Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Son hız ise mc-x

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S150 LX 2012
    [QUOTE=fatih3442;2832328]Arkadaşlar.Ben kısmetse nisan ayında filan motor almayı düşünüyorum.Aklıma windy 150 s lx ile 150 mcx takıldı.Acaba sizce hangisini seçmeliyim?Son hız olarak kıyaslarsak hangisi iyi ki en çok dikkat ettiğim konulardan biri hızlanma diğeri son hız.[/Q,
    arkadasım ben mcx le kafa kafa gidiyorum bazen o gecer bazen ben ,daha öneceki konulardada bahsetmiştim,bende lx var ,mcx koltuk berbat alma sakın
    4 teker insanın bedenini taşır...... 2 teker ise ruhunu taşır........

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Windy s 125 i olan arkadaşlar hiç yağ süzgecini temizleten oldumu Nerde bu süzgeç yaww

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Alıntı adige_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cesur509; bende bol suyla yikadigim zaman calistirip isitmadan sürersem 3-5dk isinana kadar gaza gec tepki vererek tutuk calisio, isininca problem yok. 10dk rolantide calistirip sürüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:32 ----------

Bolcadarbe; benim motor 125lik ortalama 130-135krs civari yakiyor. Kullanmayada bagli; son zamlardan once kardesim 57tl lik benzinle 505km yapmis:-) . Ben 55tl ye 430 civari yapiyorum..
    Alıntı bolcadarbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben her hafta duzenli yıkarım şakır şakır su ilac çalismamazlık yapmadı benım derdımde yakıt .cok yakmaya basladı 155 yakıyor km de gerci benzin berbat pahalı

Ben yıkayınca motor zor çalışıyor gaz yemiyor Karbüratörün benzin tahliye vidasını çevirip biraz benzin akıttığım zaman düzeliyor. Nerden su alıyo bulamadım.
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

adige_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s
    Windy in yag suzgeci solda vites kolunun altinda, motor nosunun yanindaki buyuk vida acilarak temizleniyor.

Motosikleti
    Çok yakında...
    Windy in yag suzgeci solda vites kolunun altinda, motor nosunun yanindaki buyuk vida acilarak temizleniyor.
    Kardeşim sağol 11000 km dir daha temizlenmedi inş. sıkıntı yapmamıştır Sen temizledinmi çok pislik varmıydı Ben burayı açıp süzgeci temizleyebilirmiyim acaba tekrar sağol
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S150 LX 2012
    pislik degilde çapak varmı ona dikkat et gerçi ilk temızlemede çapak olması normal .sonrakilerde olmaması gerekır

Motosikleti
    ehliyeti alınca paraya bağlı :D
    windys lx 150 ler rodaj dısında ortalama yakıt tuketımı nedir ?100km de ne kardar yakıyordur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrol un 15w -40 olan yağını kullanma çünkü minarel yani yüksek ısılarda motorunu sentetik karışımli yağlara göre daha daha az korur . Bide yaz sıcağında sen düşün . Bizim motorlar gibi ıslak debriyajli motorlarda , motor yağı aynı zamanda şanzımanıda yağladığı için yarı sentetik yağlar önerilir . Ful sentetikler debriyajda kaçirmaya neden olabiliyor . 15w -50 yağ numarası eger ful sentetikse 4 mevsim kullanabilirsin yaz - kış . Diğer türlü kışın motorun ilk çalıştırmada ve ısınmada sorun yaşarsın . Motorun ilk çalıştırma sırasında zorlandığı için daha fazla aşınır . Yazdığın yağ markalarının hepsi de kaliteli markalar istediğin markayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsin . Ben yaz-kış motul diye kaliteli bir markanın 10w -40 yağını kullanıyorum yarı sentetik ( 35 tl ) yaz -kış. castrole göre vites geçileri daha rahat oluyo . Tekrar söyleyim yazdığın markaların hepsi çok kaliteli markalar, yarı sentetik olanlardan al sorun yapamazsın . Telefondan bağlandığım için karman çorban oldu yazdıklarım idare edin . Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi 04-06-2012 - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03-06-2012 23:53 ----------

Bu arada avatarımda da yazdığı üzere 2010 windys 125 sahibiyim . Motorumun yağını kendim 2000 km de değiştiririm . Bi siteden de< site ismini reklam olmasın diye burda yazmadım isteyen olursa özelden atarım > 3.5 tl ye hava filtresi alıp ortalama 4000 km de değiştiriyorum. Kardeşim servise niye gitmiyorsun derseniz , birincisi kazıklıyorlar , ikincisi adamlar işten anlamıyor bunu bırakın 15 yaşındaki çocuklara baktırıyorlar onlarda baştan sağma iş yapıp adamı kıl ediyorlar o yüzden gitmiyorum büyük sorun olmadıkça . Zaten garanti de bitti .
    sağolasın 15w-40 yarı sentetik kaliteli marka
    cesur509 bunu beğendi.

Motosikleti
    kanuni windy s
    2 yag degisiminde bir suzgeci temizlerim, cok pislik cikmaz, en fazla 2,3 parca capak cikar. Vites kolunun on tarafinda motorun altinda motor nosunu goreceksin, onun yanindaki buyuk vidayi acinca altindan suzgec cikar. Istersen ilk seferinde ustaya temizlet, daha sora kendin temizlersin. Bu islemi motor yagi degisimi sirasinda, motorun icindeki yagi once bosaltip, sora suzgeci temizle . Suzgeci taktiktan sora yeni yagi doldurursun.
    cesur509 bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı bolcadarbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pislik degilde çapak varmı ona dikkat et gerçi ilk temızlemede çapak olması normal .sonrakilerde olmaması gerekır

2 yag degisiminde bir suzgeci temizlerim, cok pislik cikmaz, en fazla 2,3 parca capak cikar. Vites kolunun on tarafinda motorun altinda motor nosunu goreceksin, onun yanindaki buyuk vidayi acinca altindan suzgec cikar. Istersen ilk seferinde ustaya temizlet, daha sora kendin temizlersin. Bu islemi motor yagi degisimi sirasinda, motorun icindeki yagi once bosaltip, sora suzgeci temizle . Suzgeci taktiktan sora yeni yagi doldurursun.

Çok sağolun sıradaki yağ değişiminde temizliyorum bu süzgeçi

Motosikleti
    Sym gts 250i evo
    Alıntı burrockk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşim yok deneck kadar az hsstmiyrsn arkadsm grcktn bu sfr kanuni ypmıs ypıcanı 2. arkdsta ymha ybr var ibreleriyle dgruluk testi yptık ve ibrler yhbr ile aynı ..sn süartim 125 oldu cok zrldımda 130 geectm bn şimdi ark dişliyi deiştirim2 diş azaltmayı düşünüyüorm çnkü cok kly ön kalkıo gercktn çok seri bi motr arkdslar ...2 kşi 120 koruyor....bnm motorm siyh ibrelerin içi beyaz...rampalarda bayılma ypmdı suana kadr 4. viteste 2 kişi cıkıyorum...fredomda hç kullanmadım ama bnm gnlmde racer var racer alcm fakat recer alıp pişman oluckmısım gbi gelio o yuzden satmcm ...bnden size tvsiye bn hc br sorun yasmdım arklar 2009 model ybr alcma bunu alırım
    maşallah türkçeyide ana dilin gibi konuşuyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi bişey olsa piyasada çok görürdük doğru değilmi.
    piyasa ybr kaynıyo.
    bendede var 2 tane çin birisi kanuni. keşke almasaydım diyorum ama yapcak bişey yok.
    motor alacaklar gidin ikinciel marka alın pişman olmayın.
    bıktım ya orası kırılır burası çatlar, zırıltı gelir nerden geldiği belli olmaz, masaj aleti gibi titrer,grenajlar dandirik zaten, tamircilerle ahbap olursun, kaç ustayla muhattap oldum. söylediklerim çin malları için.
    ybr de çin malı

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Windy candır can
    3 senede 30.000 km bindim birkere yolda kalmadık.
    Aralıksız 2-3 saat sürdük yolda kalmadık.
    300-400 Kilometrelik günlük geziler yaptık yolda kalmadık
    Tıpagaz gezdik yolda kalmadık.
    Birçok 125 cc motorların ulaşamadığı hızlara ulaştı.
    Bir motorsikletten beklediğiniz herşey onda

Bana motosiklet sevdası kazandırdı.
    O bir windy beyler

cesur509 ve bolcadarbe bunu beğendiler.
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Motosikleti
    kanuni windy s
    Isalah bir 30.000 daha sorunsuz binersin, tekkerin düz bassin kardesim.. Mavi windy e metalik koruma guzel olmus.

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Kanuni windy lerin fiyatlarını iyice düşürmüş bizim motorlarda epey değer kaybetti h.o :D

Desperado12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Windy S 150 Lx
    Bende çarşamba günü bi WindyS 150 Lx aldım fakat 30 km olduktan sonra bi ses gelmeye başladı tırıltı benzin kokuyodu bazen durduk yere buji tarafına eğildine gaz verdikten sonra artıyo ses sanki subaplardan geliyor sanırım subap ayarı yapmamışlar 6-7 bin devirden sonra vites atmazsam çok titriyo kasıyo kendini verimli bi güç alınmıyor zaten sanırım subaplardan kaynaklanıyor cumartesi günü sevise götürücem anlıycaz derdi neymiş.

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150 Lx
    Sanırım windy kullanıcılarının hepsi ölmüş

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Windy s 125 i olan arkadaşlar hiç yağ süzgecini temizleten oldumu Nerde bu süzgeç yaww

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Ben yıkayınca motor zor çalışıyor gaz yemiyor Karbüratörün benzin tahliye vidasını çevirip biraz benzin akıttığım zaman düzeliyor. Nerden su alıyo bulamadım.
    Buji başına bakın lütfen.Yalıtım yoksa kuruyana kadar ateşleme yapmaz.Tutukluğa sebep olur.Bir ihtimalde bu.
    cesur509 bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Windiciler asla ölmez sadece şekil değiştirirler
    cesur509 ve Desperado12 bunu beğendiler.
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji başına bakın lütfen.Yalıtım yoksa kuruyana kadar ateşleme yapmaz.Tutukluğa sebep olur.Bir ihtimalde bu.
    Evet Murat kardeşim bende aynı şeylerden şüpheleniyorum , motoru mart ortalarında depodan çıkarınca bir bakıma sokacağım orda hallederler inş. Cevap için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Alıntı Desperado12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çarşamba günü bi WindyS 150 Lx aldım fakat 30 km olduktan sonra bi ses gelmeye başladı tırıltı benzin kokuyodu bazen durduk yere buji tarafına eğildine gaz verdikten sonra artıyo ses sanki subaplardan geliyor sanırım subap ayarı yapmamışlar 6-7 bin devirden sonra vites atmazsam çok titriyo kasıyo kendini verimli bi güç alınmıyor zaten sanırım subaplardan kaynaklanıyor cumartesi günü sevise götürücem anlıycaz derdi neymiş.
    Merhaba öncelikle yeni motorunuz hayırlı uğurlu olsun Motorunuz daha yeni olduğu için benzin,yağ ve yanık kokuları burnunuza gelebilir korkmayın Motorunuzun subap ayarını 3 bin km 'ye kadar kurcalatmayın , subaplar alışsın ve yerleşsin Benim motordada titreşim var yalnız 5 bin km' den sonra biraz azaldı , motor kendine geldi diyebilirim Ama sen gene servise göster kafandaki soru işaretleri gider Ama kurcalamasınlar motoru

Kazasız belasız sürüşler dilerim

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150 Lx
    Evet Murat kardeşim bende aynı şeylerden şüpheleniyorum , motoru mart ortalarında depodan çıkarınca bir bakıma sokacağım orda hallederler inş. Cevap için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Merhaba öncelikle yeni motorunuz hayırlı uğurlu olsun Motorunuz daha yeni olduğu için benzin,yağ ve yanık kokuları burnunuza gelebilir korkmayın Motorunuzun subap ayarını 3 bin km 'ye kadar kurcalatmayın , subaplar alışsın ve yerleşsin Benim motordada titreşim var yalnız 5 bin km' den sonra biraz azaldı , motor kendine geldi diyebilirim Ama sen gene servise göster kafandaki soru işaretleri gider Ama kurcalamasınlar motoru

sanırım subaplardan değil o ses çünkü bi 30 km gezdim daha sonra oldu subaplardan olsa ilk çalıştırmada olurdu galiba egzoz tam sıkılmadı sarsıntıdan gevişedi öyle tırtır diye bir ses çıkartıyor titreşim hiç yok ama sadece motor 6 bin e gelene kadar ondan sonra zınlama başlıyor vites atnca gene gdiyo çoğu motorda olan birşey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:30 ----------

Onun Dışnda kötü olan birşey yok aynalar çok küçük far fazla aydınlatmıyor kavraması sanki çok gevişek alışmak zaman alıcak hala bazen stop ettiriyorum motoru :D ama onda sorun yok ilk çalıştırdığımda devriyaja basıp 1 e taktığımda devriyaja basık olduğu halde motor ileri atıyor kendini onun nedenini anlamadım başka da bi sıkınıtı yok gayet güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:34 ----------

şöyle birşey var ben motoru yıl başından 2 hafta falan önce aldım 2013 model olsn diye yıl başından sonra gelicekti tam ben aldım 1 hafta geçti indirim geldi fakat 3.60 tan imza atıldığı için o fiyat ödendi :/ şans yani almak istiyen varsa hiç düşünmeden şu sıralar alsın fiyatlar büyük ihtimal yükselir yaza doğru

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı Desperado12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım subaplardan değil o ses çünkü bi 30 km gezdim daha sonra oldu subaplardan olsa ilk çalıştırmada olurdu galiba egzoz tam sıkılmadı sarsıntıdan gevişedi öyle tırtır diye bir ses çıkartıyor titreşim hiç yok ama sadece motor 6 bin e gelene kadar ondan sonra zınlama başlıyor vites atnca gene gdiyo çoğu motorda olan birşey.

Onun Dışnda kötü olan birşey yok aynalar çok küçük far fazla aydınlatmıyor kavraması sanki çok gevişek alışmak zaman alıcak hala bazen stop ettiriyorum motoru :D ama onda sorun yok ilk çalıştırdığımda devriyaja basıp 1 e taktığımda devriyaja basık olduğu halde motor ileri atıyor kendini onun nedenini anlamadım başka da bi sıkınıtı yok gayet güzel.

şöyle birşey var ben motoru yıl başından 2 hafta falan önce aldım 2013 model olsn diye yıl başından sonra gelicekti tam ben aldım 1 hafta geçti indirim geldi fakat 3.60 tan imza atıldığı için o fiyat ödendi :/ şans yani almak istiyen varsa hiç düşünmeden şu sıralar alsın fiyatlar büyük ihtimal yükselir yaza doğru
    Motor soğukken subaplardan ses gelmez , motor ısındıktan sonra ses gelmeye başlar ama servise yolun düşerse bir göster bilgi al .Eğer subap ayarı yapılması gerekiyor derlerse dediğim gibi 3 bin km ' den önce kurcalatmamaya özen göster Çünkü gevşek subap motora zarar vermez sadece ses ve titreşimi arttırır Birde egzos civatalarına baksınlar gevşekmi diye

Aynı durum bendede var demekki genel bir şey Motor soğukken ilk çalıştırmada vitese taktığımda öne doğru kendini atıyor Bu da normal bir şey . Motorun içindeki yağ soğuk olduğundan debriyaj plakları yapışmış oluyor ve bu olay meydana geliyor.Bunu önlemek için motoru 2-3 dk ısıt ,daha sonra debriyajı 2-3 kez sık bırak. Ve motoru ayağınla ileri doğru hareket ettirirken vitese tak ,ileri atma olayı olmamış olur

Motorunda full sentetik yağ kesinlikle kullanma , yarı sentetik yağlardan kullanmaya çalış. Motosiklet servisleri ,tamircileri satmak için bu daha iyi diyorlar doğru daha iyi ; ama bizim motorlar ıslak debriyaj olduğundan, debriyaj karterdeki motor yağıyla yağlandığı için , debriyajda kaçırma problemine neden oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler