Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    500 Km de fren balatasımı bitermiş..hemde balata 20 lira ..Şaka yapıyorsunuz değilmi..İmkansız böle bişi olamaz çünkü..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    Alıntı YeMZeT adlı üyeden alıntı
    walla çok iyi bi yakıt sarfiyatı, gecen gün raptor666 kardeşimle konuştuk biraz, bizim bulundugumuz yer düz ova, istanbuldaki arkadaşlara göre daha az yakmamız gerekiyor, ne yakıyor diye sordugumda 10YTL ile 140 km yaptım demişti.

demekki motorinnn abimin dediği gibi bindiğimiz kadar motora baksak motor süper olcak her yönden
    doğru kardeşim 140 ama ben biraz agresif ve genelde 2 kişi kullanıyorum yani sakin kullanımda 155-160 km normal karşılanabilir

Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı
    500 Km de fren balatasımı bitermiş..hemde balata 20 lira ..Şaka yapıyorsunuz değilmi..İmkansız böle bişi olamaz çünkü..
    evet bencede normal şartlarda imkansız ama bi ayarsızlık olmuş olmalı bendede bi sorun vardı fren pistonları geri salmıyomuş yani yolda frene dokunmasam bile disk ateş gibi oluyodu
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    walla çok iyi bi yakıt sarfiyatı, gecen gün raptor666 kardeşimle konuştuk biraz, bizim bulundugumuz yer düz ova, istanbuldaki arkadaşlara göre daha az yakmamız gerekiyor, ne yakıyor diye sordugumda 10YTL ile 140 km yaptım demişti.

demekki motorinnn abimin dediği gibi bindiğimiz kadar motora baksak motor süper olcak her yönden

Ben 70 kiloyum ve hep tek bindim. 60'ı hiç geçmedim(Rodajda daha). Ani hızlanma yapmadım. Buralarda yokuşta yok. Eh sarfiyat bayağı makul oldu haliyle. Hadi gelin kim daha az yaktı yarışması yapalım.

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    walla nomarka kardeşim bu gun pazar, allah kısmet ederse cuma günü alıyorum motoru, dün nerdeyse alıyordum, gözüm kırmızıdaydı ama adamın elinde 3 tane kırmızı varmıs 3 üde satılmış, ayın 1 inde gelecekmiş, plaka ruhsat derken cumayı bulcam sanırım.

sadece işe gidip gelcem, hanımıda bırakırım işe. yanlız benim kilo bihayli var, hız yapmasamda 100 kilodan 100 gram ya eksik yada 100 gram fazla benim kilo
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı tego adlı üyeden alıntı
    Motorin arkadaşım sana bir şey soracam,bizim motorların aynalarında parklar yanarken kırmızı bi ampul var ben bunu beyaza çevirmek istiyorum,servise söyledim yapılamaz dediler yok kablolar yarıya kadar çıkıyormuş ulaşamıyorlarmiş,aynaların arkasındada 2 adet küçük yıldız var onları sökünce ampule ulaşabilirmiyim acaba,aynalar çok hassas ya kurcalamak istemedim elimde kalmasın diye ilk önce bi bilene sorayım dedim.
    Dostum sakın elleme ledlere ulaşman için aynayı kırman gerekiyor.Arkadan falan ulaşamıyorsun.Benim ledin teki yanmıyordu; aynayı iyice kastırarak,araya ince tel sokup kablo ucunu lede tutturana kadar canım çıktı.Bir de havyayı plastik olan iki tarafa da deydirmeden lehim yaptım.Bayağı zor iş.Sanırım ayna yuvası aynasızken yerine vidalanıyor.Ayna da sonradan yuvasına bir şekilde oturluluyor.Sıcak hava tabancası ile ayna çerçevesini ısıtmaya çalıştım sökmek için ama nafile.Eskiden bazı motorlarda aynayı kaynamış bir su kabına koyardık.Çerçeveler yumuşar aynayı alır,arkadaki vidayı söker yada sıkardık.Ama bunu nasıl monte etmişler anlayamadım.Sanki aynanın çerçevesini plastiği eritip sıvayarak yapmışlar gibi.Zor yani ,aynayı ayırabilen varsa ben de bilmek isterdim nasıl başardı diye...
    gaza gelme;kaza gelmesin

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    bu çinlilerin işine akıl sır ermiyo bende çok baktım ama çözemedim nası olduğunu
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Arkadaşlar şu anad 29 Rahatını Seven kişi gözüküyor anketde
    peki cuma akşanı kaş Rahatını Seven arkadaş toplantıya geliyor
    şu anda toplantıya katılım 50 kişi gibi demeki Rahatını Sevenlerin iki katı bile değil haydi arkadaşlar hepinizi bekliyorum

tego - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorinn adlı üyeden alıntı
    Dostum sakın elleme ledlere ulaşman için aynayı kırman gerekiyor.Arkadan falan ulaşamıyorsun.Benim ledin teki yanmıyordu; aynayı iyice kastırarak,araya ince tel sokup kablo ucunu lede tutturana kadar canım çıktı.Bir de havyayı plastik olan iki tarafa da deydirmeden lehim yaptım.Bayağı zor iş.Sanırım ayna yuvası aynasızken yerine vidalanıyor.Ayna da sonradan yuvasına bir şekilde oturluluyor.Sıcak hava tabancası ile ayna çerçevesini ısıtmaya çalıştım sökmek için ama nafile.Eskiden bazı motorlarda aynayı kaynamış bir su kabına koyardık.Çerçeveler yumuşar aynayı alır,arkadaki vidayı söker yada sıkardık.Ama bunu nasıl monte etmişler anlayamadım.Sanki aynanın çerçevesini plastiği eritip sıvayarak yapmışlar gibi.Zor yani ,aynayı ayırabilen varsa ben de bilmek isterdim nasıl başardı diye...
    saol arkadaşım ne yapalım öyle kırmızı kırmızı dolaşacaz artık
    Yaşa Yabgu POLAT

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Rahatını Seven dostlar süperiz ya 52.sayfadayız varmı bizim gibisi

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    ankete göre 9 adet arkadaş da 151rs-i almış, bu piyasaya çıktı mı?
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

fbmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yo daha cıkmadı die biliorum ben. eger alan weya gören warsa bizle paylaşsın,rs ile karşılaştırırız

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    walla çarşamba gününe kadar geldi geldi, gelmesse çarşamba günü alıyorum motoru, plaka felan derken cuma günü yollardayım
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

İntercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD ve 151 RS
    arkadaşlar bu RS sevdasına bende fena kapildim hatta cevremdeklileri bıktırıp, 'tamam beya bende aliyorum bir tane' diyenler bile var. Martın altısında İstanbul/Göstepeden (ki bana en yakin Bayii orasi) gidip iki tane alıcagız. Alırken nelere dikkat etmeliyiz? bu aletler tabiiki karpuz kavun deyiller bir tarafini koklayip hangisinin iyi oldıgunu anliyalim. ama bu konuda fikirlerinz var ise lütfen paylasin, illeride RS 151 alıcaklara faydali olucagina emminim.

simdiden heepinize teşekkürler, Rahatını Sevenlere yepyeni iki üyeniz...

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    intercom kardeşim yapacağın şey ne biliyormusun, benim gibi almayısına sayılı gün kalan, almayı düşnen ve almış olan burdaki tüm arkadaşlarım yaptığı gibi bu konu başlığı altındaki 52 sayfayı tamamen okuman gerekli

motorin abimin yazdıklarını çok iyi oku, ben öle yaptımda

İntercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD ve 151 RS
    okudum, okumazmıyı a bre YeMZet okumakla kalmadim, kenime 'tamirler' 'farlar' 'yağ' gibi başlıklar altinda kücük de bir kitapcik hazirladim, sayenizde.
    ama hangi bayiiye 'abi bunlarin aynalari cabuk kırılıyormuş ne yapmalı?' veya 'filitre lazım mış' desem fırca yiyorum. hadiii ya dan, allah allah kimsenin böyle bir şikayeti olmadı, hadi ordan lara kadar.
    hani belki tarzim yalnıştır filan diye arkadaşlarimi hatta kiz arkadaşimi yolladım. hepsi de agızlarının payını alıp döndüler yanıma.
    sonucta kimse malina laf söyletmek istemiyor. haksızda deyiller ama.....
    ne varsa bu sayfanin üyelerinde var diyerek sıgındım aranıza!

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    kardeş çok iyi olmuş aramıza geldigin, yanlız şu var sen sert bi bayiye çatmıssın anlaşılan, benim bulundugum sehirde mondial satan 2 yer var, biri mobilyacı diğeri beyaz eşya satıyor, ikisininde satıcıları motorun her bi tarafından habersiz, anca biz okuyor öğreniyoruz, böyle böyleymiş deyince onlarda öğreniyor, benim mesela motoru alınca ilk yapacagım iş hava filtresine baktırmak olcak

gecen gün mondial 125 mt sahibi bi abime hava filtresi olayını anlattım oda servise gidip kontrol ettirmiş, filtre takılıymış.

acaba bu hava filtresi olayı bütün 151 RS lerde aynı mı ? yani şuana kadar motor alan arkadaşların hepsi hava filtresini kontrol ettirdimi, takılımıydı yoksa hepinizinde takılı değilmiydi.

bunu tecrübeli olanlardan bi öğrenebilirmiyiz.

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    evet sevgili arkadaşlar, bu mondial 151 RS denen alet benim bütün çabalarıma rağmen hala canavar gibi. ben kasımda aldım aleti ve şimdiye kadar 2500 km yol yaptım. rodaja pek uyamadım biraz hızlı gittim ama şimdi motor süper oldu. hızlanması çok iyi yol düzse rahat 115 yapıyor. yokuş aşağı 125i gectim eğer üstündeki gösterge doğruysa. ilk bakımdan önce 10milyonluk benzinle 185km gittim inanamadım, ama şimdi biraz daha fazla yakıyor gibi. ama yine de ekonomik
    iki kişi de bindik motora ve gayet iyiydi performansı. TEMde iki kişi 115i gördük ve yol öyle yokuş aşağı falan değildi.
    lastiklerinin kalın olması büyük avantaj, çok rahat ve güvenli oluyor sürüş. Nasıl bir adamsam ön lastik patlak gezmişim epey bi süre. yoldan gecen bi çocuğun uyarısıyla farkettim. siz siz olun lastik patlakken gezmeyin çünkü kontrol baya zor oluyor. [boşuna kendimi üzmüşüm motoru mahvettim diye ]bu arada lastiklerin hava basıncının da sürüş esnasında önemli olduğnu keşfettim (!!); lastikçiye göre basınç 30 olmalıymış ama aldığımda 50ydi. bu konuda bilgisi olan varsa söylesin lütfen.
    otomatik vites, ucuz yedek parca (hondanın parcalarıyla aynı olmasına rağmen sırf üstünde mondial yazıyo diye kat kat daha ucuz, gözümle gördüm), şehir içi kullanım kolaylığı, konfor, disk frenler, şık tasarım!!, ekonomik yakıt tüketimi, ne ararsan var alette... galiba tek dezavantajı hava soğutmalı oluşu.
    yazın ege-akdeniz sahil turuna çıkmak istiyorum, onun için kendime sıvı soğutmalı, vitesli ve 151 RS ye göre güçlü bi motorsiklet almak istiyorum. kullanacağım ilk vitesli olacağı için hacmi küçük olacak ama heralde uzun yıllar bi daha motorsiklet almayacağım için çok küçük de olmaz??! şimdilik cbr 125 düşünüyorum ama daha ucuz ve güçlü çinliler var. illa racing olması da gerekmez tabi. bu konuda da motor model tavsiye edenler olursa sevinirim.
    151 RS ilk göz ağrım, yerini hiçbir motor alamayacak
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    bu arada motorunu mobilyacıdan alma gafletinde bulunan arkadaşlar acilen bi servise götürüp 0 km bakımı yaptırsınlarr!!!
    onlardan filtre de eksik cıkar, egzost da...
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    walla kardes burda hepsi aynı be, geliyor satıcıya sonra dogru servise gidiyor ayarlanmaya, serviste ayar cekiyorlar, ondan sonra dükkanın önüne koyuyorlar.

ya arkadaşlar, plaka kaç günde çıkar onu bilen var mı ?

By CaPTaiN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151 RS
    walla kardes burda hepsi aynı be, geliyor satıcıya sonra dogru servise gidiyor ayarlanmaya, serviste ayar cekiyorlar, ondan sonra dükkanın önüne koyuyorlar.

ya arkadaşlar, plaka kaç günde çıkar onu bilen var mı ?

Plaka bir günde çıkıyor benim öyle oldu sayılır yani

Bu arada bende aranıza yeni katıldım gerçi ne zamandır bakıodum mesajlara ama yeni üye olduk...

Rs 151 Kırmızı Benimkide Yarın Alıyorum Plaka İşi İçin Vekalet Verdim Dün Bugün Büyük İhtimal teslim Alırım...

Hepinize Saygılar Sevgiler... Motorinn Üstadımızada Bilgileri İçin Teşekkürler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler