Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    slm arkadaşlar ilk motorum 150 hs di şuan ybr kullanıyorum size tavsiyem sıfır hs alacagınıza 2el ybr alın sorun yaşamazsınız.bi dost tavsiyesi
    ANKARA MT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar ben 151RS ye hasta oldum ama nasıl bi motordur çok bilgim yok.ayrıca 150HS(racing)modelini almayı düşünüyorum ve sakaryada plaka masrafları da dahil 2065 ytl.çok mu acaba?daha ucuza var mıdır istanbulda falan?

Motosikleti
    asya 150t1
    mondirackng
    arkadaşlar ben 151RS ye hasta oldum ama nasıl bi motordur çok bilgim yok.ayrıca 150HS(racing)modelini almayı düşünüyorum ve sakaryada plaka masrafları da dahil 2065 ytl.çok mu acaba?daha ucuza var mıdır istanbulda falan? cevap=bayılerde genellıkle standart fıyatı bu ama spottan allırsan daha ucuza bula bılırsın oda ne kadar saglıklı olur bılmem

Motosikleti
    asya 150t1
    arkadaşlar ben 151in gaz verdıgın zaman egzozun oralardan zır zır zır ses gelıyo neden yaptıgınıda bulamadım sızce neden yapar bunu?

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içindeki perçinler gevşemiş düşmüş ondan ses yapıyor önemli bişi değil
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim önerebileceğiniz scooter ıma uygun başka marka varmı acaba?
    castrol gtx 15/40 yağ koydum çok memnunum.bi problem yaşamadım.normal bi motor yağı koysanda bi problem yaşamazsın.servislerin ne koyduğu belli deil.illaki özel bi yağ almana gerek yok.ama castrol ün full sentetiklerini öneririm.
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

Motosikleti
    mondial 151RS
    arkadaşlar ben 151RS'yle akçaydan cıktım izmir, çeşme, kuşadasına kadar gidip döndüm iki kişi gittik 2 günde 1000km falan yol yaptık.. sıcaktan egzoz perçinleri gevsedı bı kac tenesıde dustu bıde bi sefer sıgortasının atması dısında hıc bı problem yaşamadım.. motorumdan memnunum diebilirim şimdiye kadar cok önemli bi problem yaşatmadı cok şükür.. ayrıca garantisindende bikaç kez yararlandım bıkac parcasını degıstırttım hic bı ucret odemedım ve cok ugrastırmadılar benı garantısıde guzel bence..
    [B][I]Ölsemde dik durmaz sarhoştur mezar taşım!![/I][/B]

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı murattt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrol gtx 15/40 yağ koydum çok memnunum.bi problem yaşamadım.normal bi motor yağı koysanda bi problem yaşamazsın.servislerin ne koyduğu belli deil.illaki özel bi yağ almana gerek yok.ama castrol ün full sentetiklerini öneririm.
    teşekkürler muratt mecburen castrol actevo 20w-40 4t aldım umarım sorun olmaz 10w40 olsaydı daha iyi olurdu ama
    henüz koymadım malum şu sıralar biraz yatıyo bikaç hafta sonra koycaz bakalım hoşçakalın..

selamlar hepinize. bende de Rs151 var. motora 2 kısı bındıgımızde kasislerde ve yoldaki kot farkından oluşan esnemelerde lastik benzın deposuna surtuyor.

ayrıca kucuk hız tumseklerınden vs gecınce benzın deposu zıplıyor sanki, pat pat ses gelıyor vuruntu yapıyor. bunların onune gecebılmış arkadaslarımızdan desteklerını esırgememelerini rica ediyorum.

Motosikleti
    CBR600F
    selam cankan benzin deposunun altında metal levha var o levhanın arasında ikitarafı yapışkanlı sert bi plastik var vuruntuyu engellemek için o düşmüş olabilir onu bi konrol et kendinde kauçuk gibi bişeyle destek yapabilirsin somunlarıda gevşemiş olabilir
    ilk sorun hakkında br fikrim yok
    iyi akşamlar...

selam gursus. benim motorum 3 yıllık ve ben aldıgımda bu tip bir plastik yoktu. sonrada sikayetler uzerine eklenmiş. bende senin mesajından sonra mondialmotor.com a girip yedek parça kataloguna baktım. hakikatten de oyle bir parça eklemişler. bakalım bende oraya bi cozum bulmaya calısıcam.

diğer bir sorun da motorun yağ karteri terleme yapıyor ve çok çok az yağ atıyor. ama üstten atıyor. yani keçe de bozulma olsa alttan sızdırma yapardı. yani oyleki motoru bıraktıgım hiçbir yerde yağ yok ve görmedim.

ne yapmalı sizce. yağ seviye cubugumda kırıldı. su anda sadece kapak olarak kullanabiliyorum. bakalım ne yapacagım. sizden de bir tavsiye bekliyorum..

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı cankan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam gursus. benim motorum 3 yıllık ve ben aldıgımda bu tip bir plastik yoktu. sonrada sikayetler uzerine eklenmiş. bende senin mesajından sonra mondialmotor.com a girip yedek parça kataloguna baktım. hakikatten de oyle bir parça eklemişler. bakalım bende oraya bi cozum bulmaya calısıcam.

diğer bir sorun da motorun yağ karteri terleme yapıyor ve çok çok az yağ atıyor. ama üstten atıyor. yani keçe de bozulma olsa alttan sızdırma yapardı. yani oyleki motoru bıraktıgım hiçbir yerde yağ yok ve görmedim.

ne yapmalı sizce. yağ seviye cubugumda kırıldı. su anda sadece kapak olarak kullanabiliyorum. bakalım ne yapacagım. sizden de bir tavsiye bekliyorum..
    bu sorunun hakkında bir fikrim yok dostum ama bilenler yardımcı olur

Motosikleti
    asya 150t1
    heeyy mıllet nerdesınız herkezın topıc uçuyo bızımkısı yerlerde duruyoo .hadı kım ne yapmış nasıl gıdıyo 151ler ben performan egzosu taktım

Onur Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial rs 151 peugeot 307 premium
    Alıntı cankan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar hepinize. bende de Rs151 var. motora 2 kısı bındıgımızde kasislerde ve yoldaki kot farkından oluşan esnemelerde lastik benzın deposuna surtuyor.

ayrıca kucuk hız tumseklerınden vs gecınce benzın deposu zıplıyor sanki, pat pat ses gelıyor vuruntu yapıyor. bunların onune gecebılmış arkadaslarımızdan desteklerını esırgememelerini rica ediyorum.
    Çok ilginç kesin arka amortisör yada yaylarında bir problem var.Ben 100 kg yim kuzenimide alıyorum oda 90 civarı kesinlikle böyle bir vurma yada problem olmuyor.Hatta 2 kişi binince çok daha keyifli yaylanıyor.

Alıntı mondiracing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben 151RS ye hasta oldum ama nasıl bi motordur çok bilgim yok.ayrıca 150HS(racing)modelini almayı düşünüyorum ve sakaryada plaka masrafları da dahil 2065 ytl.çok mu acaba?daha ucuza var mıdır istanbulda falan?
    Bir çok kişi bu motosikleti kullanıyor memnun olanada rastladım nefret edenede bana göre kullanmaya göre değişiyor.Bana yetiyor fazlada km yapmıyorum ama motosiklet zevkini yaşatıyor.Büyütmeyi bende düşünüyorum ama bunu satmadan büyütürüm bunun zevki bir başka :D

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı karpatkurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heeyy mıllet nerdesınız herkezın topıc uçuyo bızımkısı yerlerde duruyoo .hadı kım ne yapmış nasıl gıdıyo 151ler ben performan egzosu taktım
    oo hayırlı olsun egzoz un resimleri paylaşırsan sevinirim

Motosikleti
    GIXXER
    Benim rs 151im 2007 model 14 nisan 2008 tarfiğe çıkışlı...Yani takriben alalı daha 1 ay oldu.1700kmde.İlk bakımını 500kmde kendim yaptım.2.Bakımınıda 1500kmde kendim yaptım.Petrol Ofisinin mondial için ürettiği 15-50 yağ ve ngk buji kullanıyorum...
    forumdaki mesajların çoğunu okudum.Kimi arkadaşımız çok sorunla karşılaşmış kimiside hiç sıkıntı çekmemiş,ben şu ana kadar en ufak bi sorunla karşılaşmadım.Bunuda bakım aralıklarını kısa tutmama ve motorumun sınırlarını bilmeme bağlıyorum.Bende top speed denemesi yaptım ve kadradna 140ı gördüm...Bence oldukça güçlü bi motor.ben 85 arkamda oturan arkadaşım 93kg ve nenehatun caddesinde 60-70km hızla çok rahat çıkabiliyoruz
    Fiyat / Performans olarak çok rahat tavsiye edebilceğim bi motosiklet.

Motosikleti
    asya 150t1

Motosikleti
    mondial 151rs
    bu tıp bi egzos ne kadara mal oluyo çok guzel yakışmış

Motosikleti
    asya 150t1
    Teşekkürler arkadaşım bu egsoz krom ve el yapımı orjınal egsozu 90 ben bunu 150 ytl aldım sesı herşeyle mukemel zaten sıteden bır kaç kişide var onların tavısıyesıyle aldım

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı karpatkurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşım bu egsoz krom ve el yapımı orjınal egsozu 90 ben bunu 150 ytl aldım sesı herşeyle mukemel zaten sıteden bır kaç kişide var onların tavısıyesıyle aldım
    çok hoş ve güzel olmuş arkadaşım ama o aluminyum folyo güzel durmamış güle güle kullan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler