Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

bnim kalkışta etkisi baya oldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

napsak??????

arkadaşlar ben 1 ay sonra bi motor alıcam inşallah.Fakat kararsız kaldm önümde 2 seçenek war birisi sıfır mondial 151 rs almak ikincisi ise bnm halaoglunun bi tane asya scooterı war 151 rsden tek farkı war o motorun arka kampana.yazın gıdıp de gordum motoru hakkaten çok temiz şimdiye kdr hiç bi sorunu olmamış,7000 km.de tek bi sorunu yok ama garanti süresi dolmuş vede sonunda o motorda çin evladı bi yerde beni yavas yavas üzmeye başlıycak...halaoglu araba almak istyo o yzden satmaya karar werdi 1200 istedi kimse cıkmadı sonra 1000 dedi yine cıkmadı kimse şimdi 700 ytl ye werıyo ne dersınız bu motoru mu alayım yoksa yılbaşında sıfır bi 151 rs mi alayım???
    [IMG]http://img403.imageshack.us/img403/2083/fenerhe5.gif[/IMG]

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı onlinemaqara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben 1 ay sonra bi motor alıcam inşallah.Fakat kararsız kaldm önümde 2 seçenek war birisi sıfır mondial 151 rs almak ikincisi ise bnm halaoglunun bi tane asya scooterı war 151 rsden tek farkı war o motorun arka kampana.yazın gıdıp de gordum motoru hakkaten çok temiz şimdiye kdr hiç bi sorunu olmamış,7000 km.de tek bi sorunu yok ama garanti süresi dolmuş vede sonunda o motorda çin evladı bi yerde beni yavas yavas üzmeye başlıycak...halaoglu araba almak istyo o yzden satmaya karar werdi 1200 istedi kimse cıkmadı sonra 1000 dedi yine cıkmadı kimse şimdi 700 ytl ye werıyo ne dersınız bu motoru mu alayım yoksa yılbaşında sıfır bi 151 rs mi alayım???
    Sıfır alma aga zarar edersin..

Al o 700 ytl olanı kullan biraz bu arada para bırıktır sat onu al bi cbf 150-cbr125-ybr125-tvs apache 150 bak keyfine
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

honda cbr düşünüyodum zaten ama fiyatı bizi aştı...
    halaoglunun motoru temız olmasa hiç düşünmem ikinci el moto almayı zaten ama masallah hçbi sorunu yok...
    her gün 30 km gidip,30 km de gelicem.Bunlarda çin evladı sıfırda olsa ne belli yolda bırakmayacagı...
    bu arada honda cbr 125 in bu aralar fiyatı ne kedar bilen varmı??

bu arada ben 15 yaşındaym...
    olur dmi bna cbr süreblirmym dha önce kullanmadım hiç??
    babam işe gitmek için alcak ama bn wermem kolay kolay

Motosikleti
    mondial 151rs
    istanbul anadolu yakasında bi ara buluşma duzenlesek fena olmaz aslında rs cıler ve hs cıler genelınde ayrım yapmak yok tabı rr larda gelebılır :D en azından motor ustune muhabbet geyık falan yaparız

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    tüm mondialcilar toplanırsak , yola çıkamayız

arkadaşlar peki ramzey presto 150t nasıl?
    tavsiye edermisniz??

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    ramzey kapından içeri sokma adını söylemen hata beş para etmez
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    Alıntı onlinemaqara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada ben 15 yaşındaym...
    olur dmi bna cbr süreblirmym dha önce kullanmadım hiç??
    babam işe gitmek için alcak ama bn wermem kolay kolay
    Ehliyet şart motor binmesini bilsen bile yaşın daha kücük ilk basta kursa git yaşın dolunca ehliyetini al sonra yol yaparsın..
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    mondial 151rs
    ewet katılıyorum ehlıyetsız cıkıma yola bnde 5ay ehlıyetsız kulklandım ama korkudan yola cıkamıyo ıdım yazık yanı 1mılyara motor alıyorsun baglatıyorsun cıkarmak ıcın 1mılyar wermen gerekıyo ototparklar motor dolu

yolda kalırım dıyen warsa buluşmaya gelmesın o zaman

Motosikleti
    ehliyet şartt uzun yola gidiceksen
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Abilerim haklısınızda bn motor sürmezsem nasıl tatmin olcak bu içimdeki istek?????????

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yaklaşık 7 aydır kullandığım ve 3 kerede değişik şekillerde kaza yapmış olduğum 151 rs ile ilgili ilk defa karşılaştığım bir problemim var.

Bugün yağmurlu havada postahaneye gittim, geri dönüşte 2-3 km gittikten sonra ve işyerine 50 metre kala bi kavşaktan dönmek için frene bastığımda hem arka hem ön birlikte kullanıyorum ön fren kolunerdeyse hiç yerinden bile kıpırdamadı, arka frenle durdurdum,işyerinde motor park yerine geldim, motor açıkken park etmek için ayağımla geri gerigideyim dedim olmadı, ileri denedim olmadı, motoru kapadım denedim motor kıpırdamadı bile,motoru çalıştırıp gaz vererek yerine park ettim.

Fren kolu hiç sıkmıyor fakat ön fren tekeri kitlemiş durumda, sadece gazla birlikte hareket ediyor elleitilşmiyor ayakla itilmiyor.

Fakat balata nerdeyse bitmiş gibiydi, 2-3 gün önce sıfır ön balata aldımtakarım diye bekletiyordum.

Bu ön freni böyle sıkınca kilitten önce tam stop etmesede azda olsa hızkesip durduruyordu.

Peki yeni balatayı taksaydım ve bugün yeni balata ilekullanmış olsaydım hemde yağmurlu havada böyle bir kitlenme yaşanırmııydı, yaşansaydı 90km ilegiderkenkitlenen ön teker beni kaçmetre atardı dersiniz.

Neyse buişin ilginç tartışmalı kısmı, fakat ben şuanda ne yapmalıyım, ön freni kompleiptalmi edeyim,şuan ön teker kitlenmiş durumdahırsız geklse götüremez gaz vermeden.

Lütfen çok acil yardım...

Motosikleti
    mondial 151rs
    aynısı bndede oldu balatalar baskı yapıyo ama fren kolu problemı yaşamadım fren merkezını soktum komple heryerını pas tutmuş yerını guzelce pas sokucu ıle temızledım tekrar taktım balatayı degiştirdim sorun kalmadı

arkadaşlar ben bişey soracam ben şimdi motosiklet aldım ehliyeti A2 ben sonra normal araba taksi ehliyeti alacam o da B ehliyeti ikisi bir olur mu yani ikisi aynı anda kullaılır mı bilgileriniz için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    asya 150t1
    bak şimdi o elındekı ehlıyetı alırlar bır ehlıyette kullanırlar benımde oyle b +a2 oldu takma kafana ehlıyet evraklarını verırıkende soylersın

saol tşk...

Motosikleti
    fren olayı ölee tehlikeli iş dikkat edin arada bile olsa bir göz gezdirin motorun orasına burasına

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    ehliyeti almamla beraber soğuk falan biniyorum motora
    ben motoru 2 gün çalıştırmasam çalşımıyordu sebebi borudaki benzin kuruyodu heralde vs vs çalışması için biraz ısınmasını beklemek gerekiyodu tüm gün dışarda duruyor motor uyuz etti beni acele işim oluyodu motor çalışmıyo neyse 1 hafta önce yine yaptı bujisi yazın almıştım ngk nın rezistanlı bujisiydi çıkarttım onu bosh buji taktım(çakma olma ihtimali yüksek) artık motor 1 haftada çalıştırmasam garanti ilk marşa çalışıyor hemde buseferde çalıştırıken hafif gaz veriyoruzya verdiğim zaman çalışmıyo direk marşa basınca çalışıyor nasıl oldu anlamadım ama iyi oldu artık tek marşta çalışıyor rs m

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler