Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Geçmiş olsun, hep temkinli olmakta fayda var, arkadan çarptığında silkeledi beni, yüksek hızda iken çarpsa inerdim yere mutlaka.. Tehlikeden uzak duralım..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Bukadar chrome bana fazla abi bir depo kalmış onuda airbrushla geçmiş )
    Ben birkaç noktaya düşünebilirim.Bunların başında yan kapaklar geliyor birde elcikler değişebilir.
    Alında benim tarzım ekteki tarz.Üzerinde çalışacaksam ekteki gibi çalışmak isterim.Ne tam custom, ne tam classic ve ne de tam bobber,Hepsinden biraz biraz )
    Tarzları bildiğim kadarı ile yazdım rahatlıkla düzeltebilirsiniz ve aslında çizgisini çok beğendiğim bir motor var Regal Daytona 350 cc. Çin olmasa kesin onu alırdım..

http://www.motorrad-burchard.de/images/produkte/mb-vn800.3_gr.jpg

http://www.motorrad-burchard.de/images/produkte/mb-vn801.5_gr.jpg

http://www.motorrad-burchard.de/pages/produkte_en.php4?produktwahl=felgen6.00x15XVS650dr agstar
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Birde daha öncede eklemiştim.Ektekilerden ciddi şekilde uygulamak istiyorum.
    Draggy hocam,Chrome işine karar verdiğinde bende bahsettiğim yan kapaklar ve belki bir iki parça daha için sana katılırım

http://www.ebay.com/itm/Victory-Tour...item3a7b84ef0c

http://www.ebay.com/itm/Chrome-Flame...item3a7f13c376
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

Motosikleti
    Dragstar 650
    ok hocam, haberleşiriz ama krom işlerim büyük ihtimal sezon sonu olacak
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

dragistan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650 Classic - 2004
    Rolanti ayarı nereden yapılıyor a dostlar?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Solda depoya yakın geriye dönük bir vida var oradan.

Bu arada bugün vance hinesları taktım, içinde susturucu olmasına rağmen maşallah gürül gürül çalmadık alarm bırakmadı, bu sesini biraz kesmek gerekecek, birde ön bağlantının krom koruması kısa kaldı açıkta duruyor tüp, çözüm bulmam lazım...

Yalama bir vida yuvası ile de başım dertte, gavur forumlarında sol gömlek değişecek diyorlar, ama bugün manifold somunlarından birini kırdığım için tornacıya gittim, manifold vida yerini önce kırık vidadan temizledi sonra da çok güzel kılavuz çekti, bu sorunu da hallederiz dedi biraz rahatladım.

Bu sorun yüzünden her sürüşten sonra yağ damlatıyor çok çok azda olsa, ama gıcığıma gitti bu durum, aman diyim yalama olmuş alyanla yağ filtre kapağındaki uzun somunu sıkmaya ve çeyrek tur daha döndürmeye kalkmayın. Benim gibi vida yuvasına diş kaçırtabilirsiniz Tork anahtarını uzundur, çantaya sığmaz diye bakım yaptığım gün yanıma almayan kafama

Motosikleti
    Sağolasın. Abi senin başına bu geliyorsa biz yandık Bu arada bugün sanırım kendi sebep olduğum bir sıkıntı yaşadım. Kaç kilometre giderim diye bakarken 235 kilometre sonra benzin bitti. Motoru park ettim ama benzinciye gidecek kadar var diye tahmin ediyordum en kötü ihtimalle rezerv duruyordu. Sabah çıkarttıktan sonra marş almadı bir türlü ve pısssst pısssst edip sol taraftan duman attı bir kaç defa. Ben de vurdurarak çalıştırdım ancak jikleyi çeker çekmez yine stop etti. 40 küsür kilometre yol aldıktan sonra stop etmez derken yine stop etti tamamen durdugumda ve bu böyle devam etti. Aklıma ilk başta rolanti ayarı geldi. Yarın deneyeceğim ancak ilk marşta yaptığı o pısssst ve dumana anlam veremedim. Var mı başına gelenler?

Motosikleti
    Evettt motor bugün sorunsuz çalıştı. Tüm olay benzindeymiş... Bir de rolanti ayarını yaptım mı tamamdır.

Motosikleti
    Yahu rolanti ayar vedasını bulana kadar bir sürü vida denedim ama buldum Bu arada o pıssss sesinin geldiği yer sanırım adını bilmediğim motorun üstünde yer alan bir hortum var o yırtılmış. Rolantiyi denerken hortumu fark ettim dokunduğumda farklı sesler verdi sanırım olay o.

Motosikleti
    Dragstar 650
    manifoldlar mı? rolanti vidasının arkasında 2 tanedirler, yırtık ise hemen değiştir, motora toz toprak kaçmasın

bu arada sol gömlek yazmışım sağ olacaktı, yağ damlaması bir süre sürdükten sonra durunca oluyor, büyük ihtimal ısınan yağ buhar yapıpı kapaktan terliyor. 2-3 damla atıyor ama moralimi bozmuştu ilk gördüğümde vance hineslarıma bayılıyorum gerçekten müthişmiş sesi, ama gerçekten çok gürültülü bunun susturuculu baffle ları var mıdır?

Tek koltuk olayına hatundan yavaş yavaş sızlanmalar gelmeye başladı, kendine motor bakıyormuş gibi yapıp bu nasıl bu nasıl diye sorup duruyor. Laf sokuyor inceden

Tanıyan varsa Barış arkadaşımız volusia 800 ünü sattıktan 1 sene sonra aramıza Çorludan alacağı 98 dragstarla katılıyor, hayırlı olsun

@ucanlaz hocam vida küflenmesi için çözüm buldum, manifold vidalarını sökemeyince vd-40 alıp sıkayım dedim, Bostancı otosanayi girişinde bir malzemeci vardır, ucuz yağ alanlar bilir, küçük vd-40 8 büyük 15 dedi, ama bir tane gulf marka büyük vardı ithal abi bunu öneriyorum 10 tl kampanyada, bu gulf denen sprey çok işime yaradı, hem egsoz manifoldunda ki pası söktü hem de küflenmiş vidalarımı ilk hallerine geri getirdi, kesinlikle tavsiye edilir

crazydoctorr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gönül Gezdiren
    Defransiyel ayna ve mahareti değişimi ne kadar tutar ve defransiyel arızası olan bi motor alınır mı tavsiye eder misiniz

Motosikleti
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    manifoldlar mı? rolanti vidasının arkasında 2 tanedirler, yırtık ise hemen değiştir, motora toz toprak kaçmasın

bu arada sol gömlek yazmışım sağ olacaktı, yağ damlaması bir süre sürdükten sonra durunca oluyor, büyük ihtimal ısınan yağ buhar yapıpı kapaktan terliyor. 2-3 damla atıyor ama moralimi bozmuştu ilk gördüğümde vance hineslarıma bayılıyorum gerçekten müthişmiş sesi, ama gerçekten çok gürültülü bunun susturuculu baffle ları var mıdır?

Tek koltuk olayına hatundan yavaş yavaş sızlanmalar gelmeye başladı, kendine motor bakıyormuş gibi yapıp bu nasıl bu nasıl diye sorup duruyor. Laf sokuyor inceden

Tanıyan varsa Barış arkadaşımız volusia 800 ünü sattıktan 1 sene sonra aramıza Çorludan alacağı 98 dragstarla katılıyor, hayırlı olsun

@ucanlaz hocam vida küflenmesi için çözüm buldum, manifold vidalarını sökemeyince vd-40 alıp sıkayım dedim, Bostancı otosanayi girişinde bir malzemeci vardır, ucuz yağ alanlar bilir, küçük vd-40 8 büyük 15 dedi, ama bir tane gulf marka büyük vardı ithal abi bunu öneriyorum 10 tl kampanyada, bu gulf denen sprey çok işime yaradı, hem egsoz manifoldunda ki pası söktü hem de küflenmiş vidalarımı ilk hallerine geri getirdi, kesinlikle tavsiye edilir
    Ahaaa ta kendisi, manifoldlar evet. Kendim değiştirebilir miyim acaba? Ne dersin?

Rolanti vidasini ararken yersiz başka vidalar gevsetmistim benzin falan geldi o bile yetti bana yağ akitmasinda ben de huzursuz olurdum tekniğini bilmeyen biri olarak.

Ben hatuna 125 zn aldım işe gidip gelsin diye ama kapıda tozlaniyor hiç yüzüne baktığı yok benimkinden sonra

Vince'larin sesini dinlemem isterim bir ara. Gulf bana da lazım ilk fırsatta edineyim hemen. 1 Mayıs'ta herkes tatilse yapalım bir buluşma olmadı.

Barış' a da hoşgeldin diyeyim buradan.

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    1 mayısta anadolu yakasında biraz işim olucak isteyen olursa oturup laflayabiliriz dragstarlı arkadaşlar
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 A DRAGSTAR CLASSIC
    merhabalar ismim murat, yaklaşık 3 hafta önce dragstarımı aldım, kendimce customize çalışmalarım 3 haftadır aralıksız sürüyor 3 gün öncede ebuy'dan vance&hince egsozlarımı sipariş verdim, dostlar sorum şu ki, bu egsozlar türkiye ye girerken gümrükte sorun çıkarmı, nasıl bir yol izlemeliyim. bu arada boyun bölgesi ve yan kapaklara kadar krom kaplayacam , inş bitince fotografları paylaşırım burada...

Motosikleti
    Dragstar 650
    Motoru tek kişilik yaptık, dedim bari çamurlukları da değiştirsem mi, çizikler falan var, yedek çamurlukları takacaktım, sonra vazgeçtim onlar gıcır gıcır dursunlar bunlara zaten airbrush yaptıracağım, ya da indian stili çamurluklara fiberden ek yaptırıp paçalı güvercinlere döndürelim mi

Alıntı backom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar ismim murat, yaklaşık 3 hafta önce dragstarımı aldım, kendimce customize çalışmalarım 3 haftadır aralıksız sürüyor 3 gün öncede ebuy'dan vance&hince egsozlarımı sipariş verdim, dostlar sorum şu ki, bu egsozlar türkiye ye girerken gümrükte sorun çıkarmı, nasıl bir yol izlemeliyim. bu arada boyun bölgesi ve yan kapaklara kadar krom kaplayacam , inş bitince fotografları paylaşırım burada...
    citiglobeshopper ile getirttim ben 80 $ masraf ödedim ama 3. gün elimdeydi egsozlar, normal posta işi şans işi 1 ay kadar sürebiliyor beklemesi bazen takılıyor bazen takılmıyor. Takılırsa da %20 vergi ödüyorsun. Boyun bölgesi için listeye beni de yaz Hatta kromlama işi yapıyorsan, 10-11 parça var kromlanmasını istediğim.

Alıntı waffenSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 mayısta anadolu yakasında biraz işim olucak isteyen olursa oturup laflayabiliriz dragstarlı arkadaşlar
    neden olmasın.

Alıntı dragistan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahaaa ta kendisi, manifoldlar evet. Kendim değiştirebilir miyim acaba? Ne dersin?

Rolanti vidasini ararken yersiz başka vidalar gevsetmistim benzin falan geldi o bile yetti bana yağ akitmasinda ben de huzursuz olurdum tekniğini bilmeyen biri olarak.

Ben hatuna 125 zn aldım işe gidip gelsin diye ama kapıda tozlaniyor hiç yüzüne baktığı yok benimkinden sonra

Vince'larin sesini dinlemem isterim bir ara. Gulf bana da lazım ilk fırsatta edineyim hemen. 1 Mayıs'ta herkes tatilse yapalım bir buluşma olmadı.

Barış' a da hoşgeldin diyeyim buradan.
    Yapılır ama çok uğraştırır, ben kendim değiştirmiştim (5 saatte ), hava filtrresi sökeceksin, depoyu kaldıracaksın, karbüratörün uzun bir manifoldu var onu söktükten sonra ulaşırsın. Püf noktası yenisinin kutusundan oring çıkmıyor, onu ayrıca almalısın

Alıntı crazydoctorr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Defransiyel ayna ve mahareti değişimi ne kadar tutar ve defransiyel arızası olan bi motor alınır mı tavsiye eder misiniz
    Dediğin şaft ve tekerlek bağlantısı ise, komple şaftı 100 $ a satan var, iş kolaya halledilebilir, Ebaydan parçası vb. bulunabilir.

Ama diferansiyel demişsiniz, eğer değişecek parçalar motorun içindeki aktarma dişlileri ise Pahalı tutar hocam, bir kere sıfır parçası pahalı, motor açılacak işçiliği var, anlayan ustayı bulmak lazım falan, zor iş gibi geldi bana göre maalesef..

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Bu kadar sayfayı keyifle okudum. motosiklet sevgisi bu olsa gerek. bir buluşma ayarlanacaksa bende gelmek isterim

crazydoctorr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gönül Gezdiren
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin şaft ve tekerlek bağlantısı ise, komple şaftı 100 $ a satan var, iş kolaya halledilebilir, Ebaydan parçası vb. bulunabilir.

Ama diferansiyel demişsiniz, eğer değişecek parçalar motorun içindeki aktarma dişlileri ise Pahalı tutar hocam, bir kere sıfır parçası pahalı, motor açılacak işçiliği var, anlayan ustayı bulmak lazım falan, zor iş gibi geldi bana göre maalesef..
    Teşekkür ederim yardımınız için
    Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
    Toprak;
    Eğer uğrunda ölen varsa vatandır...

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    anadolu yakasını bilen ( ben bilmiyorum ) değerli bir arkadaşımızın 1 mayıs tarihinde organizasyon ( dragstar zirvesi ) yapmasını rica ederim
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

Motosikleti
    Valla görünüşe bakılırsa o kişi belli; draggy Ben de Avrupa yakasında oturuyorum çünkü

Motosikleti
    Dragstar 650
    benim yerimi biliyosun hocam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler