Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    garomir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Yamaha XJ6 Diversion S
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GAROMİR&P34C3 (Kusura bakmayın isminizi bilmiyorum) Beyler, İlk önce motosikletinizin hayırlara vesile olmasını diler,size ve sizin gibi paylaşım yapan arkadaşları TAKDİRLE karşıladığımı belirtmek isterim. XJ konusunda habire yabancı forumlardan yorum okumaktayız ancak malum yabancıların yol koşulları EŞİT DEĞİLDİR bizim yol koşulları Dolayısiyle motosiklet fotolarınızı ve paylaşımlarınızı TAKDİRLE TAKİP ETTİĞİMİ belirtmek isterim. Fuara ve yaza sayılı günlerin kalması hasabiyle bilgi paylaşım yoğunluğunuzu arttırmanızı riza ederim Not: GAROMİR&P34C3 beyler nezninde konuya katkı yapan diğer KATILIMCILARA da TEŞEKKÜR EDERİM.

Teşekkürler, maalesef bu sıralar İzmir'deki soğuk ve yağmurdan motora binemiyorum bile :( İnan motoru alalı 2 hafta oldu nerdeyse yaptığım km 25 dir, o da yağmur bir ara verince oldu. Fakat yakın zamanda işallah bu çanta taşıyıcı montajı ve çakar led montajı hakkında bilgi vereceğim fotoğraflarla, ayrıca topcase'li fotoğraflar çok yakında
    karapara bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Şu sorumu buraya da kopyala yapıştır yapayım
    Arkadaşlar, internette yabancı sitelerde yaptığım araştırmalarda Diversion XJ6 veya XJ6f ile kawasaki er6n veya er6f karşılaştırması yapan test sürücüleri yorumlarında hep er6n veya er6f bir adım önde diyorlar. Ama 2 silindirli bir makinanın 4 silindirli bir makinadan önde değerlendirilmeside kafama MALUM BESLENEN KİŞİLERİN DERGİLERE yazdığı yazıları aklıma getiriyor. Bu iki yamaha ve kawasaki motorları kullanan var mı? Varsa yorumlarını paylaşırsa sevinirim.Veya yorumlarınız.. Saygılar..
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

P34C3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6N
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GAROMİR&P34C3 (Kusura bakmayın isminizi bilmiyorum) Beyler, İlk önce motosikletinizin hayırlara vesile olmasını diler,size ve sizin gibi paylaşım yapan arkadaşları TAKDİRLE karşıladığımı belirtmek isterim. XJ konusunda habire yabancı forumlardan yorum okumaktayız ancak malum yabancıların yol koşulları EŞİT DEĞİLDİR bizim yol koşulları Dolayısiyle motosiklet fotolarınızı ve paylaşımlarınızı TAKDİRLE TAKİP ETTİĞİMİ belirtmek isterim. Fuara ve yaza sayılı günlerin kalması hasabiyle bilgi paylaşım yoğunluğunuzu arttırmanızı riza ederim Not: GAROMİR&P34C3 beyler nezninde konuya katkı yapan diğer KATILIMCILARA da TEŞEKKÜR EDERİM.
    Teşekkürler karapara.İşten güçten zaman buldukça forumu takip etmeye çalışıyorum
    http://www.youtube.com/watch?v=I8C58d-yV2c daha önce XJ6 kullanıpta Z750'ye geçen arkadaşımın videosu.Önde giden Nc700 ile arkadaşımız.Dahan önce verildiyse kusura bakmayın
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Bugün havanın güzelliğinden faydalanıp otobana çıkıp topcase ile biraz deneme sürüşü yaptım. Bu motorda gerçekten vites değiştirme keyfiymiş onu gördüm Nerdeyse istediğiniz hızda istediğiniz viteste gidebiliyorsunuz ) Bir kaç resim ekleyeyim. Herkese iyi haftasonları!

Bu arada 55 litrelik çanta olmasına rağmen gidon yüksek hızlarda bile kafa sallama yapmıyor. Topcase kesinlikle sürüşü engellemiyor.
    karapara ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı garomir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün havanın güzelliğinden faydalanıp otobana çıkıp topcase ile biraz deneme sürüşü yaptım. Bu motorda gerçekten vites değiştirme keyfiymiş onu gördüm Nerdeyse istediğiniz hızda istediğiniz viteste gidebiliyorsunuz ) Bir kaç resim ekleyeyim. Herkese iyi haftasonları!

http://imageshack.us/a/img40/3765/20130216141802.jpg
    http://imageshack.us/a/img28/6206/20130216141757.jpg
    http://imageshack.us/a/img96/9836/20130216141746.jpg
    http://imageshack.us/a/img132/8512/20130216141741.jpg
    http://imageshack.us/a/img132/7105/20130216141728.jpg

Bu arada 55 litrelik çanta olmasına rağmen gidon yüksek hızlarda bile kafa sallama yapmıyor. Topcase kesinlikle sürüşü engellemiyor.
    Allah nazardan saklasın Virajlardaki sürüş dinamiği merak ediyorum aslında.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    Amin hepimizi Virajlarda biraz acemilik çekiyorum ama motor farklı olduğu için yavaştan öğreniyorum ve açıkçası riske pek girmeyi sevmiyorum. Motorla birbirimize alıştıkça daha çok yorum yapabileceğim
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Merhabalar herkese, bugün havanın güzelliğinden faydalanıp basmaneye eşimle gidip eskimiş (5 yıl olmuş eski kaskları alalı) kasklarımızı yenileriyle değiştirmeye gittik motomax'tan. Uzun araştırmalar sonucu fiyat/performans kasklardan olan Scorpion'un eşime exo-500 modeli ve bana exo-750 modelini aldık. Eski kaskımdan (Nolan N62) sonra gerçekten tofaştan inip ferrariye binmiş gibi hissettim, süper bir kask. Kesinlikle buğu yapmıyor, havalandırma süper ve ses içeri nerdeyse hiç almıyor ki 110 km/h hızlara çıkmamıza rağmen eşimde bende çok memnun kaldık tavsiye ederiz . Bu arada xj6'yı şehir içi olarakta yoğun bir şekilde kullanma şansına sahip oldum. Önceki motorlarıma göre trafikte çok daha fazla saygı görüyorum. Motorumda özellikle şehir içi performansıyla ve artçıyla beni hiç yormadı. Havaların iyileşmesiyle daha fazla yorum yapabileceğim şimdilik bu kadar Resimler aşağıda....

okkesh79, karapara ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    motosikletin artçı açısından rahatlığı nasıldır acaba?

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    çok uzun yol dışında rahat olduğunu söylüyordu kız arkadaşım. ama kilolular için sıkıntı olacağını düşünüyorum
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Pazar günü İzmir'de güneşi gören dışarı çıkmıştı, çok kötü bir trafik ve sıcak. Yoğun trafikte aralardan gerçekten rahat geçebildim, hatta ybr'lerin geçtiği heryerden bende geçebildim. Gerçekten ince bir motor XJ6. Trafikten dolayı motor sürekli fan açtı ama sıkıntı olmadı. Trafikte biraz ayaklara sıcak vuruyor motordan ama alışıcaz artık Bunun dışında bugün işe gidip geldim motorla 60 km gidiş 60 km geliş. Yolun 45 km'si otobandan, biraz son hız denemesi yaptım, 160 'ı rahat gördüm. Fazlasını şimdilik zorlamadım. Rüzgar 120 den sonra biraz fazla vurmaya başlıyor boynuma doğru. Bu da standart camın yetersiz kalmasından sanırım. Güzel bir Touring camla hallolabilir. Şimdilik düşünmüyorum. 120-130 ile rüzgarı fazla dert etmeden rahat rahat gidebiliyorsunuz. Şimdilik bu kadar. Artık havaların güzel olmasıyla birlikte haftada 3-4 gün işe motorumla gideceğim Artık daha fazla yorum yapabilirim. Ayrıca @karapara:

Artçı için motor kesinlikle rahat, bugün 1.95 bir arkadaşım arkama oturdu ve rahat olduğunu belirtti. Onun dışında eşimde sürekli olarak artçı olarak arkada, ve selenin rahat olduğunu söylüyor. Ama uzun yol için daha rahat ettirici birşeyler şart gibi.
    karapara bunu beğendi.

P34C3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6N
    Tek kelimeyle harika.
    XJ6 modeli baz alınarak Yamaha Design Cafe tarafından geliştirilen modelin adı Cage6.Şu an konsept bir model olsada ilerde yapılmak istenen kişisel modifikasyonlarla ilgili güzel bir örnek olabilir

http://www.yamaha-motor.eu/designcaf...icle&id=516114

garomir bunu beğendi.

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    vay be çok güzelmiş

dix1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xj6 diversion ila xj6 diversion f arasındaki fark nedir ?

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    Alıntı dix1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xj6 diversion ila xj6 diversion f arasındaki fark nedir ?
    grenaj ve para birde diversion artık gelmiyor...naked ve f modeller gelecek...naked 19200 olmuş...plaka vs hariç...abs olunca +2000 istiyorlar....
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

iboli78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000FA
    bana daha cok MT serisini anımsattı.

@hocaseko birde orta sehpa

dix1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grenaj ve para birde diversion artık gelmiyor...naked ve f modeller gelecek...naked 19200 olmuş...plaka vs hariç...abs olunca +2000 istiyorlar....
    teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Birde ducati monster 696 , honda nc700 ve diversion f arasında kalsanız hangisini niçin seçerdiniz ?

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    Alıntı iboli78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana daha cok MT serisini anımsattı.

@hocaseko birde orta sehpa
    doğrudur atlamışım...serviste 300 TL dediler...

---------- Post added 02-03-2013 at 00:00 ---------- Previous post was 01-03-2013 at 23:55 ----------

teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Birde ducati monster 696 , honda nc700 ve diversion f arasında kalsanız hangisini niçin seçerdiniz ?
    tamamen zevk meselesi...ben bindiğimi söylerim
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkür ederim

ducatiyi hava atmak için, diversion f i rüzgar koruması daha iyi olduğu için, NC yi bu saydıklarım ve üzerine az yakıt harcamak için seçerdim

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    Alıntı P34C3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler karapara.İşten güçten zaman buldukça forumu takip etmeye çalışıyorum
    http://www.youtube.com/watch?v=I8C58d-yV2c daha önce XJ6 kullanıpta Z750'ye geçen arkadaşımın videosu.Önde giden Nc700 ile arkadaşımız.Dahan önce verildiyse kusura bakmayın
    Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın ama arkadaşınızın eğitime ihtiyacı var

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı cenkkara07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın ama arkadaşınızın eğitime ihtiyacı var
    Aha benim video Hey gidi günler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler