığım kadarıyla bu mekanik ustası. benim sorunum janttan. maslak sanayiye gittim kimse istemedi uğraşmayı. motosiklet jantını gören tırsıyo. jantın düzelmesi lazım.

Merhaba arkadaşlar...
    Ben düşük bütçeli (en fazla 3000 TL) scooter almak istiyorum araştırdığım kadarıyla piaggio ve honda 100cc motorlar için ikinci elinide temiz bulursam almak istiyorum fakat siz kullanıcalara sormak istiyorum.

100cc lik bir motor ile yokuşda dur kalk olarak sorun yaşarmıyım? Yada ivmelendikten sonra yokuşu çıkarken çekişten ne kadar kayıp yaşarım?
    Eşimle birlikte binicek olursam bu soruları hiç sormamam mı gerekir? =o)

birde hız yapıcağımdan değil ama merakımdan soruyorum kaç KM maksimum hız yapabilir bu motorlar?

boyum 1.78 kilom 95...
    bir arkadaşım 150 aşağısı tercih etme dedi ama ancak bu para çin motorları hariç bunu karşılıyor sanırım... (önerilerinize açığım tabi)

Kullanım amacı hergün ortalama 40 KM yapmak olucak... ehliyetimidi bir kaç sene öncesinden aldım fakat motor almak için bi türlü fırsatım olmadı şimdiye kadar.

İlgi alakanıza çok çok teşekkür ediyorum şimdiden...

Motosikleti
    squicktr
    piagio'nun fly 100 diye bir modeli var. fiyat olarak da sölediğin fiyatlara yakın. bu motorlarda bu markanın üzerine yok. 1 numara italyan malı. aradığın bütün kriterlere de fazlasıyla uyan bir motor.
    yokuş çıkarken de vitesli motor gibi bir performans aramıcaksın tabi. çünkü kavrama olayını otomatik yapıyo. viteslide ise manuel olarak yapılıyor bu işlem. kalkışta biraz gecikme olacaktır.

Peki yakıtları nesl hemen hemen ikisi de aynı mı yakar. Ben şehir içi kullanmayı düşünüyorum? Sağa sola gezmeye giderken sadece?

Alıntı sebastian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer aralara derelere giriceksen lx al derim, beverly'ye göre daha küçük.
    lx de beverly'nin yerini tutmaz be, ben de beverly al derim. enjeksiyonlu.

sağol, anladığım kadarıyla bu mekanik ustası. benim sorunum janttan. maslak sanayiye gittim kimse istemedi uğraşmayı. motosiklet jantını gören tırsıyo. jantın düzelmesi lazım.

Motosikleti
    bu motorlar az yakıyor zaten, 4 zamanlılar. iki tane 100cc lik motoru kıyaslıcaksan da aralarında pek fark etmez yani. belki karbüratörden biraz fark eder, o da göze batacak bir fark değil. motor kaliteli, parçaları biraz pahalı ama bilgin olsun.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    @ sebastian,
    bir de aks motoyu dene istersen. kasımpaşa'da. yetkili piaggio servisi.

Teşekkürler Sebastian peki bu motorlar benim gibi bi adam üstünde iken yokuş çıkamaz şişer mi?

daha doğrusu benim merak ettiğim çin motorlarının 150 cc olanları (kanuni asya gibi) ile piaggio 100 cc motor arasında üretimde ki kaliteyle alakalı bir güç ve çekiş kıyası yapabilirmiyiz?

150cc çin mi? (kanuni asya mondial)
    100cc italyan mı? (piaggio fly100, honda activa- honda beat)

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @sebastian,
    dostum bir dahakine bir servise uğrayacağın zaman bana pm at yardımcı olacağım

Motosikleti
    squicktr
    bu motorlara bir kere para verirsin. çin malı ise habire ufak da olsa sorun çıkarır. astarı yüzünden pahalıya çıkar. hacim olarak düşünme olayı, sağlamlık ve kalite olarak düşün. tabi yine karar senin. motoru almadan önce bir kullan, test et bence beğeneceksin.

Nemrut
    dün bir uğradım aks motoya da pek beğenmedim. adamlar mı tuaf ben mi tuafım anlamadım valla. baktım ki adamlar bana uzaylı görmüş gibi bakıyor. ben de çıktım gittim. gerçi evime de çok yakın. arkadaşım da motorunu oraya götürüyor ve sölediğine göre memnunmuş. belki ben de götürürüm oraya belli olmaz.

Sj's
    ok sağol. motorun 24000 bakımına girmesine çok az kaldı. 1000km sonra gidicem servise ve sağlam işi var yani. granajların komple sökülmesini istiyorum. bütün civataları, vidaları vs. değişecek. regülatörün değişmesi gerekiyor. varyatör temizlenicek. bir de yağ, yağ filtresi hava filtresi değişecek. bir de periyodik kontrolleri falan. bunlar için fercoya götürsemmi diye düşünüyorum. veya sen nereye götürüyosun. tavsiye edebileceğin neresi var. yani regülatör için fercoya götürürüm tabiki de. diğer işlemler için iyi bir usta olur. boş zamanım olsa ben yapıcam ama akşam oluyo, karanlıkta olmuyo böyle şeyler. bir tek hafta sonu kalıyo, o da olmuyo işte. yoksa elimden gelir yani, o ustalardan da daha iyi yaparım. tavsiyeni bekliyorum, tekrar sağol.

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    aks motor ibo ya bırakıcan tabi kanka ben götürücem seni tanıştırıcam hemde

anadolu yakasında menderes ustadan başkasını tanımam avrupa yakasında da ibo dan başkasını tanımam ibrahim in 18 yıldır sadece yaptığı iş piaggio gilera derbi

Motosikleti
    tamam can, ne zaman gideriz o zaman. haftaya falan gidelim mi. bir bakalım, fiyat alalım. can bir de ne dicem ya film aldım ön cama çekmek için, bu saate kadar uğraştım da güzel olmadı ya içime sinmedi. sprey cam boyası nerden bulabiliriz. bütün nalburlara baktım, adamlar ilk defa duymuş gibi bakıyolar. oto aksesuarcıya sordum onda var 25 TL. ambalajına falan baktım da, özel bir ambalajı var. piyasa malı bir boya bulmam lazım, ucuz yollu.

Motosikleti
    Ybr 125
    Herkese selamlar,

Nasipse bnde aranıza katılmak uzereyim,beverly 250 almayı dusunuyorum. 2007 temizleri 7000 tl asağı degil.Acaba 3000 daha ilave edip sıfır yeni kasa mı alsam bunun tereddutunu yasıyorum.Yeni kasa sahiplerinin olumlu olumsuz gorus ve fikirlerini öğrenebilirsem cok memnun olurum.Hatta aranızda her iki kasayı da kullanmıs olan arkadaslar da olabilir muhtemelen.Bir yandan da ilk motorum olacagı için 10.000 tl fiatlara cıkmasam mı diye dusunuyorum.Boyut ve agırlık olarak beverly ile baslamakta sorunlar yasar myım?

yasım 33 ve 1.84 boy ve 92 kg dayım bilmiyorum fark eder mi,sehir içi işimden eve 4-5 km gibi mesefelerde kullanmayı dusunuyorum..

Cevap yazanlara simdiden tesekkurler.

Motosikleti
    yeni vespa GT 200, eski vespa Px 150
    bekliyoruz sizi, bu arada ben de 90 kg mım , GT 200 kullanıyorum , hiç bir problem çıkarmıyor, yer uçağı gibi bir makine, ayırdığınız bütçeye 6000-7000 gibi vespa GT 200 hatta 250 bile alabilirsiniz, 250 liliğin en belirgin farkı km göstergesinin manuelin yanısıra digital olması, handikap ise teker ebatları beverlyde GT den biraz daha büyük tekerlekler ,

4-5 km çok az , GT 200 250 likte rahat rahat yeter size, ben yaklaşık 65-70 km yapıyorum pendik- eminönü arası..

Nejat

GT 200

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler