Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı nlrmrt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O arkadaki beyaz olan vespa 4bin lira... Bügün dilek yarımadası milli parkına gittim 13233 kmde depoyu fulledim 12368 kmde geri döndüm döndüğümde tekrar depoyu fulledim 8liralık benzin aldı sen hesap et nekadar yaktığını. Egsozun resminide yakından çektim ekliyim.

resim için teşekürler senin km gerimi çalışıyor ? 13233 km de depoyu fulledim demişsin 12368 kmde geri döndüm demişsin ben bundan birşey anlamadım ustaaa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

geri geri gittim bütün yolu yazım hatası yapmışım 13368 yazacaktım. yorgunluktan normaldir eve girer girmez forumu açıp yazdım sizi nekadar düşünüyorum bak

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    geri geri gittim bütün yolu yazım hatası yapmışım 13368 yazacaktım. yorgunluktan normaldir eve girer girmez forumu açıp yazdım sizi nekadar düşünüyorum bak
    yani 2.1 lıtre ile 135km yol yaptın öylemi? motor kaç model?

Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani 2.1 lıtre ile 135km yol yaptın öylemi? motor kaç model?
    Motor 2008 fazla olduğunu biliyorum ama ortalama süratım 70-90 arası fazla yokuş yok ve hiç red zone yapmadım sabit 7bin devirde gidip geldim 12 gidiş 12 geliş 50 kilometrede gittim sabit, milli parkın hız limiti 50 kilometre dur kalkta olmayınca normal aslında fazla abartmamak gerek

Edit: Motorum uzun yol motoru gibi şehir içine çok nadir giriyorum işle ev arası 50 kilometre ve dümdüz motoru zorlayacak birşey yok rodajıda çok güzel yaptım izmir bodrum arası...

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Motor 2008 fazla olduğunu biliyorum ama ortalama süratım 70-90 arası fazla yokuş yok ve hiç red zone yapmadım sabit 7bin devirde gidip geldim 12 gidiş 12 geliş 50 kilometrede gittim sabit, milli parkın hız limiti 50 kilometre dur kalkta olmayınca normal aslında fazla abartmamak gerek
    arkadaş bu bir rekor umarım yanlış hesap yapmıyorsundur çünkü 50cc bir motor bile 7.0 kuruştan aşşağı yakmaz ki senin rekortmen 5.9kuruş yakıyor bu hesaba göre ve mondial nazilliyle irtibata geçmeni motoru onlara bildirmeni tavsiye ederim.ya fabrikadaki mühendisler bi hata yaptı yada senın hesapta bi yanlışlık var

arkadaş bu bir rekor umarım yanlış hesap yapmıyorsundur çünkü 50cc bir motor bile 7.0 kuruştan aşşağı yakmaz ki senin rekortmen 5.9kuruş yakıyor bu hesaba göre ve mondial nazilliyle irtibata geçmeni motoru onlara bildirmeni tavsiye ederim.ya fabrikadaki mühendisler bi hata yaptı yada senın hesapta bi yanlışlık var
    Şimdi fişine baktım 3lira pompa fiyatı 8.60 liralık benzin almışım 2.8 litre gayette normal yazdığım kriterlere göre ben hiç inmeden 400 kilometrede yaptım Hiç "red zone" yapmadım diyorum dikkat edersen egsoz değişiminden sonra motorun gaza tepkisi değiştiği içinde epey zorlandım hatta sende aynı motordan varmı bilmiyorum ama birgün düz bir yolda hiç 70i geçmeden gitmeyi dene ve nekadar yaktığını gözlemle,tabi sıkılmaz isen. Bu sonuçta sabit bir değer değil motoru üreteninde nedediği benim için önemli değil rüzgarı arkana alırsın az yakarsın önüne alırsın çok yakarsın bu bile bir kiriter. 50 ccde maksimum hız 60kmdir örneğin yokuş aşağı 80le gidersin ama 60la gittiğini sanarsın pratik herzaman teorider üstündür. Benim motorumu yapan onaran usta hayatında hiç motora binmemiş ve adam mondial bayi.. Buz dolabı üreten bir firmanın mühendislerindende pekbirşey beklemiyorum açıkçası.

Birgün kısmet olursa eğer toplu bir organizasyon yapar gözlemleriz hepbirlikte.

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    vallahi arkadaş şimdiye kadar 9 tane motorum oldu.4 yıldır rs kullanıyorum ayrıca 15 yıldır bir fiil motor üstündeyim aklımın yettiğince motordanda anlarım ama demin 2.1di şimdi 2.8e cıktı yani canım kardeşim ben yapmadın demiyorumda bana biraz komik geldi.çünkü verdiğin ilk değer cup modellerin bile yapamayacağı değerler şimdi birde benzin aldığın yerdeki kurda değişiklik gösteriyor olabilir yani sağlıklı iyi bir karbüratör ayarı yapılmış rs şu andaki verilere göre kmde 9ile 10 kuruştan aşşağa yakmaz yakamaz.kullanımda elbet farkeder ama bu kadar değil

vallahi arkadaş şimdiye kadar 9 tane motorum oldu.4 yıldır rs kullanıyorum ayrıca 15 yıldır bir fiil motor üstündeyim aklımın yettiğince motordanda anlarım ama demin 2.1di şimdi 2.8e cıktı yani canım kardeşim ben yapmadın demiyorumda bana biraz komik geldi.çünkü verdiğin ilk değer cup modellerin bile yapamayacağı değerler şimdi birde benzin aldığın yerdeki kurda değişiklik gösteriyor olabilir yani sağlıklı iyi bir karbüratör ayarı yapılmış rs şu andaki verilere göre kmde 9ile 10 kuruştan aşşağa yakmaz yakamaz.kullanımda elbet farkeder ama bu kadar değil
    Ben senin kadar deneyimli olmasamda teknik olarak iyi anlarım. Ayrıca kilolu olduğumdan dolayıda atik biri değilim uçayım, kaçayım, pati çekeyim akrobatik hareketler yapayım mantalitemde yok.

Konuyu fazla uzatıp büyütmek niyetimde yok Motorun sürekli aynı değerde gittiğinide söylemedim işe gidip gelirken bahsettiğin gibi 9-12 kuruş arasında değişiyor tüketimi benim motorum az yakıyor diye demedim lastik egsoz falan filan değişiminden sonra arkadaşların yakıt tüketimini merak etmesi benimde bugün uzun yol yapmam vesile oldu yazmama ama topu topu 2 kere falan daha bu değerlerde uzun yol yaptım.

Ama kullanımın ve kriterlerin tüketimdeki etkisi inan bana çok fazla. Ben ışıklarda dipgazla kalkıp 8.500 devirlerde 90la gidiyorum ve gaz kesmediğim sürece böyle devam ediyor. Ama aynı kriterde yavaşça hızlanarak 7bin devirdede 90la gidebiliyorum ve buda gaz kesmediğin sürecede böyle devam ediyor...

Senin deneyimlerinle kullanım ve koşulların bukadar farkettirmeyebilir saygıda duyarım ama bence çok farkediyor

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    elbette burda zaten paylaşarak herkes bundan faydalansın diye fikir alışverişinde bulunuyoruz.konuştuklarımın arkasındayım ama birde şu var benzini nasıl 3 liradan alıyorsun antalyada su anda 3.90tl yani arada uçurum var tekrar okuyunca farkettim

Motosikleti
    151 RS
    ben hiç oturup km/lt hesabı yapmadım ama benim motor 10 tl benzin ile 90 bilemedin 100km gidiyor deponun da 20 liralık benzin alabildigini hesap edersek ben bir depo ile gitsem gitsem 200-220 km anca giderim bu durumda ama ben boşluk gördüm mü dip gaz asılıyorum ani dur kalk çok yapıyorum

dün akşam olsunda hava serinleyince motoru yıkayım diyordum akşam saat 8 de ankaraya en uzun süren sağanak yağışlarından biri düştü sabah kuşluk waktine kadar sürdü yağmur gelde yıka bu motoru.......
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

elbette burda zaten paylaşarak herkes bundan faydalansın diye fikir alışverişinde bulunuyoruz.konuştuklarımın arkasındayım ama birde şu var benzini nasıl 3 liradan alıyorsun antalyada su anda 3.90tl yani arada uçurum var tekrar okuyunca farkettim
    Kuşadasındada 3.70 falan ben yol üstünde bi benzinciden alıyorum adı sanı belli olmayan benzinciler olur ya yazlık bölgelerde ondan ucuz bide ben hep aynı benzine alıştırdım motoru hiç değiştirmedim diyebilirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:03 ----------

Alıntı Type RS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hiç oturup km/lt hesabı yapmadım ama benim motor 10 tl benzin ile 90 bilemedin 100km gidiyor deponun da 20 liralık benzin alabildigini hesap edersek ben bir depo ile gitsem gitsem 200-220 km anca giderim bu durumda ama ben boşluk gördüm mü dip gaz asılıyorum ani dur kalk çok yapıyorum

dün akşam olsunda hava serinleyince motoru yıkayım diyordum akşam saat 8 de ankaraya en uzun süren sağanak yağışlarından biri düştü sabah kuşluk waktine kadar sürdü yağmur gelde yıka bu motoru.......
    Bende jantları temizlerken çok zorlanıyorum özellikle grenajlı kısmını suyla sabunla temizlenmiyor çünkü tinerle ya da benzinle siliyorum janta bant yapsam temizleme açısından çok rahat ederim ama apaçi gibide olsun istemiyorum ne yapsam kararsızım

Motosikleti
    151 RS
    Kuşadasındada 3.70 falan ben yol üstünde bi benzinciden alıyorum adı sanı belli olmayan benzinciler olur ya yazlık bölgelerde ondan ucuz bide ben hep aynı benzine alıştırdım motoru hiç değiştirmedim diyebilirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:03 ----------

Bende jantları temizlerken çok zorlanıyorum özellikle grenajlı kısmını suyla sabunla temizlenmiyor çünkü tinerle ya da benzinle siliyorum janta bant yapsam temizleme açısından çok rahat ederim ama apaçi gibide olsun istemiyorum ne yapsam kararsızım
    benim jantlar resmen kapkara oldular kurum bağlamış önümüzdeki hafta izne ayrılıyorum yeniden eski cillop günlerine döndüreceğim kendisini benzinle silince kuruyunca güzel duruyo mu nlrmrt???
    bu arada marş motorundan tak tuk ses geliyor demiştim, çok kısa anlık basmaya başladım marşa bujide değiştiğinden hemen kapıyor marşı o ses 3 gündür gelmiyor bakalım

benim jantlar resmen kapkara oldular kurum bağlamış önümüzdeki hafta izne ayrılıyorum yeniden eski cillop günlerine döndüreceğim kendisini benzinle silince kuruyunca güzel duruyo mu nlrmrt???
    bu arada marş motorundan tak tuk ses geliyor demiştim, çok kısa anlık basmaya başladım marşa bujide değiştiğinden hemen kapıyor marşı o ses 3 gündür gelmiyor bakalım
    güzel durmuyor çünkü benzin tiner gibi maddeler hem sağlıklı değil hemde temizlemenin askine üzerine toz yapışır. Sildikten sonra normal yıkaman gerek Benzinide boca etme lastiklere ve boyalı kısma gelmesin beze dökerek sil usta

Marş motorunun miadı doluyor demek o ben 95 liraya taktırdım bi marş motoru aküyü değiştirdim akabinde 5bin kilometrede falan yapmıştım yanlış hatırlamıyorsam şimdi suziki burgmanlar gibi çalışıyor

Motosikleti
    Haojin 125
    motor güzel ama çok kaba duruyor yavv

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı zulada11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor güzel ama çok kaba duruyor yavv
    hangi motor kaba ???

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:30 ----------

güzel durmuyor çünkü benzin tiner gibi maddeler hem sağlıklı değil hemde temizlemenin askine üzerine toz yapışır. Sildikten sonra normal yıkaman gerek Benzinide boca etme lastiklere ve boyalı kısma gelmesin beze dökerek sil usta

Marş motorunun miadı doluyor demek o ben 95 liraya taktırdım bi marş motoru aküyü değiştirdim akabinde 5bin kilometrede falan yapmıştım yanlış hatırlamıyorsam şimdi suziki burgmanlar gibi çalışıyor
    soğumadan çalışmama sıkıntısı yüzünden boş marşa çok basmak zorunda kaldım/kaldık o yuzden evet sanırım dişlisi yada bilyaları dağılmak üzere.. komple marş motoru deil de sadece o dişli deişir gibime geliyor, usta o gün göstermişti marşa basarken ileri gidip motora ilk hareketi veriyor sonra marşı bırakınca geri çekilip duruyor öle garip bir dişli marş motorunun dişlisi

marş motorunun gücü yetmiyor çevirmeye önce dişliyi değiştirirsin sonra ikinci dişliyi değiştirirsin sonra usta derki marş motorunun gücü yetmediğin dişliyi sıyırıyor elimde bu var bak bunu takalım der sonra komple değiştirirsin

Motosikleti
    151 RS
    marş motorunun gücü yetmiyor çevirmeye önce dişliyi değiştirirsin sonra ikinci dişliyi değiştirirsin sonra usta derki marş motorunun gücü yetmediğin dişliyi sıyırıyor elimde bu var bak bunu takalım der sonra komple değiştirirsin
    dağaldığı yere kadar devamkeee o dağılır ayak marşı girer devreye

bugün castrol 15-50 yağ koydurucam bakalım motorun sesinde mesinde bir değişiklik olacak mı?? bana rahatlayacak gibi geliyor ama bakalım, çünkü içindeki servisin koydugu 10-40 yağ resmen su gibi

dağaldığı yere kadar devamkeee o dağılır ayak marşı girer devreye

bugün castrol 15-50 yağ koydurucam bakalım motorun sesinde mesinde bir değişiklik olacak mı?? bana rahatlayacak gibi geliyor ama bakalım, çünkü içindeki servisin koydugu 10-40 yağ resmen su gibi
    Denede yaz bakalım negibi değişikler olacak benimde 14bine az kaldı bu ay sonuna doğru değiştirirm muhtemelen.

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    bi fark olmaz yağla ama daha kalın yağ işte kalın yağda motoru zorlar
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi fark olmaz yağla ama daha kalın yağ işte kalın yağda motoru zorlar
    ince yağda gerekli yağlamayı yapabiliyo mu işte markası da belli deil mondial yazıyor kutularında ama içinde ne yağ war. iki metal arasında bir tabaka oluşturacakki aşınma olmasın. kalın yağ da hareketi zorlaştırır belki doğru ama kitapçıkta ustanın dediğine göre 20-50 yazıyormuş kullanılabilir diye ben onun yalancısıyım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler