Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL 150cc HS RACİNG MOTORS (kırmızı)
    rialli motosiklet markası siteside var biliyorum nie siparişle ugraşıyorsun ki git bayilere sor güzünle gör fiyatını araştır öyle al bir sürü motor markası var yanı aynı janttan bulursun asya,monero,dorado,motoran vs vs vs bir sürü motorcular var sor bunun gibi yerlere araştır fiyatını cantıda gör gözünle en iyisi böyle bence
    [B] Kaderinde Varsa Tecavüze Uğramak,Çırpınmayı Bırak Keyfine Bak [/B]OTURARAK ZAFERE ERİŞEN TEK CANLI TAVUKTUR
    [B]31 L 6351[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 2 gün önce (telafuz etmek istemiyorum amma bi uğursuzluktur gidiyor kendi hatamdan scooterı uçurdum, çalışır vaziyette üstünden inip çok hafif bayır olan biyerde önüne geçip geri geri biraz ittim, amacım kırık olan orta ayaklığının olmamasından dolayı tek ayaklığa yaslayıp bayırda kaymasını engellemekti, geri ittim, gaz elciğinin olduğu yerden yanına geçtim nasıl olduysa elim gaza bi yüklendi ön fireni sıktım arka freni tutamadan motor kendini attı, nası yapıştıysam gaz elciği bile elimde kaldı, hemen 5 metre önümde yol üstüne arkası dödnük park etmiş arabaya çarparak durdu motor, yoksa baya giderdi, kendini atarken yan attı zaten, ön takım dağıldı yani kaporta olarak far camı yan grenajlar filan kırıklar oldu fakat yine ucuz atlattık 3-5 bant böcekle sanki kaza yapmamış gibi duruma getirdim kısa sürede, fakat 1-2 kişinin yardımıyla yerden kaldırırken motoru gördüğümde eyvah dedim yani fakat Allah'tan pek eyvahlık birşey çıkmadı, havada güneşli ve açıktı havaydı, tek oan akü kutup başına giden kablolardan biri ile yine aynı yere bağlı sigorta kablosu kopmuştu, biraz uç açıp taktım motoru çalıştırdım yoluma devam.

Valla bu aralar ucuz atlatıyoruz, şuanda ön kaporta değiştirmeyi gereken bir durum yok biraz bantla düzgün tutturdum birbirine, fakat gelecek günler Allah hem benim hemde hepimizin yardımcısı olsun, geçmiş nerdeyse 5 ayda 5bin km yaptım nerelere gitmedim ne yollardan geçmedim ne çukurlara girmedim ustalıkla kullandıkta bu ara var bi uğursuzluk anlamadım.

Motosikleti
    151 rs olacak inş.
    gecmiş olsun kardeşim dikkat et valla bir anlık şeyle ne olur neler motoru boşverde iyiki sen üstündeyken bir arabay veya başka bir yere çarpmadın allah korusun

Motosikleti
    Mondial 151 RS
    Motorun 2 günü şu anda bugün de baya gezdim. 20 liralık benzin almıştım depo boş gibiydi. heralde 22 liraya falan doluyormuş depo. 75 km yaptım şu an yarıda. heralde 150-160 km gider tam depo diye düşünüyorum.

Biraz az gibi geldi. Daha fazla gitmesi gerekmez mi? yeni diye olabilir mi?

Servis konusunda bir sorum var. Bütün başlığı okumaya çalışıyorum da...

Mondial servislerinin iyi olmadığından bahsedilmiş.

1. İstanbul Avrupa Yakasında bildiğiniz iyi bir mondial servisi var mı?
    2. Sarıyer'deki Mondial servisi iyi midir? Bilen varsa söylesin lütfen. Ben ordan aldım da motoru...
    3. 2 yıl süre içinde servisten başka bir yere götürürsen garantisi iptal olmuyor mu? Bunu kontrol ediyorlar mı?

Motosikleti
    Alıntı Itouch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun 2 günü şu anda bugün de baya gezdim. 20 liralık benzin almıştım depo boş gibiydi. heralde 22 liraya falan doluyormuş depo. 75 km yaptım şu an yarıda. heralde 150-160 km gider tam depo diye düşünüyorum.

Biraz az gibi geldi. Daha fazla gitmesi gerekmez mi? yeni diye olabilir mi?

Servis konusunda bir sorum var. Bütün başlığı okumaya çalışıyorum da...

Mondial servislerinin iyi olmadığından bahsedilmiş.

1. İstanbul Avrupa Yakasında bildiğiniz iyi bir mondial servisi var mı?
    2. Sarıyer'deki Mondial servisi iyi midir? Bilen varsa söylesin lütfen. Ben ordan aldım da motoru...
    3. 2 yıl süre içinde servisten başka bir yere götürürsen garantisi iptal olmuyor mu? Bunu kontrol ediyorlar mı?
    kardeşim motorun mondial oldugunu anladım ama hangı model oldugunuda yazarsan ben ve diger arkadaşlar daha çok yardımcı oluruz servis işini ben hiç gitmedim servise bir defa onunden geçiyorken slm verdim bu motorun neresi garantılı dedim ben 150 hs var sadece motor kısını dedi motor kısmında da örnegin 30 parçanın 15 garantıye giriyor dedi granajlarda garantı felan yok dedi ben daha hiç servise gitmedim periyodik bakımlarını ben yapıyorum yagınıda degiştiriyorum zaten ufak tefek sorunlarda tanıdık motorcuya götürüyorum yola devam benim servisten beklentim yok garantıden düşsede motoru kaç sene kullanacan diyelim 3 sene zaten 3 senede garantı felan bitiyor sattıgında garantılı die satmayacaksın motoru zaten 3 sene içinde hor kullanırsan garantıde başa çıkamaz motorla motoruna temiz bak yag deiştir bakımlarını yap yoluna bak gerisini boş ver motorun yakıtıda kullanmana baglı kalkışlarda gazı köklersen su gibi benzin yakar motor son gazda gidersen gene çok yakar ben 3.50 ytl ile yanı bir litre benzinle 40 km çok rahat gidiyorum çogu zaman 40 km bile geçiyor anlayacagın iş sende bitiyor birazda
    [B] Kaderinde Varsa Tecavüze Uğramak,Çırpınmayı Bırak Keyfine Bak [/B]OTURARAK ZAFERE ERİŞEN TEK CANLI TAVUKTUR
    [B]31 L 6351[/B]

Motosikleti
    Mondial 151 RS
    NNOOSS çok teşekkür ederim. Çok faydalı oldu bu bilgiler. Son gaz gitme ihtimalim yok zaten şu anda. Rodajdayım. Kalkışlarda da daha dikkatli olacağım.

Bu arada bu başlık 151 RS. Ben de soldaki profilime yazdım zaten o model olduğunu. Görmedin sanırım.

Sen motor işinden anlıyorsın belli ki. Ama ben motordan hiç anlamam. Mecburen servise ya da başkasının yapacağı bakıma göbekten bağlıyım. Yoksa ben de götürmezdim sanırım.

Motosikleti
    Alıntı Itouch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NNOOSS çok teşekkür ederim. Çok faydalı oldu bu bilgiler. Son gaz gitme ihtimalim yok zaten şu anda. Rodajdayım. Kalkışlarda da daha dikkatli olacağım.

Bu arada bu başlık 151 RS. Ben de soldaki profilime yazdım zaten o model olduğunu. Görmedin sanırım.

Sen motor işinden anlıyorsın belli ki. Ama ben motordan hiç anlamam. Mecburen servise ya da başkasının yapacağı bakıma göbekten bağlıyım. Yoksa ben de götürmezdim sanırım.
    evet gördüm 150 rs yazdıgını ama başka yerde böyle yapma diye yani sen anlatırsın ama motoru ne oldugunu söylemezsin kimsede yardımcı olmaz ozman sana ondan sordum bu başlıgında 150 rs-rsı oldugunu biliyorum hatırlattıgın için saolbende fazla anlamam motordan sora sora göre göre birazda ögrenmek için ugraşıyorum ordan biraz biliyorum yarımcı olabildiysen ne mutlu bana kazasız belasız sürüşler dilerim saygılar
    [B]31 L 6351[/B]

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    selam arkadaşlar ben 2005 aralık ayında gidip bayiden bir 151 rs almıştım ve yaklaşık 3 yıldırda iyi kötü kullandım 55 - 60 bin km veya biraz daha fazla yol yaptım . km yi net söyleyemiyorum çünkü 9 - 10 ayda km halatım koptuğundan km saati çalışmadı.biz inşaat işleriyle uğraştığımızdan bazen araya 4 torba çimento atıp binip gittiğimiz oldu bazende onlarca tuğla vb şeyler yükleyip 2 kişi bindiğimiz oldu motor hiç yok demedi bi kez şase ortadan ikiye ayrıldı onuda kaynattırdım netice olarak ben bu rs ile bi pikap la yapacağım tüm işlerimi gördüm o zaman 24 ay taksitle herşey dahil 1900 liraya almıştım her kuruşu helal olsun geçen haftada motorumun artık ayrılma vaktinin geldiğini düşünerek 600 liraya sattım . arkadaşlar millet çin malı motorları beğenmez laf söyler kötü der adi der ben çok memnun kaldım elbetteki arıza verdi lastiği patladı bilmemne oldu ama her motorda olabileceğinden fazla asla değil ben son dönemlerde motor iyice dökülmeye başladığından 2- 3 ayda bir tamire sokup sağını solunu değiştirmek zorunda kalıyodum oda inanın 50 lirayı geçmiyodu bi sürü parçayla işçiliğiyle beraber ,neticede 151 rs benim çok işimi gördü satarkende bi şekilde ikinci eli var vede 2 hafta sürmeden satıldı umarım bu başlıktaki kullanıcı arkadaşlarımda memnun kalırlar .sevgiyle kalın...

Motosikleti
    mondial 151rs
    genel kullanmıyorum ama sevisler pek iç acıcı degıl işçilik olsun parca fiyatı olsun tavsiye etmıyorum yanıı kendı sahsı adıma tavsiye edebilirim ümraniye çakmakta iskının 2 arka sokagında hayalet motor

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    sade ssenin dediğin servis pahalı olsa hepsi aynı şerefsizlerinn
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    eger almadıysan tavsıye ederım ben de var 151 rs guzel motor arka fırende dısklı ayrı bı avantajı :D

Motosikleti
    Mondial 151RS
    Sol aynam kırıldı dibindeki kaynaktan.neyse yarın yaptırıcam paylaşmak istedim kazasız belasız
    [img]http://img124.imageshack.us/img124/7861/adszoo1.png[/img]

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı monneon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol aynam kırıldı dibindeki kaynaktan.neyse yarın yaptırıcam paylaşmak istedim kazasız belasız
    dostum merhaba; ne oldu motorun toplandımı kaza yapmıştın en son...
    resimleri bekliyoruz.

Motosikleti
    Mondial 151RS
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum merhaba; ne oldu motorun toplandımı kaza yapmıştın en son...
    resimleri bekliyoruz.
    sağol kardeş yorum için.toplandı motor.resim eklemiştim ama farketmemişsin kazasız belasız

-----------------------------------------------------------------------------

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    sağol kardeş yorum için.toplandı motor.resim eklemiştim ama farketmemişsin kazasız belasız

kusura bakma dostum farketmemişim maaşallah kazasız belasız kullan
    ledleride yine dizmişin

Motosikleti
    Mondial 151RS
    Dizdikte az olmuştu.bugün sabahtan akşama tekrar uğraştık ekledik 6 tane daha =) resim ekliycem yanakları çekiyimde lastiklere...

Motosikleti
    151 rs olacak inş.
    slm arkadaşlar yazın motor almayı düşnüyodum daaha öncede sölemiştim galiba daha erken alcam allah izin verirse mondıal rs 151 alcam daha yaşım 15 ama sürebiliceğime inanıyorum önemli olan zaten motorcu rurhudur die düşnüyorum herkese kazasız belalısız sürüşler diliyorum iyi günler...

Motosikleti
    asya 150t1
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba...

Bugun arka jant-yağ-buji değiştirdim motorda kendine geldi ancak tüm elektrik sistemim gitti.Ne ateşleme,ne far ne sinyal...

Devir göstergesi fulleniyor,benzin göstergesi göstermiyor,ayak marşıyla çalıştırıyorum.ara ara kendine geliyor sinyaller..Buji değişikliğinden oldu sanıyorum.Ne yapmalıyım?Sanırım akü boşaldı..
    bujı kablosu motor kapagına degıyor galıba bunun sonucunda şasi yapıyor motorunda şasi sorunu var bujıne bı bak yapamazsan servıse gıt yoksa tesısat yanar

Motosikleti
    asya 150t1
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereye bakmam gerekiyor tam olarak?
    arkadaşım şimdi bujıkablosunu takıp et motoru(kontagı) açarken veya motor çalışırken bır yerındenkıvılcım atar heee bu tamın belkıde başka yerlerden yapıyo sen bujıyı oynadıktan sonra yaptıgın için yazdım

slm bişey sorcam ön farı boyadınmı ,isledinmi ? bn dede aynısı var yakışmış bn de yapıcam solersen eyer

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler