Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fbmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gittiğim serwis yağ olarak repsolu önerdi we 20 milyona onu aldım ben. bilginiz warmı iimidir bu repsol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki burgman an400 lacivert veya sym gts 250 siyah istiyorum kararsızım :)
    slm arkadaşlar dün servise gittim km 347 ve servisteki arkadaş senin yağı değiştirelim istersen dedi bu arada servis tanıdık yani para kzanacağım diye demedi bunları bende daha erken demedimmi dedi sen beni dinle dedi kendindede hem 110 ft hemde mct var bende değiştirdim ve düşündüm bu motorları kaça mal ediyorlarki bunlara iyi yağ koysunlar iyikide değiştirmişim motorun sesi soluğu değişti bu arada yağ tavsiyesi edeyim size bu motorlar için en iyi yağ castrol gps 10/40 tır 1 lt yağ ama servisiniz gerçi bilir kitapçıkta 920 mlt diyor ama bu motor karterden yağ süzüldükten sonra en ideal yağ oranı 800 mlt dir adamlar artık işin pri olmuş 800 mlt yağı koyun sonrada ya çubuğuna isterseniz bakın tamı tamına çizgide duruyor benden tavsiye bu arada servisimdeki ustalar öyle sonra dan olan ustalar değil yıllardır bu işin içinde olan kişiler neyse sonra senin bujinede bakalım dedi baktık çıkan buji ngk ama bujinde patlama olmuş dedi sorun yok ama onuda bosch un motosikletler için özel üretilmiş piyasada kolay kolay bulamayacağınız en iyi modeli ile değiştirdim bu arada unutmadan yağın fiyatı 1 lt 20 ytl buji 10 ytl neyse fren ayarı v.s v.s tüm kontroller yapıldı ve motorun sesi soluğu kesildi saat gibi oldu yakıt düştü ilk 170 km100 km de 2,9 lt yaktı 170 347 arası kmde 0,010 ykr arttı bu bujiden dolayı oldu şimdi ise servisten çıktım depoyu fulledim 100 km yaptım ibre neredeyse hala full arakdaşlar şiddetle tavsiye ederim yağ değiştirmek için km leri 700 1000 lere gelmesini beklemeyim giden 20 ytl olsun ama motorun ömrü açısından çok önemli bu arada ses olaylarına gelecek olursan sol değil sağ helezonda ses var ama bunu kesemezseniz gerçi bu ses o kadar rahatsız edici değil yani devamlıolan bir seste değil yeni helezon takın yine aynı sey olaacak çare olarak 150 hs amortisörü ve yayı başka çarelerde var ben buldum ama uygulamadım yay ile helezon arasına kalın sprialler var pc klablolarını bir araya toplamak için bu bu iş için biçilmiş kaftan ben denedim oldu ama amortisörün o parlak görüntüsü kaybolmasın diye uygulamadım esas konu ayak marşından gelen ses onu da serviste bir kere gittim bir ayak marşı miline pul koyduk 1 adet ve gres birde orada bir mil daha var birde ona 10 luk pul ses kesildi gibi oldu ama sonra tekrar başladı ikinciye gittik ayak marşına 2 ci pulu koyduk ses kesilmesede bir nebze azaldı 3 cü pulu koyaşlım dedik oluyor kapar oturmuyor oraya kesin çare var demir pul yerine lastik pul ama onuda uydurmak yani vakit ayırıp oraya göre lastik pul bulmak gerel ama ben ona kesin ve kalıcı çözüm buldum ayaklığı yukarı oğru çekerek sıkıca çelik telle şaeye bağlayın tel kötü körüntü yapmasın diyede bir yay içinden geçirin ne ses kalıyor ne birşey süper oldu valla inanın kafam rahatladı yayda teli gizledi sanki orjinal gibi duruyor kimsede anlamyır servistekiler bile şaşırdı bu işe yani işte böyle bu arada 65 kuruş yakan diyen mengü atma lütfen bu motorların fabrika verisi 2,8 lt benzinin litresi 95 oktan 2,970 ytl çarp 100 e böl bakalım 65 ykr çıkacakmı millet amma atıyor ya işte böyle arakdaşlar bu motorlar 85 bin ile 110 arası yakıyor kullanıma göre walla birde hs rs olayı var yok rsde bu varmışta sonra hsde bu değiştirlmiş yok ölyle birşey bir kere hs ile rs aynı motorlar değil bu hs denilen motor ile asya 150 t aynı motor hs rs in yerini asla tutamaz bunu ben demiyorum bekleyip göreceğiz hs gider piaysadan rs senelerce satılır daha bayilerde hs dolu yüz<üne bakan yok gelen rs soruyor birde bu motor hakkında kesin bilgi aldım kataloglarda verilen bilgiler arada fark olsun rekabet olaylarından dolayı farklı yazılıyormuş rs 10 hp zat 10,5 hp diyorlar zatla rs aynı mal değil ama motor olarak çok az fark varmış diyen bunu yıllarını motora vermiş bu işi yapan bayi kendindede zat var ve rs le hem onun zatı yedim hemde bu gün bir zatla kapıştım adam deli oldu ikiside 150 lik ama zat agır kg olarak rs resmen dalga geçiyor fark veriyorum gideyorum yakalıyorum yan yana geliyorum hadi ben kaçtım diyorum topukluyorum zat arkamdan nal topluyor neyse arakdaşlar baya uzattık eee ne zamandır yazmıyorum ya arkadaşlar allah aşkına istanbulda anadolu yakasındaki arkadaşlar gezi yapalımya bu konuda fikirler bekliyorum hadi hoşçakalın ( BU ARADA BU MESAJI GECE 03:39 DA YAZIYORUM İMLA HATALARI İÇİN ÖZEÜR DİLERİM ARTIK ANLAYIN İŞTE :)

GPS EXTREME PROTECTION 10W/40
    YÜKSEK SICAKLIKTA MÜKEMMEL KORUMA
    ÜRÜN TANIMI
    Castrol GPS, üstün motor yağlama ve koruma özellikleri sunan, ileri teknolojili, yarı sentetik 4 zamanlı motor yağıdır. Motor ve aktarma aksamı üzerinde uzun süre sert koşullarda sürülen motosikletler için önem taşıyan dayanıklı bir koruyucu film oluşturur. Castrol GPS, motor sıcaklığındaki değişikliklere tepki vererek, ısıl ve mekanik bozulmalara karşı ekstra koruma sağlar.

Castrol GPS, yüksek sıcaklık koşullarında bile kalın bir koruyucu yağ filmi sağlar. Castrol GPS, yüksek yağ sıcaklıklarının veya mekanik kesilmenin neden olabileceği viskozite kaybına yüksek direnç gösterecek ve böylece motor ömrünü azamiye çıkaran bir koruma sağlayacak şekilde formüle edilmiştir.
    PERFORMANS SEVİYELERİ
    SAE 10W/40
    API Service SG
    KULLANILDIĞI YERLER
    Castrol GPS, tüm yüksek performanslı, çok silindirli, çok subaplı, V-ikiz, hava veya su soğutmalı, spor veya race-replica (yarış modeli benzerleri) modelleri dahil olmak üzere, tüm Japon ve Avrupa 4 zamanlı motosiklet markaları için uygundur.
    KULLANIM ÖZELLİKLERİ VE FAYDALAR
    Yüksek sıcaklıklarda çok yüksek koruma sağlar
    Isıl ve mekanik bozulmalara karşı motoru korur
    Motor ömrünü uzatan üstün yüksek hız motor koruması sağlar
    Yağ tüketiminde mükemmel kontrol sağlar
    Soğuk durumda çalıştırmayı kolaylaştırır
    Mükemmel vites değiştirme kalitesi sağlar
    Egzoz ve katalizör sistemlerini korur
    Mükemmel ıslak kavrama performansı sağlar

TDS

nightmare_in_u - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs
    arkadaşlar yağ konusunda verdiğiniz bilgiler için herkese teşekkürler.. sesi kesmenin yolu konusunda ayaklığı tutturmayı bende denedim ses gitti, ama arkaya birini alınca sol arkadan benimde ses geliyo cız cız diye. Sürekli bir ses değil 4bin devirde falan yapıyo titreşimi, hep yapmıyo. onu da bigün kurcalıcam olmazsa servise.. valla insan sorunu kendi çözünce çok zevkli oluyo

Motosikleti
    suzuki burgman an400 lacivert veya sym gts 250 siyah istiyorum kararsızım :)
    Alıntı nightmare_in_u adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar yağ konusunda verdiğiniz bilgiler için herkese teşekkürler.. sesi kesmenin yolu konusunda ayaklığı tutturmayı bende denedim ses gitti, ama arkaya birini alınca sol arkadan benimde ses geliyo cız cız diye. Sürekli bir ses değil 4bin devirde falan yapıyo titreşimi, hep yapmıyo. onu da bigün kurcalıcam olmazsa servise.. valla insan sorunu kendi çözünce çok zevkli oluyo
    slm nightmare yağ konusunda dediğim yağı kullan sonra motorundaki farkı gelip burada balladıra ballandıra anlatacağını şimdiden garanti ediyorum ikinci si ise bujinizi bosch ile değiştirin motor benzini koklamaya başlıyor depoyu fulledim şu anda tyam 100 km gittim ibre fullden yeni düştü inanamadım depoyu açtım baktım benzin dolu ses olayına gelince ayaklık sesi bağlama yoluyla hallediliyor anlattığım gibi telin üzerinede bir yay geçirince kötü görüntüde gidiyor iki kişi binince haklısın bir ses geliyor arka sağdan sanırım o ses helezaon yayı sesi ona yapacak bir çare buldum uygulamadım ama uygulayacağım yada başka çareler arayacağım acaba diyorum o yaydan daha kaliteli bir yay ve alt ve üst aynı orta kısmı biraz bombeli yaymı yaptırsak diyorum gerçi ben nadir olarak iki kişi biniyorum ama dediğin gibi cızz diye o seste hoş olmuyor bu arada çok haklısın insanın bu motorla uğraşması çok zevkli walla ben param olsa bende kaliteli maxi scoteer alırım ama inan bu kadar zevk alamam bin git olmaz arada söküp takmak insana zevk veriyor he he walla arkadaşlar ben maaşallah çok memnunum alacak olan varsa hiç düşünmesin alsın bende çok düşündüm geçen yıl amadığıma çooookkkkkk pişmanım büyük zevkkkk ya bu paraya motosiklet yoksa nerde büyük paralar verip motor almak burayı okuyan yabancılarda bir önceki sayfalarda vardı başı sorun sonu sorun diyor sana ne kardeşim biz bu sorunları yaşamak için aldık bu motorları bile bile biz sorun yaşamaktan zevk alıyoruz neyse allah kötüsünden saklasın bunlar keyfe keder sorunlar her motorda olabilecek cinsten neyse arkadaşlar lütfen herkez buluşlarını ve sorunlarını yazsın paylaşalım birileri bunlardan yararlanıp önceden önlem falan alır birde lütfen arkadaşlar görüşelim tanışalım yaz geldi nerde millet ya sahilde buluşup çay kahve içer laflarız bu konu üzerinde durualım lütfen hem yüz yüze gelip herkez motoru hakkındaki sorunlarını ve bulduğu çareleri anlatır diğerleride yararlanır bundan haydi haftaya cumartesi yada hafta içi akşam bir sahil bulıuşması düzenleleyim herkezden bu konuda fikir bekliyorum umutozturk_77@hotmail.com MSN

nightmare_in_u - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs
    inanıyorum sana yağ konusunda umutcan
    arkadaşlar 3-5gün önce 171 km'de depoyu tam doldurdum bugün 271. km'ye geldim (tam 100km) ve tekrar depoyu tam doldurdum ne kadar yaktığını öğrenmek için ve tamı tamına 6.4YTL tuttu. Yani km'de 0.65ykr daha 500 olmadı harika heralde ama bir dip not 60'ı geçmedim hiç olsun bence ona rağmen çok iyi..
    neyse iyi bakın kendinize...

ebleksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151 gitti. Cbf 150 derken Bajaj Boxer peşinde.
    arkadaslar selam yakıt konusunda 65 ykrş bencede mantıklı degil ama motoruna adeta kız arkasından daha buyuk bir aşkla baglı arkadasım 65ykş dedi sizin dediginiz gibi 60km yi kolay kolay geçmiyomuş ve uzun soluklu tatlı meyillerde boşta gidiyomuş. hemen o asıl olur demeyin eger debriyaj kavrama yapadan sadece bagımsız şanzıman gidilirse bu oluyo ben denedim. uzun soluklu bir meyilde motor 2. devirdeyken meyilin basında bırakın kendi kendine motorunuz insin. kesinlikle minumum benzin tuketimi.
    ama sakın bu sekide inerken bir anda gaz vermeyin debriyaj balatalarına zarar verebilirsiniz. benim yorumum nacizane. daha iyi bilgis olan arkadaslar bu duruma daha teknik ışık tutacaklardır..

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    arkadaslar mondialin yeni modeli 150zc yi gordunuzmu.manyakk bi motor olmus racing scooter gibi bişiy
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

[QUOTE=nightmare_in_u]arkadaşlar yağ konusunda verdiğiniz bilgiler için herkese teşekkürler.. sesi kesmenin yolu konusunda ayaklığı tutturmayı bende denedim ses gitti, ama arkaya birini alınca sol arkadan benimde ses geliyo cız cız diye. Sürekli bir ses değil 4bin devirde falan yapıyo titreşimi, hep yapmıyo. onu da bigün kurcalıcam olmazsa servise.. valla insan sorunu kendi çözünce çok zevkli oluyo [/QUOT

***** Night matur- selam kardeşim ve kardeşlşerim.
    Ses olayında motoru aldığımdan buyana bahsettim. şikayet etttim sonunda sol helozon yayının zırıltısını kendim farkettim. . 2 sefer 225 km istanbul turuyla. 300 km den 700 km Yi o zırıltının sesini dinleyerek yaptım.
    servis çiye dün bıraktım 500 bakımı için çağırdı. tüm şikayetlerimi yazıp.
    sol helozon yay hakkında bizzat sesini ön freni sıkıp biraz devirle ileri zorlamam la. servisçiye aynen dinlettim ve rapor tutturdum. irsaliye fotokopisiyle beraber. yağ bakımı için verdim.. yay hususunun garanti kapsamında aldığım günden bberi zırıltısını bir ses diye defalarca söylediğimi.
    hatırlattım gelişmeleri sonra tekrar aktarırım .izmit derincedeyim.
    183 km'le 14.0 ytl ile. 76.5ytl/km olarak . 80-90 2. istanbul turunda
    160 km'le 12,70 ytl ile 78.03ytl/km olarak. tamamladım. hız 90-100 ile.
    birde şunu söylemeliyim. bizim direksiyon maşalarının orta denge yerinde bir sürü
    kablo soketleri dağınığı var.sağa sola manevra hareketiylekabloları kastırıyor servis çiye toparlayıp yukarı alıver. bana sorun yaşatmasın ilerde dedim.sonra bakarız diye salladı.
    kastıra kastıra sonunda kablolar. koptu. şase yaparak.
    . izmitte gecenin 12.00 de farsız sinyalsiz kalakaldım.
    üstün körü salllma kablolarla. sadece 4 lülerle. 15 km de evi zor buldum.
    ** kablo soketlerini kardeşler unutmadan servisçiye yukarı emniyetli bir yere
    kelepçeletelim.. bana ders oldu.. selam ve dualarımla..

Motosikleti
    Mondial Hs150
    arkadaşlar scooter almak istiyorum 2000 ytl nin altında fiyatı olan ve önerebileceğiniz bir scooter varmı birde az yakması çok önemli mondial 151Rs modeli çok hoşuma gitti ama yakıt 100Km de 3Lt imiş bana biraz fazla geldi siz ne dersiniz, kullanan varsa gerçekte ne kadar yakıyor bu motorlar lütfen bilgi verin Herkese Teşekkürler.

Alıntı jeolog25 adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar scooter almak istiyorum 2000 ytl nin altında fiyatı olan ve önerebileceğiniz bir scooter varmı birde az yakması çok önemli mondial 151Rs modeli çok hoşuma gitti ama yakıt 100Km de 3Lt imiş bana biraz fazla geldi siz ne dersiniz, kullanan varsa gerçekte ne kadar yakıyor bu motorlar lütfen bilgi verin Herkese Teşekkürler.
    ** kardeşş biraz önce okonuda yazdım.. yeterli sanırım. daha motor ilk rodaj tamamlama aşamasında olmasına rağmen.. 75.0 ytl/km yakıyor
    diğer kardeşlerimizden önceki forumları gezersen.. daha ayrıntılı bahseden kardeşlerimize raslarsın.. 60.0 ytl/km yakanlar varddı. rs/ 151 den başka daha düşük mopetler 50cc -yada 100 cc az yakan motorlar da bulabilirsin kardeş. fakatt rs 151 üveyik kuşunun sesine ve görüntüsüne
    tutulacaksınn önceki forumları oku.. daha doğrusu.. 1. sayfada yanlış hatırlamıyorsam motorin kardeşimin motor resimlerine bir bak.. benzinini öyle düşünürsünn.. senide aramızda görmekten gurur duyarız.. selam ve dualarımla hayırlı sürüşler.. fabia interkom arkadaşlar.. nerdesinizzz.

Fabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151RS
    Selam mksar77, Selam Arkadaşlar;
    Merak etme, biz buralardayız! Aynen formu takip ediyoruz. Varsa soruları bekliyoruz. Arkadaşların takıldıkları bir konu olursa yardımcı olmak açısından. Nede olsa 4000 Km'ye yaklaştık. Bu motor konusunda oldukça tecrubemiz var yani!

selam kardeşim gece ilerliyor iyi geceler herkeze.. fabia abi.. bana yağ için adam bir 15 ytl lik birde 17 ytllilk performans yağı var dediler.. bende en iyisi olsun dedim performansı önerdiler..
    senin yağlar hakkkında güzell bilgilerini okuduum ama kusura bakma kafam almadı.performans dediği.
    iyimi.. yarı sentetik mi.. izmite yakışırmı.. bu zamanda ne güzel soru soruyorum kusura bakma.

birde abii 700 km de yağı n değişiyorr hani ufak ufak ayar vermeye başladım iki sefer istanbul 450 km yaptım bu sırada 60 70 artık duramadım kamyonlar kastırdıkça bende 90-100 zorladım biraz açılsın diye doğrumu yaptım geç de mi kaldım anlamadım.. tek bindim bu arada tabi selamlar..

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Alıntı Fabia adlı üyeden alıntı
    Selam mksar77, Selam Arkadaşlar;
    Merak etme, biz buralardayız! Aynen formu takip ediyoruz. Varsa soruları bekliyoruz. Arkadaşların takıldıkları bir konu olursa yardımcı olmak açısından. Nede olsa 4000 Km'ye yaklaştık. Bu motor konusunda oldukça tecrubemiz var yani!

Selam Fabia,

bende senin gibi 4000 geldim ve bi de 500 km de gectim. bunu da 3 ayda basardim. istanbul/ziverbeyde oturuyorum is yerim ise karsida Mecidiyeköyde. otobüs veya arba ile aslinda fazla uzak olmayan (sadece 16km) is yerime bir bucuk ila iki saat arasinda ulasabiliyordum. scooterim sayesinde 20-25 dk ya düstü bu süre
    simdiye kadar bu topikte cösümleri ile bahsedilen ufak tefek kusurlarden baska bir arizam olmadi. arkadan gelen ses, ayna, benzin pompasi ve filitre/sünger. bunlar icin harcadigim para toplam 78 YTL.
    Gelelim servis derdine: Mondial diyer ithal eden firmalardan haric servis yayginligina cok önem vermis, fakat servis kalitesine fazla özen göstermemistir. yani, mondial servisleri bol fakat cogu az bilgilidirler. avantaji fazla mesafe gitmeden uzaklarda aramadan bir servis bulman, desavantaji bunlarin cogunun ne yaptigini bilmemesi. fakat bu bilgisiz servislerinde hergün sorunlar, tamirler, motor toplayip dagitmakla ugrastigini düsünürsen kisa zaman isinde bu bilgisizliklerini gidericeklerini de tahmin edersin.
    Herk veya asyanin istanbulda 1 (bir!!!!) yetkili servisi oldugunu düsünürsen mondialin sectigi yollu takdir edersin.....
    kisacasi: verdigim paraya, aldigim zevke INANAMIYORUM! helal olsun derim bu cinlilere , keske biz lerde böyle motor yapip satabilseydik.
    yaww ben ne yaziyorum??? pardon arkadaslar isteyim ve dalmis gidiyorum
    all you need is love

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    selam arkadaşlar
    bugün 55km hiç durmadan yol yaptım ama bide ne göreyim egzozu tutan iki kelepçeden biri kırılmış hemen servise gittim yedeği yokmuş sanayide oksijen kaynağı ile kaynattır dediler..
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Alıntı kozmiktohum adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar
    bugün 55km hiç durmadan yol yaptım ama bide ne göreyim egzozu tutan iki kelepçeden biri kırılmış hemen servise gittim yedeği yokmuş sanayide oksijen kaynağı ile kaynattır dediler..

hangi servis bu? sen hangi sehirden katiliyorsun kozmiktohum? benim servis onu aninda deyistirdi ve 5 YTL ye de bi tane yedek verdi
    all you need is love

gursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 rs mavi
    SLM ARKADAŞLAR BENİM ÖN DİSKTEN ÇOK GICIRDAMA GELİYOR HERGÜN TOPRAK YOLU KULLANIYORUM NERDEYSE, ACABA ARASINA KUM FALANMI GİRDİ GİRDİYSE NASIL ÇIKARABİLİRİM? O ENGİN BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞIRMISINIZ?

Fabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151RS
    Selam arkadaşlar; İntercom, mksar77

nksar77; Piyasada satılan yağlar 8.50 ytl den başlıyor. Türkiyede iyi diyebileceğimiz bir akaryakıt firmasının 1 lt, 10-40 yağını aldım geçenlerde, 10 ytl.
    Değiştirmesi 15 dk, tutarı : bedava Motor sıcakken yapmanız gerekir ki incelmiş pis yağın tamamı çıksın. Yalnız, karter kapağını sökerken çok dikkat edin. Yağ elinize akmasın! Yakar mazallah! Direkt anahtarla çıkarın ve varsın kovanın içine düşürün.
    Buarada senin Performans yağ dediğin katkı maddeli özel yağlar. Onlardan da kullanabilirsin. Motor ömrünü uzatıyor ve motorun performansını yükseltiyormuş.

İntercom; Ben hergün eve giderken, 50 km git 50 km gel toplamda 100 km yapıyorum. İş için kullandıklarım hariç. Aynen dediğin gibi 2 saatlik yol bende 50 dk'ya düştü! 3 ay gibi kısa bir süre için de yaptım bende bu km'yi.

Cümlemize, Allah daha nice km'ler gösterir inşallah. Şimdiye kadar çok büyük sorunlarla karşılaşmadım, şeytan kulağına
    Herkese keyifli sürüşler, iyi geceler...

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    slm

arkadaşlar eski topiime bi slm çakayım dedim artık skyteamci oldumda
    eski arkadaşları unutmuş olmayalım
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı jeolog25 adlı üyeden alıntı
    Kardeş bu motorlar az yakıyor , 100kmde 3 litrenin altında ama ,

Motorların montajları çok kötü bende Mondial HS 150 var !
    2 günlük egzoz-motor bağlantısı koptu veya çıktı , deli gibi ses yapıyo !
    Vidaların çoğu yarımyamalak takılmış , bir kısmı sıkılmış bir kısmı gevşek !

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı
    hangi servis bu? sen hangi sehirden katiliyorsun kozmiktohum? benim servis onu aninda deyistirdi ve 5 YTL ye de bi tane yedek verdi
    Merhaba
    istanbul ümraniyede
    sipariş etmişler gelmemiş bana git sanayide kaynattır dediler sen hangi servisi kullanıyosun hala tek egzoz tutucu ile geziyorum inşallah taktırana kadar bişey olmaz

yazmışken sabahki olayı anlatayım.
    her sabah ben ve bir arkadaşım beraber işe gidiyoruz arkadaşta asya125t var arka arkaya giderken arkadaşın motorun acayip sesler çıkmaya başladı hemen sağ çektik bakmak için aynı traktör gibi çalışıyor. ne oldu buna derken yağına baktık motorda 1gram yağ yok servisten çıkalı 1000km bile olmamış motorda sıfır yağ hemen benzice doldurduk yağı
    arkadaşlar dikkatli olmak lazım arada sırada yağına bakın motoru bilginize
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler