Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    6lı balata taktırdım zaten şimdi benim motor 2006 129 kg bi agırlıgı war ama çok dewirli dewrini alınca 125 kmh görüyor ben anlam weremedim kasa agır yani bi 200cc lik kasası adamlar 125 silindir koymuş kalkışda bayılıyor motor bende düşündüm bu güçdeki motora 125 silindiri çok az normalide 150cc rahat kaldırır ustama sordum 200cc nasıl olur diye pamuk gbi olur dedi hayırlısı paylaşırım ama rodaj süresi war 1000km sonra biraz üzecem silindiri tahminimcede krang degişmiyek sadece segman piston silindir yada ben tahmin yürütemiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S150 LX 2012
    Alıntı motodriftt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bende 2006 windy war kasaya göre silindiri ufak 125cc ama torku dewri yüksek bi motor 125kmh kadar gördüm ben bugün ustaya werdim motoru 200cc silindir segman piston falan attıracam bence kaldırabilecek bi motor sizce?
    ben bunu 2011 model windy denedim berbat oluyor tavsiye etmem kardeş
    4 teker insanın bedenini taşır...... 2 teker ise ruhunu taşır........

adige_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s
    Neden berbat oluyo bolcadarbe, titresimmi artiyo? yakitmi cok yakiyo? Birde sen kranki degismismiydin? Hangi marka silindir kullanmistin? Bana zongshen markasini takalim diye onerdi ustam, cinlinin en saglami zongshen oluyormus dedi..

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    1 2 kişi çok benzin yakar hızlıgitmez dedi ustama sordm yapınca görrsn dedi arada kaldm yani ama çok iyi açacagımdan eminim silindiri 4tane motor açdım şimdiyekadar kafaya koydum ama hadi arkadaşlar diyelimki motor kaldırmadı silindiri ozaman hawafilitresini sökünce illaaki kaldıracak sonra belki dişlilerle oynarım karbratör zaten 125lik okadar çok yakacagını sanmıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

yarın gece inş çıkacak canawar bide silindir fiyatları nedir hiç araşdırmadım usta 200tl istedi silindir segman piston ve bide egzozu tamir etmek için? yag degişecek bide sizce çokmu bu para bence motor inecegi için normal geliyor

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S150 LX 2012
    arkadaşlar birdefa windy s kasa 150 lik cc zor kaldırıyor ,4 tane farklı marka 150 lik cc denedim zevk vermedi,hız artmadı ,kırankkı tabi değiştirdim çünki 125 cc winy s sin krank kı hiç bir 150 ve ya 200 lük pistona olmuyor ,sizi bilmem ben pişman oldum,400 tl çok fazla para maxsimum 300 ü geçmemesi lazım ben kabriyatör dahil ne gerekiyorsa 280 e mal etmiştim sonra ne yaptıp orjinale geri dondüm tekrar 100 lira daha işçilik verdim ,tabi bu arada motordan soğudum sattım yine windy aldım 150 cc olandan
    4 teker insanın bedenini taşır...... 2 teker ise ruhunu taşır........

Motosikleti
    kanuni windys 125
    s.a abiler ben forumun 72. sayfasında yamıştım windys mi cg 150 mi die.ama sonra ikisinden vazgeçtim.bugün bayiden breton s kırmızı teslim aldım ilk başlarda iyiydi ama çok ısındıktan sonra motor sürekli sönmeye başladı.ve bazen vitesi 2 den 1 e atarken boşa geçiyor ne kadar sert basarsam basayım hep boşta kalıyor bu yüzden bazen 2 de kaldırmak zorunda kalıyorum ama seyir halindeyken motorda bi problem olmuyor sizce daha yeni olduğu için bu sönmeler normalmi ??

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı şahin44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a abiler ben forumun 72. sayfasında yamıştım windys mi cg 150 mi die.ama sonra ikisinden vazgeçtim.bugün bayiden breton s kırmızı teslim aldım ilk başlarda iyiydi ama çok ısındıktan sonra motor sürekli sönmeye başladı.ve bazen vitesi 2 den 1 e atarken boşa geçiyor ne kadar sert basarsam basayım hep boşta kalıyor bu yüzden bazen 2 de kaldırmak zorunda kalıyorum ama seyir halindeyken motorda bi problem olmuyor sizce daha yeni olduğu için bu sönmeler normalmi ??
    Soğukken stop etmesi normal, sıcakken stop ediyorsa subab ayarı yada karbüratör ayarları bozuk. Debriyaj vites konusunda da eğer motoru ileri geri hafif oynatmana rağmen vites rahat geçmiyorsa debriyaj ayarında sorun vardır.

Motosikleti
    kanuni windys 125
    abi motor daha 50 km de niye bu kadar sorun çıkardığını anlamadım.ama bugün servise götürecem bakalım neymişm bizim kızın derdi.ayrıca stop ettiği zaman motor bayağı bi sıcaktı.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı şahin44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde eskiden bretonum vardı ilk aldığımda seninki gibi ilk soğukken çalışmasında sorun yoktu ısınıca stop edip duruyordu hava ayarındanmış sıkıymış yani zengin karışım vardı motorda az açtık hava ayarını düzeldi büyük ihtimal hava ayarındandır boşta kalma durumu varsa debriyajı sal tekrar bas geçer 1 e bu sefer arada benimkide yapıyordu dişli yapısından olabilir onu kafaya takma
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    bnm eniştd almıştı ilk çıktıgı zaman,vites geçişleri çok sertti hakkaten,düzeldi sonradan,rodajda aşırı ısınma normaldir,motor alışma sürecinde yapar ancak sen devirli kullanıp sıkıştırmamaya dikkat et,hayırlı olsun..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

adige_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s
    50km de rolantide durmamasi normal, bir problem varsa 500 bakiminda servis bakar.. Vitesler cok zorlaniyosa devriyajdanda olabilir, yeni motor devriyaji ayarsiz olabilir.. Cok zorluyosa vitesler bir servise gostermekte fayda var.. Hayirli olsun, kazasiz surusler..

Motosikleti
    kanuni windys 125
    abii demin servise götürdüm haletti.yalnız şaka gibi bi durum var.benim motor dün akşam stop ettiği zaman bi daha çalışmadı.sabahı bekledim yine çalışmadı.bende sürükliyerek servise götürdüm motoru.adam baktı benzini bitmiş dedi. motorda benzin göstergesi olmadığı için motoru bozuldu zanetmişim. AMA ŞİMDİ İYİ ÇALIŞIYOR YOL TUTUŞU ÇEKİŞİ ÇOK GÜZEL.5000 devri geçmemeye ve motoru sıkmamaya çalışıyorum.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar konunun 80 sayfasını da okudum sayılır. İlk motorumu alacağım ve istediğim görüntüde olan, windy s tarzı.Yani tarzımı belirledim Windy s ile ilgili gerçekten bilgi sahibi oldum diyebilirim.Ama motoru 0 düşünmüyorum çünkü kanuninın kafa grenajını değiştirmesi benim için iğrenç oldu ( zaten 0a verecek param yok :D:D) 2009 motorlara 1.800, 1.900 diyorlar ama ben 1.5a filan almak istiyorum.Kullanacağım yol şartları da ;
    Samsunda yaşıyorum her yer düz. yazları 4-5 kez 250+250 yol yaparım diye düşünüyorum..öyle 130-140 yapayım demiyorum ama uzun yolda da bastım mı 100-110 rahat gidebilecek, 100 kmde 2.5-3 Lt yakan bir motor istiyorum.Açıkçası motor mekaniğinden elektroniğinden anladığım söylenemez.Ama rutin bakımlarını yaparım, gözüm gibi de bakarım motora. anlamasam da küçük yaştan beri bisiklet sürdüğüm için çok dikkatli ve sağlam motor sürdüğüme inanıyorum. işte beni tamirciyle dost etmezse de motor tadından yenmez. :D Sanırım bu sebepler için windy s 125 biçilmiş kaftan..Acaba 1.800 vb. alsam pahalı mı almış olurum ? Hayırlı forumlar saygılar.

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Windy S 150 satılık 1900 tl yeni motor alıcagım icin satıyorum.Motorda çizik dahi yok kırmızı renk ve koruma demiri var.Hiçbir kusuru da yok.

Edirneliyim ama :S Motor 2011 in sonunda alındı.2200 kmde.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    sahibindende ilanın varsa özel mesaj at kardeş

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    slm windy s kullanıcıları. Bi çoğunuz beni tanır formdan. 2005 titan s ime km devir saati kadranı ve ön far siparış ettim. Wndy es parçaları yani.orjinal parça. Bikaç soru sorcam. Km saatiniz doğru gösteriyomu? 120-130 dan sonra sapıtıyomu? 140 ı deviren bi alet bendeki. 140 ı geçtikten sonra patlama olasılığı varmı? Devir saati problem çıkartırmı? Ön farlarınızdan bi şikayetiniz varmı? Cvp alabilirsem çok sevinirim. Teşekürler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Ben windylerde %3-5 lik bi sapma olduğunu biliyorum ama s i bilemiyeceğim

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    3-5 km önemli değil. 10-15 km önemli. Malum. Radar için 98 km yi geçmemem lazım. 85 km giterken 95 -100 göstermesin yeterli. Yani radara gircez diye 70 km le gitmeyelim devir saati ve ön far hakkında fikirleriniz?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    :D ya doğrusunu söylemek gerekirse önceki sayfalarda bi abimiz sürekli değiştirdiğini söyelmişti göstergeleri 3-5 binde sıkıntı çıkarmaz sanıyorum.700k sanırım zenon taktırıınca gündüz gibi gösteriyormuş windy :D bir de devir bazen çok oynuyor diyolar ama önemsiz derecede ;)

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Alıntı mtasdel60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibindende ilanın varsa özel mesaj at kardeş
    Fotoları telden pc ye atamadıgım icin ilan yok malesef :S

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler