Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Merhaba, bugün 2015 model 10'bin kmde race blue diversion f ile aranıza katılmış bulunmaktayım..

Beylikdüzünden öğlen satın aldım motoru, aldığım gibi ağvaya sürdüm ve ağvadan evime ümraniye'ye geldim hiç mola vermedim.Motorun oturuş pozisyonu harika hiç yorulmadım bir önceki motorum hyosung gt250r'da rahatsız oturuş pozisyonu yüzünden binmek bile istemiyordum motora ama bugün diversion'a binince dünyalar varmış dedim gücü hoşuma gitti 250cc'den geçince yeterince yeterli geldi, 1.viteste gazı kontrolsüz açınca arka direk sağa sola kayıyor zevkli ama dikkatli olmak lazım.

-Sormak istediğim bir kaç tane soru var:
    ilk olarak ağvaya giderken yavaş gittiğim için motorun ısısı 97-98-99-100-101 arasında gidip geldi, bu motor kaç derecede fan açıyor ve fan açtığı zaman sürmek zararlı mı, yoksa durup beklemeli miyim ?

ikinci olarak, hararetli ilgili bir sorunda göstergede herhangi bir uyarıcı var mı?

üçüncü olarak, orta sehpanın hemen üst bölümüne denk gelen zincir zamanla bollaşırsa o sehpaya çarpacakmış gibi bir his uyandı içimde yoksa fazla mı şüpheciyim bilmiyorum, sizinde yorumunuzu almak istedim.

hepinizi şimdiden teşekkür ederim.özet olarak motoru gerek oturuş pozisyonu gerekse performans olarak çok beğendim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Fz6 ile cok benzer oldugu icin fan acma sicakligi tahminimce aynidir.
    100 - 101 derece arasinda acmasi lazim. Motor cok isiniyorsa radyatorsuyunu bir degistirin derim. Belki coktandir degismiyordur. 2 senede bir degismesi gerekiyor.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bence,bu segmentin en sakin,en sorunsuz,en konforlu ve en az yakan motorudur.bende 2011 F modeli var.3 yıl kullandıktan sonra,geçen yıl arkadaşıma(kızımın düğünü nedeniyle,parasal sıkışıklıktan)satmıştım ve bu yıl tekrar geri aldım.burada ki arkadaşlar tanır benim motoru.3 yıl boyunca gidon yükseltmeden,3 çantasına,çakmak girişinden,yan çelik sibobuna,yağ ısı göstergesine kadar,bir turing yapmıştım.15 gün önce zincirimi de (DID-X RİNG)değiştirip,23.000 km.bakımını yaptırdım.geçen hafta da,manavgat festivalinde,uzun süredir takibimde olan,AKO ön cam rüzgar saptırıcı aldım,taktım.henüz test etme şansım olmadı.artık tam turing oldu.fotolarını çekip burada paylaşırım.önceki fotolardan birkaç örnek:

jimi_hendrix ve maktama bunu beğendiler.

Sercan_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r--13
    Uzun boylulara önerirmisiniz bu motoru? 1.90 boyum ile cbr 250 kullanıyorum.Görüntü dışında rahatım bi sıkıntım yok.7-8 aday arasından xj6 ya karar verdim ama canlı bi türlü göremedim antalyada motoru.

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Alıntı Sercan_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun boylulara önerirmisiniz bu motoru? 1.90 boyum ile cbr 250 kullanıyorum.Görüntü dışında rahatım bi sıkıntım yok.7-8 aday arasından xj6 ya karar verdim ama canlı bi türlü göremedim antalyada motoru.
    ben 1.85 boyundayım daha motoru alalı 2 gün oldu, ışıklarda falan dururken ayaklarım yere dik bassada sanki motor çok yüksekmiş gibi geliyor sanki ayağımı tam yere basamıyorum gibi hissediyorum.Bu benim ilk defa dik oturuşlu bir motor kullanmamdan ötürü olabilir fakat 1.90 boya gideceğini düşünüyorum çünkü küçük bir alet değil.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Benim boyum 1.88 çok memnunum bu motor ne isterseniz onu verir, hız konfor eduro sürüş kıvraklık yakıt vs.Al istediğin yere git.

Motosikleti
    xj6 diversion f
    bir sorunum var dostlar, motoru aldığımda yedek ve kırmızı anahtarı yoktu satın aldığım kişi kaybetmiş sadece tek bir siyah anahtar var.Yamaha servislerine gittim bugün anahtarı çoğaltmak istediğimi söyledim verdikleri tek cevap; 2700'tl getir kontak anahtar beyin değişelim oldu..

İstanbul içindeki anahtarcılarda yapılır mı immobilizerlı anahtar ? elimdeki anahtarın 1 kopyasını çıkartmak istiyorum sadece var mı bilgisi olan ?

Motosikleti
    anahtarcılar içinde immobilizerli anahtarları kopyalayan,işinin ehli ustalar var ama kırmızı anahtar olmaz,onun içinde motorun tüm bilgileri var.kimlik gibi düşünün.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Kirmizi anahtari bilmiyorum ama siyah anahtar kopyalanabiliyor, yaptiranlar var.
    Arastirsaniz bulursunuz.

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anahtarcılar içinde immobilizerli anahtarları kopyalayan,işinin ehli ustalar var ama kırmızı anahtar olmaz,onun içinde motorun tüm bilgileri var.kimlik gibi düşünün.
    teşekkür ederim, zaten kırmızı anahtarı kopyalamak istemiyorum elimdeki siyah anahtardan ne olur ne olmaz diye 1 kopya daha almak istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kirmizi anahtari bilmiyorum ama siyah anahtar kopyalanabiliyor, yaptiranlar var.
    Arastirsaniz bulursunuz.
    istinye'de bir yer buldum yarın gidip yaptıracağım eğer çalışırsa anahtar burdan fiyat ve uygulanan işlemi paylaşırım ilerde aynı sorunu yaşayacak kişiler için bir bilgi olur
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    siz yine de kıRmızı anahtar için YAMAHA MERKEZ'i bir arayın derim.olası bir çalınmada düz kontak yapılmak istendiğinde veya kısa devre olduğunda,sistem kendini korumaya alır,işte bu gibi durumlarda kırmızısız olmaz.

AKO rüzgar saptırıcımı taktım,ciddi faydasını gördüm.telefon tutucu da tamam,artık tam bir turing oldu.

rüzgar deflekrörü isteyen arkadaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla aylar önce paylaştığım yazıyı paylaşayım:
    ALINTIDIR
    Rüzgar Kesici Deflektör Tur Camı
    İLETİŞİM 0533 349 74 10
    Ürün kendi üretimimizdir.(YERLİ ÜRETİM)Plastik aksamı polikarbon. malzemeden imal edilmiştir..
    Rüzgar Kesici Deflektör Tur Camı
    Piyasada 250-600 TL civarında satılan muadillerinden çok daha kaliteli olan bu camları öncelikli ve oldukça ekonomik bir şekilde almak isteyen dostlarımız için 150 tl.
    Camın kırılmaya ve solmaya karşı sınırsız garantisi vardır.Sorgulanmadan yenisi gönderilecektir.
    Herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda aynı şekilde kutulayıp gönderebilirsiniz.Ürünümüzün arkasındayız.
    Cam mika değildir kesinlikle kırılmaz çatlamaz eğilmez.Ürünümüz UNIVERSAL olup her marka ve modele uyumludur.
    CAMINIZI DELMENİZ GEREKMEZ 2 FARKLI BAĞLANTI APARATI VARDIR İSTER MANDALLAYARAK SIKABİLİRSİNİZ ( ÇIKMAZ ! ) İSTER CAMINIZA DELEREK MONTE EDEBİLİRSİNİZ HER İKİ BAĞLANTI APARATIDA KUTU İÇERİSİNDEN ÇIKAR.
    DELMENİZ İÇİN MATKAP UCU SIKMANIZ İÇİN ALYAN ANAHTAR TAKIMIDA KUTU İÇERİSİNDEN ÇIKMAKTADIR.ÜRÜNÜNÜ KALİTESİ SİZİ FAZLASIYLA MEMNUN EDECEKTİR.
    Aşağıda ki link de dayanıklılık testi için videosu bulunmaktadır.
    Montajı Çok basit olup aşağıda ki videodan izleyip adım adım yapabilirsiniz
    https://www.youtube.com/watch?v=WW0HfPnbXV4

AkoTourıngGlass Asansörlü Motosiklet Tur Camı
    Motosiklet Kullanıcıları İçin Hazırlamış Olduğumuz Asansör Ayaklı Tur Camını İmalattan Siz Değerli Sürücülerin Sağanak Yağış Rüzgâr Vs Gibi Hava Şartlarında Rahat Bir Sürüş Keyfi Sağlamaktadır Kendi İmalatımız Olduğundan Dolayı Yedek Parça Sorunu Kesinlikle Yoktur
    Bize Ulaşmanız Yeterlidir Ayrıca Ön Camımı delmek istemiyorum Diyen Sürücülerimiz İçin Kıskaç Sistem Ayağıda Montaj Paketinin İçerisinde Sunulmaktadır Dolayısı İle Uzun Yolda Hava Şartlarından Korunduğunuz Gibi Tekrar Söküp Orijinal Halegetirebilirsiniz Piyasada Değişken Abartılı Fiyatlara Satılan Camlarla KıyaslanMayacak Olan Asansörlü Tur Camını Siz Değerli Müşterilerimize İmalattan Sunmaktayız Ürünümüz Kırılmaz Camdan İmal Edilmiş Olup
    Kırılmaya Karşı %100 garantilidir Ürün UNISEX Olup Her Marka Ve Modele Uyumludur
    KEYİFLİ SÜRÜŞLER
    KUTU İÇERİSİNDE BULUNAN
    1.Adet. Kırılmaya Karşı Garantili Tur Camı
    1.Takım------Asansörlü Montaj Kiti Kıskaçlı
    1.Takım--------Alyenli Krom Montaj Cıvatası
    1.Adet-----------------------------Montaj Anahtarı
    1.Adet-----------------------------------Matkap Ucu
    1.Adet--------------------Detaylı Montaj Şeması
    taktığınız zaman kaskınıza ve gögüsünüze böcek sinek gelmez ve kask içerisinde kafanız türbülansa uğramaz sallanmaz.Uzun yollarda vizör açık seyahat ettirir.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Bugün İstinye-Sarıyer'de Kale Kilit isimli dükkanda, Yamaha diversion F'imin 1 adet olan siyah anahtarını (kırmızı ve diğer anahtar kayıp) 110 tl karşılığında immobilizer'li olarak çoğaltmış bulunmaktayım.Eğer sizde kırmızı ve yedek anahtarını kaybederseniz burdan yaptırabilirsiniz.

anahtar direk tek seferde çalıştı,herhangi bir sorun çıkmadı.

not: sadece siyah anahtar basılıyor,eğer kırmızı anahtarı kaybettiyseniz yamahadan=kontak,beyin ve anahtar olarak alabilirsiniz bununda bedeli 2700 'tl.
    fazil bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    siz yine de kıRmızı anahtar için YAMAHA MERKEZ'i bir arayın derim.olası bir çalınmada düz kontak yapılmak istendiğinde veya kısa devre olduğunda,sistem kendini korumaya alır,işte bu gibi durumlarda kırmızısız olmaz.
    Bu bir sehir efsanesi mi yoksa gercekte olmus bir olaydan alinti mi? Mesela ben motorumun gostergesini degistirdim ve hic sorun olmadi, 10 senedir kullandigim 2005 model Fz6'da kirmizi anahtara hic ihtiyacim olmadi.

Motosikleti
    gösterge değiştiğinde kısa devre veya kendini korumaya alma gibi bir durum söz konusu olmaz.fişleri,km.milini,soketleri vs.söküp yeni saate tekrar takıyorsunuz.ben,3.5 yıl YAMAHA bayisinde mağaza,satış sorumluluğu yaptım ve ayrıca 33 yıllık sürücüyüm.biliyorum.

Merhaba arkadaşlar diversion f 1 depo ile 280 km gidiyo heralde kaç km gidiyo merak ediyorum bilen varmı bende f geçmeyi düşünüyorum

Motosikleti
    aslında arabada da,motorda da yakıt konusu,yol ve kullanım şekline bağlıdır.mesela,2 hafta önce,ben ve eşim + dolu 3 çanta ve topcase üstü çadır ile,ADANA-ANAMUR'da (290 km.)kampa gittik.Adana'dan fulledim,anamura girdiğimde göz kırpmaya başladı.300 ü rahat görür ve geçerdi.bu yolu bilen bilir,virajlı ve iniş-çıkışlıdır.ben sakin kullanan,otobanda bile 120 yi geçmeyen bir kullanış tarzım var.yolun keyfini çıkartırım.yaklaşık toplam ağırlığımız 400 kg.gibiydi.vitesleri, 4000-4500 devirde değiştiririm.motorumu ve cebimi üzmem.tabii ki performanslı kullanımda yakıt artıp,gidilen mesafe azalacaktır.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim çok aydınlatıcı oldu saygılar abi

Motosikleti
    honda ace 200 ns ınazuma
    merhaba arkadaşlar öncelikle herkeze kazasız sürüşler dilerim
    geçen sene xj6 n motorumu kış sebebiyle satmıştım malum yaz gelince tekrar motor almaya karar verdim ve geçen ayın 22 sinde 2, el 1400 km de 2016 model xj6 f aldım 31000 liraya geçen motorumdaki eksozdan (((leo vince))) bulup montajını yaptırdım 1750 lirada ona verdim gidon yükseltme aparatıda mevcut fakat bacağımda dayanılmaz derecede hatta yürüyemeyecek kadar etkili ağrı başladı gittiğim doktorlar bel fıtığından ameliyat olamamı söylüyorlar bende kabul etmıyrorum halıyle 15 gün fizik tedavi aldım şuanda ilaç tedavisi görüyorum sizin anlıyacağınız durumum 220 kiloluk bi motoru kullanmaya elverişli değil bi kere kendi üstüme düşürüyordum korkudan binemiyorum şuan motorum 2100 kmde bu kmyide abim kullandı şuan kapalı brandasında duruyor forumdan almayı düşünen arkadaş varsa telden irtibata geçebilir bu forumun satılık ilan yeri olmadığını biliyorum o yüzden kurura bakmayın şimdiden teşekkürler
    tekrar herkese kazasız sürüşler sağlıklı günler

Sercan_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r--13
    Alıntı recko45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar öncelikle herkeze kazasız sürüşler dilerim
    geçen sene xj6 n motorumu kış sebebiyle satmıştım malum yaz gelince tekrar motor almaya karar verdim ve geçen ayın 22 sinde 2, el 1400 km de 2016 model xj6 f aldım 31000 liraya geçen motorumdaki eksozdan (((leo vince))) bulup montajını yaptırdım 1750 lirada ona verdim gidon yükseltme aparatıda mevcut fakat bacağımda dayanılmaz derecede hatta yürüyemeyecek kadar etkili ağrı başladı gittiğim doktorlar bel fıtığından ameliyat olamamı söylüyorlar bende kabul etmıyrorum halıyle 15 gün fizik tedavi aldım şuanda ilaç tedavisi görüyorum sizin anlıyacağınız durumum 220 kiloluk bi motoru kullanmaya elverişli değil bi kere kendi üstüme düşürüyordum korkudan binemiyorum şuan motorum 2100 kmde bu kmyide abim kullandı şuan kapalı brandasında duruyor forumdan almayı düşünen arkadaş varsa telden irtibata geçebilir bu forumun satılık ilan yeri olmadığını biliyorum o yüzden kurura bakmayın şimdiden teşekkürler
    tekrar herkese kazasız sürüşler sağlıklı günler
    Geçmiş olsun.Buraya açabilirsin konuyu. http://www.motosiklet.net/forum/sati...klet-ilanlari/

Rider95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F
    Bende Perşembe günü 2013 Model Xj6 Diversion F ile aranıza katıldım.
    [IMG][/IMG]
    kadango bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler