Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Alıntı alexx45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani 151 rs aldiyorsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:55 ----------

ahmet orhan bende sakin kullanırım ama 151 rs yi alırsam en uzak 400 km lik yolda gidebilirim motor dökülmez demi sen de var bu motordan bide parçaları servislerde pahalı mı
    Mondialin avantajı bol ve ucuz parçasıolması, bunun yanında servisi çok. Yalnız orjinal naylonunda mondial yazan parça kullanacaksın. Servise duyumların ve denemelerinden sonra karar vereceksin. Ben memnunum bazı şikayet edenler oluyor, zaten sitelerde okuyoruz çok iyi marka diye bahsedilenlerdende şikayetler yazanlar oluyor. Tek çare temizkullanım ve bakımlarını yaptırmak. Bu tüm markalar için geçerli.
    Orhan KÖNİ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sıfır mondial 100 ukh :)
    birde motor erken dökülüyor diyorlar her tarafı pilastik die dogrumu ayrıca ahmet sen 2006 dan beri kullanıyorsun motorun plastik bölümleri dökülmedimi

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı alexx45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde motor erken dökülüyor diyorlar her tarafı pilastik die dogrumu ayrıca ahmet sen 2006 dan beri kullanıyorsun motorun plastik bölümleri dökülmedimi
    4 yıldır bu motoru 2. motor olarak kullanıorum,hırpalarsan heryerı dokulur.uslubuyla kullanırsan hıc bır motor dökulmez bakımları zamanında yapacaksın yagsız bırakmayacaksın kayısı kontrol edeceksın kesınlıkle yolda koymaz.ayda 1 kere 200kmlık yola gıdıp gelıyorum sıkıstırmadan gıdersen hıc bır sorunla karsılasmassın 22000kmdeyım ustundekı butun parcaları orjınal.öyle kolay kolay dokulecek bı motor deıl tabi dedıgım gıbı bu sana baglı..

Motosikleti
    huska ben muglada oturuyorum arasıra manisa giderim bu yol mesafesi 400 küsür kilometre motor buraya gider ama geri geldigimde sorun çıkarır mı ben onu merak ediyorum

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    degerlı arkadasım yola cıkmadan once kayısın bu yolu kaldırabılecek mi?yagın tammı?bujının en son kac kmde degıstıgı,lastıklerın son durumu,ve az cok elının anahtar tutması gerek her ıhtımale karsı.400kmlık bır yolu her 100kmde yarımşar saatlık molalarla cok rahat gıdersın,80km hızı gecmemek kaydıyla yokuslarda gereken gazı yedırdıgın yanı motoru devırlı kullandıgın takdırde 151le gıdemeyecegın yol yoktur.buralara yolun duserse gel senle bi uzun yol yapalım sonra kendıne guvenmende cok onemlı gereklı alet edavatında varsa senı kımse tutamaz kal saglıcakla..

Motosikleti
    huska ben her yaz antalyaya geliyorum inşallah bu yılda gelirim buluşuruz profilime gir msn mi ekle konuşuruz ....

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    msn adresım huska84@hotmail.com ekle konusalım.ama bır baska topic actın 151i modıfıye yapacakmıssın.hıc bunlara gerek yok kardesım bunlarla ugrasıp motorun orjınallıgını bozma duzen tutmaz cok başın agrır cocuklugumdan beri motorla ugrasıyorum bır motoru modıfıye yapmak elbette cok zevklı ama bu her motora yapılmaz.bu motorun belli bi gücü var bunu daha oynamaya guclendırmeye gerek yok olsaydı fabrıkası öyle cıkartırdı bu motorun yeterınce cıgerıne göre bi gucu var zaten 3 5 beygır ıcınmı yapacaksın bunu?hiç bulaşma bu işe pişman olursun motordan sogursun aldıgın gibi binmek daha bi başkadır kullanınca anlıyacaksın.

Motosikleti
    huska ben motora degil diş görünüşü kastediyorum modifiye diyinnce ama teşkkür ederim verdigin bilgiler için

mondıal 151 rs kullanıyorum.motorumu 21 mayıs 2009 da 0 km aldım su an 5000 km de.hem fıyat olarak uygun hemde fazlasıyla kullanışlı.ole bazı sıtelerdekı sıkayetlere aldanmamak lazım,sunuda belırtmelıyım kı bu motorda sonucda çin malı.kullanımına gelınce bı arkadas yazmıs elın az cok bu ıslere yatkın olcak yanı anahtar tutacan vıda sıkıcaksın bu ıslerden bıraz anlamak lazım.bakımlartını sasmıcaksın yagına muntazam onem gerekıyo.fazla yuklanmamak lazım bogmamamak yanı daha evvelden asya 125 t kullandım ona gore ccok cok ıyı bı moyorarkadasım benımle aynı gun 0 km motoran aldı 1300 km de kayıs koptu.benım motorumdada sorunlar oldu elbette mesela benım yasadıgım sorun egsozla alakalı puntalar gevsemış veya ıcındekı hava trıbununde sorun var cok sarsınttı yapıyodeıstırcekler ınsallah bırde lastıklerı degısmek lazım.ınsallah bu yaz 700 km gıdıs 700 donuş olmak uzere uzun bı yola cıkıcam bakalaım.işin özü arkadslar sen motoruna ne kadar ıyı bakarsan motorunda senı o kadar memnun eder

Mondial 151 rs almak istiyorum.2. el alıcağım.Alırken nelere dikkat etmeliyim.Bakımlarını çok düzgün yapmayı planlıyorum.Bu scooter beni çok yorar mı yani çok bozulur mu

kullanım alanlarım ise oturduğum yerin civarında olucak.Okula gitmek,fitnesse a gitmek gibi çok yakın çevrelerde gezmek ve gitmek istiyorum.Tabiki arkadaşımla alıcağım için yani ona bir scooter bana bir scooter olarak 2 adet birlikte gezicez.Bazen daha uzağada gidebiliriz.

öğrendiğim kadarıyla bu motorla 100 km gidip bekleyip bir 100 km daha rahat gidermişisiz. Doğru mu bilmiyorum ama

bu aleti kullananlar memnun galiba

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    mondial 151 rs 0 fiyatları ne kadar?
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı NiCKytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial 151 rs almak istiyorum.2. el alıcağım.Alırken nelere dikkat etmeliyim.Bakımlarını çok düzgün yapmayı planlıyorum.Bu scooter beni çok yorar mı yani çok bozulur mu

kullanım alanlarım ise oturduğum yerin civarında olucak.Okula gitmek,fitnesse a gitmek gibi çok yakın çevrelerde gezmek ve gitmek istiyorum.Tabiki arkadaşımla alıcağım için yani ona bir scooter bana bir scooter olarak 2 adet birlikte gezicez.Bazen daha uzağada gidebiliriz.

öğrendiğim kadarıyla bu motorla 100 km gidip bekleyip bir 100 km daha rahat gidermişisiz. Doğru mu bilmiyorum ama

bu aleti kullananlar memnun galiba
    merhabalar ben memnunum valla BİRBEŞBİRRS imden gayet rahat ve kullanışlı bir motor şuan 10 000 km i geçti daha yolda kalmadım.uzun yola gidiyo gitmesine fakat scooter olduğu için yoldan rüzgardan çok etkileniyor şehir için ideal bir alet .ben temiz bulursanız 2 . el kaçırmayın derim yedek parçası ucuz zaten ihtiyaç fazla olmuyor. kmde 9-10 kuruş yakıyor.amortisörleri biraz sert fakat sürekli kullanımda yumuşuyor şuan çok iyi hale geldi benim RS ninki.İki kişi ile daha rahat oluyor motor bunu belirtmek isterim bunun dışında her 1500km de bir benim gibi yağını değiştirirseniz pek sorunlar karşılaşmazsınız.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:38 ----------

Alıntı kujumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial 151 rs 0 fiyatları ne kadar?
    1 957 00 tl 2bin tl de sen ona gerek yok bukadar para vermeye 2, el daha mantıklı ben 900 tl den koydum ilanı.Motor büyütmenin vakti geldiğini düşünüyorum.

feyzullah4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyride 200 2006model
    ne kadar güzel olursa olsn cin abi uzak durun cinden yahu

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı feyzullah4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .......

Motosikleti
    HONDA PCX
    Motorum 2006 model 15000 km.de yolda kalmadım. Fakat sizin motordan yolda kalan gördüm. Marka değil kullanımve bakım önemlidir. 1951 doğumluyum, elimden çok motor ve araba geçti. Kötülemek herşeyden önce kullananlara karşı saygısızlık, küçümsemedir. Türkiyede yedek parça stoku servis bolluğu olarak mondial motor ve parçası ucuz olan sağlam bir firmadır.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    bunu derken motordan nekadar anlıyorsun.bır motoru acıp kapatabılırmısın?hayatında hıc cın motoruna bındın mı?senı ney bu kadar kararlı olmana sebeb.cın motoru dıye hemen kotudur demek cahıllıktır.bırseyı bılmıyorsan sor belki ogrenırsın....

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu derken motordan nekadar anlıyorsun.bır motoru acıp kapatabılırmısın?hayatında hıc cın motoruna bındın mı?senı ney bu kadar kararlı olmana sebeb.cın motoru dıye hemen kotudur demek cahıllıktır.bırseyı bılmıyorsan sor belki ogrenırsın....
    aynen katılıyorum

Motosikleti
    HONDA PCX
    Motorunda havalı korna ve normal kornası olan varmı? Ben bir anahtar ile ikisinide kullanmak istiyorum. Yani kabloları çıkartıp diğer kornaya bağlama mecburuyetinde kalmadan. Bunu yapan bu şekilde kullanan varmı, bu konuda fikir ferebilecek varsa tabii anahtarı nereye monte etmem konusundada bilgi rica ediyorum.
    Orhan KÖNİ

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    bence tipi güzel deil

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunda havalı korna ve normal kornası olan varmı? Ben bir anahtar ile ikisinide kullanmak istiyorum. Yani kabloları çıkartıp diğer kornaya bağlama mecburuyetinde kalmadan. Bunu yapan bu şekilde kullanan varmı, bu konuda fikir ferebilecek varsa tabii anahtarı nereye monte etmem konusundada bilgi rica ediyorum.
    Havalı korna, benim takayı aldığımda üzerinde takılı vardı. Natulius marka. Ancak sahibi korna çalabilmek için normal 55 amperlik koca araba aküsü koydurtmuş sepete. Ben zaten kornayı fazla kullanmadığım için (ve bu kornaya basınca fazla akım çekip farları söndürüp motoru stop ettiriyordu) aküyü de havalıyı da çıkardım. Motor zaten 120 kilo, 30 kilo da akü pek akıllı işi değil. Korna torpida arkasında monte ediliydi. Anahtar istersen dörtköşe çift devreli ocak anahtarlarından kullanabilirsin. Anahtar konumuna göre 2 kornadan biri çalar. Kornaların birer uçları şasede olacak. Korna düğmesinden gelen canlı ucu takıcağın anahtarın ortasına, kalan uçları da kornalara vercen. Kolay gelsin sana ama ben saydığım sebeplerden masraf etmeni tavsiye etmem. Yolda yürüyenleri korkutup küfür yersin boşuboşuna..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler