Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DeLi 650
    Motomax mağduru birçok yazı okudum bu sitede........ Bu kadar şikayet varsa o firmada da bazı eksiklikler var demektir.

Henüz benim motorumda ciddi bir sıkıntı olmadı, ama ya olursa diye de kara kara düşünmekteyim.

İnşallah sorununu bir an önce çözerler, peşini bırakma bence.
    Yolculuk etmek bezen varmaktan daha iyidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Saykem, uğur bey motomax'a kanuniden geldiğinden beri hakkında olumsuz düşünceler hiç silinmedi. Yasal anlamda ne gerekiyorsa yap derim. Senden sonraki doğabilecek maduriyetlerde insanlara bir katkın olacaktır. Firma zararın neresinden dönse kardır mantığıyla belkide bu şahısı artık gönderecektir!
    Regal raptor üretimini de üstlerine alan motomax'ın sonunu düşünmeden atacağı her adım kendileri için büyük zarar demektir.
    Fren kapağın kaç ytl öğrendinmi?
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

özgürruh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tiger 250
    İşte size bu firma ile ilgili mücadelem....

Motomax İzmir kaşıyaka motordan aldığım motorsikletim 2000 km yi geçincence aşırı vibrasyon ve ön buji yakma arızası yüzünden önce eksoz da nikelaj kararttı; buna sebep motorda eksantrik zincirinin uzaması nedeni ile ateşleme zamanı yanlışlığı olduğu, karen motor Ahmet Kazak bey tarafından tespit edildi. Hem eksoz, hem de diğer arıza için arıza formu dolduruldu. Ama bir buçuk aydır arayan soran yok. Yazdığım maillere ''böyle bir şikayet bize bildirilmedi'' deniliyor. Veya çok sıkışınca saçma sapan oyalama taktikleri icat ediyorlar. Anladığım kadarı ile çok yetersiz bir personel sayısı ve yetersiz alt yapı, eksik hatta hiç olmayan müşteri hizmetleri ile bedavadan para kazanmaya bakıyorlar,hatta onu da yapamıyorlar; Çünkü motorumun arızası nedeniyle istenilen parçalar bir yana, sisy bar çantası siparişim dahi bir aydır gelmedi.Bende almıyorum artık... Şimdi yeni bir yıldırma taktiği olarak arızalı parçanın gönderilmeden yenisinin verilmeyeceği söylenmiş. Yarın motorumu servise teslim ediyorum, bu sorumsuz firma ile mücadelem devam edecek Tüketici haklarım ihlal ediliyor.

Motosikleti
    Özgürruh,uzun süre yazmayınca memnuniyetsizliğin yok zannetmiştim. Soruna üzüldüm. NGK buji takmışmıydın,yoksa üstündeki kötü torch bujiylemi 2000 km yaptınız? Eksantrik zinciri bukadar erken nasıl uzadı hayret! Sürücü olarak bu uzamanın nasıl bir farkını yaşadınız, yani nasıl hissettiniz? Şu açıdan soruyorum benim ss 3000 km de yarın bende sorun yaşarsam tecrübenden yararlanmak istiyorum. Saygılar.

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    Arkadaslar Ben Motorumu Almadan Once Baya Bir Arastirdim Kim Ne Aliyor Ne Satiyor Ne Ozellikleri Var Ha Ben Alirken Ucuzdu Simdide Kesinlikle 250 Cc De Piyasanin En Ucuz Motoru Mct 250 Dun Bir Kardesimizde 250 Super Shadow Gordum Yani Motor Aldigi Parayi Bence Hak Etmiyor Burda Kimsenin Motorunu Kotulemiyorum Bu Benim Sahsi Dusuncem Ama Gercekler Acidir Bakin Nerdeyse Herkesin Sikayeti Var Ilgilenen Varmi Yok Kimin Umrunda Satan Memnun Ya Alan Dusunen Yokki Onu Yani Bu Ugur Guvencesi Altinda Olsaydi Ertesi Gun Fabrika Sizi Arar Hemen Bole Sorumlusuna Haber Verir Oda Gerekeni Yaptirirdi Neden Musteri Memnuniyeti Var Adam Bunu Vermis Neyse Insallah Durumlari Duzeltirsiniz

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    walla kaya arkadaşım arkadaşlarımda mct war we motorları takas edelım deseler ustunede 1000 ytl werseler yınede degıstırmem ıkısınıde kullandıysan aradakı farkı anlamıs olman gerekırdı gercı zewkler tartısılmaz ama şöyle bi konuda war ss nın ıkıncı elı en ucuz 2500 ytl den satılırken mct 1500 den satılıo buda kalıte farkını ortaqya koyuyor bence cunku sıfır fıyatları hemen hemen aynı tabıkı herkes ıstedıgı motoru kullanmakta ozgurdur..

Motosikleti
    Kaya kardeşimiz zaten kimse yanlış anlamasın diye cümlelerine başlamış. Bende düşüncelerine saygı duyarım. Mersin mt gurubumuzda 3 tane mct var. Bir tanesi mezitli yolundan çarşıya gelirken,bozuk ayna ayarını düzelteyim derken, malum köstebek yuvası gibi asfalttaki çukura denk gelip motoru yatırıyor! Serviste dağıttığımızda şaseye kaynak yapmak zorunda kaldık. şase demiri o kadar inceydi ki kaynak zor oldu! traşlamaya yeniden kırılacak diye cesaret edemeyip resmen tedirgin olduk.
    Şunu kesinlikle kabul ederim mondial adam gibi işleyen bir birim. Fakat uluslar arası satış pazarı olmayan, CE belgesi taşımayan,titreşimin rahatsız edici oranda var olduğu ve satış politikasında hala 2004 yılı fiyat listesine geri dönüş yapabilen bir motoruda ben şahsen tercih etmem. Saygılarımla.

arkadaşlar mondial (MCT)Yi nasıl bu kadar beğeniyorrsunuz ben anlamıyorum.
    tahminim siz başka motora binmediniz. bundan dolayı olabilirmi?
    Bir SS ila mct hiç bir zaman Hem kalite hem de sürüş keyfi ve performans açısından karşılaştırılamaz.saygılar

Motosikleti
    Aramıza hoş geldin (samm) Ahmet abi. Yüksek tecrübelerini arkadaşlarla paylaşırsan,servise gitmeden sana danışırız
    Çukurovanın en büyük Motosiklet sevdalısı olmak kolay değil.
    Yazdıklarını prof fatih hoca görünce hoşnut kalacaktır. Saygılar.

fevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DeLi 650
    Ben de motorum çok kaliteli demiyorum ama MCT ile plastik kalitesini dahi karşılaştıramazsınız. Bırakın motora binmeyi.... Aradaki fark 10 metreden anlaşılır.

Şikayetler dikkat ederseniz, Motordan ziyade Motomax için yapılmakta. Bu firma Aprilla, Gilera, Daelim, Moto Guzzi gibi markaları da satmaktadır. Hayret verici bir durum yani.....

Servise gittiğinizde yapılan işlemleri evrak üzerine kayda aldırmanızı servis raporu ve diğer resmi belgeleri her işlem başına kaşeli imza ile almanızı tavsiye ederim. Firma ile yazışmalarınızı, sipariş formlarını gerekirse iadeli taahhütlü yapın. Bu durumda yazıyı almadıklarını idda edemezler.
    Yolculuk etmek bezen varmaktan daha iyidir.

Motosikleti
    Fevri kardeşime katılıyorum,Amerika dahil CE belgesini şart koşan tüm ülkelerde pazarı var. Motomax bu günlerde yeni yerine taşındığından henüz fax cihazını bile aktif konuma geçirmedi,bu dağınıklık ve telaşın yansımaları olabilir yaşadıklarımız.

özgürruh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tiger 250
    Viceroy dostum... motorumun bujisi 1200 km civarında tekledi, hatta tek silindire kalınca alt eksoz nikelajı da hasar gördü.Bujiler çift tırnaklı NGK şu anda... Motorum da 2000 km civarında aşırı vibrasyon la birlikte rolantide durma ve buji yakma problemi oldu. Vibrasyon 5. viteste i 80 km de dahi zangır zangır titretiyordu 4 te zaten çok aşırı oluyordu.. Usta avans tabancası ile yaptığı ölçümle olayı anladı, iç kasnaktaki işaret çizgisi 1 cm geride yüksek veya düşük avans olayı. Ateşleme yanlış olunca hem vibrasyon, hemde biraz sürekli yüksek devirde kullanılınca buji yakıyor tabi. Normalde eksantrik zincirinde 30 40 binden önce bu sorun olmazmış. Belki bu sorun bir çok kişide var ama farkında değiller diye düşünüyorum.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    özgürruh
    Özel mesajlarını kontrol et orada bana ait bir pm var cevaplarsan sorununun çözümü için ciddibir adım atmış olursun
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    motomaksa parçaları göndereli 5 gün oldu hala bir cevap yok. bekliyoruzgelecek cevaba göre hareketimizi belirleyeceğiz.
    yanlız ben bütün ss kullanıcılarının motomaksa mail atmasını ve bu tür sorunlara daha ciddi bir şekilde eğilmeleri gerektiğinin hatırlatılması yönün de bir kampanya başlatmak istiyorum. çünki bu motorları kullanan harkasin sonunda başına bu tür bir olay mutlaka gelecektir. bunun için sorunlarımtza şimdiden toplu olara sahip çıkmalıyız.belki motomaks sahiplerinin bu kraldan fazla kralcı olan uğur bey denilen adamın uygulamalarından haberleri bile yoktur.
    birlikten kuvvet doğar eğer biz sorunlarımıza sahip çıkamazsak bu tür firmaların elinde çaresiz birer tüketici olmaktan öteye gidemeyiz.
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    dun 2300 km de olan motorumu bakıma soktum bende arkadakı sılındırın tam olarak calısmadıgından suphe duyuyordum kı daha onceden de belırtmıstım yag wardı ustunde cok az da olsa contadan yada bıyerlerden sızmıstı bujılerı degıstırdık dun we arka motorda yanlıs bujı takıldıgını farkettı serwıstekıler ateslemede sorun yapmasının nedenı we performans dusuklugunun nedenı oymus su an ılk gunku performansına dondu ama bnım sınırlerım bozuldu tabı 1500 km kadar zorlamıs oldum motorumu

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    Alıntı özgürruh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viceroy dostum... motorumun bujisi 1200 km civarında tekledi, hatta tek silindire kalınca alt eksoz nikelajı da hasar gördü.Bujiler çift tırnaklı NGK şu anda... Motorum da 2000 km civarında aşırı vibrasyon la birlikte rolantide durma ve buji yakma problemi oldu. Vibrasyon 5. viteste i 80 km de dahi zangır zangır titretiyordu 4 te zaten çok aşırı oluyordu.. Usta avans tabancası ile yaptığı ölçümle olayı anladı, iç kasnaktaki işaret çizgisi 1 cm geride yüksek veya düşük avans olayı. Ateşleme yanlış olunca hem vibrasyon, hemde biraz sürekli yüksek devirde kullanılınca buji yakıyor tabi. Normalde eksantrik zincirinde 30 40 binden önce bu sorun olmazmış. Belki bu sorun bir çok kişide var ama farkında değiller diye düşünüyorum.
    motor sahibi kişinin sorunları ile ilgili motomax firmasının e-mail ile gelen cevabı aşağıdadır

Sn. Tuğrul ÖZBEK,

Müşterimizin, konu ile ilgili olarak 12-06-07 tarihli maili üzerine şikayette adı geçen servis danışma noktası
    ile irtibata geçilmiş olup, arızalı olduğu belirtilen araç ile ilgili olarak tarafımıza form ile bildirim yapılması
    istenmiştir. Bu aşamada, müşterimiz servis danışma noktasının aracı servis noktasına davet etmesine rağmen
    aracını servise götürmemiş ve araç ile ilgili olarak rapor hazırlanamamıştır. 19-06-2007 tarihinde müşterimiz ile
    telefonda görüşülmüş olup, aracı servise tekrar davet edilmiştir. Müşterimiz arızalı olduğu için kullanamadığını
    belirttiği aracını kullandığı için servis noktasına 20-06-07 tarihinde bırakabileceğini ifade etmiştir.
    Tarafımıza bu araç ile ilgili olarak yapıldığı söylenen herhangi bir başvuru olmamış ve ilgili servis danışma
    noktasından herhangi bir garanti başvurusu ve sissy bar isimli yedek parça siparişinin tarafımıza iletilmediğine dair
    teyit alınmıştır.
    Motomax, garanti müdürlüğü, satış sonrası hizmetler müdürlüğü, servisler müdürlüğü ve yedek parça müdürlüğü,
    ISO 9001:2000 standartlarında satış sonrasında profesyonel bir kadro ile faaliyetlerini sürdürmektedir.
    % 100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız, asılsız söylemler ve karalama kampanyaları ile
    zaman zaman karşı karşıya kalmakta olup, bu gibi durumlarda konu hukuk departmanına iletilmektedir.

Motomax olarak satışını gerçekleştirdiğimiz her mamulün her zaman arkasında olduğumuzu özellikle belirtmek

isteriz. Bu prensibimizden taviz vermemiz söz konusu olamaz. Firmamız Servis, Bayi, Ar-ge ve Müşterisi

ile daima koordineli bir çalışma içinde olmaya devam edecek ve sektöre olan yatırımlarını sürdürecektir.

Saygılarımızla,

MOTOMAKS MOTORLU ARAÇLAR A.Ş.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

sevgili Fevri arkadaşım galiba beni beni yanlış anladın herkesin motoru kendisi için güzeldir. Biz buna saygı duyarız.
    ben de sadece ss nik kalitesine inanıyorum motomax'ı savunmuyorum savunmamda

mortingen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ss 250 ile hiç durmadan en fazla kaç km yol yaptınız?
    viva de la penguena !

Motosikleti
    Ahmet abi,fevri kardeşim zaten mct kalitesi ss kadar değil demiş.
    KIDD 333 daha önceki sayfalarda zaten bujileri mutlaka değiştirin mümkünse platin olanını takın diye uyarmıştım.
    mortingen grup gezilerinde durmadan max 120 km yol yaptım. Amaç gezmek ve yemek yemek olduğundan dolayı hiç durmamak gibi hesabımız olmadı. Kısmetse yaza Akdeniz turu düşünüyorum.

mortingen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @vıceroy;
    mesela hiç durmadan (tabi arada yakıt ve ihtiyac molası hariç) 400 km lik bir yolculuk yapılabilir mi?ısındıkça performans kaybı ve hasara yol açacak sorunlar yaşanır mı?
    viva de la penguena !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler