Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı filedelpha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar..motorun rolantisi 1300 de...sübap ayarları normalmiş..hava filtresini yeni aldım..motoru hor kullanmıyorum...dur kalk yapmıyorum...yani kısacası 70 den yukarı çıkmıyorum..ama buna rağmen benzini içiyo...hesaplarıma göre bir depo benzin ile 130 km yol alıyorum..yani 1 lt benzin=21 km gibi bi rakam çıkıyo bu normalmidir....teşekkür ederim..
    dostum biraz fazla görünüyo motorun yaktığı, rolanti iyi. farklı markalarda benzinle denedin mi? yağ değişimlerin normal mi? motor yağ eksiltiyo mu? egzosunda hasar var mı? motorun sesi nasıl normal mi? daha ayrıntılı bilgi vermen lazım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşım motorcuya gösterdim..herşey normal dedi benzini devamlı aynı yerden alıyorum..motor yağ eksiltmiyor.egsoz sağlam..inanın daha önceleri 1 liter benzinle 37 km yapıyordum..hava filtresini yeni değiştim..sübap ayarı yeni.herşey tamam ama çok yakıyo ..aceba karburatör memesimi genişledi.

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    motor boğulur gibi oluyormu arada bile olsa fazla benzin çekiyor olabilir veya hortumlarda delik olabilir deponda çatlak olabilir sızıntı yapar ne bilim buna benzer seyler olabilir
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

mondial 151 rs mi 150 hs mi 125 mt mi honda activa mı hangisi daha iyi mondial 125 mt vehonda arasında gittim geldim bide sizin engin bilgilerinizden öğreniyim dedim lütfen cevaplayın

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    wallah kullanmana şansına kalmıs bişi ve de herkes kendi motorunu söyler daha iyi diye bunu unutma
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar 151 rs de arka frenle ilgili ne gibi sorun yaşadınız, nasıl çözüm buldunuz?
    Orhan KÖNİ

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    motoru aldığımdan beri farkettiğim bir tut bırak olayı vardı arka disk frende
    ilk baş forumdaki arkadaşlar ve servis hidrolik kaynaklı sandı
    ama detaylı araştırmalar ve incelemeler sonucu diskin eğri olduğuna kanaat getirdik =)

sonuç: 50 liralık 2 disk ve 1 balata değişimi (Garanti Kapsamında)
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 151 rs de arka frenle ilgili ne gibi sorun yaşadınız, nasıl çözüm buldunuz?
    galıba arka fren problemınız var bıraz daha acarsanız yardımcı olmaya calısırız??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:15 ----------

arkadaşım motorcuya gösterdim..herşey normal dedi benzini devamlı aynı yerden alıyorum..motor yağ eksiltmiyor.egsoz sağlam..inanın daha önceleri 1 liter benzinle 37 km yapıyordum..hava filtresini yeni değiştim..sübap ayarı yeni.herşey tamam ama çok yakıyo ..aceba karburatör memesimi genişledi.
    birde manıfold a baktı rslerin manıfoldları plastık aksamlı oldugu ıcın cok ısıya maruz kaldıgında catlama yapar motorun benzın hava karısımı dengesız olursa motor cok yakar.ayrıyetten öncedende yazmıstım karburatöru aç temızle bak bakalım yırtık falan varmı?hersey normal oldugu zaman 1 depoyla 170 180km yol yapman lazım saygılar

Motosikleti
    HONDA PCX
    Arka disk 19 luk olursa balatayı düzgün yermiş, bilgisi, deneyimi olan varmı?
    Orhan KÖNİ

mondial 151 rs mi 125 mt mi hangisi daha hızlı daha sağlam dır lütfen sonkez yazıp alıcam mondial 151 rs 125 mt mi hadi lütfen cevap arkadaşımın var
    babasıyla binince 210 kilo oluyo toplam 90 da gidiyor 151 rs yide kullanan var sadece bakımları yaptırmışlar 15 tl bakımlarıymış ama hangisi

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Arka disk 19 luk olursa balatayı düzgün yermiş, bilgisi, deneyimi olan varmı?
    gereksiz .. onu değiştirsekk 3 gün sonra bi çukurda jant gidicek o değişse başka biyer en iyisi olduğu gibi binmek kendini amorti edincede elden çıkarıp japona geçmek...

Motosikleti
    HONDA PCX
    Gursus teşekkür ederim. Bu bilgi paylaşım bölümü beni üzüyor. 151 RS ciler lütfen yazın hiçmi birşey almıyorsunuz veya birşey yaptırmıyorsunuz. Motorunuz kaç km.de diğer bilgi paylaşımlar devamlı yazışıyor. Haydi biraz canlanalım.
    Orhan KÖNİ

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    arkadaşlar..motorun rolantisi 1300 de...sübap ayarları normalmiş..hava filtresini yeni aldım..motoru hor kullanmıyorum...dur kalk yapmıyorum...yani kısacası 70 den yukarı çıkmıyorum..ama buna rağmen benzini içiyo...hesaplarıma göre bir depo benzin ile 130 km yol alıyorum..yani 1 lt benzin=21 km gibi bi rakam çıkıyo bu normalmidir....teşekkür ederim..
    Bende de benzer başağrısı vardı son 1 aydır. Hava filtiresi, egsoz, hortum derken dün gece yolda kaldık.
    İşyerine kadar 2-3 km yokuş yukarı itmek zorunda kaldım.
    Artık şüphe kalmamıştı. Yolda kalmayayım diye değiştirdiğim kayış 5.000 km dayandı.
    Daha önceki bando marka idi ve 23.000 de söktüğümüzde taş gibiydi. Gene gittim bando aldım, taktım.

[IMG]http://img.*********.com/img/00003/57183c88f6bf3e386a37560225e2bdc1.jpg[/IMG]

Arka tekerin yanında yerdeki süpüntüler kayıştan arta kalanlar.
    Kayış denecek bi tarafı kalmamış. Değiştirirken söylediler bu dayanmaz o kadar diye ama ben unutmuşum.

Sizlere kazasız belasız sürüşler..

Motosikleti
    HONDA PCX
    Geçmiş olsun. Kayış motoru yürütüyor onun için çok önemli kaliteli olması şart. Bunun yanında kullanımda önemli, ani fazla gaz vermekten kaçınmak lazım. 15.000 km. oluyor ben hiç yolda kalmadım. Kayış iyi durumda olsada kutunun içini temizlemekte fayda var.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    HONDA PCX
    Motoruma Michelin city lastik taktırdım, balans ayarıda yaptılar. Kaliteli mal biraz daha fiyatlı oluyor fakat, farkediliyor. Servislerde orjinal parça taktırın. Orjinal parça naylon içinde oluyor üzerinde mondial yazıyor.
    Orhan KÖNİ

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    paşa lastiği kaça aldın ? bide orjinal ebatlarındamı aldın ?

Motosikleti
    HONDA PCX
    Lastik Mİchelin city 100 TL bir tanesi, söküp takmak ve balans ayari bir tanesi 20 TL. Peşin ödedim kartla değil toplam 215 TL. aldılar. İstanbul Bostancı Buz motorda. İzmirdede Buz motor olması lazım. Michelin ithalatçısı firma.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:09 ----------

130-60/13 orjinal 151 rs ebatı.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    sıfır mondial 100 ukh :)
    arkadaşlar ben sıfır motor almak istiyorum ama 2 motorun arasında kaldıım lütfen yardım edin mondial 151 rs mi yoksa mondial 100 ukh mi yardımlarınızı bekliyorum simdi den teşşekkr ederim..........

Motosikleti
    HONDA PCX
    2006 model 151 rs kullanıyorum 15000 km. oluyor memnunum. Yolda kalmadım. Temiz sakin kullanmak ve bakımlarını yapma her motor için geçerli aksitakdirde memnun kalmazsınız.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    sıfır mondial 100 ukh :)
    2006 model 151 rs kullanıyorum 15000 km. oluyor memnunum. Yolda kalmadım. Temiz sakin kullanmak ve bakımlarını yapma her motor için geçerli aksitakdirde memnun kalmazsınız.
    yani 151 rs aldiyorsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:55 ----------

ahmet orhan bende sakin kullanırım ama 151 rs yi alırsam en uzak 400 km lik yolda gidebilirim motor dökülmez demi sen de var bu motordan bide parçaları servislerde pahalı mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler