Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Antalya, beldibi... Bir turladım geldim Alanya tarafında yağmur olduğu için oraya gitmedim. Bu arada depoyu 2sefer fulledim ikisinde de yakıt ortalaması 3litre.
    112ciyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı icema50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba arkadaşlar 15 yıl sonra tekrar motor aldım hemde kanuni windy s 125 plakası yarın çıkacak rodajda nelere dikkat edelim biraz bilgi verirseniz sevinirim 15 yıl evvel honda 125 vardı 1991 model bu forumda yazılanları okudum gittim kanuni windy 125 aldım.İnşallah iyi etmişimdir. yakında resimleride koyarım.
    Kardeş öncelikle motorun hayırlı uğurlu olsun , kazasız belasız bol km ler yapman dileğiyle

Rodajda dikkat etmen gereken şeyler ;

- İlk 1000 km motorunu zorlamaktan kaçın

- ilk 500 km 5000 devri , 500-1000 km arası 6000 devri geçme

- 2 kişi bimekten ve dik yokuşlara çıkmaktan kaçın

- Ani gaz vermelerden ve hızlanmalardan kaçın

- Motorunun devrini ve viteslerini devamlı değiştirerek kullan

- 1 saatlik sürüşlerden sonra mutlaka 10-15 dk motorunu dinlendir

- Motorun ilk yağ değişimi çok önemli, 500 km 'yi geçirmeden değiştir

Şu an aklıma gelenler bunlar, merak ettiğin şeyler olursa yardımcı olmaya çalışırım. Hayılı akşamlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:11 ----------

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya, beldibi... Bir turladım geldim Alanya tarafında yağmur olduğu için oraya gitmedim. Bu arada depoyu 2sefer fulledim ikisinde de yakıt ortalaması 3litre.
    Ooo eski günlere dönüş yaptın haa Kullanımın nasıl devirli kullanımda mı 3 lt yakıyo

Gezilerde buluşmak dileğiyle
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

vallahi kardeşim devirli deneyelim de agresif kullanımda böyle yakıyor. Antalya manavgat yolu malum tek kişi olduğum için ya emniyet şeridinden gitmem gerekiyor ki bana ters. Yada trafiğe uyup 100 110km/h hızlarda gitmek gerekiyor. Bende bütün gün agresif kullandım ve sürekli 9000-10000 devirde seyir ettim. Bu şartlarda 100km de tam 3litre yakıyor. Bence makul bir değer. Grup sürüşlerinde yada ortalama 80km/h kullanımda 100km de 2.6lt yakacağından eminim.
    112ciyiz

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    susturucuları düştü, garantiden değişiyordu ama Antalyadaki servis önce görmem gerek dedi, iki sefer Antalyaya gitmek yerine egzozcuda düşen susturucuyu çıkarttım. Orjinal sesi gibi olmuyor bugün Alanyadan orjinalini alacağım.
    emin abi aslında garantiden değiştirsen daha iyi olurdu ya hayırlısı artık birde susturucular nasıl çıkmış onu anlayamadım bir türlü? şuan sesi çok mu çıkıyor eksozun yani bir sorun yoksa boşuna değiştirme demek istedim sonuç da az para değil eksoz :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Çok yakında...
    vallahi kardeşim devirli deneyelim de agresif kullanımda böyle yakıyor. Antalya manavgat yolu malum tek kişi olduğum için ya emniyet şeridinden gitmem gerekiyor ki bana ters. Yada trafiğe uyup 100 110km/h hızlarda gitmek gerekiyor. Bende bütün gün agresif kullandım ve sürekli 9000-10000 devirde seyir ettim. Bu şartlarda 100km de tam 3litre yakıyor. Bence makul bir değer. Grup sürüşlerinde yada ortalama 80km/h kullanımda 100km de 2.6lt yakacağından eminim.
    Kardeş agrasif kullanımda 3 lt yakıyorsa çok çok iyi Sitesinde bile normal kullanımda 3.1 lt olarak yazılmış. Dediğin gibi grup sürüşlerinde 2.6 lt ye kadar düşer
    Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    kanuni windy s 125
    ya arkadaşlar birde kask ve koruma demiri de alacağım bu windy s lere göre siyah koruma demiri oluyomu şimdiye kadar gördüklerim hep grenajlı ama benim motor siyah kask içinde tavsiyelerinizi bekliyorum

Motosikleti
    Çok yakında...
    ya arkadaşlar birde kask ve koruma demiri de alacağım bu windy s lere göre siyah koruma demiri oluyomu şimdiye kadar gördüklerim hep grenajlı ama benim motor siyah kask içinde tavsiyelerinizi bekliyorum
    Kardeş koruma demirini bilmiyorum ama kask olarak 100 ytl ye LS2 ' nin kapalı kaskları var son derece sağlam ve güvenilir onlardan alabilirsin , ben kullanıyorum ve memnunum . Parasına göre kaliteli bir kask. Ben aldığım siteyi sana özel msjla gönderiyorum

slm arkadaslar herkese ii forumlar ben bu ramzeyın papatya ya diskli 200 cc gy crosundan almak istiyorum ama sıfır arıyorum su ana kadar aradıgım sordugum hıc bır bayıde bulamadım eger sızın oturdugunuz sehır yada ilçelerde varsa fiyatıyla birlikte yazarsanız cok makbule gecer eger yakınlarınızda tanıdıgınızda temız varsa kac bın km de temız mı renk motoruna anahtarn degmısmı yazarsanız cok sevınırım forumu takıpteyım ..

s.a arkadaşlar dün windy 150 motorumu teslim aldım işden fırsat olmadı güzel bi gezmeye yarın gezmeyi düşünüyorum... bugün ufak bir deneme yapayım dedim inanamadım ya gram titreme yok maşallah ve ibre 135' i gördü normal bir gazla rahat 100 / 110 görüyo gerçekten ideal hayran kaldım yakıt konusunu henüz fikrim yok yakın zaman da onu da test edicem bakalım herkeze kazasız belasız sürüşler ayrıca almayı düşünen arkadaşlar akıllarında soru işareti kalmasın gerçekten paranızın değerini veriyo her yönden anında motor topluyo kendini çok seri ayrıca herkeze hayırlı günler... ;)

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı tvs_25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar dün windy 150 motorumu teslim aldım işden fırsat olmadı güzel bi gezmeye yarın gezmeyi düşünüyorum... bugün ufak bir deneme yapayım dedim inanamadım ya gram titreme yok maşallah ve ibre 135' i gördü normal bir gazla rahat 100 / 110 görüyo gerçekten ideal hayran kaldım yakıt konusunu henüz fikrim yok yakın zaman da onu da test edicem bakalım herkeze kazasız belasız sürüşler ayrıca almayı düşünen arkadaşlar akıllarında soru işareti kalmasın gerçekten paranızın değerini veriyo her yönden anında motor topluyo kendini çok seri ayrıca herkeze hayırlı günler... ;)
    Kardeş yeni motorun hayırlı uğurlu olsun Yalnız rodajda fazla zorlamamaya çalışırsan ilerisi için daha iyi olur

Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş yeni motorun hayırlı uğurlu olsun Yalnız rodajda fazla zorlamamaya çalışırsan ilerisi için daha iyi olur
    sğl dostum.. ya rodaj la ilgili pek net bi bilgim yok kimisi motorun açılması için yüksek devirli kullan diyo bununla ilgili net bir bilgi verirseniz sevinirimm...

sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    normal devirde kullan kardeşim 500 km ye kadar 5000 devir i geçme. yani kısaca uzun vadede sıkıntısız olsun araç diyosan 1000 km kadar falan motoru bağırtma. hayırlı olsun kardeşşş.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:25 ----------

emin kardeşim slm bi şey sormak istiyorum o kadar yol yapıyorsun motor un temizliğini nasıl yapıyorsun bilgi verirsen sevinirim. bu arada motor sürmeye devam etmene sevindim. kazasız sürüşler...
    iyi gelişmiş refleksler şanstan daha iyidir...

Motosikleti
    kanuni windy s 125
    s.a. arkadaşlar bugün ilk uzun yol denememi yaptım yaklaşık 100 km yakıtını ölçtüm 4 litre civarı yaktı genel olarak iyiydi fazla zorlamadım sadece bir ara 90 a çıktım hiç tam gaz yapmadım titreşim yoktu yalnız motor uğultulu bir ses çıkarıyor gibi geldi bi ara sonra yakıt deposunu bacaklarımla sıkıştırdığım zaman uğultu kesildi yakıt deposunun bağlantıları gevşek sanırım nasıl sıkılır biliyomusunuz? kaskım dün geldi ls 2 nin çeneden açılır ff 386 modelinden aldım biraz yanlardan sıkıyor başımın çevresini ölçüp ona göre almıştım aslında zamanla açılırmı? birde motor üst kapağının üzerinden bi boru geçiyo ve kapağa değiyor malum çalışırken motor ısındıkça zamanla bu lastik boruyu eritirmi?

s.a. arkadaşlar bugün ilk uzun yol denememi yaptım yaklaşık 100 km yakıtını ölçtüm 4 litre civarı yaktı genel olarak iyiydi fazla zorlamadım sadece bir ara 90 a çıktım hiç tam gaz yapmadım titreşim yoktu yalnız motor uğultulu bir ses çıkarıyor gibi geldi bi ara sonra yakıt deposunu bacaklarımla sıkıştırdığım zaman uğultu kesildi yakıt deposunun bağlantıları gevşek sanırım nasıl sıkılır biliyomusunuz? kaskım dün geldi ls 2 nin çeneden açılır ff 386 modelinden aldım biraz yanlardan sıkıyor başımın çevresini ölçüp ona göre almıştım aslında zamanla açılırmı? birde motor üst kapağının üzerinden bi boru geçiyo ve kapağa değiyor malum çalışırken motor ısındıkça zamanla bu lastik boruyu eritirmi?
    Deponun sıkı olmadığını zannetmiyorum ama yine de kontrol edebilirsin. Seleyi sol arka tarafından kontak anahtarıyla aç, selenin ön tarafında, deponun arka kısmında iki 12no civata var onları kontrol et biraz da sıkabilirsin...
    112ciyiz

Motosikleti
    kanuni windy s 125
    acil 112 kardeş yarın ilk işim o civatalara bakmak olacak dediğim gibi giderken bacaklarımla sıkıştırdığımda depoyu uğultu kesiliyo galiba bu forumdaki en çok km yapan motor seninkisi kaç oldu km ?

Alıntı sertan.1983 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emin kardeşim slm bi şey sormak istiyorum o kadar yol yapıyorsun motor un temizliğini nasıl yapıyorsun bilgi verirsen sevinirim. bu arada motor sürmeye devam etmene sevindim. kazasız sürüşler...
    1yıl boyunca 2-3 günde bir basınçlı su ve köpükle yıkadım, kalan suları da kaliteli bir bezle sildim 500km'de bir zincir yağladım fakat!.. suyun siyah boya üzerinde bıraktığı kireç lekeleri depoya ve özellikle motor kısmına yerleşti. Gazyağı ile eski parlaklığına kavuşturmayı deneyeceğim yada son çare patsa yaptırmak. Tavsiyem Motoru sıcakken yıkamayın sebebi ise,
    (motor bloğunun sıcaklığı... çatlama, genleşme vs... zırvalar değil!!.) Tek sebebi, motor sıcakken yıkadığınızda su hemen buharlaşıyor ve motor bloğunda kireç lekesi kesinlikle kalıyor!.. Soğukken yıkayın hatta nemli bezle silin, çok güzel sonuç elde edersiniz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:53 ----------

acil 112 kardeş yarın ilk işim o civatalara bakmak olacak dediğim gibi giderken bacaklarımla sıkıştırdığımda depoyu uğultu kesiliyo galiba bu forumdaki en çok km yapan motor seninkisi kaç oldu km ?
    1haftadır şehiriçinde kullanıyorum 36000 oldu galiba
    112ciyiz

Motosikleti
    kanuni windy s 125
    maşaallah iyi km yapmışsın

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    3.250 oldu hala 3.000 bakımına gidemedim. Yarın sabah gidicem artık... Motosikletin sesi değişti gibime geliyo...

dün de 300km yaptım 36500ü geçmiş.
    112ciyiz

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    dün de 300km yaptım 36500ü geçmiş.
    nereye gittin abi gene :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler