Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Derbi GPR 125 Racing Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Merhabalar arkadaşlar bende gerçekten ciddi bir araştırma yaptıkdan sonra 2006 model 4400 kmde Derbi GPR 125 R aldım 3 hafta önce.Haftaiçi yogun bi şekilde çalışıyorum haftasonları zevk için binecegim, o yuzden yağı, dumanı,yuksek yakıtı falan bana verecegi keyifle karşılastırılamaz.Bu saydıklarım hiç sorun diil.Motorumun uzerine oturdugumda gercekten ayrıcalıklı bir motora sahip oldugumu hissediyorum.O tam bir pist makinesi bunu hissetirmesi çok onemli.Baştan beri imitasyon bi motor dusunmuyordum.Karşılaştırmak için söylemiyorum, Hyosung da kullandım ama o motor safkan diil bunu motora bınınce hissedebiliyosunuz.Zorlama bir SS.Zaten naked modelinide(gt250 comet) kuryelerde görüyoruz kullanıyorlar.
    Arkadaşlar 20 mayıs gıbı ehliyetimi alacagım nasipse.Mayıs sonunda derbi gpr kullanıcıları olarak buluşalım bence cok guzel olur.Hem tanısma fırsatı buluruz hemde makinelerimizle ilgili paylaşımlarda bulunup birbirimize destek oluruz.iyi forumlar.tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Alıntı cihantavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar bende gerçekten ciddi bir araştırma yaptıkdan sonra 2006 model 4400 kmde Derbi GPR 125 R aldım 3 hafta önce.Haftaiçi yogun bi şekilde çalışıyorum haftasonları zevk için binecegim, o yuzden yağı, dumanı,yuksek yakıtı falan bana verecegi keyifle karşılastırılamaz.Bu saydıklarım hiç sorun diil.Motorumun uzerine oturdugumda gercekten ayrıcalıklı bir motora sahip oldugumu hissediyorum.O tam bir pist makinesi bunu hissetirmesi çok onemli.Baştan beri imitasyon bi motor dusunmuyordum.Karşılaştırmak için söylemiyorum, Hyosung da kullandım ama o motor safkan diil bunu motora bınınce hissedebiliyosunuz.Zorlama bir SS.Zaten naked modelinide(gt250 comet) kuryelerde görüyoruz kullanıyorlar.
    Arkadaşlar 20 mayıs gıbı ehliyetimi alacagım nasipse.Mayıs sonunda derbi gpr kullanıcıları olarak buluşalım bence cok guzel olur.Hem tanısma fırsatı buluruz hemde makinelerimizle ilgili paylaşımlarda bulunup birbirimize destek oluruz.iyi forumlar.tekeriniz düz bassın.
    Cihan, öncelikle motorun hayırlı olsun. Ben de aynı senin kullanım mantığınla bu motoru tercih etmiştim. Siteye de hoşgeldin.

Mayıs sonu bir buluşma yapalım mutlaka. Bu konu aktif olsun hep.

Motosikleti
    Ben bundan sonra burdayım artık devamlı.Topic i boş bırakmam arkadaşlar.Sizlerinde yogun katılımını beklerim.

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Aramiza hos geldin Cihan , kalici ve katilimci olman dilekleri ile.

Bende ehliyetimi 20 mayis gibi alicam o evreyi atlattiktan sonra kesinlikle bir bulusma gerceklestiririz

Saygilar
    First Day Of My Life

Motosikleti
    Yamaha Cgnynuss 125rs
    Ben cidden rs 50 duymuştum ama hiç görmedim benzerlik gercekten var ben rs 125 sandım cook özürdilerim gercekten
    Lütfen kask yazın bile eldiven ve gündüzleride farlarınız açınız ve sağlamayınız vede unutmayınız papaz pilavı 2 kere yemez Herkese saygılar

Motosikleti
    Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramiza hos geldin Cihan , kalici ve katilimci olman dilekleri ile.

Bende ehliyetimi 20 mayis gibi alicam o evreyi atlattiktan sonra kesinlikle bir bulusma gerceklestiririz

Saygilar

Eywallah sagol jonturk.Ya bu ehliyet olayı benim canımı sıkıyor.19 nisan yazılı sınav,11 mayıs diraksiyon sınavı ben surucu kursuyla konustum 20 22 mayıs gibi cebine koyarsın diyolar.daha 1,5 ay var ya ben beklemek ıstemıyorum.ehlıyetsızde surmek cok rahatsız ediyo beni.Huzursuz oluyorum.Şafak sayıyorum vallaa.Bu aradada motoruma alışmaya çalışıyorum ama ehlıyet olmayıncada bu zor oluyoo.Şu ehliyetleri cebimize koyalımda istanbuldaki Derbi GPR ları bi toplayıp organizasyon yapalım.Mukemmel olur

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Aman ehliyetsiz sürmeyin. Cezası 600 YTL !! 1.5 ay nedir ki, göz açıp kapayıncaya kadar geçer. Hem havalar daha sıcak olduğu için asfalt da daha sıcak olur. Soğuk asfalt kaydırıyor...

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Derbi GPR125 = 20 YTL.e 120km. 22-31 bg.? 800km.de 1 litre 2t yağ+ 6000km. bakım
    Hyo. GT650 Comet= 50 YTL.e 230 km. 79 bg. 4000km. bakım
    Yamaha XT 660 R = 36,5 YTL.e 225 km. 48bg. 10000km. bakım
    Sizce hangisi ekonomik ben bu 3ünüde kullandım şuan derbim yok ama 1 sene evvel vardı.Hala hyo ve xt660 var.Yani derbinin ekonomik olduğunu söyleyen arkadaşlar bir daha düşünsün.Keyifli motor ancak iş-ev arası ben daha fazla kullandığım için beni bozar 2 zamanlı yoksa kokusu dumanı ve o vızıldama sesi çok sevdiğim şeylerdir.hyo gt250r mı gpr125 mi deseler düşünmem gpr125 i alırım ancak gpr125te çok çok abartılacak yerlere göklere sığdırılamayak bir motor değil.Grenajlarının kırmızı bidonda yapılmış gibi durması,aynalarının av köpeğinin kulakları gibi sallanması ve işlevsizliği , ve de uzun süre kullanımda işkence yaşatması belkide bu motora cüsse olarak büyüktüm ondandır.Ama viraj kabiliyeti hyo.ları gt modellerinin hepsinden çok daha iyidir.Gt650 den çok daha iyi virajlara giriliyor.Derbi bir hobi aracıdır bana göre ulaşım aracı değil.

masaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar a2 den mi bahsediyorsunuz 6 ayda bir degilmi o temmuzda yani?

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    hayir temmuzda olan bir sonraki sinav tarihi . 2,5 ayda 1 yapiliyor, ben onumuzdeki hafta giricem ve mayis ortasi almis olurum allahin izni ile.
    First Day Of My Life

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Alıntı superzzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Derbi GPR125 = 20 YTL.e 120km. 22-31 bg.? 800km.de 1 litre 2t yağ+ 6000km. bakım
    Hyo. GT650 Comet= 50 YTL.e 230 km. 79 bg. 4000km. bakım
    Yamaha XT 660 R = 36,5 YTL.e 225 km. 48bg. 10000km. bakım
    Sizce hangisi ekonomik ben bu 3ünüde kullandım şuan derbim yok ama 1 sene evvel vardı.Hala hyo ve xt660 var.Yani derbinin ekonomik olduğunu söyleyen arkadaşlar bir daha düşünsün.Keyifli motor ancak iş-ev arası ben daha fazla kullandığım için beni bozar 2 zamanlı yoksa kokusu dumanı ve o vızıldama sesi çok sevdiğim şeylerdir.hyo gt250r mı gpr125 mi deseler düşünmem gpr125 i alırım ancak gpr125te çok çok abartılacak yerlere göklere sığdırılamayak bir motor değil.Grenajlarının kırmızı bidonda yapılmış gibi durması,aynalarının av köpeğinin kulakları gibi sallanması ve işlevsizliği , ve de uzun süre kullanımda işkence yaşatması belkide bu motora cüsse olarak büyüktüm ondandır.Ama viraj kabiliyeti hyo.ları gt modellerinin hepsinden çok daha iyidir.Gt650 den çok daha iyi virajlara giriliyor.Derbi bir hobi aracıdır bana göre ulaşım aracı değil.
    dediğin gibi bizde hobi aracı diyoruz,anlamayan binmesin,sağa sola giderim çıkıp uzun yol yaparım diyende binmesin,bu motor gerçek bir pist replicası 30km gidince ellerinizdeki ağrı işkenceye dönüyor...Ama 125cc de,fiyat performans olarak rakibi yok gibi,çünkü aprilia çok pahalı...Grenajların bidon gibi plastik olması,depo filan vs.. sırf hafif olsun diye,yoksa grenajların fiyatına bakarsan,örnek depo hyo ile aynı fiyatta...bu ne sağlyor 125kg scooter kadar ağırlığı olan bir makina,adamlar hafif malzeme kullanmasa 150kg olurdu ozamanda cbr performansında birşey olurdu,dikkat edersen hafif ve sağlam olsun diye tüm şase ve arka bağlantılarda alüminyum...
    Bu arada rs50 ile sadece ön kafa grenajı ve km saati farklı diğer motor hariç her parça gpr ile ortak kullanılmış,yani benzerlik değil ikiz kardeş desek daha doğru

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    daha hafif bidon plastiği haricinde malzemelerde var açıkçası aprilianın veya cagivanın grenaj kalitesi veya boya kalitesi çok daha kaliteli duruyor.

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Tabi hafiflik için plastik yerine yüksek mukavemetli elyaf takviyeli kompozit malzemeler, mesela karbon kullanılabilirdi. Fakat o zaman da motor bu fiyata satılmazdı. Bence bu motor tasarlanırken motosiklet performansı ile fiyatı arasındaki ilişki iyi konulmuş. Bu motoru kullanırken alınan haz, motoru alırken ve kullanırken verilen parayla veya aynaların sallanması, grenajın kalitesizlik hissi vermesiyle kıyaslandığında; bu motorun zevkli bir hobi motoru olduğunu düşünüyor insan.

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Ayna ne gösteriyor ki,sadece süs,şahsen ben hiçbirşey göremiyorum arkadaşlar bu arada bir sorum olacak benim göstergeler mil gösteriyor bunu nasıl km/h yaparız,ing.klavuza baktım,uyguladım olmadı

Motosikleti
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayna ne gösteriyor ki,sadece süs,şahsen ben hiçbirşey göremiyorum arkadaşlar bu arada bir sorum olacak benim göstergeler mil gösteriyor bunu nasıl km/h yaparız,ing.klavuza baktım,uyguladım olmadı

Evet motorun guvenlik açısından ciddi kusuru aynaları.Kesinlikle süs olarak oldukları yerde duruyorlar.Hiç işlevsel degil.Pozisyonları sebebiyle kullanım dışı bende.Öle duruyolar sadece şekil olarak.Bu ayna meselesine orjinal bi çözum bulmamız lazım bence.

Arkadaşlar merhaba.Bizim makinenin düz yolda,artçı olmadan son hızını deneyen oldumu? 170-180 e cıkabilir diye tahmin ediyorum.Deneyimlerinizi paylasabilirmisiniz.

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Astral senin makine ilginç bir makine. Hangi viteste olduğunun göstergesi de varmış sanırım, doğru mu? Benimkinde yok öyle bişey.

Motosikleti
    Bizim makinenin düz yolda,artçı olmadan son hızını deneyen oldumu? 170-180 e cıkabilir diye tahmin ediyorum.Deneyimlerinizi paylasabilirmisiniz.

Hangi viteste oldugunu gosterme olayı bendede yok standartda hiçbi gpr da yok diye biliyorum ben.Model yılına gore falan mı degisiyo acaba

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Astral, bir servise danış istersen gösterge sorununu.

Aynalar iyi değil tamam da arkadaşlar hangi SS'ta aynalar mis gibi gösteriyor ki? Şu ana kadar çok fazla SS'a binmedim ben ama GSX-R600'de de aynen bizimkisi gibi arka zor görünüyor. Ben açıkçası çok da şikayetçi değilim aynalardan. Arkaya bakmak istediğimde dirseğimi yukarı kaldırıp aradan bakıyorum. Başka yolu yok zaten bunun.

Son hız denemesi yapmadım ama 130 km/h'e nerdeyse hiç ivmelenme azalmadan, hızlıca çıkabiliyor. Hafif olmasından ötürü rüzgarlı günlerde 120 km/h ve üzerinde çok sallanıyor yalnız, dikkatli olmak lazım.

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    2 nci elleri kaç paradır?? bilen varmı şöle 3800 e filn varmı 3.800 ytl?

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    sahibinden'de 4.500'e görmüştüm en az. Belki 4000'e de bulunabilir.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler